Szwajcaria-Polska 4:5 w karnych! MAMY AWANS! Nie brakowało

Urząd Gminy Włoszczowa
Szwajcaria-Polska 4:5 w karnych! MAMY AWANS!
Nie brakowało emocji wśród włoszczowskich kibiców
Tak daleko na Mistrzostwach Europy reprezentacja Polski w piłce nożnej nigdy nie zaszła. Polacy nie tylko wyszli z
fazy grupowej Euro 2016, ale wywalczyli prawo gry w ćwierćfinałach! Są już o krok od strefy medalowej.
Emocjonujący mecz 25 czerwca br. najbardziej wytrwali (z nieba lał się żar) oglądali z mini-strefy kibica na stadionie
włoszczowskiego OSiR. Napięcie rosło, bo nie wystarczyło 90 minut gry na boisku, ani 30 minut dogrywki. O awansie
do 1/4 finału zadecydowały rzuty karne. Polscy piłkarze zdobyli w nich 5 trafień. I euforii ze zwycięstwa nie było
końca! Biało-Czerwonym kibicowali przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz, burmistrz Grzegorz Dziubek,
jego zastępca Sławomir Owczarek. W przerwie transmisji meczu kibice mogli też obejrzeć wystawę samochodów i
motocykli, która towarzyszyła obchodom Święta Miasta.
Zgodnie zareagowali entuzjazmem na historyczne zwycięstwo Polski w meczu ze Szwajcarią i awans naszej
25 czerwca na stadionie sportowym OSiR we Włoszczowie odbyło się szereg imprez sportowo - kulturalnym.
Rozpoczęła je grupa tańca współczesnego, którą prowadzi Małgorzata Dziuba. Kolejnym elementem programu był
turniej dziecięcych drużyn piłkarskich "Włoszczowskie MINI - EURO". O godzinie 12:30 mogliśmy kibicować drużynie
Hetman Oldboys Włoszczowa z reprezentacją Polski Księży (5-krotni Mistrzowie w Piłce Nożnej Halowej). Mecz
zakończył się wynikiem 8:5 na korzyść reprezentacji Księży. Zlot samochodów tuningowych i motocykli dostarczył
niezapomnianych wrażeń dla przybyłych rodzin z dziećmi. Piękna pogoda oraz koncert zespołu Łobuzy z hitem "Ona
czuje we mnie piniądz", gwarantowały świetną zabawę.