listopad-grudzień 2011

Komentarze

Transkrypt

listopad-grudzień 2011
OFERTA WAŻNA OD 10.11.2011 DO 31.12.2011 LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
Adres Twojej najbliższej Apteki znajdziesz na ostatniej stronie !!!
listopad-grudzień 2011
OFERTA WAŻNA OD 10.11.2011 DO 31.12.2011 LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
Doppelherz aktiv Aktiv-Meno 60 tabletek
(Suplement diety) Ekonomiczne opakowanie: na 2 miesiące stosowania. Unikalna kombinacja wysokich dawek:
izoflawonów sojowych (50 mg), wapnia (500 mg), witaminy D3 i witamin z grupy B - dla kobiet po 40 roku
życia: łagodzi objawy menopauzy, chroni układ kostny przed osłabieniem kości, wzmacnia układ nerwowy
i krwionośny. Stosowanie: tylko 1 tabletka dziennie! Nie trać nic z życia!
34,20*
22,14
44,20*
28,62
Doppelherz Energovital Tonik K 1000ml
Lek roślinny wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego. Zawiera skoncentrowane wyciągi z owoców
głogu, z korzenia waleriany, z liści melisy i rozmarynu w dawkach skutecznych leczniczo. Zawiera 17% alkoholu. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania. Przeciwwskazania: Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik
preparatu. W związku z zawartością alkoholu nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami
mózgu, kobiet w ciąży oraz u dzieci. Nie stosować u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy. Podmiot
odpowiedzialny: Queisser Pharma GmbH Co&KG.
Apteki Godne Uwagi to:
• fachowy i profesjonalny personel
• atrakcyjne akcje promocyjne
• niskie ceny
50,95*
32,99
Doppelherz Vital Tonik
Eleganckie opakowanie 750 ml z 2 luksusowymi kieliszkami– idealne na prezent!.
Wzmacnia serce i układ nerwowy oraz opóźnia procesy starzenia. Najlepszy skład na rynku: najwyższe dawki 7 witamin
z grupy B i C, żelazo (10,5 mg), najsilniejsza dawka wyciągu z czerwonych winogron standaryzowanego na zawartość
resweratrolu i polifenoli, wyciągi z głogu i melisy.
Suplement diety. Producent: Queisser Pharma GmbH.
PRZEDSTAWIONA OFERTA CENOWA MA CHARAKTER INFORMACYJNY, NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO ORAZ WŁAŚCIWYCH PRZEPISÓW PRAWNYCH.
opisy produktów zostały przygotowane przez ich producentów, w związku z tym wydawca nie odpowiada za ich treść
* cena według standardowo zastosowanej marży rynkowej.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań
niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj
się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
OFERTA WAŻNA OD 10.11.2011 DO 31.12.2011 LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
60,00*
38,95
16,25*
9,98
HEPATIL 40 tabletek
Wspomaga pracę wątroby. Preparat działa korzystnie i ochronnie na wątrobę. Polecany jest w celu wspomagania prawidłowej pracy wątroby
poprzez regulację cyklu mocznikowego. Suplement diety. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
12,00*
7,95
Supremin® syrop 200 ml.
Skład jakościowy i ilościowy: 5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianu
butamiratu. Wskazania: Supremin jest lekiem przeciwkaszlowym, wskazanym
do stosowania w ostrym suchym kaszlu. Przeciwwskazania: w przypadku
nadwrażliwości na butamirat lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz
u pacjentów z fenyloketonurią. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals
Polska Sp. z o.o., ul. E. Plater 53, 00-113 Warszawa, Polska. Informacji udziela:
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o
25,00*
15,93
14,96 15,60
23,25*
Vibovit - Zadbaj o prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Suplement diety. Żelki
o smaku owocowym bogate w kwasy omega-3. Vibovit Omega 3 to uzupełnienie codziennej diety w kwasy omega-3, które wspomagają prawidłowy rozwój układu nerwowego, usprawniają pamięć i koncentrację oraz wzmacniają odporność organizmu,
w związku z czym korzystnie wpływają na rozwój dziecka.
Marsjanki syrop 150ml
ASPIRIN ULTRA FAST 500mg
12 tabletek musujacych
7,98
Skład: (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki musujące Wskazania: Bóle o lekkim
i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle
mięśni, ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek
inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub
substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
ostatni trymestr ciąży, dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22)
5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl
Grypostop Mix 6 saszetek
11,60*
7,85
Na przeziębienie i grypę. Skład: produkt złożony. Wskazania: doraźne leczenie objawów przeziębienia,
grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból
gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). Przeciwwskazania: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; jeśli u pacjenta występuje:
ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedokrwistość (obniżona liczba czerwonych krwinek).Jeśli pacjent
stosuje: jednocześnie inne leki zawierające paracetamol, dekstrometorfan pseudoefedrynę lub chlorfenaminę oraz tak zwane leki przeciwhistaminowe, leki hamujące białko (enzym) zwany monoaminooksydazą
(tzw. inhibitory MAO), takie jak np. fenelzyna, izokarboksazyd, selegilina, moklobemid. Nie należy stosować
leku przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania leków zawierających inhibitory monominooksydazy, u dzieci do lat 12, bez zalecenia lekarza, w ciąży i okresie karmienia piersią. Jeśli u pacjenta występuje:
kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową, ciężkie nadciśnienie, ciężka choroba niedokrwienna serca, mukowiscydoza (wrodzona, genetyczna choroba objawiająca się
m.in. skłonnością do zapalenia oskrzeli i płuc). Podmiot odpowiedzialny: Omega Rex S.C.
Nurofen Zatoki 12 tabletek
BIOARON C syrop 200ml
ODPORNOŚĆ DZIECI. Skład: 100 ml preparatu zawiera: Extractum Aloes arborescentis recens fluidum (wyciąg
z aloesu) - 38,4 g; Vitaminum C – 1,02 g. Wskazania: pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych,
np. w terapii chorób z przeziębienia, w braku apetytu. Przeciwwskazania: nietolerancja fruktozy, zespół złego
wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy - izomaltazy. Podmiot odpowiedzialny: PhytoPharm Klęka
SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą.
23,85*
VIBOVIT® OMEGA-3 30 żelków
14,85*
BIOVITAL ZDROWIE PŁYN 1000ml
Biovital Zdrowie Płyn jest zalecany osobom przepracowanym, przemęczonym, potrzebującym wzmocnienia
organizmu niezależnie od wieku. Pomaga zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Podnosi witalność,
wzmacnia serce, poprawia samopoczucie. Biovital Zdrowie zawiera witaminy z grupy B, witaminę C, witaminę
E, żelazo oraz wyciąg z owoców głogu. Witaminy z grupy B są niezbędne w stanach zwiększonego wysiłku fizycznego i psychicznego oraz przedłużającego się stresu. Witaminy C i E są niezbędne do utrzymania odporności
organizmu oraz opóźniają procesy starzenia. Żelazo zapewnia odpowiedni transport tlenu do tkanek, dzięki
czemu wzmacnia organizm i dodaje energii. Ekstrakt z głogu wspomaga pracę serca, zwiększa dopływ tlenu
i poprawia ukrwienie. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o.
7,90*
Skład: Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum, 200 mg + 30
mg, tabletki powlekane. Wskazania: Stosować doraźnie w celu złagodzenia
objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem
głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu
grypy lub przeziębienia. Przeciwwskazania u pacjentów: z nadwrażliwością
na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
prodktu leczniczego oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości
objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie,
perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką
niewydolnością serca; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); z ciężką chorobą układu krążenia, taką jak choroba niedokrwienna serca, częstoskurcz i ciężkie nadciśnienie tętnicze; z jaskrą z wąskim
kątem przesączania; u których wystąpiło zatrzymanie moczu; z nadczynnością tarczycy; ze skazą krwotoczną; z krwotocznym udarem mózgu w wywiadzie
lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład przyjmowanie
leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo; w ciąży i podczas laktacji.
Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A. PL/2011-07/35
5,85
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Ulubione multiwitaminy
w całej galaktyce! Syrop Marsjanki to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, który
został stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach (już powyżej pierwszego roku życia). Może on być również podawany
dzieciom starszym oraz osobom dorosłym. Syrop Marsjanki zawiera wszystkie potrzebne witaminy i składniki mineralne,
które są istotne dla wzrostu i rozwoju fizjologicznego dziecka. Ponadto zawiera unikalny kompleks Imunactiv®, składający
się z czterech substancji aktywnych – beta glukanu, bioflawonoidów, witaminy C oraz cynku. Składniki te mają wpływ
na właściwe funkcjonowanie systemu odpornościowego. Syrop Marsjanki ma pyszny pomarańczowy smak i nie zawiera
sztucznych barwników, słodzików czy substancji alergizujących.
8,60*
5,25
Chlorchinaldin VP 2mg,
20 tabletek do ssania
Leczy przyczyny, zwalcza objawy Skład: 1 tabletka do ssania zawiera 2
mg chlorchinaldolu. Wskazania: Do stosowania miejscowego w: zakażeniach
bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach, zakażeniach grzybiczych jamy
ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość
na którykolwiek ze składników preparatu. Podmiot odpowiedzialny: ICN Polfa
Rzeszów S.A, ul. Przemysłowa 2, 35-959 Rzeszów
AFRIN® aerozol do nosa, roztwór 20ml
Skład: 1 ml preparatu zawiera 500 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku (Oxymetazolini hydrochloridum). Wskazania: obrzęk błony śluzowej nosa występujący w przebiegu przeziębienia, zapalenia
zatok, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną
- chlorowodorek oksymetazoliny, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatu nie należy stosować u pacjentów: leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (z powodu ryzyka dużego wzrostu ciśnienia
tętniczego), z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, z suchym lub zanikowym nieżytem nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub zabiegu chirurgicznym w czasie, którego odsłonięto oponę
twardą z dostępu przez nos lub jamę ustną. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Schering-Plough Europe*, Rue de Stalle 73, B-1180 Bruksela, Belgia * Spółka z grupy MSD.
Claritine® Active
20,70*
9,98
10 tabletek o przedłużonym uwalnianiu.
Skład: 1 tabl. zawiera 5 mg loratadyny i 120 mg pseudoefedryny siarczanu oraz subst. pomocnicze, m.in. laktozę jednowodną i cukier granulowany. Wskazania: Objawowe leczenie okresowego, alergicznego zapalenia bł. śl. nosa związanego z przekrwieniem bł. śl. nosa. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość lub
idiosynkrazja na subst. czynną lub na którąkolwiek subst. pomocniczą lub na leki adrenomimetyczne. Jaskra z wąskim kątem przesączania, zatrzymanie
moczu, choroby ukł. sercowo-naczyn. (tj. ch. niedokrwienna serca, tachyarytmia, ciężkie nadciśnienie tętnicze), nadczynność tarczycy, udar krwotoczny
w wywiadzie, czynniki ryzyka udaru, które mogą być zwiększone po użyciu leku
zwężającego naczynia krwionośne z aktywnością alfa-mimetyczną wraz z innymi
lekami zwężającymi naczynia krwionośne (tj. bromokryptyna, pergolid, lizuryd, kabergolina, ergotamina, dihydroergotamina) lub lekami zmniejszającymi przekrwienie bł. śl., podawanymi doustnie lub do nosa (fenylopropanolamina, fenylefryna, efedryna, itd.). Trudność w połykaniu tabletek, zwężenie górnego odc. przewodu pok.,
nieprawidłowa perystaltyka przełyku. Nie stosować w ciąży. Lek zawiera pseudoefedrynę jest przeciwwskazany u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy,
oraz w ciągu 14 dni po zakończeniu leczenia tymi lekami. Podmiot odpowiedzialny
posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Schering-Plough Europe.
16,60*
7,95
PRZEDSTAWIONA OFERTA CENOWA MA CHARAKTER INFORMACYJNY, NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO ORAZ WŁAŚCIWYCH PRZEPISÓW PRAWNYCH.
opisy produktów zostały przygotowane przez ich producentów, w związku z tym wydawca nie odpowiada za ich treść
* cena według standardowo zastosowanej marży rynkowej.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań
niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj
się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
OFERTA WAŻNA OD 10.11.2011 DO 31.12.2011 LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
18,45*
12,89
THERAFLU EXTRAGRIP 10 saszetek
Skład: paracetamol 650 mg + chlorowodorek fenylefryny 10 mg + Ma + leinian feniraminy
20 mg. Wskazania: leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze,
bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa,
nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek,
nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odźwiernika
dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy
glukozo-6-fosfatazy fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu; w okresie ciąży i karmienia piersią oraz
u dzieci poniżej 12 lat.
Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy
16,55*
11,25
OTRIVIN 0,1% aerozol 10ml
Skład: Chlorowodorek ksylometazoliny, 1 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór
Wskazania:Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące
w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej
nosa, zapalenia zatok. Preparat ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok
przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin 0,1% ułatwia wziernikowanie nosa. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na
którykolwiek ze składników. Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne, ksylometazoliny
nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową, np. przezklinowe usunięcie
przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. Podmiot odpowiedzialny: Novartis
Consumer Health GmbH, Niemcy
11,94
27,96
substancji czynnej: 1 tabletka zawiera 600 mg diosminy. Postać farmaceutyczna: tabletki powlekane. Wskazania terapeutyczne do stosowania: zmniejszenie objawów niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (żylaki kończyn dolnych), uczucia ciężkości nóg, bólów, dolegliwości
spowodowanych zespołem niespokojnych nóg zmuszających do zmiany pozycji ciała. Krótkotrwałe
leczenie objawowe żylaków odbytu w okresie zaostrzeń dolegliwości. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diosminę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowania produktu leczniczego nie
zaleca się w okresie karmienia piersią. Ciąża lub laktacja. Ciąża: badania na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego, nie zaobserwowano działania szkodliwego dla płodu. W związku
z tym, nie należy spodziewać się działania teratogennego u ludzi (substancje, wywołujące uszkodzenia płodu u ludzi zazwyczaj
były teratogenne również u zwierząt). Obserwacje kliniczne nie wykazały uszkodzenia ani działania toksycznego na płód. Jednakże
brak wystarczających danych, aby wykluczyć ryzyko. W związku z tym produkt może być stosowany w czasie ciąży jedynie, gdy jest
to konieczne. Laktacja: brak danych na temat przenikania produktu do mleka kobiet karmiących piersią. Leczenie nie jest zalecane
w czasie karmienia piersią. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: LABORATOIRES INNOTHERA
22 Avenue Aristide Briand 94110 Arcueil, Francja. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: pozwolenie MZ nr 10202. Kategoria
dostępności: lek dostępny bez recepty - OTC. Niniejsza informacja została przygotowana dnia 2011.02.10 na podstawie Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dodatkowe informacje dostępne są w Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o., ul. Postępu 21B, 02-676
Warszawa, tel.: 22 319 12 00, fax: 22 319 12 01, web: www.abbott.pl, www.abbottgrowth.pl.
Duphalac 150ml
12,10*
6,67
OROFAR MAX
17,10*
Phlebodia
600 mg 30 tabletek
57,35* Nazwa
produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Phlebodia (Diosminum). Dawka
Nazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Duphalac (Lactulosum). Dawka substancji czynnej lub stężenie substancji czynnej: 1 ml wodnego roztworu doustnego zawiera 667 g laktulozy na 1000 ml. Postać farmaceutyczna: Roztwór doustny. Przezroczysty, lepki płyn, bezbarwny do brązowożółtego. Wskazania
terapeutyczne do stosowania: Zaparcia: regulacja fizjologicznej czynności okrężnicy.
Przypadki konieczności zmiękczenia stolca ze względów medycznych (żylaki odbytu, po operacjach w obrębie jelita grubego lub odbytu). Encefalopatia wątrobowa
(EW): leczenie i zapobieganie śpiączce wątrobowej lub stanom przedśpiączkowym.
Przeciwwskazania: galaktozemia, niedrożność jelit, nadwrażliwość na substancję
czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Ciąża lub laktacja: Zgodnie
z aktualną wiedzą, lek ten może być bezpiecznie stosowany zgodnie z zaleceniami
w trakcie ciąży i laktacji. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Abbott Healthcare Products BV, C.J. van Houtenlaan 36, 1381
CP Weesp, Holandia. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: Pozwolenie
MZ nr R/3048. Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty
– OTC. Niniejsza informacja została przygotowana dnia 2011.03.14 na podstawie
Charakterystyki Produktu Leczniczego. Dodatkowe informacje dostępne są w Abbott
Laboratories Poland Sp. z o.o., ul. Postępu 21B, 02-676 Warszawa, tel.: 22 319 12 00,
fax: 22 319 12 01, web: www.abbott.pl, www.abbottgrowth.pl
Sklad: Chlorek cetylopirydyniowy 2 mg + Chlorowodorek lidokainy 1 mg
Wskazania: Miejscowe leczenie antyseptyczne stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, a także łagodzenie dolegliwości bólowych w tych stanach. Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na cetylopirydyniowy chlorek, lidokainy chlorowodorek, inne leki
miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy
RADIREX 10 tabletek
Skład: Rei radix pulvis – 513,5 mg, substancje pomocnicze: skrobia, talk 1 tabletka zawiera
ok.. 10mg pochodnych hydroksyantracenu w przeliczeniu na reinę Wskazania: Radirex
stosuje się tradycyjnie jako środek przeczyszczający w zaparciach. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedrożność jelit, atonia jelit, ostre
i przewlekłe choroby zapalne jelit (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba
Leśniowskiego-Crohna), zapalenie wyrostka robaczkowego, guzki krwawnicze, zapalenie
kłębuszków nerkowych, kamica szczawianowa, biegunka, odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe oraz bóle brzucha o niejasnej etiologii. Ciąża i laktacja. Dzieci poniżej 12 roku
życia. Podmiot odpowiedzialny : WZZ „Herbapol” S.A., ul. Św. Mikołaja 65/68, 50-951
Wrocław
Centrum AZ 60 tabletek
Centrum z formułą MULTIEFEKT, najbardziej kompletny zestaw witamin i składników mineralnych z podwójną dawką luteiny. Nowa formuła Multiefekt Centrum została opracowana
w oparciu o najnowsze osiagnięcia naukowe. To specjalnie wzbogacony i odpowiednio
zbalansowany zestaw witamin i składników mineralnych z luteiną, który dodaje energii,
wzmacnia odporność, poprawia kondycję skóry, wpływa korzystnie na zdrowie oczu i chroni
przed niekorzystnym wpływem zanieczyszczonego środowiska i promieni słonecznych UV.
Numer 1 na świecie wśród multiwitamin !
5,15*
3,35
48,95*
31,69
12,88
za sztukę
Nawilżanie błony śluzowej nosa dla dzieci dla dorosłych
Wysoce oczyszczony, izotoniczny roztwór wody morskiej, nebulizator mikrodyfuzyjny – podawanie w postaci mgiełki. Wytwórca: Abbott Healthcare
S.A., Avda. Diagonal, 507, 08029 Barcelona, Hiszpania. Dystrybutor: Abbott
Products Sp. z o.o., ul. Techniczna 6, 05-500 Piaseczno
Novocardia 40 kapsułek (suplement diety)
Novocardia to innowacyjny preparat, który dostarcza cennych dla zdrowia serca
i układu krążenia niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA
i DHA) we właściwych proporcjach, witamin przyjaznych sercu oraz bezzapachowego
czosnku, przez co pomaga lepiej zadbać o serce i układ krążenia; korzystnie wpływa
na poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Novocardia polecana jest dla osób, które
chcą aktywnie i nowocześnie zadbać o właściwy poziom cholesterolu i prawidłowe
ciśnienie krwi. Z Novocardią zdrowie łatwo wchodzi w krew!
