dzień piłkarza

DZIEŃ PIŁKARZA
30 września 2007r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbył się turniej
piłki nożnej z okazji „Dnia Piłkarza”. Turniej skierowany był dla dwóch kategorii wiekowych,
a mianowicie: Żaków (klasy I – II Szkoły Podstawowej) oraz Orlików (klasy III – IV Szkoły
Podstawowej).
Każda z czterech lubańskich szkół reprezentowana była, w dwóch kategoriach, przez młodych adeptów
piłkarskich.
Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach, systemem „każdy z każdym”.
Końcowa klasyfikacja turnieju w kategorii Żaków przedstawia się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 (Drozdowski Damian, Skotarczak Kacper, Stanowski Kamil,
Puszkarow Krystian, Bartolewski Emil, Konat Kacper, Lebiedziński Krystian)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 (Pietraszewski Michał, Milewski Marcin, Sołoducha Łukasz,
Zawadzki Michał, Niewierowski Dariusz, Czyruk Michał, Tymes Adrian, Kasprzak Natalia)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 (Lejczak Rafał, Sędłak Piotr, Baszak Radosław, Kucharczyk Alan,
Czujkowski Jan, Zgondek Patryk, Harapin Kacper, Zarębski Michał, Berliński Damian)
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 (Kołtun Dominik, Kurowski Michał, Grabowski Kamil, Fortuna
Końcowa klasyfikacja turnieju w kategorii Orlików przedstawia się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 (Konefał Miłosz, Soczyński Kacper, Kożuszyn Szymon, Piaśnik
Marcin, Górniak Patryk, Kościecha Jakub, Górski Adrian, Buzała Damian, Niemirski Tomasz, Zawadzak
Adrian)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 (Kozłowski Kacper, Małdziński Bartek, Sieradzki Maciej,
Gawłowski Patryk, Bździkot Mateusz, Rudek Tomasz, Benedykt Marek, Normański Paweł, Owczarek
Szymon, Woźniak Jakub, Getler Rafał, Kowalczyk Adrian)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 (Szewc Jakub, Sandecki Oskar, Wojdowicz Patryk, Tkaczyk
Konrad, Pasternak Dawid, Pasternak Paweł, Filipowicz Patryk, Folta Patryk) )
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 (Pomichter Seweryn, Sass Marcel, Lejczak Adrian, Rymaszewski
Dawid, Bielak Patryk, Czułowski Bartosz, Stoń Hubert, Wolski Piotr, Harapin Mateusz)
Najlepszy bramkarz: Buzała Damian
Najlepszy zawodnik: Hormański Paweł
Król strzelców: Piaśnik Marcin – 8 bramek
W przerwach pomiędzy meczami, każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności techniczne,
a mianowicie: celność podania, strzał na bramkę oraz slalom z piłką.
III miejsce – Stoń Hubert
Zespołom, które zajęły miejsca I – III oraz wyróżnionym zawodnikom zostały wręczone puchary. Za
wykazanie swoich umiejętności technicznych dzieci, które zajęły miejsca I - III otrzymały nagrody.
Zostały również wręczone nagrody rzeczowe dla zawodników wszystkich drużyn biorących udział
w turnieju, w następujących kategoriach: bramkarz otrzymał skarpetogetry, najwszechstronniejszy
zawodnik – koszulkę, najlepszy drybler – spodenki a najmłodszy zawodnik z każdego zespołu – minipiłkę. Nagrodzony pucharem został również najmłodszy zawodnik turnieju, został nim Kołtun Dominik.
Każdy z uczestników turnieju po każdym rozegranym meczu otrzymał od organizatorów słodycze i napoje.
W turnieju wzięło udział 69 zawodników (30 Żaków i 39 Orlików). Sędziowie zawodów to: Wajcfelt
Dariusz, Modzelewski Paweł, Harapin Ryszard, Kowalczyk Piotr, Getler Robert, Lebiedzińska Agnieszka.
Turniej zorganizował i przeprowadził Janusz Harapin.