Siatkarze przegrali na wyjeździe - Jaworznicki Serwis Informacyjny

Autor: Marek Iwaniszyn / źródło: energetyk.mckis.jaw.pl, morzebaltyk.pl, siatka.org
17.01.2010.
Zmieniony 17.01.2010.
"Energetyczni" zanotowali wczoraj siódmą wyjazdową
porażkę. Tym razem przegrali z Morzem Bałtyk. Szczecinianie dzięki trzem punktom wyprzedzili naszą
drużynę w pierwszoligowej tabeli. Swoje spotkanie wygrała również drużyna AZS-u Nysa, przez co
drużyna z Jaworzna spadła na 11. pozycję.
Wydaje się, że nad wyjazdowymi spotkaniami Energetyka w tym sezonie ciąży jakaś klątwa. Po kolejnej
zmianie trenera wszyscy liczyli, że w Szczecinie w końcu uda się wygrać i po raz pierwszy w sezonie uda
się z wyjazdu wrócić z tarczą. I było blisko.
Początek pierwszego seta był wyjątkowo wyrównany. W dalszej części nasi zawodnicy wyszli na
trzypunktowe prowadzenie - 17:14. Trener gospodarzy wziął czas, po którym gospodarze zniwelowali
przewagę do jednego "oczka". Po chwili znów nasi skutecznie atakowali, a asem serwisowym popisał się
Krzysztof Szopa i prowadziliśmy 22:19. I znów się coś zacięło. Własne błędy spowodowały, że Morze
wyrównało, a po chwili wyszło na prowadzenie.
W drugim secie od początku prowadziliśmy kilkoma punktami. Jednak im bliżej końca, tym gospodarze
zyskiwali przewagę. Przy stanie po 16 autowo atakował trener Janczak, sprytnie kiwał Artur Kulikowski, a
asa zaliczył Paweł Kaczorowski i gospodarze uciekli nam na trzy punkty. Przewagi już nie stracili.
Trzecia odsłona - mimo że wyrównana - była ostatnią. Znów o wyniku zadecydowała końcówka seta, w
której nasi zawodnicy okazali się słabsi. Składy zespołów:
Morze Bałtyk: Kwaśniak, Paśnik, Glinka, Paniączyk W., Kaczorowski, Sylla, Pachliński (libero) oraz
Kulikowski, Nowocień
Energetyk: Antosik, Szopa, Kaźmierski, Tepling, Kozioł, Gorzewski, Rzędziński (libero) oraz Janczak,