Katalog PDF - Sopocki Dom Aukcyjny

Transkrypt

Katalog PDF - Sopocki Dom Aukcyjny
25 lat
25 lat
AUKCJA VARIA (9)
25 lat
CENA: 20 zł (z 23% VAT) |
ISBN 978-83-64192-64-7
3 grudnia 2015, godz. 19.00
25 lat
25
lat
25 lat
Joanna Półkośnik, „1.3.0.9”
akryl, płótno, 90 × 60 cm
młodasztuka
56 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 22 GRUDNIA (WTOREK) 2015 R. • GODZ. 19.00
SOPOCKI DOM AUKCYJNY • WARSZAWA, NOWY ŚWIAT 54/56
TEL.: (22) 828 96 98 • E-MAIL: [email protected]
WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ
AUKCJA VARIA (9)
3 grudnia 2015, godz. 19.00
w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego
Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
od 23 listopada 2015 r.
Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56
poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15
tel. 22 828 96 98
Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl
1
Jan Erazm Kotowski
(1885 Opatkowiczki
k. Pińczowa – 1960
Milanówek)
Powrót z polowania
olej, płótno, 115 × 59 cm
sygn. l.d.: JanKotowski
cena wywoławcza: 4200 zł
2
Mark Osman Curtis
(1879–1959)
Pejzaż z kaczkami
olej, płótno, 60 × 88 cm, sygn.
śr. d.: Koefed – Hansen (pseud.)
cena wywoławcza: 1500 zł
3
Jan Erazm Kotowski
(1885 Opatkowiczki k. Pińczowa
– 1960 Milanówek)
Sanie za wsią,
1934
olej, tektura, 33,5 × 48,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: Jan Kotowski,
1934r
cena wywoławcza: 4500 zł
2
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
4
Feliks Szewczyk
(1863–1922)
Polowanie na zająca
olej, płótno, 43,5 × 63 cm,
sygn. l.d.: F.Szewczyk
cena wywoławcza: 5000 zł
5
Władysław Chmieliński
(1911 Warszawa – 1979 tamże)
Sanna
olej, płótno, 51 × 71,5 cm, sygn. p.d.:
Wł.Chmieliński
cena wywoławcza: 17 500 zł
6
Franciszek Adam Jaźwiecki
(1900–1946)
Hala Gąsienicowa
w zimie, 1939
olej, tektura, 54 × 48 cm, sygn.
p.d.: Fr. Jaźwiecki/1939
cena wywoławcza: 5000 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
3
7
MN
k. XIX w.
Fontanna w parku
olej, płótno, 62 × 40 cm, sygn.
nieczytelnie
cena wywoławcza: 600 zł
8
MN
Scena bitewna z pierwszej
wojny chińsko – japońskiej
(1894–1895)
9
Japonia, k. XIX w.
wg. François Hippolyte Lalaisse
drzeworyt barwny nishiki – e (fragment
(1810 Nancy – 1884 Paryż)
tryptyku), format oban
Armia francuska –
Żandarmeria, 1876
cena wywoławcza: 500 zł
litografia, wyd. Becquet w Paryżu;
35,5 × 29,5 cm w świetle p-p.
cena wywoławcza: 300 zł
10
Henryk Piątkowski
(1853–1932)
Studium drzewa
olej, płótno naklejone na tekturę,
22,5 × 30 cm, sygn. p.d.:
H. Piątk
cena wywoławcza: 5000 zł
4
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
11
MN – niemiecki lub austriacki
XIX w.
Powrót z polowania
olej, tektura, 32,5 × 46 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
12
Józef Kwiatkowski
(?–1923)
Morze o zachodzie
słońca, 1909
olej, płótno naklejone na
tekturę, 28,5 × 65 cm;
13
na odwrocie nalepka
Adriean Frans
Boudewijns
warszawskiego składu
(1644 Bruksela – 1711
materiałów malarskich
tamże) – przypisywany
sygn. p. d.: Józef Kwiatkowski/1909 r. Paris;
Juliana Burofa (cyrylicą)
Krajobraz nadrzeczny
cena wywoławcza:
5000 zł
olej, płótno, 34 × 42,7 cm
cena wywoławcza: *
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
5
14
Kasper Żelechowski
15
(1863–1942)
Wiejska dziewczyna
Stanisław Grzyms
(I poł. XX w.)
olej, tektura, 41 × 42 cm, sygn. l.d.:
K. Żelechowski
Portret hucułki
cena wywoławcza: 2 500 zł
pastel, karton, 61 × 46 cm,
sygn. l.d.: Grzyms
cena wywoławcza: 500 zł
16
Wincenty Wodzinowski
(1866 Igołomnia k. Miechowa –
1940 Kraków)
Kuszenie (Zaloty)
olej, płótno, 50 × 70 cm, sygn. p.d.:
W. Wodzinowski
cena wywoławcza: 4 400 zł
6
17
Konstanty Szewczenko
(1910–1991)
Portret wiejskiej
dziewczyny
olej, tektura, 19,5 × 14,5 cm,
sygn. p.d.: K. Szewczenko
cena wywoławcza: 1 000 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
18
Wiktor Korecki
(1890–1980)
Pejzaż zimowy
z chałupami
olej, płótno, 61 × 92 cm,
sygn. p.d.: Wiktor Korecki
cena wywoławcza: 5 000 zł
19
Zofia Stryjeńska
(1891–1976)
Teka prac Polskie Stroje
Ludowe, 1939
pochoir ręcznie kolorowana gwaszem/
papier, 50 × 39,5 cm (wymiar
każdej planszy, plansza nr 21,
45,2 × 37,5 cm); wszystkie plansze
sygnowane p.d.: Z. STRYJEŃSKA
Teka powinna zawierać 40 plansz
wydanych przez C. Szwedzickiego
w Nicei w 1939 roku, numer
edycji 20/400 BRAK 7 plansz:
1,2,3,11,13,15,17
cena wywoławcza: 18 000 zł
20
Jerzy Kossak
(1886–1955)
21
Konstanty Szewczenko
(1910–1991)
Portret mężczyzny
olej, tektura, 13 × 9 cm, sygn.
Ułan z koniem,
1928
olej, tektura,
72 × 49,5 cm, sygn. i dat.
l.d.: Jerzy Kossak/1928
cena wywoławcza: 5 000 zł
p.g.: K. Szewczenko
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
7
22
23
MN
Winogrona,
Eugeniusz Eibisch
1901
akwarela, karton, 64 × 43 cm, sygn.
p.d.: R. Floricke (?) 1901 r.
cena wywoławcza: 650 zł
(1896 Lublin – 1987 Warszawa)
Kwiaty
olej, płótno; 50 × 60 cm; sygn. p. d.: Ebiche, na
odwrocie napis: FLOWERS/1975
cena wywoławcza: 8 000 zł
24
Janina Nowotnowa
(1883–1963)
Piwonie
olej, tektura, 35 × 49,5 cm, sygn. p.d.:
Janina Nowotnowa
cena wywoławcza: 800 zł
8
25
Zdzisław Przebindowski
(1902 Kraków – 1986 tamże)
Bukiet kwiatów w wazonie
olej, płótno, 70 × 55 cm, sygn.
l.d.: Z. Przebindowski
cena wywoławcza: 3 200 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
27
28
Lilia i motyl
Chryzantema i motyl
Japonia, p. XX w.(?)
