V Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Motocrossie Quadów

Ostatnia V Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Motocrossie Quadów odbyła się
11.10.2009r. w Olsztynie w bardzo trudnych, powiedzieć można ekstremalnych warunkach.
przez całe zawody padał deszcz, trasa była bardzo ciężka.
Była to prawdziwa szkoła przetrwania dla zawodników i ich „maszyn”.
Zawodnicy z końca tabeli rezygnowali ze startów, nie mogli sobie na to pozwolić zawodnicy
czołowi, gdyż do końca nie było zdecydowanego lidera - niewielkie różnice punktowe.
W pierwszym wyścigu Grzegorz Brzozowski musiał uznać wyższość kolegi Mateusza
Wojciechowskiego, trzecie miejsce zajął Adam Wężyk NZ
W drugim wyścigu awaria motocykla M. Wojciechowskiego ( 5 miejsce), bardzo dobra jazda
G. Brzozowskiego dała mu pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Piotr Majkowski, trzecie
Adam Wężyk.
Tym sposobem tytuły zapewnili sobie Grzegorz Brzozowski GAMK Gdańsk Mistrz Polski ,
Mateusz Wojciechowski CAMK Człuchów Wicemistrz Polski, II Wicemistrz Polski Piotr
Majkowski z GAMK Gdańsk.
W Pucharze Polski w Motocrossie Quadów w pierwszym wyścigu: Kacper Kamiński zajął 1
miejsce, 2 miejsce Robert Rogowski i trzecie Wojciech Smoleń.
W drugim wyścigu R. Rogowski 1 miejsce, drugie Rafał Kamiński, trzecie Jarosław
Zębrzuski.
W klasyfikacji Generalnej 2009 - 1 miejsce zajął Kacper Kamiński (ATV Polska) 184 pkt.,
drugie Rafał Kamiński (ATV Polska) 168 pkt., trzecie Sebastian Małyszko (Off Road
Białystok)146 pkt.
Młodzik Quad Cup Yamaha
W pierwszym wyścigu wygrał Aleksander Pietrzak, Jakub Zajchowski był drugi i Wiktor
Lewandowski trzeci.
W drugim wyścigu Aleksander Pietrzak 1 mejsce, Wiktor Lewandowski drugi i Patryk Siekaj
trzeci
W klasyfikacji Generalnej
Sponsor ufundował nagrody rzeczowe oraz za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej