Konspekt zajęć Blok tematyczny: Cyfry Przedmiot: j. angielski Temat

Transkrypt

Konspekt zajęć Blok tematyczny: Cyfry Przedmiot: j. angielski Temat
Konspekt zajęć
Blok tematyczny: Cyfry
Przedmiot: j. angielski
Temat: Cyferki od 1 do 10.
Klasa II Szkoły Podstawowej
Materiały:




Kolorowe długopisy
Kolorowe kartki
Zeszyty
tablica
Cele dydaktyczne:



Wprowadzenie uczniów w świat cyfr od 1 do 10
Zapoznanie z pisownią i wymową poszczególnych liczb
Przypomnienie podstawowych zasad matematycznych w dodawaniu i odejmowaniu
Przebieg zajęć:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Przywitanie się z uczniami.
Zapytanie uczniów czy pamiętają poszczególne cyferki
Zapisanie liczba na tablicy i poproszenie by zapisali je w zeszytach
Przeprowadzenie ćwiczeń
Zadanie pracy domowej.
Pożegnanie się z uczniami.
Ćwiczenia do wykorzystania na lekcji:
1. Na rozdanych przez nauczyciela kolorowych karteczkach proszę zapisać cyfry (np. 2, 1,7, 9,
10, 3, 5,4,8, itp.)
2. Zapisać najpierw liczbowo, a potem słownie działania matematycznie, np.
a. 2 + 3 = 5 two + three = five
b. 4 + 6 = 10 four + six = ten
c. 1 + 8 = 9 one + eight = nine
3. Każde z dzieci zaczyna odliczanie, jedno mówi „one”, olejne „two”, itd.
Praca domowa:
Zapisz ta jak na lekcji następujące działania: 2 + 5 = 7; 3 + 6 = 9
Konspekt zajęć
Blok tematyczny: Cyfry
Przedmiot: j. angielski
Temat: Cyferki od 11 do 20.
Klasa II Szkoły Podstawowej
Materiały:




Kolorowe długopisy
Kolorowe kartki
Zeszyty
tablica
Cele dydaktyczne:



Wprowadzenie uczniów w świat cyfr od 11 do 20
Zapoznanie z pisownią i wymową poszczególnych liczb
Przypomnienie podstawowych zasad matematycznych w dodawaniu i odejmowaniu
Przebieg zajęć:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Przywitanie się z uczniami.
Zapytanie uczniów czy pamiętają poszczególne cyferki z poprzedniej lekcji
Odliczanie, jedno dziecko mówi „ten”, kolejne „nine”
Zapytanie uczniów czy znają liczby od 11 do 20, jeśli tak prośba by je wymieniły
Zapisanie liczba na tablicy i poproszenie by zapisali je w zeszytach
Przeprowadzenie ćwiczeń
Zadanie pracy domowej.
Pożegnanie się z uczniami.
Ćwiczenia do wykorzystania na lekcji:
9. Na rozdanych przez nauczyciela kolorowych karteczkach proszę zapisać cyfry (np. 12, 11,17,
19, 20, 13, 15, 14, 18, itp.)
10. Zapisać najpierw liczbowo, a potem słownie działania matematycznie, np.
d. 12 + 3 = 15 twelve + three = fifeteen
e. 4 + 6 = 10 fourteen + six = twenty
f. 1 + 8 = 9 eleven + eight = nineteen
11. Każde z dzieci zaczyna odliczanie, jedno mówi „one”, kolejne „two”, itd. aż do 20
Praca domowa: Zapisz ta jak na lekcji następujące działania: 12 + 5 = 17; 13 + 6 = 19
Konspekt zajęć
Blok tematyczny: Cyfry
Przedmiot: j. angielski
Temat: Cyferki od 1 do 20 - przypomnienie.
Klasa II Szkoły Podstawowej
Materiały:




Kolorowe długopisy
Kolorowe kartki
Zeszyty
tablica
Cele dydaktyczne:





Przypomnienie cyfr od 1 do 20
Przypomnienie pisowni i wymowy poszczególnych liczb
Przypomnienie podstawowych zasad matematycznych w dodawaniu i odejmowaniu
Wprowadzenie pytania „How much is it?”
Konstrukcja „It is/It’s”
Przebieg zajęć:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Przywitanie się z uczniami.
Zapytanie uczniów czy pamiętają poszczególne cyferki z ostatnich lekcji
Odliczanie, jedno dziecko mówi „one”, kolejne „two” (do 20)
Zapisanie na tablicy pytania How much is it? I poproszenie by je przepisały
Zapisanie zdań It is 2 oraz It’s 2 i prośba by je dzieci przepisały.
Zapytanie jaka jest różnica pomiędzy zdaniami.
Przeprowadzenie ćwiczeń
Zadanie pracy domowej.
Pożegnanie się z uczniami.
Ćwiczenia do wykorzystania na lekcji:
1.
a.
b.
2.
3.
Zapisz zdania po angielsku:
It is three/seven/eeven/fourteen/ - To jest trzy/ siedem/jedenaście/ czternaście/itd.
Zdania powyżej zapisz tak samo, ale w skrócie – It’s…
Wspólnie każde dziecko czyta po jednym zdaniu z konstrukcją It is.. i It’s.
Wyrywkowo pytamy dzieci, które chcą, jak jest: 7, 2, 13, 17, itd.
Praca domowa: Zapisz ta jak na lekcji: To jest 17, w obu wersjach.
Konspekt zajęć
Blok tematyczny: Cyfry
Przedmiot: j. angielski
Temat: Zabawa z cyferkami od 1 do 20.
Klasa II Szkoły Podstawowej
Materiały:



Karta do ćwiczeń w grupie
Tablica
Przypinki
Cele dydaktyczne:





Przypomnienie cyfr od 1 do 20
Przypomnienie pisowni i wymowy poszczególnych liczb
Przypomnienie podstawowych zasad matematycznych w dodawaniu i odejmowaniu
Przypomnienie pytania „How much is it?”
Przypomnienie konstrukcji „It is/It’s”
Przebieg zajęć:
1.
2.
3.
4.
Przywitanie się z uczniami.
Zapytanie uczniów czy pamiętają poszczególne cyferki z ostatnich lekcji
Przeprowadzenie ćwiczeń.
Pożegnanie się z uczniami.
Ćwiczenia do wykorzystania na lekcji:
1.
2.
3.
4.
5.
Odliczanie, jedno dziecko mówi „one”, kolejne „two” (do 20)
Dzieci siadają w kółku, każde losuje po kartoniku i po pisowni musi odgadnąć co to za cyfra.
Przy losowaniu cyfr pytamy z dziećmi „How much is it?”
Dzieci odpowiadają używając dowolnej konstrukcji It is/it’s.
Potem kartoniki przypinamy kolejno do tablicy, dziecko losuje kartonik z wymową i przykłada
je do odpowiedniego kartonika, tj. one -> /łan/
Karta do wycięcia na zajęcia:
one
Two
Three
Four
Five
Six
Seven
Eight
Nine
Ten
Eleven
Twelve
Thirteen
Fourteen
Fifeteen
Sixteen
Seventeen
Eighteen
Nineteen
twenty
/łan/
/tu/
/tri/
/for/
/fajf/
/siks/
/sewen/
/ejt/
/najn/
/ten/
/ilewen/
/tłelf/
/fritin/
/fortin/
/fiftin/
/sikstin/
/sewentin/
/ejtin/
/najntin/
/tłenti/
Autor: mgr Karolina Karbownik,
metodyk w zakresie nauczania j. angielskiego

Podobne dokumenty