Regulamin rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Kobiet She

Regulamin rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Kobiet She plays football
POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Kobiet – She plays football jest She plays spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością z siedzibą przy ulicy Osada Ojców 37, 04-211 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie
Rejonowym dla M.St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod
numerem 0000515178, o kapitale zakładowym: 5000PLN, NIP 1132877806, REGON 147316031.
2. Organizator powołuje Radę Ligi. W jej skład wchodzą dwaj przedstawiciele Organizatora, jeden przedstawiciel
sędziów i przedstawiciel/e drużyn/y zainteresowanych/ej. Jej zadaniem będzie rozstrzyganie protestów
składanych przez kapitanów drużyn oraz rozstrzyganie spornych sytuacji związanych z Ligą.
3. Zgłoszenie do rozgrywek następuje poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie
internetowej www.sheplays.pl oraz dokonanie wpłaty wpisowego w terminie określonym przez organizatora.
Wpłata wpisowego jest jednoznaczna z deklaracją przestrzegania regulaminu i przepisów gry obowiązujących w
Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej Kobiet – She plays football.
4. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy:
She plays sp. z o.o.
ul. Osada Ojców 37
04-211 Warszawa
85 1300 0000 2448 9294 1000 0001
(Alior Bank) podając w tytule wpłaty nazwę drużyny.
5. Wysokość wpisowego za udział w rundzie letniej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej Kobiet – She plays football
jest określana przez organizatora w ogłoszeniu rozpoczęciu zapisów.
6. Organizator może ubezpieczyć zawodniczki.
7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wystąpienie i następstwa nieszczęśliwych wypadków
związanych z grą w lidze.
8. Terminarz ligi zostanie ustalony i dostarczony do zespołów drogą elektroniczną. Terminarz dostępny będzie
DRUŻYNY
9. Do udziału w rozgrywkach każda drużyna może zgłosić maksymalnie 15 zawodniczek, które spełniają poniższe
wymagania:
a. Zawodniczki muszą mieć ukończone 16 lat. Organizator zachowuje sobie jednak prawo do dopuszczenia do
rozgrywek młodszych zawodniczek.
b. Zawodniczki niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub prawnych opiekunów wyrażoną pisemnie.
10. Zawodniczki grające czynnie w ligach PZPN
a. Zawodniczki grające czynnie w rozgrywkach III ligi PZPN mogą brać udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki
Nożnej Kobiet She plays football- bez ograniczeń ilościowych.
b. Zawodniczki grające czynnie w II lidze PZPN:
 W przypadku drugiej ligi: maksymalnie połowa składu i powinny być one oznaczone w formularzu
zgłoszeniowym.
 W przypadku pierwszej ligi: bez ograniczeń ilościowych.
c. Zawodniczki grające czynnie w I lidze PZPN
 W przypadku drugiej ligi: nie mogą brać udziału w rozgrywkach.
11. Każda drużyna musi wyznaczyć kapitana, odpowiedzialnego za reprezentowanie drużyny.
a. Drużyna na boisku występuje w składzie: 5 zawodniczek w polu oraz bramkarka.
b. Każda zawodniczka ma obowiązek posiadania przy sobie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego jej
tożsamość. W spornych sytuacjach musi on być do wglądu Sędziego lub Organizatora rozgrywek przed lub po
meczu.
c. Prawo do sprawdzenia tożsamości zawodniczek ma w trakcie meczu kapitan drużyny przeciwnej. Warunkiem
jest zgłoszenie Sędziemu chęci sprawdzenia zawodniczki przed końcowym gwizdkiem meczu. Po zakończeniu
spotkania wniosek taki nie będzie rozpatrywany.
d. Zawodniczka sprawdzana powinna okazać dowód tożsamości, a jeżeli nie posiada go przy sobie, to do
rozpoczęcia następnego meczu własnej drużyny powinna go okazać Organizatorom. Jeżeli tego nie uczyni lub
nie była wpisana w formularzu, to drużyna zostanie ukarana walkowerem.
e. Kapitan zespołu ma obowiązek zgłosić się do Sędziego lub przedstawiciela Organizatora rozgrywek, celem
wypisania protokołu meczowego, co najmniej 10 minut przed spotkaniem. Po zakończeniu meczu ta sama
osoba musi podpisać protokół wypełniony przez Sędziego, sprawdzając zgodność wyniku oraz prawidłowo
wpisane strzelczynie bramek i kary indywidualne dla swojej drużyny. Wszelkie reklamacje zgłaszane w
późniejszym terminie nie będą uwzględniane.
12. Zawodniczki własnoręcznym podpisem oświadczają że, nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do
uczestnictwa w rozgrywkach piłki nożnej, respektują wszystkie punkty regulaminu oraz regulaminu obiektu, w
którym rozgrywana będzie liga, wyrażają zgodę na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie przez Organizatora
ich danych osobowych, zgadzają się na niewnoszenie roszczeń w stosunku do Organizatora w przypadku kontuzji
lub innego nieszczęśliwego wypadku podczas gry w lidze oraz zgadzają się na inne punkty zawarte w treści
oświadczenia.
13. W rozgrywkach w każdym zespole mogą brać udział tylko zawodniczki widniejące w formularzu
zgłoszeniowym, o którym mowa w punkcie 3.
a. Listę zgłoszonych w formularzu zawodniczek można aktualizować w trakcie trwania rozgrywek.
b. W przypadku zgłoszenia niepełnej listy zawodniczek, zespół może uzupełnić listę przez cały okres trwania
danej rundy, po uprzednim poinformowaniu organizatora /najpóźniej 1 dzień przed meczem/.
c. Zawodniczka podczas trwania jednej rundy może występować tylko w jednym zespole.
d. Organizator zachowuje sobie jednak prawo do rozpatrywania indywidualnych próśb i wniosków o przejście
do innego zespołu (np. w sytuacji wycofania się dotychczasowej drużyny z rozgrywek). Warunkiem jest
złożenie pisemnej prośby wraz z uzasadnieniem przez kapitana danego zespołu na ręce Organizatora
rozgrywek.
14. Organizator ma prawo wykluczyć z rozgrywek zawodniczkę lub drużynę, która w stosunku do Organizatora,
sędziego, innych zawodniczek oraz kibiców zachowuje się w niesportowy sposób oraz w jakikolwiek inny sposób
utrudnia przeprowadzenie rozgrywek.
15. Wycofanie/wykluczenie drużyny
a. Jeżeli po wpłacie wpisowego (lub jego części) drużyna zrezygnuje z udziału w rozgrywkach z przyczyn
niezależnych od Organizatora – kwota nie zostanie zwrócona.
b. W przypadku wycofania/wykluczenia drużyny, w sytuacji gdy rozegrała ona mniej niż połowę spotkań –
punkty zdobyte/stracone przez inne drużyny w meczu z wykluczoną drużyną zostają anulowane.
c. W przypadku wycofania/wykluczenia drużyny, w sytuacji gdy rozegrała ona więcej niż połowę spotkań –
punkty zdobyte/stracone przez inne drużyny w meczu z wykluczoną drużyną zostają utrzymane.
d. W przypadku wycofania/wykluczenia drużyny, bramki zdobyte w meczu z tą drużyną oraz punkty w
klasyfikacjach indywidualnych liczą się do końcowej klasyfikacji indywidualnej na takich samych zasadach jak
zostało to opisane w punkcie 15 b i c.
SĘDZIA
16. Mecze prowadzi sędzia uprawniony do sędziowania rozgrywek piłki nożnej.
a. Na każdy mecz wyznaczony jest przez Organizatora jeden Sędzia, który egzekwuje przestrzeganie przepisów
gry. Dostarcza on Organizatorowi rozgrywek informacje o sankcjach nałożonych na zawodników lub
przedstawicieli drużyny oraz incydentach mających związek z zawodami.
b. Sędzia ma prawo nie dopuścić do meczu zawodniczki, która jego zdaniem zachowuje się niesportowo, lub
znajduje się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, lub innych środków odurzających.
17. Prawa i obowiązki sędziego:
a. Sędzia prowadzący mecze może nałożyć na zawodnika karę: żółta kartka - 2 lub 5 minut w zależności od
stopnia przewinienia, lub czerwoną kartkę, czyli wykluczenie z gry do końca meczu oraz dyskwalifikacja na
kolejny mecz. Druga żółta kartka jest równoznaczna z otrzymaniem czerwonej kartki.
b. Sędzia nie przerywa gry, gdy drużyna, przeciwko której popełniono przewinienie odniesie korzyść z takiego
rozstrzygnięcia i ukarze pierwotne przewinienie, jeżeli przewidywana korzyść nie rozwinie się w tym czasie.
c. Sędzia zobowiązany jest do prowadzenia spotkania zgodnie z zasadami gry w piłkę nożną opracowanymi przez
PZPN.
d. Decyzje sędziego dotyczące oceny faktów związanych z grą są ostateczne.
SYSTEM ROZGRYWEK
18. Mecze rozgrywane będą systemem ligowym – „każdy z każdym” – dokładny system rozgrywek zostanie
określony po zamknięciu zapisów.
a. Za zwycięstwo przyznawane są 3 pkt., za remis – 1 pkt., za przegraną – 0 pkt
b. Przy takiej samej ilości punktów o zajęciu miejsc 1-3 decydują:
i. bezpośredni wynik
ii. bilans bramek zdobytych i straconych
iii. konkurs rzutów karnych.
c. Walkover oznacza zwycięstwo drużyny przeciwnej w wysokości 5:0.
19. Rozgrywki odbywają się według:
a. Zasad określonych w niniejszym regulaminie.
b. Sprawy, które nie zostały poruszone w regulaminie rozgrywek rozpatrywane będą według przepisów PZPN
dotyczących gry w piłkę nożną.
20. W wyznaczonym terminie drużyny rozgrywają po jednym meczu. Czas trwania spotkania: 2x20 minut + 5
minut przerwy. Spotkania rozgrywane są piłkami dostarczonymi przez Organizatora – piłka rozmiar 5. Bramki
2x5m. Boisko ze sztuczną trawą.
21. Niestawienie się na mecz drużyny powoduje przyznanie walkowera drużynie przeciwnej (dopuszczalne
spóźnienie 10 min) . Drużyna, żeby przystąpić do meczu musi się składać z przynajmniej 4 graczy.
ZNISZCZENIE LUB ZGUBIENIE SPRZĘTU
22. Zawodniczka lub drużyna, która zniszczy lub zgubi sprzęt należący do Organizatora zobowiązana będzie do
wpłaty: 30 zł – zniszczony lub zgubiony znacznik, 50 zł – zniszczona lub zgubiona piłka.
23. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione lub zgubione na obiekcie, w którym