Japonia, p. XX w.(?)
malowidło na papierze
malowidło na papierze
naklejonym na jedwab
naklejonym na jedwab
50 × 35 cm
50 × 35 cm
cena wywoławcza: 250 zł
cena wywoławcza: 250 zł
26
Maria Niedzielska
(1876–1947)
Kolorowe chryzantemy w błękitnym
dzbanie
olej, płótno, 80 × 56,5 cm, sygn. l.d.:
M. Niedzielska
cena wywoławcza: 1 400 zł
29
Stefan Filipkiewicz
(1879–1944)
Róże w niebieskim
wazonie
gwasz, karton,
30,5 × 23 cm, sygn. p.d.:
Stefan Filipkiewicz
cena wywoławcza: 1 500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
30
Jan Naliwajko
(ur. 1938)
Bukiet kwiatów
w wazonie, 1961 r.
olej, płótno, 55 × 73 cm, sygn.
l.d. i dat.: J.Naliwajko 61
cena wywoławcza: 3 000 zł
9
31
Zenon Kononowicz
(1903–1971)
Widok z Zułowa,
1933
tempera, tektura,
32 × 47,5 cm, sygn. i dat.
p.d.: ZKononowicz/Zułów 1933
cena wywoławcza: 1 000 zł
32
Wincenty Wodzinowski
(1866 Igołomnia k. Miechowa –
1940 Kraków)
Wiejska para
33
olej, tektura, 50 × 69 cm, sygn. p.d.:
W.Wodzinowski
Romana Lipeż
cena wywoławcza: 4 400 zł
(1917– 2003)
Wieża warowna,
1956
olej, karton, 33 × 22 cm, sygn. i dat.
p.d.: Lipeż 1956
cena wywoławcza: 500 zł
10
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
34
Adam Setkowicz
(1875 Kraków – 1945 tamże)
Wiejska dziewczyna na
tle pejzażu
olej, płótno na tekturze;
30 × 47 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: A.Setkowicz
cena wywoławcza: 5 200 zł
35
Zofia Dziurzyńska-Rosińska
(1901 Lwów – 1979 Wrocław)
Przed kościołem
olej, tektura, 36 × 23 cm, sygn l.d.:
Z DziurzyńskaRosińska
cena wywoławcza: 800 zł
36
Czesław Wasilewski
(1875–1945/46)
Pożegnanie ułana
olej, płótno, 50 × 80 cm; sygn.
l.d.: Cz. Wasilewski
cena wywoławcza: 13 000 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
11
37
38
Stanisław Gałek
Jarosław Dąbrowiecki
(1876–1961)
Wieś w górach,
Limby
olej, tektura, 44,5 × 31 cm, sygn. p.d.:
ST.GAŁEK, oraz na odwrociu naklejka
1931
olej, sklejka, 32,5 × 50,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Jar.Dąbrowiecki/1931
cena wywoławcza: 800 zł
wystawowa
cena wywoławcza: 1 800 zł
39
Malarz Nieznany
Pejzaż,
1940
olej, płótno, 21,5 × 29 cm, sygn. p.d.
nieczytelnie i datowany: „W....../1940”
cena wywoławcza: 200 zł
12
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
40
Michał Stańko
(1901–1969)
Górski potok
olej, płótno, 52 × 67 cm,
sygn. p.d.: M. Stańko
41
cena wywoławcza: 1 500 zł
Eugeniusz Eibisch
(1896 Lublin – 1987 Warszawa)
42
Otton Edward Borzemski
(czynny w l. 1926–38)
Spokojne morze
olej, płótno, 34 × 24 cm; sygn.
Chłopka z Kalabrii
olej, płótno; 100 × 70 cm; sygn. p.d.:
Ebiche, na odwrocie napis: Eugeniusz/
contadina calabrise
cena wywoławcza: 12 000 zł
p.d.: E.BORZEMSKI
cena wywoławcza: 500 zł
43
Karol Koenig
Łąka pod lasem
olej, płótno, 35 × 42,5,
sygn. l.d.: Karol Koenig
cena wywoławcza: 600 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
13
45
44
Eugeniusz Dzierzencki
Henryka Uta Gnatowska
(1905 Warszawa – 1990 Sopot)
Nad pochmurnym zalewem
Pejzaż morski
olej, płótno 61 × 50 cm; sygn. l.d. HUG
olej, płótno; sygn. l. d. E.Dzierzencki,
cena wywoławcza: 1 000 zł
56,5 × 76,5 w świetle ramy
cena wywoławcza: 2 000 zł
46
Mieczysław Filipkiewicz
(1891 Kraków – 1951)
Pejzaż górski
gwasz, karton, 16 × 34 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz
cena wywoławcza: 2 500 zł
47
Bronisław Małkowski
Zmrok
tech. mieszana, płótno, 34 × 49,
sygn. p.d.: BR.MAŁKOWSKI
cena wywoławcza: 800 zł
14
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
48
Jerzy Potrzebowski
(1921–1974)
Arab z koniem
olej, tektura, 35 × 49,8 cm, sygn. p.d.:
Jerzy Potrzebowski
cena wywoławcza: 1 500 zł
49
Jan Bohuszewicz
(1875–1935)
Święty las, Lozanna,
1917
olej, tektura, 37,5 × 26,5 cm, sygn.p.d.:
J.Bohuszewicz
cena wywoławcza: 1 500 zł
50
Czesław Wasilewski
(1875 Warszawa –
51
Zdzisław Przebindowski
(1902–1986)
Pejzaż zimowy
olej, tektura, 34,5 × 49,5 cm,
1947 Łódź)
Powóz z czwórką koni
olej, płótno, 35 × 50 cm,
sygn. l.d.: Cz. Wasilewski
cena wywoławcza: 7 500 zł
sygn. l.d.: Z.Przebindowski
cena wywoławcza: 1 000 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
15
52
Władysław Chmieliński
(1911 Warszawa – 1979 tamże)
Widok z Kopenhagi
olej, płótno, 50 × 70 cm, sygn. p.d.:
Wł.Chmieliński
cena wywoławcza: 11 500 zł
53
Jan Wodyński
(1903–1988)
Scena rodzajowa
54
olej, płótno/tektura, 72 × 43 cm,
sygn. l. d.: Wodyński
Wacław Prusak
cena wywoławcza: 3 500 zł
(1891–1978)
Tama w Mosznie,
1961
olej, płótno, 40 × 49 cm, sygn.
i dat. p.d.: Wacław Prusak 1961
cena wywoławcza: 500 zł
55
Tadeusz Waśkowski
(1883–1966)
Widok na pola,
1948
olej, tektura, 35,5 × 50 cm, sygn. i dat.:
Tadeusz Waśkowski/1948
cena wywoławcza: 1 000 zł
16
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
56
Otto Thiele
(1870–1955)
Żniwa,
1902
olej, płótno, 65 × 96 cm.,
sygn. l.d. Otto Thiele
cena wywoławcza: 4 200 zł
57
Antoni Henryk Stattler
(1834–1877) – przypisywany
Portret mężczyzny
olej, płótno, 41 × 33 cm, sygn.
i datowany l.d.: Stattler 62
cena wywoławcza: 12 500 zł
58
Franciszek Wójcik
(1903 Wojciechowo – 1984 Zakopane)
Pejzaż tatrzański,
1944
olej, tektura, sygn. i dat. p.d.:
FWójcik 1944
cena wywoławcza: 600 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
17
60
Jan Bembenista
(ur. 1962)
Nokturn,
2015
olej, płyta, 30,5 × 18 cm,
sygn. na odwrociu
cena wywoławcza: 300 zł
59
Jan Hrynkowski
(1891–1971)
Dwie dziewczynki
akwarela, karton, 28 × 24,5 cm,
sygn. l.d.: j.hrynkowski
61
Jan Bembenista
(ur. 1962)
O zachodzie słońca,
2014
olej, płyta, 28,5 × 17,5 cm,
sygn. na odwrociu
cena wywoławcza: 300 zł
cena wywoławcza: 600 zł
62
Bartłomiej Michałowski
(ur. 1964)
Jesienna panorama
Kazimierza
akwarela, karton, w świetle p-p.
54 × 86 cm, sygn. l.d. B. Michałowski oraz oł. B.Michałowski
cena wywoławcza: 3 200 zł
18
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
63
Stig Södersten
(1906–1979)
Dzieci w parku
olej, płótno, 50 × 60
cm, sygn. p.d.: Stig
Soder, 1936
cena wywoławcza:
650 zł
65
64
Korwin Kochanowski
Adolf Behrmann
(1876–1942)
Portret kobiety
Studium mężczyzny
technika mieszana, karton,
38 × 28 cm, sygn.
gwasz, tektura, 51 × 29,5 cm,
i dat. l.d.: 8.5.62/Korwin
sygn. p.d.: Behrmann
cena wywoławcza: 500 zł
cena wywoławcza: 1 000 zł
66
Eugeniusz Waniek
(1906–2009)
Widok na wieś,
1948
tech. mieszana, karton, 20,5 × 33 cm,
sygn. i dat. p.d.: E. Waniek/948
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO
19
68
67
Jan Lewitt
(1907–1991)
Sycylisjki rybak
Janusz Hankowski
(ur. 1933)
Wojownik,
1966
tech. mieszana, kolaż,
deska, 67 × 24 cm,
sygn. p.ś.: J. Hankow-
olej, płótno, 35 × 25
cm, sygn. p.d.: Jan le
Witt oraz na odwrocie
„SICILIAN FISHERMAN”
ski, 1966/7
cena wywoławcza:
1 300 zł
by Jan le Witt
cena wywoławcza:
1 500 zł
69
Wojciech Siudmak
(ur. 1942)
Para elfów
70
offset, papier, odbitka
dla firmy Mercedes,
Tadeusz Dominik
80 × 60 cm
(1928–2014)
cena wywoławcza:
250 zł
Pejzaż,
1996
grafika komputerowa,
karton, 21,5 × 28 cm,
sygn. p.d: TDominik
cena wywoławcza:
500 zł
20
71
72
Salvador Dalí
Salvador Dalí
(1904–1989)
(1904–1989)
Don Quichotte
Lady Godiva
litografia, karton,
litografia, karton,
38 × 56 cm
38 × 56 cm
cena wywoławcza:
cena wywoławcza:
2 500 zł zł
2 500 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
73
Ikona Święty Mikołaj
74
Rosja, k. XIX w.
Ikona Ofiarowanie w światyni
tempera, deska, 31,5 × 27,5 cm
tempera, deska, 31 × 26 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
cena wywoławcza: 2 200 zł
75
Ikona Matki Bożej „Znak”
Rosja, XIX/XX w.
tempera, deska, okład srebrny, pr. 84,
22,5 × 18 cm
cena wywoławcza: 4 300 zł
Rosja, k. XIX w.
76
Ikona Święty Mikołaj
Rosja, II poł. XIX w.
tempera, deska, okład srebrny,
pr. 84, 22,5 × 18 cm
cena wywoławcza: 5 300 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | IKONY
21
77
Miniatura – Portret
Charlotte Beaumont
Anglia, pocz. XIX w.
ręcznie malowana, kość
oprawa złoto, pr. 0,400,
koluszko 0,300, wys. 9,5 cm
cena wywoławcza: 5 000 zł
78
Miniatura – Portret John
Beaumont
Anglia, XVIII/XIX w.
79
ręcznie malowana, kość
oprawa złoto 0,540–0,375, metal,
Miniatura – Portret Anne
Ramsden
perełki, wys. 6 cm
cena wywoławcza: 1 600 zł
(1638–1713)
Anglia, ręcznie malowana, kość
oprawa złoto 0,333, metal, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
80
Miniatura – Portret Richard
Beaumont
Anglia, XVIII w.
ręcznie malowana, kość
oprawa złoto 0,500, wys. wys. 5 cm
cena wywoławcza: 2 200 zł
81
Miniatura – Portret kobiety
Anglia, pocz. XIX w.
ręcznie malowana, kość
oprawa metal, wys. 9,5 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
22
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
82
Miniatura – Portret
L. B. Beaumont
Anglia, k. XIX w.
ręcznie malowana, kość
oprawa złoto 0,375, metal, koral,
wys. 10 cm
cena wywoławcza: 1 800 zł
83
Miniatura – Portret kobiety
z wachlarzem
Wiedeń, k. XIX w.
gwasz, kość, sygn. Schobert, ramka
z kości słoniowej
84
cena wywoławcza: 800 zł
Miniatura – Portret kobiety
w kapeluszu
1827
ręcznie malowana, kość, sygn.: SR,
wys. 6,5 cm, ramka współczesna
cena wywoławcza: 2 000 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | M INI ATURY
23
86
85
Kolczyki
Bransoletka
XIX/XX w.
k. XIX w.
obręcz srebrna, korale, m. 21,62 g
cena wywoławcza: 2 800 zł
złoto, pr. ok. 0,585, m. 1,10 g, koral
cena wywoławcza: 700 zł
87
Naszyjnik
XIX/XX w.
3 sznury korali, stopniowane,
m. 60,6 g, zapięcie metal
cena wywoławcza: 3200 zł
88
Pierścionek
poł. XX w.
złoto, pr. ok. 0,585, m. 5,66 g
cena wywoławcza: 1100 zł
24
89
Bransoletka
II poł. XX w.
złoto, pr. ok. 0,750, m. 18,28 g
cena wywoławcza: 3500 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
91
Kolczyki
poł. XX w.
złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,14 g, oprawa
kamieni w srebro, diamenty łącznie
90
Broszka
ok. 0,55 ct, P1 – P2/M-N
cena wywoławcza: 2500 zł
pocz. XX w.
złoto, pr. ok. 0,500, m. 4,38 g, diamenty
łącznie ok. 0,60 ct, rozety P1/J-K
cena wywoławcza: 2800 zł
92
Pierścionek Art Déco
1920–30
złoto, pr. ok. 0,585, m. 2,34 g, brylanty
łącz. ok. 0,80 ct, SI-P1/H, stary szlif
cena wywoławcza: 4400 zł
94
Kolczyki
k. XIX w.
93
złoto, pr. ok. 0,585, brylanty:
Broszka – Wisior
2 × 0,25 ct, SI-P1/TCR
II poł. XIX w.
cena wywoławcza: 4500 zł
złoto, pr. 0,585, srebro, m. 8,30 g,
diamenty – rozety łącz. ok. 0,70 ct,
SI2-P1
cena wywoławcza: 3200 zł
95
Pierścionek Art Déco
1920–30
złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,50 g, kamienie
oprawione w srebro, brylanty ok. 0,35 ct,
P1/K-L, stary szlif, diamenty ośmiokanty
łącznie ok. 0,55 ct
cena wywoławcza: 3800 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | BI ŻUTERI A
25
96
Bransoletka Biedermeier
poł. XIX w.
97
złoto, pr. ok. 0,500–0,585, m. 10,32 g
Pierścionek
wielobarwna emalia, perełki
Francja, k. XIX w.
cena wywoławcza: 2200 zł
złoto, pr. ok. 0,600–0,700, ametyst,
perełki
cena wywoławcza: 900 zł
98
Wisiorek z symbolami
masońskimi
złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,20 g, emalia
cena wywoławcza: 900 zł
99
Kolczyki
II poł. XX w.
złoto, pr. ok. 0,585, m. 4,76 g, rubin,
szafir, szmaragd, perły hodowane, brylanty łącz. 0,20 ct, SI2-P1/K-L, nowy szlif
cena wywoławcza: 1900 zł
26
100
Wisior
pocz. XX w.
złoto, pr. ok. 0,585, m. 8,18 g, kamienie
syntetyczne czerwone
cena wywoławcza: 1000 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
102
101
Pierścionek
Wisior
Rosja Carska, k. XIX w.
k. XIX w.
złoto, pr. ok. 0,500, m. 4,04 g, brylant
złoto, pr. ok. 0,585 („56”), brylanty łącz.
ok. 0,13 ct, szafir ok. 0,30 ct
ok. 1,00 ct, P1/I-J, stary szlif, ametyst –
łezka ok. 0,30 ct, półperełki
cena wywoławcza: 2500 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł
103
Pierścionek
Anglia, k. XIX w.
złoto, pr. ok. 0,750, m. 4,00 g, brylanty
łącz. ok. 0,60 ct, P1/I-J, stary szlif,
rubinki łącz. 0,15 ct
cena wywoławcza: 6500 zł
104
Pierścionek
poł. XX w.
białe złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,42 g,
brylanty łącz. ok. 0,90 ct, VS-SI/G, nowy
szlif, szafir ok. 0,75 ct, szlif cejloński
cena wywoławcza: 6500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | BI ŻUTERI A
105
Pierścionek
1920–30
złoto, pr. ok. 0,585, m. 2,84 g, diamenty
rozety łącz. ok. 0,45 ct, SI-P1/I-J,
szmaragd, ok. 0,25 ct
cena wywoławcza: 2400 zł
27
107
Kolia
pocz. XX w.
łańcuszek srebro pr. 3, kolia metal,
106
diamenty niepełne, rozety łącz.
Wisior
szlifie łącz. ok. 0,60 ct, P1/I-J
ok. 0,40 ct, brylanty w starym
XIX/XX w.
cena wywoławcza: 3500 zł
złoto, pr. ok. 0,585, m. 7,48 g,
ametyst, diamenty łącz. ok. 0,25 ct
cena wywoławcza: 5000 zł
108
Wisiorek w formie krzyża
na łańcuszku
II poł. XX w.
białe złoto pr. ok. 0,750, m. 6,77 g,
diamenty łącz. ok. 0,40 ct, SI/P1/H,
nowy szlif
cena wywoławcza: 5000 zł
109
Kolczyki
poł. XX w.
białe złoto, pr. ok. 0,500,
m. 6,22 g, diamenty rozety łącz.
ok. 1,60 ct, SI2-P1/I-J
cena wywoławcza: 6500 zł
28
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
110
Zegarek Piaget
poł. XX w.
złoto, pr. 0,750, m. 49,28 g, brylanty
łącz. 8,32 ct
cena wywoławcza: 60 000 zł
111
Broszka
k. XIX w.
srebro, turkusy (brak jednego)
cena wywoławcza: 1300 zł
112
Naszyjnik
Warszawa, ORNO
srebro, pr. 925, m. 18 g
cena wywoławcza: 380 zł
113
Bransoletka
Warszawa, ORNO
srebro, pr. 925, m. 8 g
cena wywoławcza: 200 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | BI ŻUTERI A
114
Broszka
Polska, 1960–70
srebro, m. 20 g
cena wywoławcza: 150 zł
29
116
115
Cukiernica owalana
Cukiernica owalna
Europa Zachodnia, II poł. XIX w.
Niemcy, Stork, III ćw. XIX w.
srebro, pr. 84, wewnątrz złocenie,
srebro, pr. 12, w. 390
w. 338 g
cena wywoławcza: 2000 zł
cena wywoławcza: 2900 zł
117
Cukiernica neobarokowa
Berndorf – Krupp, k. XIX w.
biały metal, srebrzony, klucz
żelazny, wys. 13 cm
cena wywoławcza: 2000 zł
118
Patera ażurowa
Kraków, 1920–1930
srebro, pr. 3, w. 182 g, śr. 21 cm
cena wywoławcza: 400 zł
119
Serwetnik
Niemcy, k. XIX w.
srebro, pr. 800, w. 62 g, wys. 8,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
30
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
120
Taca z dekoracją niello
Moskwa, 1887 r.
srebro, pr. 84, w. 188g
cena wywoławcza: 1250 zł
121
Torebka balowa
Warszawa, 1920–30
srebro, pr. 3, w.340 g,
monogram zł. TK
cena wywoławcza: 1250 zł
122
Kabaret
Włochy, pocz. XX w.
srebro, pr. 800, szkło szlifowane, w. 178
g, dł. 21 cm
cena wywoławcza: 850 zł
123
Łyżka do sosu
Niemcy, k. XIX w.
srebro, pr. 800, w.50 g
cena wywoławcza: 150 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY
124
Sitko do herbaty
Niemcy, XIX/XX w.
srebro, pr. 800, w. 56 g, dł.
15,3 cm
cena wywoławcza: 220 zł
31
125
126
Patera z figurą kobiety
Podstawka
WMF, ok. 1900
Warszawa, Fraget
plater, 21,5 × 34 cm
mosiądź srebrzony, 7,5 × 42,5 cm
cena wywoławcza: 1250 zł
cena wywoławcza: 400 zł
127
Zbiór łyżeczek
do herbaty
Europa Zachodnia, XIX–XX w.
srebro, różne próby, w. 600 g,
26 szt.
cena wywoławcza: 1100 zł
128
Koszyczek secesyjny
ok. 1900
plater, wkład szklany
cena wywoławcza: 400 zł
32
129
Cukierniczka z pałąkiem
Warszawa, Br. Henneberg, 1920–30
plater, wkład szklany
cena wywoławcza: 170 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
130
Chochla ze złoconym czerpakiem
Kielce, Józef Lutnicki, II ćw. XIX w.
131
srebro, pr. 12, w. 288 g
Naczynko na kawior
cena wywoławcza: 1250 zł
Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
plater, szkło, wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 600 zł
132
Chochelka
Austro-Węgry, Wiedeń, 1840 r.
133
srebro, pr. 13 łutowej, monogram
złotnika: WM, w. 82 g, dł. 22 cm
Pałeczki i naczynko
cena wywoławcza: 280 zł
Polska, I poł. XX w.
srebro niecechowane, srebro, pr. 1,
w. 68 g
cena wywoławcza: 250 zł
134
Chochelka
Austro-Węgry, Kraków, poł XIX w.
srebro, pr. 12, monogram złotnika: JTK,
waga: 82 g, dł. 21 cm
cena wywoławcza: 280 zł
135
Zbiór sztućców
Europa Zachodnia, XIX–XX w.
srebro, różne próby, w. 1020 g, 17 szt.
cena wywoławcza: 1700 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY
33
137
136
3 łyżki półmiskowe
Zbiór sztućców
Austro-Węgry, Niemcy, XIX w.
Polska, Niemcy, XIX/XX w.
srebro, pr. 3/12, w. 310 g
srebro, różne próby, w. 460 g, 9 szt.
cena wywoławcza: 800 zł
cena wywoławcza: 900 zł
138
Komplet 6 łyżeczek do
herbaty
Niemcy, I poł. XIX w.
srebro, pr. 12, w. 56 g
cena wywoławcza: 150 zł
139
Komplet 6 łyżeczek do kawy
Niemcy, Monachium, I poł. XIX w.
srebro, w. 36 g
cena wywoławcza: 130 zł
140
3 łyżki i łopatka do tortu
ZSRR, poł. XX w.
srebro, pr. 875/916, emalia, w. 216 g
cena wywoławcza: 650 zł
34
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
142
Komplet 5 łyżeczek do
herbaty
Kraków, 1931–44
złotnik: SH, srebro, pr. 3,
w. 98 g
cena wywoławcza: 300 zł
141
Komplet 6 łyżek do zupy
Niemcy, Brema, Koch&Bergfeld, ok. 1900
srebro, pr. 800, w. 404 g
cena wywoławcza: 700 zł
143
Zbiór łyżeczek
Polska, Niemcy, XIX/XX w.
srebro, różne próby
cena wywoławcza: 450 zł
144
Komplet 6 łyżek do zupy
Niemcy, przed 1886 r.
srebro, pr. 12, w. 242 g
cena wywoławcza: 400 zł
145
Komplet 6 łyżeczek
do zupy
146
Nimecy, P. SOSSNA,
Zbiór 6 łyżek obiadowych
przed 1886 r.