14,28
3,59
Vita Buerlecithin płyn doustny 1000ml
Skład: preparat złożony. Wskazania: osłabienie pamięci i koncentracji, stany stresowe, nadpobudliwość nerwowa, bezsenność, stany wyczerpania fizycznego i inne. Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować
u dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób ze schorzeniami wątroby, padaczką, chorobą alkoholową, uszkodzeniami mózgu. Podmiot odpowiedzialny: Nycomed
Pharma Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 146 A, 02-305 Warszawa
17,10*
Asparaginian Extra 50 tabletek
DISNEMAR 25 ml – 250 dawek
dla dzieci lub dorosłych
23,10*
6,85*
Wskazania: zalecany w zmęczeniu, chorobach serca, miażdżycy, kurczach mięśni,
stresie. Substancja czynna: podwójna ilość magnezu i potasu. Zawartość opakowania:
50 tabletek do połykania. Podmiot odpowiedzialny: Uniphar Sp. zo.o.
22,70*
9,95
53,25*
33,51
Febrisan 8 saszetek Produkt złożony
Skład: 750 mg paracetamolu, 10 mg fenylefryny, 60 mg wit.C Wskazania: Leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle
głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy
glukozo-6-fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, -adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi , jaskra z wąskim kątem przesączania , ciąża i okres karmienia piersią, fenyloketonuria, choroba alkoholowa, dzieci w wieku poniżej 12 lat
Podmiot odpowiedzialny: Nycomed Pharma Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 146 A, 02-305 Warszawa
PRZEDSTAWIONA OFERTA CENOWA MA CHARAKTER INFORMACYJNY, NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO ORAZ WŁAŚCIWYCH PRZEPISÓW PRAWNYCH.
opisy produktów zostały przygotowane przez ich producentów, w związku z tym wydawca nie odpowiada za ich treść
* cena według standardowo zastosowanej marży rynkowej.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań
niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj
się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
OFERTA WAŻNA OD 10.11.2011 DO 31.12.2011 LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
Oxyal™ roztwór do oczu 10ml
SUDOMAX krem 110 g
Hipoalergiczny i Antybakteryjny krem SUDOMAX z tlenkiem cynku przeznaczony jest dla dzieci do ochrony
skóry min. przed odpieluszkowym odparzeniem oraz dorosłych mających problemy skórne np: w wyniku długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. SUDOMAX zawiera: Tlenku cynku – mający właściwości ochronne, Olej ze słodkich migdałów – źródło kwasów omega-6 i omega-9, Pantenol – działający regenerująco,
Glicerynę – silnie nawilżającą, Lanolinę – wygładzającą naskórek, Naturalny olejek lawendowy – działający
antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Ostrzeżenia:Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek
ze składników produktu. Unikać kontaktu z oczami i ustami. Tylko do użytku zewnętrznego.
13,40*
8,78
Nawilżający roztwór oftalmiczny z kwasem hialuronowym i niezbędnymi elektrolitami. Skład: 0,15% sól
sodowa kwasu hialuronowego; kwas borowy, Protector™*, chlorek sodowy, chlorek potasu, chlorek wapnia dwuwodny, chlorek magnezu sześciowodny, 0,06% Oxyd™**, woda oczyszczona q.s. Wskazania: Oxyal™ przynosi szybką i długotrwałą ulgę w przypadkach suchości, podrażnienia i zmęczenia oczu nie tylko
spowodowanych stanami chorobowymi, ale również wywołanych przez takie czynniki zewnętrzne, jak
długotrwała ekspozycja na promieniowanie monitorów i ekrany wideo, klimatyzację, kurz, zanieczyszczenia, dym itp. Oxyal™ jest wskazany zarówno dla osób noszących wszystkie typy soczewek kontaktowych
jak i osób nie korzystających z soczewek kontaktowych. Podmiot odpowiedzialny: SANTEN
20,94
LaciBios femina 10 kapsułek
28,95*
17,97
Zdrowie intymne pod kontrolą
LaciBios femina – pierwszy w Polsce doustny probiotyk ginekologiczny odbudowujący, utrzymujący i chroniący naturalną florę bakteryjną dróg rodnych kobiety. Utrzymuje
kwaśne pH pochwy - środowisko niesprzyjające rozwojowi chorobotwórczych bakterii
i grzybów. LaciBios femina stosuj go zawsze przy: antybiotykoterapii, lekach przeciwgrzybiczych, antykoncepcji, w okresie ciąży i karmienia piersią, korzystając z basenu,
podczas wyjazdów. LaciBios femina to: skuteczność, wygoda i dyskrecja stosowania,
bezpieczeństwo i zawsze dobra cena. Podmiot odpowiedzialny: ASA SP. Z O.O.
37,55*
GLIZIGEN LABIAL® 5ml
krem przeciw opryszczce
Krem ochronny do ust przeciw opryszczce wargowej. Wysoce skuteczna formuła
oparta na naturalnych składnikach zawiera aktywowany molekularnie kwas glicyryzynowy wspomagający leczenie opryszczki wargowej.
19,99
37,35*
19,90*
11,65
GLUKOZAMINA ORGANICZNA
63 kapsułki 500mg, 30mg witaminy C
Substancję czynne zawarte w preparacie wspomagają utrzymanie stawów
w dobrej kondycji. Glukozamina odgrywa istotna rolę w syntezie składników
tkanki chrzęstnej. Sprzyja procesom naprawczym i w efekcie może wpływać na
utrzymanie prawidłowej ruchomości stawów. Witamina C uczestniczy w tworzeniu kolagenu głównego składnika chrząstki stawowej. Wskazania: fizjologiczne
zmiany struktury chrząstki stawowej związane ze starzeniem się organizmu,
problemy z ruchowością stawów, przy znacznym obciążeniu stawów: sportowcy, osoby z nadwagą.
SKRZYP + VIT z pokrzywą 90 tabl.
Starannie dobrane składniki zawarte w preparacie odgrywają istotna role w utrzymaniu pięknego i zdrowego
wyglądu skóry, włosów i paznokci. Wskazania: zachowanie prawidłowego stopnia nawilżenia skóry oraz jej
sprężystości i elastyczności , wzmocnienie kruchych włosów i paznokci, oczyszczanie organizmu ze szkodliwych
substancji i produktów przemiany materii. Dawkowanie: 1 do 2 tabl. Dziennie Jedna tabl. zawiera: 35 mg skrzypu, 27 mg pokrzywy, 30 mg wit.c, 7,5 mg cynku, 1,4 mg wit. B1, 75 µg biotyny.
