konspekt do programu2

Transkrypt

konspekt do programu2
Temat: Doskonalenie wcześniej poznanych elementów techniki jazdy i techniki kija.
Gra uproszczona 4 na 4 na całej tafli.
Klasa: VI c
Ilość ćwiczących: 16
Miejsce ćwiczeń: lodowisko kryte
Czas ćwiczeń : 2x45 min
Przybory: krążki hokejowe, pachołki
Cele główne lekcji w zakresie:
Motoryczności: Uczeń podniesie poziom siły dynamicznej nóg, podniesie poziom
wytrzymałości tlenowo-beztlenowej oraz podniesie poziom koordynacji.
Umiejętności: Uczeń podniesie poziom techniki jazdy po ciasnych łukach, przekładanki
przodem i tyłem, przejścia z jazdy w przód do jazdy w tył oraz poziom techniki
indywidualnej kija w zakresie kontroli nad krążkiem podczas omijania przeszkód, techniki
podania i przyjęcia krążka, techniki strzału.
Wiadomości: Uczeń pogłębi wiedzę na temat zasady „podaj –wyjdź” podczas gry.
Wychowania: Uczeń przejawi postawy charakteryzujące się dokładnością w wykonaniu
ćwiczeń oraz współpracą z partnerami w osiąganiu wspólnych celów.
Tok lekcji
1.Część wstępna
 Czynności organizacyjno- porządkowe
Zbiórka grupy oraz sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć. Podział uczniów na trzy
grupy
Czas trwania: 2min.
 Motywacja grupy do zajęć
Przedstawienie tematu zajęć i krótkie objaśnienie ćwiczeń. Czas trwania: 3 min.
2. Rozgrzewka
Czas trwania: 10 min.
Uczniowie pobudzają układ oddechowo-krwionośny poprzez jazdę po kołach wznowień
(uczniowie ruszają na sygnał jeden za drugim)
Podczas jazdy uczniowie doskonalą przekładankę przodem w obie strony, przejście z
jazdy w przód do jazdy w tył podczas przekładanki oraz doskonalą przekładankę tyłem
3.Część główna
 Kształtowanie umiejętności oraz podnoszenie poziomu zdolności motorycznych
Każda z trzech grup na które są podzieleni uczniowie udaje się do jednej z tercji
lodowiska w których wykonywać będzie ćwiczenia doskonalące poszczególne elementy
techniki indywidualnej hokeisty. Każde ćwiczenie trwa 10 min. Przed przystąpieniem do
ćwiczeń nauczyciel dokonuje pokazu poprawnego wykonania. Po ukończeniu każdego z
ćwiczeń grupy zamieniają się miejscami.
1. Doskonalenie techniki jazdy
- doskonalenie łuków na małej przestrzeni
przodem
-doskonalenie łuków na małej przestrzeni tyłem
- doskonalenie przekładanki przodem i tyłem
na malej przestrzeni
( uczniowie jeżdżą w poprzek lodowiska pokonując slalom utworzony z pachołków)
2. Doskonalenie techniki indywidualnej kija
- doskonalenie techniki prowadzenia krążka
z omijaniem przeszkód na małej przestrzeni
 doskonalenie prowadzenia krążka podczas
przejścia z jazdy w przód do jazdy w tył.
(uczniowie przejeżdżają w poprzek lodowiska prowadząc krążek pokonując slalom
utworzony z pachołków)
3. Doskonalenie kontroli nad krążkiem podczas walki 1 na 1.
- doskonalenie dryblingu
- doskonalenie osłony krążka ciałem
(uczniowie grają 1 na 1 n1 małej przestrzeni na dwie bramki)
Czas trwania 30 min.
4. Gra uproszczona 4 na 4 na całej tafli
Podczas gry uczniowie doskonalą umiejętności techniczno-taktyczne (zasada podajjedź)
Czas trwania: 30 min.
5. Kształtowanie wytrzymałości
tlenowo-beztlenowej
 starty z hamowaniem i zmianą kierunku jazdy
(uczniowie w grupach czteroosobowych startują z linii bramkowej, jadą do drugiej linii
niebieskiej, hamują, startują do pierwszej linii niebieskiej, hamują, startują do linii
bramkowej po przeciwległej stronie lodowiska.
Czas trwania: 7 min
4. Część końcowa
1. Uspokojenie organizmu
Streczing - rozciąganie mięśni
Czas trwania: 5 min.
2. Czynności organizacyjno-wychowawcze związane z zakończeniem lekcji.
Podsumowanie zajęć tj. omówienie błędów, pochwała najlepiej ćwiczących.
Informacja o następnym treningu. Uprzątnięcie pachołków i krążków.
Opuszczenie lodowiska.
Czas trwania: 3 min