Polska, I poł. XIX – I poł. XX w.
srebro, pr. 12?, w. 240g
srebro, róźne próby, w. 348 g
cena wywoławcza: 400 zł
cena wywoławcza: 650 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY
35
147
Papierośnica grawerowana
Warszawa, I poł. XX w.
srebro, pr. 3, w. 150 g, monogram
złotnika: TZ
cena wywoławcza: 400 zł
148
Papierośnica grawerowana
Warszawa, 1931–1963
srebro, pr. 3, w. 156 g
cena wywoławcza: 400 zł
149
Papierośnica grawerowana
Warszawa, l. 1923–31
srebro, pr. 3, w. 134 g
cena wywoławcza: 400 zł
150
Papierośnica
grawerowana
Warszawa, 1931–63
srebro, pr. 3, w. 142 g
cena wywoławcza: 400 zł
151
Papierośnica z motywem
ludowym
Warszawa, poł. XX w.
srebro, pr. 3, w. 158 g,
wewnątrz dedykacja
152
cena wywoławcza: 400 zł
Puderniczka
1931–44
srebro, pr. 3, w. 82 g
cena wywoławcza: 200 zł
36
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
153
Puderniczka
154
Warszawa, 1931–44
Puderniczka
srebro, pr. 3, w. 100 g
Niemcy, pocz. XX w.
cena wywoławcza: 300 zł
srebro, pr. 800, w. 38 g
cena wywoławcza: 100 zł
155
Puderniczka
Kraków, ok. 1930
srebro, pr. 3, w. 136 g
cena wywoławcza: 350 zł
156
Puderniczka
poł. XX w.
157
Puderniczka
Kraków, ok. 1930
plater na białym metalu, 8 × 8 cm
cena wywoławcza: 100 zł
srebro, pr. 3, w. 155 g
cena wywoławcza: 300 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY
37
158
Papierośnica
Warszawa, Krupski i Matulewicz,
1931–44
srebro, pr. 3, w. 110 g
cena wywoławcza: 450
159
Papierośnica
Warszawa, Krupski i Matulewicz,
1931–44
srebro, pr. 3, w. 156 g
cena wywoławcza: 400 zł
160
Papierośnica
Warszawa, Krupski i Matulewicz,
1923–31
srebro, pr. 3, w. 158 g
cena wywoławcza: 400 zł
161
Papierośnica ArtDeco
Polska, 1920–30
srebro, pr. 3, w. 152 g, etui
wtórne
cena wywoławcza: 500 zł
38
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
162
Para świeczników niklowanych
Art Déco, 1920–30
wys. 25 cm
cena wywoławcza: 250 zł
163
Taca
1920–30
plater, monogram: RNM, dł. 55 cm
cena wywoławcza: 500 zł
164
Medalion okolicznościowy
Włochy, II poł. XX w.
srebro, p. 925, sygn. Gianmario Buccellati, 8 × 6,5 cm, w. 50 g
cena wywoławcza: 500 zł
165
Kubek
Niemcy, k. XIX w.
cyna, wys. 11,8 cm
cena wywoławcza: 100 zł
166
Żardiniera secesyjna
Francja, ok. 1900
metal patynowany, sygn. Fornier Bate,
wklad miedziany wtórny, 27 × 40 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY
39
167
Kufel szklany ze sceną
myśliwską
Niemcy k. XIX wieku
szkło kryształowe rżnięte, nakrywa
cynowa z plakietą porcelanową
na oprawie, grawerowany napis
L. Bauman
cena wywoławcza: 800 zł
168
Kubełek na ciastka
Niemcy, ok. 1920
szkło, metal niklowany,
wys. 20 cm
cena wywoławcza: 200 zł
169
Karafka z kieliszkami
Polska, Huta Niemen, 1920–30
szkło prasowane, bezbarwne,
matowione
cena wywoławcza: 700 zł
170
Wazon
Polska, Huta Niemen, 1920–30
szkło fioletowe, lane,
szlifowane, sygn. Stolle
cena wywoławcza: 1000 zł
40
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
171
Komplet 6 kieliszków
Czechy, Moser, 1920–30
szkło różowe, oryginalne etui
cena wywoławcza: 440 zł
172
Wazon
173
Czechy, Moser, 1920–30
Podstawka na biżuterię
szkło kryształowe, zielone, wys. 8 cm
Francja, Rene Lalique, poł. XX w.
cena wywoławcza: 400 zł
szkło bezbarwne, satynowane,
wys. 5,5 cm, śr. 9,5 cm
cena wywoławcza: 400 zł
174
175
Wazon
Wazon
II poł. XX w.
II poł. XX w.
szkło żółte iryzujące,
szkło bezbarwne, matowio-
wys. 25 cm
ne, wtapiane żyły zielone
cena wywoławcza: 180 zł
i niebieskie, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 180 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZK ŁO
41
176
Półmisek
ok. 1900
porcelana, podmalowana ręcznie,
pieczątka składu porcelany
Leopolda Lewickiego we Lwowie,
38,5 × 26 cm
cena wywoławcza: 150 zł
177
Cache – pot
Niemcy, Wachtersbach,
pocz. XX w.
fajans, wys. 19 cm
cena wywoławcza: 250 zł
178
Cache – pot
Francja, ok. 1890 r.
porcelana ręcznie malowana,
złocona, wys. 22,5 cm, śr. 22 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
179
Serwis obiadowy
na 6 osób
Rosenthal, ok. 1920 r.
porcelana, 25 szt.
cena wywoławcza: 2400 zł
42
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
180
Śniadaniówka
Miśnia, po 1934
porcelana, malowana ręcznie,
wys. 5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
181
Figurka – Indyjski zaklinacz węży
Rosenthal, model nr. 202, 1929 r.
182
porcelana ręcznie malowana,
Figurka – Zaloty
złocona, wys. 9 cm
Rosenthal, 1928
cena wywoławcza: 800 zł
porcelana, wys. 6 cm
cena wywoławcza: 500 zł
183
Figurka – Anna Pawłowna
w Jeziorze łabędzim
porcelana Rosenthal, ok. 1930 r.
dł. 25 cm
cena wywoławcza: 2500 zł
185
184
Filiżanka do herbaty
Rosenthal, model Sanssouci, 1930 r.
porcelana, ręcznie malowana, wys. 7 cm
cena wywoławcza: 150 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA
Figurka – Koni
Niemcy, Hutschenreuther,
ok. 1930 r.
porcelana, wys. 28 cm,
dł. 40 cm
cena wywoławcza: 2000 zł
43
186
Figura – Pantera
Niemcy, Limbach,
1920–30
porcelana, złocenia,
dł. 25 cm
cena wywoławcza: 650 zł
188
187
Figurka – Dzieci
czytające książkę
Maska w stylu Art Déco
Niemcy, Goldscheider, po 1950 r.
Kopenhaga
porcelana, wys. 25 cm
wys. ok. 10 cm
cena wywoławcza: 250 zł
cena wywoławcza: 580 zł
190
Figurka – Rusałka
Estonia, 1920–30
fajans, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 100 zł
189
Figurka – Afryka
Miśnia, ok. 1900
porcelana ręcznie malowana, wys. 19 cm
cena wywoławcza: 1900 zł
191
Figurka – Chart rosyjski
Pacyków, nr modelu 537/11, 1900 r.
fajans, malowany ręcznie, wys. 14 cm,
dł. 27 cm, sygn. na spodzie
cena wywoławcza: 2000 zł
44
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
192
Figurka – Grajek
Miśnia, po 1934
porcelana, ręcznie malowana,
wys. 14 cm
cena wywoławcza: 2500 zł
193
Figurka – Putto Ogrodnik
194
Figura „Pocałunek”
Niemcy (?), I poł. XIX w.
niesygnowana, wg. proj. J.J. Kaendlera,
Miśnia, k. XIX w.
porcelana, ręcznie malowana, złocona,
wys. 11,5 cm
cena wywoławcza: 3200 zł
porcelana ręcznie malowana, wys. 16 cm,
szer. 15 cm
cena wywoławcza: 2500 zł
195
Figurka – Putto z latarenką
Francja, Paryż, Samson, k. XIX w.
196
Talerze
Miśnia, po 1934
porcelana ręcznie malowana,
wys. 10,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
porcelana, śr. 18 cm
cena wywoławcza: 500 zł
198
Części z serwisu do mokki
Rosja, Moskwa, Gardner, k. XIX w.
porcelana ręcznie malowana, 4 szt.
cena wywoławcza: 250 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA
197
Talerze deserowe
Anglia, Hammersley, I poł. XX w.
porcelana, dekoracja kalkowa, złocenia,
śr. 20,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł
45
199
Medalion
Miśnia, poł. XX w.