14,85*
5,69
27,40*
BOBO TEST płytkowy
To szybki i łatwy do przeprowadzenia test ciążowy do domowego użytku. Wyniki testu pojawiają się w ciągu 3-5 minut po jego wykonaniu.Test
można stosować już po 10 dniach po stosunku. Jeśli nie minął jeszcze
pierwszy dzień spodziewanej miesiączki do przeprowadzenia testu
należy użyć pierwszego porannego moczu. Jeżeli minął pierwszy dzień
spodziewanej miesiączki test można przeprowadzić o każdej porze dnia.
14,88
8,30*
15,60*
5,09
9,15
MAGNEZ 125 mg * 50 tabl.
Magnez z witaminą B6 suplement diety to preparat, który uzupełnia niedobory magnezu i witaminy B6 w codziennej diecie. Magnez spełnia wiele istotnych funkcji. Bierze udział w przemianie
węglowodanów, białek i tłuszczy, aktywuje wiele enzymów komórkowych, szczególnie tych
współdziałających z witaminami z grupy B. Witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu z przewodu
pokarmowego oraz zmniejsza jego wydalanie z moczem. Synergiczne działanie magnezu i witaminy
B6 korzystnie wpływa na stany zmęczenia fizycznego i psychicznego oraz wzmożonej drażliwości.
Skład: 125 mg jonów magnezu + 1,4 mg. wit B6. Dawkowanie 1 tabletka dziennie.
29,05*
OLIMP Luteina bio-complex 30 kapsułek
15,76
60 tabl.powl.
Tonaxinum Forte na noc to preparat ułatwiający zasypianie, wpływa korzystnie na organizm wyciszając go przed snem, kontroluje
przebieg dobowego rytmu snu i czuwania. Polecany jest osobom
mającym problemy z zasypianiem i w przypadkach nadmiernego
nocnego budzenia się. Wyśpij się skutecznie.
31,50*
15,74
27,70*
Tonaxinum Forte na dzień to preparat łagodzący stany napięcia nerwowego i niepokoju, niweluje stres i pomaga zachować równowagę emocjonalną i wydajność
psychofizyczną organizmu. Polecany jest osobom narazonym na stres i wymagającym stanu podwyższonej koncentracji. Spokojny, jasny umysł.
Tonaxinum Forte na noc *
11,55*
6,76
To suplement diety, który zawiera najlepiej przyswajalną i najbezpieczniejszą w dawkowaniu formę
żelaza w postaci chelatu aminokwasowego w zaawansowanym kompleksie z witaminami C, B6,
B12 i kwasem foliowym. Suplement pomaga w uzupełnieniu niedoborów żelaza oraz pokryciu
zapotrzebowania na witaminy uczestniczące w procesach krwiotwórczych i regulujących wzrost
i funkcjonowanie komórek oraz procesy wzrostowe organizmu
To kompleksowy suplement diety usprawniający pracę narządu wzroku, chroniący go przed
szkodliwym działaniem promieniowania oraz innych niekorzystnych czynników środowiskowych. W skład suplementu wchodzą najważniejsze składniki odpowiadające za kondycję i zdrowie oczu: luteina, tauryna, bioflawonoidy cytrusowe, witamina C oraz selen i cynk.
Tonaxinum Forte na dzień *
30 tabl. powl.
OLIMP Chela-Ferr bio-complex 30 kapsułek
16,24
DERMOLIN krem 50g
Dermolin to nowy krem przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej i zniszczonej. Może
być stosowany zarówno przez dzieci, jak i osoby
dorosłe. Jest kremem hipoalergicznym, nie wywołuje podrażnień. Posiada pozytywne opinie lekarzy
dermatologów. Nie zawiera sztucznych barwników,
aromatów i zagęszczaczy. Krem Dermolin zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry rąk i stóp.
Rewelacyjny na pękające pięty. Sprawdza się także
w przypadku otarć naskórka, zadrapań czy podrażnień po depilacji ciała lub regulacji brwi. Dermolin
świetnie nawilża, regeneruje i chroni suchą, szorstką, zrogowaciałą i pękającą skórę. Łatwo przywraca
elastyczność zmęczonej skórze. Przyspiesza regenerację naskórka. Jest delikatny, bardzo łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Skutecznie zapobiega
wysuszeniu skóry – utrzymuje jej prawidłowe nawilżenia i natłuszczenie. Łagodzi uczucie pieczenia,
suchości, zaczerwienienia i ściągnięcia skóry.
Ascalcin Plus
10 saszetek cytryna, malina, grejpfrut
10,70*
4,69
Ascalcin Plus – na przeziębienie i grypę. Z nim do rana wydobrzejesz! Skład: saszetka zawiera 500mg kwasu
acetylosalicylowego, 300mg witaminy C, 200mg jonów wapnia w postaci laktoglukonianu. Wskazania: gorączka
i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą; bóle o lekkim i średnim natężeniu. Przeciwwskazania:
uczulenia na kwas acetylosalicylowy i salicylany, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skazy krwotoczne,
zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Podmiot odpowiedzialny: Polfa-Łódź SA
Termometr elektroniczny
Microlife MT 16C2
wodoodporny
bardzo dokładny
można stosować do pomiarów cyklów owulacyjnych
15,60*
10,79
PRZEDSTAWIONA OFERTA CENOWA MA CHARAKTER INFORMACYJNY, NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO ORAZ WŁAŚCIWYCH PRZEPISÓW PRAWNYCH.
opisy produktów zostały przygotowane przez ich producentów, w związku z tym wydawca nie odpowiada za ich treść
* cena według standardowo zastosowanej marży rynkowej.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań
niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj
się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
OFERTA WAŻNA OD 10.11.2011 DO 31.12.2011 LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
59,05*
42,77
9,55*
Zestaw Świąteczny Oillan
Emulsja Natłuszczająca do kąpieli dermatologicznej 250ml + Aksamitny Szampon i Płyn do kąpieli 2 w 1 dla dzieci i dorosłych + Miś brelok Gratis
72,95*
NICORETTE FRESHDROPS
49,64
Polocard 75mg 60 tabletek
6,64
Skład: 1 tabletka zawiera 75 mg lub 150 mg kwasu acetylosalicylowego. Wskazania: Hamowanie agregacji płytek krwi w profilaktyce chorób układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych (zawał serca, choroba niedokrwienna serca), w profilaktyce innych chorób
przebiegających z zakrzepami w naczyniach. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą oraz na inne
niesteroidowe leki przeciwzapalne. Objawy nadwrażliwości: skurcz oskrzeli, katar sienny, pokrzywka, a nawet wstrząs, mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od
przyjęcia leku. Astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa, czynna choroba wrzodowa
żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz jednoczesne leczenie lekami
przeciwzakrzepowymi, ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek, ostatnie 3 miesiące ciąży, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, u dzieci
w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a, jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg/tydzień lub większych. Podmiot
odpowiedzialny: ZF Polpharma S.A.
