Konspekt zajęć otwartych z uwzględnieniem oceniania kształtującego
Transkrypt
Konspekt zajęć otwartych z uwzględnieniem oceniania kształtującego
Scenariusz zajęć artystycznych w II klasie gimnazjum. Temat: Scrapbooking – technika ozdabiania zdjęć Cel ogólny : Tworzenie wypowiedzi – ekspresja przez sztukę. Uczeń: podejmuje działalność twórczą, posługując się środkami wyrazu plastycznego ( kompozycja, tonacja, barwa) Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: Nawiązanie do prezentacji na temat scrapbookingu ( Co to za technika?, Jakim materiałów używamy do wykonania scrapu?) Pojęcie kompozycji i jej rodzaje ( otwarta ,zamknięta, symetryczna, rytmiczna) Gama kolorystyczna, tonacja, kontrasty barwne Cele lekcji: Uczeń: - wie co to jest scrapbooking i jakich materiałów powinien użyć do jego wykonania, - potrafi rozplanować przygotowane elementy na kartce stosując wybraną przez siebie kompozycję i kolorystykę - wykona scrapbooking z wybranych przez siebie zdjęć i materiałów Cele sformułowane w języku ucznia: Na dzisiejszej lekcji : - wykonasz scrapbooking według własnego pomysłu (kompozycja, kolorystyka) wykorzystując różne materiały. NaCoBeZu Będę zwracała uwagę na: - pomysł - estetykę wykonania - umiejętność współdziałania w grupie - wkład pracy w tworzenie scrapbookingu METODY NAUCZANIA: - pogadanka, dyskusja - praktyczna FORMY PRACY: - praca indywidualna ( własna praca) - praca w grupie ( wymiana materiałów, pomysłów) ŚRODKI DYDAKTYCZNE: Prezentacja multimedialna ( pokazana wcześniej) Materiały do wykonania scrapbookingu, inne prace uczniów Przebieg lekcji: 1. Powitanie, podanie celu lekcji w języku ucznia. 2. Nawiązanie do prezentacji z poprzedniego tygodnia. 3. Powtórzenie wiadomości z zakresu wiedzy plastycznej . 4. Podanie NaCoBeZu 5. Praca twórcza uczniów. 6. Monitorowanie zajęć- na bieżąco poprzez dostrzeganie wysiłku uczniów, doceniania go, pochwała, stosowanie za bieżąco informacji zwrotnej. 7. Samoocena i ocena koleżeńska 8. Podsumowanie lekcji Agnieszka Szostak ZAŁĄCZNIK: 1. Zdjęcia scrapbooking. 1. Zdjęcia scrapbooking: