Katalog PDF - Sopocki Dom Aukcyjny
25 lat 25 lat AUKCJA VARIA (9) 25 lat CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-64-7 3 grudnia 2015, godz. 19.00 25 lat 25 lat 25 lat Joanna Półkośnik, „1.3.0.9” akryl, płótno, 90 × 60 cm młodasztuka 56 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 22 GRUDNIA (WTOREK) 2015 R. • GODZ. 19.00 SOPOCKI DOM AUKCYJNY • WARSZAWA, NOWY ŚWIAT 54/56 TEL.: (22) 828 96 98 • E-MAIL: [email protected] WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ AUKCJA VARIA (9) 3 grudnia 2015, godz. 19.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 23 listopada 2015 r. Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15 tel. 22 828 96 98 Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl 1 Jan Erazm Kotowski (1885 Opatkowiczki k. Pińczowa – 1960 Milanówek) Powrót z polowania olej, płótno, 115 × 59 cm sygn. l.d.: JanKotowski cena wywoławcza: 4200 zł 2 Mark Osman Curtis (1879–1959) Pejzaż z kaczkami olej, płótno, 60 × 88 cm, sygn. śr. d.: Koefed – Hansen (pseud.) cena wywoławcza: 1500 zł 3 Jan Erazm Kotowski (1885 Opatkowiczki k. Pińczowa – 1960 Milanówek) Sanie za wsią, 1934 olej, tektura, 33,5 × 48,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Jan Kotowski, 1934r cena wywoławcza: 4500 zł 2 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 4 Feliks Szewczyk (1863–1922) Polowanie na zająca olej, płótno, 43,5 × 63 cm, sygn. l.d.: F.Szewczyk cena wywoławcza: 5000 zł 5 Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże) Sanna olej, płótno, 51 × 71,5 cm, sygn. p.d.: Wł.Chmieliński cena wywoławcza: 17 500 zł 6 Franciszek Adam Jaźwiecki (1900–1946) Hala Gąsienicowa w zimie, 1939 olej, tektura, 54 × 48 cm, sygn. p.d.: Fr. Jaźwiecki/1939 cena wywoławcza: 5000 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 3 7 MN k. XIX w. Fontanna w parku olej, płótno, 62 × 40 cm, sygn. nieczytelnie cena wywoławcza: 600 zł 8 MN Scena bitewna z pierwszej wojny chińsko – japońskiej (1894–1895) 9 Japonia, k. XIX w. wg. François Hippolyte Lalaisse drzeworyt barwny nishiki – e (fragment (1810 Nancy – 1884 Paryż) tryptyku), format oban Armia francuska – Żandarmeria, 1876 cena wywoławcza: 500 zł litografia, wyd. Becquet w Paryżu; 35,5 × 29,5 cm w świetle p-p. cena wywoławcza: 300 zł 10 Henryk Piątkowski (1853–1932) Studium drzewa olej, płótno naklejone na tekturę, 22,5 × 30 cm, sygn. p.d.: H. Piątk cena wywoławcza: 5000 zł 4 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 11 MN – niemiecki lub austriacki XIX w. Powrót z polowania olej, tektura, 32,5 × 46 cm cena wywoławcza: 1500 zł 12 Józef Kwiatkowski (?–1923) Morze o zachodzie słońca, 1909 olej, płótno naklejone na tekturę, 28,5 × 65 cm; 13 na odwrocie nalepka Adriean Frans Boudewijns warszawskiego składu (1644 Bruksela – 1711 materiałów malarskich tamże) – przypisywany sygn. p. d.: Józef Kwiatkowski/1909 r. Paris; Juliana Burofa (cyrylicą) Krajobraz nadrzeczny cena wywoławcza: 5000 zł olej, płótno, 34 × 42,7 cm cena wywoławcza: * AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 5 14 Kasper Żelechowski 15 (1863–1942) Wiejska dziewczyna Stanisław Grzyms (I poł. XX w.) olej, tektura, 41 × 42 cm, sygn. l.d.: K. Żelechowski Portret hucułki cena wywoławcza: 2 500 zł pastel, karton, 61 × 46 cm, sygn. l.d.: Grzyms cena wywoławcza: 500 zł 16 Wincenty Wodzinowski (1866 Igołomnia k. Miechowa – 1940 Kraków) Kuszenie (Zaloty) olej, płótno, 50 × 70 cm, sygn. p.d.: W. Wodzinowski cena wywoławcza: 4 400 zł 6 17 Konstanty Szewczenko (1910–1991) Portret wiejskiej dziewczyny olej, tektura, 19,5 × 14,5 cm, sygn. p.d.: K. Szewczenko cena wywoławcza: 1 000 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 18 Wiktor Korecki (1890–1980) Pejzaż zimowy z chałupami olej, płótno, 61 × 92 cm, sygn. p.d.: Wiktor Korecki cena wywoławcza: 5 000 zł 19 Zofia Stryjeńska (1891–1976) Teka prac Polskie Stroje Ludowe, 1939 pochoir ręcznie kolorowana gwaszem/ papier, 50 × 39,5 cm (wymiar każdej planszy, plansza nr 21, 45,2 × 37,5 cm); wszystkie plansze sygnowane p.d.: Z. STRYJEŃSKA Teka powinna zawierać 40 plansz wydanych przez C. Szwedzickiego w Nicei w 1939 roku, numer edycji 20/400 BRAK 7 plansz: 1,2,3,11,13,15,17 cena wywoławcza: 18 000 zł 20 Jerzy Kossak (1886–1955) 21 Konstanty Szewczenko (1910–1991) Portret mężczyzny olej, tektura, 13 × 9 cm, sygn. Ułan z koniem, 1928 olej, tektura, 72 × 49,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Jerzy Kossak/1928 cena wywoławcza: 5 000 zł p.g.: K. Szewczenko cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 7 22 23 MN Winogrona, Eugeniusz Eibisch 1901 akwarela, karton, 64 × 43 cm, sygn. p.d.: R. Floricke (?) 1901 r. cena wywoławcza: 650 zł (1896 Lublin – 1987 Warszawa) Kwiaty olej, płótno; 50 × 60 cm; sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie napis: FLOWERS/1975 cena wywoławcza: 8 000 zł 24 Janina Nowotnowa (1883–1963) Piwonie olej, tektura, 35 × 49,5 cm, sygn. p.d.: Janina Nowotnowa cena wywoławcza: 800 zł 8 25 Zdzisław Przebindowski (1902 Kraków – 1986 tamże) Bukiet kwiatów w wazonie olej, płótno, 70 × 55 cm, sygn. l.d.: Z. Przebindowski cena wywoławcza: 3 200 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 27 28 Lilia i motyl Chryzantema i motyl Japonia, p. XX w.(?) Japonia, p. XX w.(?) malowidło na papierze malowidło na papierze naklejonym na jedwab naklejonym na jedwab 50 × 35 cm 50 × 35 cm cena wywoławcza: 250 zł cena wywoławcza: 250 zł 26 Maria Niedzielska (1876–1947) Kolorowe chryzantemy w błękitnym dzbanie olej, płótno, 80 × 56,5 cm, sygn. l.d.: M. Niedzielska cena wywoławcza: 1 400 zł 29 Stefan Filipkiewicz (1879–1944) Róże w niebieskim wazonie gwasz, karton, 30,5 × 23 cm, sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz cena wywoławcza: 1 500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 30 Jan Naliwajko (ur. 1938) Bukiet kwiatów w wazonie, 1961 r. olej, płótno, 55 × 73 cm, sygn. l.d. i dat.: J.Naliwajko 61 cena wywoławcza: 3 000 zł 9 31 Zenon Kononowicz (1903–1971) Widok z Zułowa, 1933 tempera, tektura, 32 × 47,5 cm, sygn. i dat. p.d.: ZKononowicz/Zułów 1933 cena wywoławcza: 1 000 zł 32 Wincenty Wodzinowski (1866 Igołomnia k. Miechowa – 1940 Kraków) Wiejska para 33 olej, tektura, 50 × 69 cm, sygn. p.d.: W.Wodzinowski Romana Lipeż cena wywoławcza: 4 400 zł (1917– 2003) Wieża warowna, 1956 olej, karton, 33 × 22 cm, sygn. i dat. p.d.: Lipeż 1956 cena wywoławcza: 500 zł 10 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 34 Adam Setkowicz (1875 Kraków – 1945 tamże) Wiejska dziewczyna na tle pejzażu olej, płótno na tekturze; 30 × 47 cm w świetle ramy; sygn. l. d.: A.Setkowicz cena wywoławcza: 5 200 zł 35 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław) Przed kościołem olej, tektura, 36 × 23 cm, sygn l.d.: Z DziurzyńskaRosińska cena wywoławcza: 800 zł 36 Czesław Wasilewski (1875–1945/46) Pożegnanie ułana olej, płótno, 50 × 80 cm; sygn. l.d.: Cz. Wasilewski cena wywoławcza: 13 000 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 11 37 38 Stanisław Gałek Jarosław Dąbrowiecki (1876–1961) Wieś w górach, Limby olej, tektura, 44,5 × 31 cm, sygn. p.d.: ST.GAŁEK, oraz na odwrociu naklejka 1931 olej, sklejka, 32,5 × 50,5 cm, sygn. i dat. p.d.: Jar.Dąbrowiecki/1931 cena wywoławcza: 800 zł wystawowa cena wywoławcza: 1 800 zł 39 Malarz Nieznany Pejzaż, 1940 olej, płótno, 21,5 × 29 cm, sygn. p.d. nieczytelnie i datowany: „W....../1940” cena wywoławcza: 200 zł 12 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 40 Michał Stańko (1901–1969) Górski potok olej, płótno, 52 × 67 cm, sygn. p.d.: M. Stańko 41 cena wywoławcza: 1 500 zł Eugeniusz Eibisch (1896 Lublin – 1987 Warszawa) 42 Otton Edward Borzemski (czynny w l. 1926–38) Spokojne morze olej, płótno, 34 × 24 cm; sygn. Chłopka z Kalabrii olej, płótno; 100 × 70 cm; sygn. p.d.: Ebiche, na odwrocie napis: Eugeniusz/ contadina calabrise cena wywoławcza: 12 000 zł p.d.: E.BORZEMSKI cena wywoławcza: 500 zł 43 Karol Koenig Łąka pod lasem olej, płótno, 35 × 42,5, sygn. l.d.: Karol Koenig cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 13 45 44 Eugeniusz Dzierzencki Henryka Uta Gnatowska (1905 Warszawa – 1990 Sopot) Nad pochmurnym zalewem Pejzaż morski olej, płótno 61 × 50 cm; sygn. l.d. HUG olej, płótno; sygn. l. d. E.Dzierzencki, cena wywoławcza: 1 000 zł 56,5 × 76,5 w świetle ramy cena wywoławcza: 2 000 zł 46 Mieczysław Filipkiewicz (1891 Kraków – 1951) Pejzaż górski gwasz, karton, 16 × 34 cm, sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz cena wywoławcza: 2 500 zł 47 Bronisław Małkowski Zmrok tech. mieszana, płótno, 34 × 49, sygn. p.d.: BR.MAŁKOWSKI cena wywoławcza: 800 zł 14 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 48 Jerzy Potrzebowski (1921–1974) Arab z koniem olej, tektura, 35 × 49,8 cm, sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski cena wywoławcza: 1 500 zł 49 Jan Bohuszewicz (1875–1935) Święty las, Lozanna, 1917 olej, tektura, 37,5 × 26,5 cm, sygn.p.d.: J.Bohuszewicz cena wywoławcza: 1 500 zł 50 Czesław Wasilewski (1875 Warszawa – 51 Zdzisław Przebindowski (1902–1986) Pejzaż zimowy olej, tektura, 34,5 × 49,5 cm, 1947 Łódź) Powóz z czwórką koni olej, płótno, 35 × 50 cm, sygn. l.d.: Cz. Wasilewski cena wywoławcza: 7 500 zł sygn. l.d.: Z.Przebindowski cena wywoławcza: 1 000 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 15 52 Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże) Widok z Kopenhagi olej, płótno, 50 × 70 cm, sygn. p.d.: Wł.Chmieliński cena wywoławcza: 11 500 zł 53 Jan Wodyński (1903–1988) Scena rodzajowa 54 olej, płótno/tektura, 72 × 43 cm, sygn. l. d.: Wodyński Wacław Prusak cena wywoławcza: 3 500 zł (1891–1978) Tama w Mosznie, 1961 olej, płótno, 40 × 49 cm, sygn. i dat. p.d.: Wacław Prusak 1961 cena wywoławcza: 500 zł 55 Tadeusz Waśkowski (1883–1966) Widok na pola, 1948 olej, tektura, 35,5 × 50 cm, sygn. i dat.: Tadeusz Waśkowski/1948 cena