ETOPIRYNA 50 tabletek
2mg 96 tabletek
Skład: Każda tabletka do ssania zawiera 2 mg nikotyny (w postaci nikotyny dwuwinianu dwuwodnego). Wskazania: Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez zmniejszenie objawów
odstawienia nikotyny, takich jak głód nikotynowy, co ułatwia zaprzestanie palenia przez osoby palące
w wieku 18 lat i powyżej zmotywowane do rzucenia nałogu. Terapia behawioralna obejmująca porady i wsparcie zwiększa zazwyczaj wskaźnik pozytywnych wyników leczenia. Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: McNeil AB.
IMODIUM INSTANT 6 tabletek
Skład: Jedna tabletka (liofilizat doustny) zawiera 2 mg loperamidu chlorowodorku(Loperamidi hydrochloridum). Wskazania: W objawowym leczeniu ostrej
i przewlekłej biegunki. U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego preparat może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz
zwiększenia ich konsystencji. Przeciwwskazania: u pacjentów z nadwrażliwością
na loperamidu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
u dzieci w wieku poniżej 6 lat, nie należy stosować jako leczenia zasadniczego:
u pacjentów z ostrą czerwonką, u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego
zapalenia jelita grubego i z bakteryjnym zapaleniem jelita cienkiego i okrężnicy
spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella
i Campylobacter, u pacjentów z rzekomobłoniastym zapaleniem jelit, związanym
z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania. Ogólnie, preparatu nie należy stosować w przypadkach, w których należy unikać zwolnienia
perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia
okrężnicy. Leczenie należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit. Leczenie biegunki preparatem
Imodium Instant jest wyłącznie objawowe. Kiedy możliwe jest ustalenie etiologii, gdy jest to uzasadnione (lub wskazane) należy zastosować leczenie
przyczynowe. Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited
Skład: 1 tabletka zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny Wskazania: bóle głowy i inne bóle o umiarkowanym nasileniu Przeciwwskazania: wcześniejsze reakcje nadwrażliwości na którykolwiek
ze składników preparatu oraz inne NLPZ-ty; objawy alergii w postaci pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs. Astma
oskrzelowa z polipami nosa (wywołana lub nasilona przez kwas acetylosalicylowy). Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia
z przewodu pokarmowego. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Zaburzenia
krzepliwości krwi. Stosowanie u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny:
ZF Polpharma S.A.
13,35*
8,75
9,90*
6,54
Falvit ® 30 tabletek
24,85*
16,71
Falvit. Czas na siłę kobiecości. Suplement diety. Falvit to suplement diety opracowany
z myślą o kobietach. Dzięki starannej kompozycji witamin i minerałów reguluje pracę organizmu, a jego systematyczne stosowanie pomaga zaspokajać dzienne zapotrzebowanie na
składniki odżywcze. Dostarcza organizmowi kobiety m.in. żelazo, magnez, wapń, cynk, witaminy z grupy B, witaminę E, witaminę C, które pomagają zachować zdrowie oraz piękny
wygląd. Producent: Jelfa SA, ul. Wincentego Pola 21,58-500 Jelenia Góra.
34,80*
21,76
Calcium C 16 tabletek musujących pomarańcza, cytryna,
cola, malina
5,75* Preparat stanowi
uzupełnienie codziennej diety w wapń i witaminę C. Wapń zmniejsza prze-
2,21
puszczalność naczyń włosowatych i błon komórkowych , dzięki czemu ogranicza odczyny
alergiczne. Witamina C stymuluje mechanizmy obronne. Bierze udział w syntezie kolagenu
i zębiny oraz budowie szkieletu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut
(zamiennik) zróżnicowanej diety.
Capsicum plaster rozgrzewający 10x15cm 50 szt
Skład: Capsicum- ekstrakt (12,5mg), Menthol (50mg), Borneol (50mg) Działanie:
Dzięki swojej unikalnej formule Plaster Capsicum działa szybko, a efekt rozgrzania
utrzymuje się bardzo długo. Po przyłożeniu plastra, aktywne skłądniki działają na skórę wywołując efekt przekrwienia, działając rozgrzewająco i przeciwbólowo. Wskazania: Capsicum Plaster stosuje się w leczeniu miejscowym mięśnio i nerwobóli różnego
pochodzenia. Dawkowanie: Zewnętrznie: plaster nakleić na suchą skórę i pozostawić
na 1-2 dni. Przed użyciem kolejnego plastra w tym samym miejscu należy odczekać
kilka dni. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki plastra, ciąża i karmienie
piersią, uszkodzona skóra oraz okolice oczu i błony śluzowe. Działania niepożądane:
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości: świąd, wysypka lub miejscowe zapalenie
skóry. Podmiot odpowiedzialny: Cosmetics Pharma Sp. z o.o.
Tran w kapsułkach 120 kapsułek
1,59
za sztukę
124,20*
79,98
opakowanie 50 szt.
Multi-tabs® Tran w kapsułkach to naturalny suplement diety pochodzący z wątroby dorsza. Obecny jest na polskim
rynku od wielu lat. Ze względu na swoją renomę jest liderem w swoim segmencie. Uzupełnia codzienną dietę w kwasy
Omega-3 (DHA i EPA) oraz witaminy A, D i E. Kwasy tłuszczowe Omega -3 wspierają funkcjonowanie układu sercowo
- naczyniowego. Witaminy A i D korzystnie wpływają na system odpornościowy organizmu. Wit. E wspomaga ochronę
tłuszczów przed szkodliwymi skutkami utlenienia. Więcej na temat produktu dowiesz się na www.multi-tabs.pl
Mucoangin 20 tabletek do ssania
Thiocodin syrop 100ml
Skład:10 ml syropu zawiera 15 mg kodeiny fosforanu półwodnego i 300 mg sulfogwajakolu. Wskazania: Leczenie
suchego, uporczywego kaszlu bez odkrztuszania wydzieliny.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kodeiny fosforan
półwodny, sulfogwajakol lub na którąkolwiek substancję
pomocniczą. Niewydolność oddechowa. Śpiączka. Astma
oskrzelowa. Mukowiscydoza. Rozstrzenie oskrzeli. Choroba
alkoholowa. Uzależnienie od opioidów. Nie należy stosować jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy oraz
w okresie 14 dni po ich odstawieniu. Nie należy podawać
dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Nie stosować u kobiet
w ciąży lub w okresie karmienia piersią.Ze względu na
zawartość sacharozy, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi
zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem
sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku.
10 ml produktu zawiera 6 g sacharozy. Należy to wziąć pod
uwagę u pacjentów z cukrzycą. Podmiot odpowiedzialny
posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy, ul. Chłodna
56/60 00-872 Warszawa
2,49*
9,80*
16,85*
6,16 6,65
Na ostry ból gardła. Skład: 20mg Ambroxoli hydrochloridum Wskazania do stosowania: Łagodzenie
bólu w ostrych stanach zapalnych gardła. Szybki efekt przeciwbólowy nawet w ciągu minuty od zażycia
tabletki. Długotrwały efekt przeciwbólowy - trwający do 3 godzin. Przeciwwskazania: Nie należy stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na ambroksol lub inne składniki produktu. W przypadku dziedzicznych, rzadko występujących stanów nietolerancji substancji pomocniczych stosowanie
jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger
Strasse 173, Niemcy
107,85*
73,41
PharmatonR GeriavitR
kapsułki żelatynowe miękkie, 100 kapsułek. Pharma-
Pojemnik zakręcany
do moczu sterylny 120 ml
1,25*
0,76
ton Geriavit - to starannie dobrana kompozycja witamin, mikroelementów
i wyjątkowej jakości wyciągu z żeń-szenia G115, przeznaczona dla osób, które
na długie lata chcą zachować zdrowie i doskonałą formę. Pharmaton Geriavit
skutecznie dodaje energii życiowej, zwiększa sprawność fizyczną i psychiczną
oraz wspiera odporność organizmu. Standaryzowany wyciąg z żeń-szenia
G115 polepsza wykorzystywanie tlenu przez komórki organizmu, wpływa
korzystnie na sprawność fizyczną i psychiczną oraz na układ odpornościowy.
Pharmaton Geriavit pozytywnie wpływa na organizm w okresach stresu, zmęczenia i osłabienia oraz pomaga w trakcie rekonwalescencji.
PRZEDSTAWIONA OFERTA CENOWA MA CHARAKTER INFORMACYJNY, NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO ORAZ WŁAŚCIWYCH PRZEPISÓW PRAWNYCH.
opisy produktów zostały przygotowane przez ich producentów, w związku z tym wydawca nie odpowiada za ich treść
* cena według standardowo zastosowanej marży rynkowej.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań
niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj
się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Ciśnieniomierz DM 400 IHB
+ Termometr NC 500 gratis !!!
Ciśnieniomierz DM 400 IHB. Pamięć 60 pomiarów, średni wynik z 3 ostatnich pomiarów, symbol nieregularnej
pracy serca IHB , łatwy w użyciu mankiet na ramię (22cm-36cm).
Termometr DIAGNOSTIC NC 500, jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Jest termometrem dokonującym pomiaru
bezdotykowo. Wielofunkcyjny termometr bezdotykowy DIAGNOSTIC NC 500 , dzięki zastosowaniu najnowszej technologii podczerwieni, jest urządzeniem bardzo precyzyjnym. Jako termometr bezdotykowy nie wymaga dezynfekcji czy
zmiany nakładki, dzięki czemu możesz dokonywać pomiarów jeden za drugim, u wszystkich w rodzinie.Wykorzystanie
technologii podczerwieni, pozwala na mierzenie temperatury tętnicy skroniowej z odległości nawet 5cm. Dokładny,
szybki i bezdotykowy termometr DIAGNOSTIC NC 500 umożliwia wygodny i bezpieczny pomiar temperatury.Udowodniono, że pomiar temperatury tętnicy skroniowej jest dokładniejszy od pomiaru temperatury w uchu i lepiej tolerowany
od pomiaru temperatury w odbycie.
337,50*
153,70
Jesienna, zimna pora...
Jeśli zmienia się pogoda na zewnątrz, musimy się ogrzać od wewnątrz, na przykład zmieniając dietę. Nasz organizm zresztą sam tej
zmiany się domaga. Deszczowa, pochmurna aura nie nastraja optymistycznie, brak słońca powoduje spadek energii, a wilgoć i chłód sprzyjają przeziębieniom.
Jesienny jadłospis powinien być bogaty w witaminy i węglowodany. Odpowiednio skomponowane menu wzmocni odporność organizmu oraz dostarczy energii potrzebnej do sprawnego funkcjonowania
w chłodne i ponure dni. Możemy walczyć z jesienną chandrą dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie, która doda nam energii i przygotuje
nasz organizm do długiej zimy. Jesień to wbrew pozorom czas, w którym z powodzeniem możemy naładować nasze akumulatory na zimę,
gdyż o tej porze roku warzywa i owoce są najcenniejsze, zawierają bowiem najwięcej wartościowych składników odżywczych. Bardzo dobrze sprawdzają się gotowane warzywa i świeże owoce. Pamiętajmy
też o rozgrzewających przyprawach, tymianek, majeranek czy imbir
pomogą nam przetrwać jesienne chłody.
Warzywa na poprawę nastroju, owoce na wzmocnienie. Spożywanie dużej ilości warzyw zapobiega jesiennemu przygnębieniu.
Dzięki temu, że zawierają witaminę C, beta-karoten oraz kwas foliowy,
wzmacniają nasz układ nerwowy. Oto kilka warzyw, które powinniśmy
włączyć do jesiennego menu: brokuły (witamina C, kwas foliowy, witamina K, żelazo, potas), czerwona kapusta (witamina C, kwas foliowy,
witamina K), brukselka (witamina C, beta-karoten, kwas foliowy), kapusta pekińska (kwas foliowy, witamina C, beta-karoten, żelazo, potas),
kalafior (witamina C, kwas foliowy, witamina K, żelazo, potas). Warto
też jeść kapustę kiszoną, szpinak, sałatę, cukinię, paprykę, bakłażany.
Zatroszczmy się o to, by do minimum ograniczyć straty witamin i minerałów podczas ich przygotowywania, dlatego najlepiej jeść warzywa na surowo lub krótko gotowane. Z kolei owoce zwłaszcza późną
jesienią mają najcenniejsze witaminy, dzięki czemu wzmocnimy organizm przed nadchodzącą zimą. Codzienna dawka owoców np. jabłko,
pomarańcza, kiwi, owoce dzikiej róży, czy owoce jagodowe sprawią, że
poczujemy się silniejsi.
Wiele, wiele energii dzięki suszonym owocom i morskim rybom. Energii dodadzą suszone owoce, gorzka czekolada, pestki słonecznika, migdały, z powodzeniem zastąpią kaloryczne i niezdrowe
przekąski takie jak słodycze czy chipsy. Do jesiennej diety należy wprowadzić również dużo ryb morskich (śledzia, makreli, łososia), tłuste
ryby chronią, bowiem przed utratą ciepła i w ten sposób dostarczymy
organizmowi większej dawki energii, poza tym bogate są w cenne dla
organizmu kwasy Omega-3, które wzmacniają organizm i zapobiegają
infekcjom. Pamiętajmy, by w chłodniejsze dni spożywać przynajmniej
dwa ciepłe posiłki, w ten sposób oszczędzamy tak potrzebą podczas
chłodnych dni energię. Lepiej zrezygnować z tłustych sosów lub ciężkostrawnych potraw, które nie tylko podnoszą poziom cholesterolu,
ale wywołują uczucie ciężkości i senności.