Johann Fredrich Bottger,
oryginalne etui
cena wywoławcza: 100 zł
200
Medalion
Miśnia, poł. XX w.
Friedrich Georg Hendel, wtórne
etui
cena wywoławcza: 100 zł
201
Zbiór talerzy
Europa Zachodnia, II poł. XIX w.
fajans dekorowany
cena wywoławcza: 300 zł
202
Sosjerka
Miśnia, I poł. XIX w.
porcelana ręcznie malowana,
dł. 23 cm
cena wywoławcza: 250 zł
46
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
203
Szalka
Miśnia, II poł. XX w.
porcelana ręcznie malowana,
204
dł. 13 cm
Zegar
cena wywoławcza: 250 zł
Miśnia, 1860–1924
porcelana ręcznie malowana, wys. 26 cm
po restauracji
cena wywoławcza: 8500 zł
205
Puszka
Niemcy, Drezno, k. XIX w.
porcelana ręcznie malowana,
złocenia, wys. 20,5 cm
cena wywoławcza: 650 zł
206
Filiżanka
Wiedeń, 1817 r.
porcelana ręcznie malowana,
wys. 7 cm
cena wywoławcza: 800 zł
207
Filiżanka ze spodkiem
Miśnia, I poł. XIX w.
porcelana, złocenia, wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
208
Talerz
Miśnia, Teichert, ok. 1900
porcelana, śr. 24 cm
cena wywoławcza: 100 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA
209
Filiżanka ze spodkiem
Śląsk, Jaworzyna Śląska, 1920–30
porcelana, wys. 6 cm
cena wywoławcza: 100 zł
47
210
Wazon
Miśnia, po 1934
porcelana, wys. 24 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
211
Śniadaniówka
Miśnia, ok. 1880
porcelana ręcznie malowana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 750 zł
212
Salaterka
Miśnia, poł. XX w.
porcelana ręcznie malowana,
22 × 22 cm
cena wywoławcza: 500 zł
213
Filiżanka ze spodkiem
Miśnia, ok. 1900
porcelana ręcznie malowana,, wys. 6 cm
214
cena wywoławcza: 500 zł
Filiżanka ze spodkiem
Wiedeń, 1804 r.
porcelana, złocenia, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
48
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
215
Mlecznik
Miśnia, po 1934
porcelana ręcznie malowana, wys. 13 cm
216
cena wywoławcza: 250 zł
Cukiernica
Miśnia, po 1934
217
porcelana ręcznie malowana, wys. 10 cm
Filiżanka ze spodkiem
cena wywoławcza: 250 zł
Miśnia, 1774–1814
porcelana ręcznie malowana,
wys. 6 cm
cena wywoławcza: 520 zł
218
Talerz dekoracyjny
Miśnia, k. XIX w.
porcelana, złocenia, malatury
wykonane poza wytwórnią,
sygn. z przecięciem,
śr. 33 cm
cena wywoławcza: 1250 zł
219
Dzbanek
Miśnia, 1860–1924 r.
porcelana ręcznie malowana,
wys. 21 cm
cena wywoławcza: 800 zł
220
Talerz dekoracyjny
Francja, Limoges, XIX/XX w.
porcelana ręcznie malowana,
sygn. E. Golse, śr. 26 cm
cena wywoławcza: 320 zł
221
Talerz dekoracyjny
Francja, Limoges, XIX/XX w.
porcelana ręcznie malowana,
sygn. E. Golse, śr. 26 cm
cena wywoławcza: 320 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA
49
222
Wachlarz
Europa Zachodnia, XIX w.
kość słoniowa, gładki, z monogramem wiązanym zapuszczanym farbą, brak wiązania, wys.
26 cm
cena wywoławcza: 1300 zł
223
Wachlarz
Europa Zachodnia, XIX w.
kość słoniowa, refief rzeźbiony,
motyw konwalii, brak wiązania,
wys. 21,5 cm
224
cena wywoławcza: 1500 zł
Wachlarz
Europa Zachodnia, XIX w.
kość słoniowa, relief rzeźbiony, motyw
róży oraz kartusz, wys. 22,5 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
225
Wachlarz
Chiny, XIX w.
kosć słoniowa, ażur, drobne
uszkodzenia, wys. 15 cm
cena wywoławcza: 900 zł
50
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
226
Figurka Dama z Parasolką
Chiny, pocz. XX w.
kość słoniowa, barwiona, wys. z podst.
15 cm, podstawa drewno, inkrustowana
metalem
cena wywoławcza: 1300 zł
227
Figurka Guanyin
Chiny, XIX/XX w.
kość słoniowa, zapuszczona
farbą, podstawa drewniana,
wys. z podst. 20 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
228
Mikroświat w formie muszli
Chiny, p. XX w.
kość słoniowa, podstawa drewniana,
bez podst. 3,5 × 6,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
229
Parasolka
Japonia, k. XIX w.
okres Meiji, rączka z kości słoniowej rzeźbionej, sygnowana, konstrukcja stalowo
drewniana, tkanina
cena wywoławcza: 1300 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI
51
230
Zestaw trzech puzderek
Japonia, XIX w.
okres Meiji, kość słoniowa,
7,5 × 3,5, śr. 7 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
231
Zestaw trzech pieczęci
Japonia, XIX/XX w.
kość słoniowa, cynobrowa pasta pieczętna,
inskrypcja, wys. 6,5, 5,5, 5 cm
cena wywoławcza: 1200 zł
232
Fifka
Chiny, k. XIX w.
kość słoniowa, releief rzeźbiony,
dł. 14,5 cm
cena wywoławcza: 650 zł
233
Zestaw trzech figurek
Chiny/Japonia, pocz. XX w.
motyw Shulao oraz Hotei, kość
słoniowa, podstwy drewno,
marmur, wtórne
wys. 5, 5, 10 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
52
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
234
Puzderko
Japonia, k. XIX w.
okres Meiji, kość słoniowa, motyw
kwiatowy inkrustowany perłowcem,
pęknięcia, 10 × 7 cm
cena wywoławcza: 800 zł
235
Szkatułka
Chiny, XIX/XX w.
kość słoniowa, reliefowo rzeźbione płyciny
ze scenami rodzajowymi
3,5 × 12,5 cm
cena wywoławcza: 800 zł
236
Torebka
Chiny, XIX/XX w.
kość słoniowa, ażur, dekoracja zapuszczana farbą, 7 × 10 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
237
Bransoletka
Chiny, pocz. XX w.
srebro, filigran, plakieta dekoracyjna, kość
słoniowa, malowana
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI
53
238
Figurka okimono – Rybak
Japonia, k. XIX w.
okres Meiji, kość śłoniowa,
rzaeźbiona, zapuszczana farbą
podstawa wtórna, wys. 13 cm
cena wywoławcza: 1300 zł
239
Figurka charta
angielskiego
Europa Zachodnia, XIX w.
kość słoniowa, podstawa
drewniana, dł. 10,5 cm
cena wywoławcza: 650 zł
240
Zestaw czterech plakiet
erotycznych
Indie, XIX/XX w.
kość słoniowa, malowana,
7 × 14,5 cm, 13 × 7,5 cm,
11,5 × 8 cm, 12 × 8,5 cm
cena wywoławcza: 2500 zł
54
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
241
Koszyk z uchwytem kościanym
Azja wschodnia, XIX/XX w.
drewno rzeźbione, ażur, kość słoniowa,
motyw słoni, wys. 23 cm, szer. 34 cm
cena wywoławcza: 1300 zł
242
Figurka słonia indyjskiego
Azja wschodnia, k. XIX w.
kość słoniowa, podstawa drewniana
wtórna, wys. bez podst.: 6 cm, dł. 15 cm
cena wywoławcza: 1600 zł
243
Figurka słonia indyjskiego
Azja wschodnia, k. XIX w.
kość słoniowa, podstawa drewniana
wtórna, wys. bez podst.: 4,5 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI
55
244
Płaskorzeźba w kości mamuta (?)
Scena ujarzmiania renifera, Syberia,
Tobolsk, I ćw. XX w.
sygn. na odwrocie cyrylicą nieczytelnie
i dat.: 1926 r., wys. 15 cm, w. 884 g
cena wywoławcza: 2500 zł
245
Figurka
Syberia, Tobolsk, I poł. XX w.
motyw chłopców – Ostyaków, kość
mamuta?, dł. 8,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
246
Figurka
Syberia, Tobolsk, I poł. XX w.
zaprzęg psów, kość mamuta?, podstawa
drewniana wtórna, dł. 17,5 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
56
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
247
Para figur
bawoły dosiadane przez dzieci, Chiny,
XIX/XX w.
drewno, elementy z kości, drobne pęknięcia, szer. 35 cm, wys. 18 cm
cena wywoławcza: 3200 zł
248
Figurka starca
Chiny, I poł. XX w.
drewno, wys. 23 cm
cena wywoławcza: 700 zł
249
Figurka jeźdźca na koniu
Chiny, XIX/XX w.
cloisonne, miedź, podstawka drewniana
wtórna, figura jeźdźca ruchoma, nakładana na konia, ruchomy kapelusz, wys.
39 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI
57
250
Szkatułka na biżuterię
Chiny, I poł. XX w.
drewno kryte laką, złocenia, inkrustacja
kamieniami ozdobnymi oraz kością,
okucie mosiężne, wewnątrz turkusowa
tkanina jedwabna, przegródki oraz
lusterko
30,5 × 20,5 × 10 cm
cena wywoławcza: 1200 zł
251
Zestaw sztakułek
Chiny, p. XX w.
drewno, inkrustacja perłowcem,
drobne uszkodzenia, 18 × 18 × 6 cm,
16 × 6 × 5 cm, 11,5 × 8 × 5,5 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
252
Wazonik
Chiny, XX w.
mosiądz, motyw plastycznego smoka
owiniętego wokół brzuśca i szyjki,
wys. 15,5 cm
cena wywoławcza: 200 zł
58
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
253
Wazon Cloisonne
Japonia, I poł. XX w.
emalia, miedź, drobne uszkodzenia
emalii, wys. 38 cm
cena wywoławcza: 1800 zł
254
Zestaw Cloisonne
Chiny, poł. XX w.
w składzie: dwa wazoniki, dwie czarki,
transparentna emalia, mosiądz, podstawki
drewniane, motyw śliwy, magnolii, błękitny wazonik po restauracji, wys. 13 cm,
6 cm, 3 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
255
Wazonik
Japonia, p. XX w.
emalia, srebro pr. 99, m. 238 g, drobne
uszkodzenia emalii, wys. 18,5 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI
59
256
Zestaw do przypraw
Indie, p. XX w.
w składzie: dwie solniczki, dwie
pieprzniczki, cukierniczka, srebro
pr. 800, repusowane, motywy ornamentalne, wkład szklany (jeden
uszkodzony) m. łączna: 250 g,
wys. 7 cm, 5,5 cm, 3,5 cm
cena wywoławcza: 1900 zł
257
Naczynko
Indie, p. XX w.
srebro pr. 800, m. 40 g, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
258
Solniczka
Indie, p. XX w.
półplastyczne postaci z panteonu
wedyjskiego, srebro, wys. 3,7 cm
cena wywoławcza: 250 zł
259
Dzbanuszek
Indie, p. XX w.
brzusiec repusowany, motywy
z panteonu wedyjskiego, drobne
uszkodzenie na krawędzi brzuśca,
srebro, m. 114 g
cena wywoławcza: 500 zł
60
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
260
Imbryk
Indie, XIX/XX w.
dziubek w formie głowy słonia, korpus
repusowany, motywy z panteonu wedyjskiego, srebro pr. 2, m. 546 g
cena wywoławcza: 1500 zł
261
Naczynie
Indie, p. XX w.
uchwyty w formie plastycznych kobr,
korpus repusowany, motywy floralne,
srebro, m. 186 g, 15 × 10 × 8 cm
cena wywoławcza: 500 zł
262
Puzderko
Indie, XIX/XX w.
na wieczku półplastyczny słoń, podstawa
ośmiokątna, na każdej płycinie półplastyczne zwierzę, srebro niskopróbne,
m. 84 g, 7,5 × 3,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI
61
263
Wazon
Chiny, I poł. XX w.
metal, wys. 31 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
264
Misa ażurowa
Chiny, p. XX w.
motyw smoków w gaju bambusowym,
srebro, francuska punca wwozowa
„łabędź” od 1893 r., m. 190 g,
śred. 20 cm, wys. 8 cm
cena wywoławcza: 900 zł
62
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
265
Puzderko w formie jelenia
Indie XIX/XX w.
srebro, repusowane, m. 142 g,
12 × 7 x 7 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
266
Szkatułka filigranowa
Albania, poł. XX w.
srebro pr. 925 (repunca polska),
m. 284 g, 15 × 11 × 6,5 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
267
Naczynie ażurowe
Chiny, XIX/XX w.
uchwyty w formie plastycznych
smoków, srebro, sygn. Hung Chong
& Co, m. 98 g, 15,5 × 9 × 5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI
63
269
268
Szkatuła na biżuterię
Figurka – Ptak Kiwi
XIX w.
Europa Zachodnia, 1920–30
brąz złocony, ręcznie malowana, aksamit,
drewno egzotyczne, wys. 32 cm
sygn. nieczytelnie
cena wywoławcza: 500 zł
cena wywoławcza: 750 zł
270
Szkatuła na biżuterię
XIX w.
brąz złocony, ręcznie
malowana, sygn. nieczytelnie,
śr. 12,5 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
271
Wachlarz
Japonia, 1930-40
drewno, ręcznie malowany,
wys. 22,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł
272
Wachlarz
ok. 1920
drewno, ręcznie malowany,
wys. 18,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł
64
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
273
Plakieta – Juliusz Słowacki
1920–30
cyna, śr. 18 cm
cena wywoławcza: 100 zł
274
Odlew – Bóg Ojciec
zakład Gontarczyk, I poł. XX w.
brąz patynowany, wys. 11 cm
cena wywoławcza: 500 zł
275
Plakieta – Józef Piłsudski
1920–30
brąz patynowany, 17 × 13,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
276
Figurka – Dziecko z piłką
Pietro Piraino (1878–1950)
brąz, sygn. na podstawie: P.PIRAINO,
wys. 16 cm
cena wywoławcza: 1500 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | VARI A
65
278
Album na zdjęcia
XIX/XX w.
277
Ignacy Chodźko
Pamiętniki kwestarza, Kraków, 1881 r.
skóra tłoczona, mosiądź, 16 × 13 × 5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
album z rycinami E.M. Andriolego
34,5 × 28 × 4 cm
cena wywoławcza: 800 zł
279
Zestaw 24 bonów
zaopatrzeniowych
Magistrat Miasta Stołecznego
Warszawy, 1916–1918
cena wywoławcza: 380 zł
280
Lornetka teatralna
Francja, pocz. XX w.
zielona emalia, aluminium, macica
perłowa, optyk: Chevalier Opticien Paris
cena wywoławcza: 600 zł
66
281
Pieczęć Rosslederfabrik
Warschau
Warszawa, ok. 1940
drewno, mosiądz, wys. 12 cm
cena wywoławcza: 380 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
282
Zegar kominkowy w stylu
neogotyckim
Francja, 1855 r.
brąz złocony, na werku srebrny
medal, wys. 43 cm
cena wywoławcza: 3000 zł
283
Popiersie dziewczyny
terakota polichromowana,
sygn. z tyłu: Depose/Pozzi
1258
cena wywoławcza: 2000 zł
284
Lampka
WMF, poł. XX w.
szkło Ikora glass,
wys. 32 cm
cena wywoławcza:
1200 zł
285
Figurka – Niedźwiedź
Czechy, Amphora, 1920–30
terakota, 17 × 26 cm
cena wywoławcza: 500 zł
287
Szkatułka
Niemcy, Königsberg, poł.
286
Lampka
Rosenthal, 1944 r.
porcelana, wys. 24 cm
cena wywoławcza: 800 zł
AU KCJA VARIA ( 9) | VARI A
XX w.
drewno pokryte bursztynem,
sygn. Staatlichen Bernstein
Manufaktur Königsberg,
143 × 10 × 4,5 cm
cena wywoławcza: 1800 zł
67
288
Igor Mitoraj
Twarz
brązu patynowany, egz.
994/1000 wys. z postumentem marmurowym
14,5 cm
289
cena wywoławcza:
Przybornik na biurko
w stylu Art Déco
9500 zł
marmur, dł. 31 cm
cena wywoławcza: 250 zł
290
Maczeta
Azja Wschodnia, XX w.
291
metal, drewno, dł. 76 cm
Tłoczek pieczętny
z Goethem
cena wywoławcza: 200 zł
Niemcy, ok. 1920
brąz patynowany,
292
wys. 8,5 cm
cena wywoławcza: 180 zł
Tłoczek pieczętny
Polska XIX/XX w.
macica perłowa, srebro (?) w.12 g. w polu
herb Drzewica, wys. 6 cm.
cena wywoławcza: 900 zł
293
Makata buczacka
Buczacz, XIX/XX w.
złota nić, jedwab, 145 × 40 cm
cena wywoławcza: 1000 zł
68
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
Indeks
MALARSTWO
BEHRMANN ADOLF
64
BEMBENISTA JAN
60, 61
HRYNKOWSKI JAN
59
JAŹWIECKI FRANCISZEK ADAM
6
PRUSAK WACŁAW
PRZEBINDOWSKI ZDZISŁAW
54
25, 51
BOHUSZEWICZ JAN
49
KOCHANOWSKI KORWIN
65
SIUDMAK WOJCIECH
69
BORZEMSKI OTTON EDWARD
42
KOENIG KAROL
43
SETKOWICZ ADAM
34
BOUDEWIJNS ADRIEAN FRANS
13
KONONOWICZ ZENON
31
SODERSTEN STIG
63
KORECKI WIKTOR
18
STAŃKO MICHAŁ
40
KOSSAK JERZY
20
STATTLER ANTONI HENRYK
57
STRYJEŃSKA ZOFIA
19
CHMIELIŃSKI WŁADYSŁAW
5, 52
CURTIS MARK OSMAN
(PSEUD. KOEFOD-HANSEN)
2
DALI SALVADOR
71, 72
KOTOWSKI JAN ERAZM
1, 3
KWIATKOWSKI JÓZEF
12
LALAISSE FRANCOIS HIPPOLYTE (WG.)
DOMINIK TADEUSZ
70
LEWITT JAN
67
THIELE OTTO
56
DZIERZENCKI EUGENIUSZ
45
LIPEŻ ROMANA
33
WANIEK EUGENIUSZ
66
DZIURZYŃSKA-ROSIŃSKA ZOFIA
35
MAŁKOWSKI BRONISŁAW
47
WASILEWSKI CZESŁAW
36, 50
62
WAŚKOWSKI TADEUSZ
55
WODYŃSKI JAN
53
23, 41
MICHAŁOWSKI BARTŁOMIEJ
7, 11, 22, 39
SZEWCZYK FELIKS
17,21
38
EIBISCH EUGENIUSZ
9
SZEWCZENKO KONSTANTY
DĄBROWIECKI JAROSŁAW
4
FILIPKIEWICZ MIECZYSŁAW
46
MN
FILIPKIEWICZ STEFAN
29
NALIWAJKO JAN
30
WODZINOWSKI WINCENTY
GAŁEK STANISŁAW
37
NIEDZIELSKA MARIA
26
WÓJCIK FRANCISZEK
58
GNATOWSKA HENRYKA UTA
44
NOWOTNOWA JANINA
24
ŻELECHOWSKI KASPER
14
GRZYMS STANISŁAW
15
PIĄTKOWSKI HENRYK
10
HANKOWSKI JANUSZ
68
POTRZEBOWSKI JERZY
48
IKONY | 73–76
SZKŁO | 167–175
MINIATURY | 77–84
PORCELANA | 176–221
BIŻUTERIA | 85–114
SZTUKA AZJI | 8, 27,28, 222–268
SREBRA I PLATERY | 115–166
VARIA | 269–294
16, 32
opracowanie katalogu: Olga Murawska
redakcja katalogu: Ewa Tokarzewska, Marta Kurczyńska, Ewa Mazanek, Olga Murawska, Adrian Kurowski
zdjęcia: Łukasz Łoboda
opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka
REGUL AMIN AUKCJI
1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty
kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez
8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której
SDA nie może sprzedać obiektu.
komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego.
Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich
9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną
własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi,
w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj-
a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem
ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny
sądowym i skarbowym.
wystawia faktury VAT marża.
2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem.
10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny
będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za
3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia
okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane
obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn.
są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w:
4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub
euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie
zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną
następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku
przed rozpoczęciem licytacji.
Polskiego powiększonym o 3%.
5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-
11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po
rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku
bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na
rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji.
zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma
prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość
12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę
osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy
z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną.
zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku
Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu
zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.
pełnej zapłaty.
6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie
„zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-
13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady
fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów.
bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich
starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na
podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez
telefon.
7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie
licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem
przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy
kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował
najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji
Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje
obiektu.
70
TABELA POSTĄPIEŃ:
cena
postąpienia
100 – 200
10 zł
200 – 500
20 zł
500 – 1 000
50 zł
1 000 – 2 000
100 zł
2 000 – 10 000
200 zł
od 10 000
500 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
Z L E C E N I E L I C Y TA C J I
Sopocki Dom Aukcyjny ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa tel. 22 828 96 98
fax 22 828 96 98
[email protected]
AUKC JA VARIA (9)
3 grudnia 2015 (czwartek), godz. 19.00
Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna.
Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później
niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
___________________________________________________________________________________________________________________
imię i nazwisko
___________________________________________________________________________________________________________________
dokładny adres
________________________________________
telefon, fax, e-mail
____________________
NIP (dla firm)
____________________________________________
numer dokumentu tożsamości
SDA gwarantuje poufność danych osobowych.
Proszę o licytację następujących pozycji:
Nr pozycji
w katalogu
tytuł
Maksymalna oferowana kwota
lub licytacja telefoniczna
Zlecenie licytacji z limitem
SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą
kwotę.
Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości.
Zlecenie telefoniczne
W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą
się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.
_____________________________
numer Państwa telefonu do licytacji
Ja niżej podpisany/a oświadczam, że:
Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności
zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się
na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego
zlecenia.
_________________________________ Imię i nazwisko
________________________
data, podpis
Krzysztof Rapsa, Pejaż, 2013
akryl, karton, 58x49 cm
sygn. l.d.: ‘Rapsa’
I AUKCJA SZTUKI XXI WIEKU • 12 GRUDNIA 2015 • GODZ. 17
SOPOCKI DOM AUKCYJNY • GALERIA MODERN
UL. BOHATERÓW MONTE CASSINO 43 •SOPOT
WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE: 1500 ZŁ
Władysław Chmieliński, (1911 Warszawa – 1979 tamże), Krakowskie Przedmieście, akwarela, karton,
wym. 33 × 52 cm, sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
AUKCJA VARSAVIANA
28 S T YC Z N IA (c z war t e k) 2 016 r.
W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO
WARSZAWA, NOWY ŚWIAT 54/56
25 lat
25 lat
25 lat
25 lat
25
lat
25 lat