Nie tylko dieta. Oczywiście sama dieta nie zapewni nam dobrego
samopoczucie i odporności. Bardzo ważny jest również ruch. Niezależnie od pogody warto spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Ubrać się cieplej, ale nie unikać spacerów. Dzięki temu nasz organizm przyzwyczai się do tego, że robi się coraz chłodniej i zahartuje się,
zarazki będą miały znacznie ograniczone pole działania.
Uwaga! Pomagajmy organizmowi, ale nie spalajmy całej naszej
energii na walkę z jesienią. Ona i tak nadejdzie jak co roku. Dajmy sobie
też prawo do obniżonego nastroju i powoli przyzwyczajajmy się do
zmiany aury. Organizm raz w roku potrzebuje wyciszenia.
PRZEDSTAWIONA OFERTA CENOWA MA CHARAKTER INFORMACYJNY, NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO ORAZ WŁAŚCIWYCH PRZEPISÓW PRAWNYCH.
opisy produktów zostały przygotowane przez ich producentów, w związku z tym wydawca nie odpowiada za ich treść
* cena według standardowo zastosowanej marży rynkowej.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań
niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj
się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Bieg do Świąt
Gotowi do startu… START! Rozpoczynamy bieg do Świąt
z metą przy wigilijnym stole. Zanim tam jednak dotrzemy, czekają na nas liczne zadania bowiem jest to bieg z przeszkodami.
Zaczynamy od porządków na miarę domowej rewolucji –
sprzątamy przecież cały rok, ale porządki świąteczne muszą być
wyjątkowe! I tak, jednym ze znaczących sygnałów nadchodzących Świąt staje się, niemalże grupowe mycie okiem- w jednej
drużynie z sąsiadami z bloku lub domów obok.
Po oknach przychodzi czas na kurze, podłogi, kafelki w łazience, dawno zapomniane kryształy i zestaw kieliszków na każdą okazję. Gruntownemu czyszczeniu podlegają wszystkie zakamarki, na które do tej pory czasu nie starczało. No właśnie,
czas ucieka! Krótka przerwa na otarcie potu z czoła i biegniemy
dalej, do kolejnej „przeszkody”.
Przed nami lista zakupów. Przy czym jest ona o wiele bardziej skomplikowana od tej codziennej- „nie- świątecznej”. Pędzimy po łazanki, mąkę, bakalie, na zakręcie łapiemy suszone
grzyby, szybko, żeby zdążyć do kolejki po karpia. Karp to temat
drażliwy, co roku rozgorzewa dyskusja jak bardziej humanitarnie dotrzymać tradycji. Dylemat moralny rozwiązuje presja czasu- nie ma go zbyt wiele, więc bez zbędnych refleksji nabywamy
karpia, choć już nieżywego.
Trudniejszą część zakupów stanowią jednak prezenty- tutaj
kluczowa jest jednak refleksja, chcemy bowiem sprawić radość,
a nie tylko odhaczyć produkt na liście. Odhaczamy jednak kolejne osoby. Babcia, dziadek, wujek, ciocia, dzieci, mąż, żona… Im
więcej tym trudniej, choć najtrudniej jest ze „znajomymi królika”.
Coraz częściej przecież musimy sprostać zwyczajowi obdarowywania osób nie do końca nam bliskich. Jakiś drobiazg dla koleżanki z biurka obok, może coś dla Pani Krysi z sekretariatu i tak
dalej- drobiazgom nie ma końca, a mety jeszcze nie widać.
Nie widać, bo chociaż wigilia już blisko, nasze oczy zamglone zmęczeniem, nie dostrzegają tak modnej „Magii świąt”. Umę-
czeni, patrzymy na stertę prezentów i papier ozdobny- pakowanie czas zacząć. Nożyczki, taśma, wszystko oklejone, opisane,
ląduje pod choinką. Choinka zdaje się mieć potencjał na miano
magicznej, gdyby nie to, że jej ozdabianie zajmuje cenny czas,
którego tak mało.
Łyk wody, biegniemy dalej. Przystanek w kuchni. Kompot
z suszonych śliwek, pierogi, karp, wszystko własnoręcznie, w poszukiwaniu magii- na razie w szklanej buteleczce, do smaku.
Meta tuż, tuż, przed nami ostatnia przeszkoda: stół wigilijny. Jest już świąteczna zastawa, serwetki, sianko pod obrusem.
Jest też dodatkowy talerz dla wędrowca- choć nikt na niego nie
czeka.
Jest meta! Koniec biegu! Możemy zasiąść do stołu! Wyczerpani, życzymy sobie zdrowia- bez niego nie dobiegniemy tu za
rok. Teraz jednak jesteśmy, siedzimy przy wspólnym stole i…
świętujemy. Czy mamy na to siły? Czy znajdziemy energię aby
z radością w głosie śpiewać kolędy? Czy rozpędzeni nie przebiegniemy za daleko?
Z zasłyszanej historii wynika, że są jeszcze miejsca, gdzie
przy wielkim stole czas staje w miejscu. W powietrzu unosi się
atmosfera oczekiwania i radości z bycia razem. Tam, przy tym
wielkim stole, każdy z namaszczeniem otwiera swój prezent,
nikt go nie pogania, nikt już nie biegnie, nikomu nie brak cierpliwości. Bo czym są właściwie Święta? Czy nie tą chwilą właśnie?
Biegniemy byle szybciej, byle już mieć za sobą sprzątanie,
gotowanie, szykowanie, pakowanie prezentów… robiliśmy to
już setki razy, rok w rok, zawsze ta sama gonitwa. Pamiętajmy
jednak, że jest ktoś dla kogo dzieje się to pierwszy raz, ktoś, kto
nie pamięta poprzednich świąt, ktoś, kto przeżywał je dopiero
kilkakrotnie, dzięki czemu wciąż potrafi się cieszyć- to dzieci,
które nie biegną ale skaczą z radości.
M.K.

Podobne dokumenty

9,90 zł 13,90 zł

9,90 zł 13,90 zł w skład płynu maziowego – substancji poślizgowej w stawach. Łagodzenie kontuzji stawów kolanowych i innych, zwłaszcza w trakcie uprawiania sportu i rekreacji, sztywności stawów oraz w zaburzeniach ...

Bardziej szczegółowo