wywoławcza: 1 000 zł 16 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 56 Otto Thiele (1870–1955) Żniwa, 1902 olej, płótno, 65 × 96 cm., sygn. l.d. Otto Thiele cena wywoławcza: 4 200 zł 57 Antoni Henryk Stattler (1834–1877) – przypisywany Portret mężczyzny olej, płótno, 41 × 33 cm, sygn. i datowany l.d.: Stattler 62 cena wywoławcza: 12 500 zł 58 Franciszek Wójcik (1903 Wojciechowo – 1984 Zakopane) Pejzaż tatrzański, 1944 olej, tektura, sygn. i dat. p.d.: FWójcik 1944 cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 17 60 Jan Bembenista (ur. 1962) Nokturn, 2015 olej, płyta, 30,5 × 18 cm, sygn. na odwrociu cena wywoławcza: 300 zł 59 Jan Hrynkowski (1891–1971) Dwie dziewczynki akwarela, karton, 28 × 24,5 cm, sygn. l.d.: j.hrynkowski 61 Jan Bembenista (ur. 1962) O zachodzie słońca, 2014 olej, płyta, 28,5 × 17,5 cm, sygn. na odwrociu cena wywoławcza: 300 zł cena wywoławcza: 600 zł 62 Bartłomiej Michałowski (ur. 1964) Jesienna panorama Kazimierza akwarela, karton, w świetle p-p. 54 × 86 cm, sygn. l.d. B. Michałowski oraz oł. B.Michałowski cena wywoławcza: 3 200 zł 18 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 63 Stig Södersten (1906–1979) Dzieci w parku olej, płótno, 50 × 60 cm, sygn. p.d.: Stig Soder, 1936 cena wywoławcza: 650 zł 65 64 Korwin Kochanowski Adolf Behrmann (1876–1942) Portret kobiety Studium mężczyzny technika mieszana, karton, 38 × 28 cm, sygn. gwasz, tektura, 51 × 29,5 cm, i dat. l.d.: 8.5.62/Korwin sygn. p.d.: Behrmann cena wywoławcza: 500 zł cena wywoławcza: 1 000 zł 66 Eugeniusz Waniek (1906–2009) Widok na wieś, 1948 tech. mieszana, karton, 20,5 × 33 cm, sygn. i dat. p.d.: E. Waniek/948 cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M AL ARSTWO 19 68 67 Jan Lewitt (1907–1991) Sycylisjki rybak Janusz Hankowski (ur. 1933) Wojownik, 1966 tech. mieszana, kolaż, deska, 67 × 24 cm, sygn. p.ś.: J. Hankow- olej, płótno, 35 × 25 cm, sygn. p.d.: Jan le Witt oraz na odwrocie „SICILIAN FISHERMAN” ski, 1966/7 cena wywoławcza: 1 300 zł by Jan le Witt cena wywoławcza: 1 500 zł 69 Wojciech Siudmak (ur. 1942) Para elfów 70 offset, papier, odbitka dla firmy Mercedes, Tadeusz Dominik 80 × 60 cm (1928–2014) cena wywoławcza: 250 zł Pejzaż, 1996 grafika komputerowa, karton, 21,5 × 28 cm, sygn. p.d: TDominik cena wywoławcza: 500 zł 20 71 72 Salvador Dalí Salvador Dalí (1904–1989) (1904–1989) Don Quichotte Lady Godiva litografia, karton, litografia, karton, 38 × 56 cm 38 × 56 cm cena wywoławcza: cena wywoławcza: 2 500 zł zł 2 500 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 73 Ikona Święty Mikołaj 74 Rosja, k. XIX w. Ikona Ofiarowanie w światyni tempera, deska, 31,5 × 27,5 cm tempera, deska, 31 × 26 cm cena wywoławcza: 1 900 zł cena wywoławcza: 2 200 zł 75 Ikona Matki Bożej „Znak” Rosja, XIX/XX w. tempera, deska, okład srebrny, pr. 84, 22,5 × 18 cm cena wywoławcza: 4 300 zł Rosja, k. XIX w. 76 Ikona Święty Mikołaj Rosja, II poł. XIX w. tempera, deska, okład srebrny, pr. 84, 22,5 × 18 cm cena wywoławcza: 5 300 zł AU KCJA VARIA ( 9) | IKONY 21 77 Miniatura – Portret Charlotte Beaumont Anglia, pocz. XIX w. ręcznie malowana, kość oprawa złoto, pr. 0,400, koluszko 0,300, wys. 9,5 cm cena wywoławcza: 5 000 zł 78 Miniatura – Portret John Beaumont Anglia, XVIII/XIX w. 79 ręcznie malowana, kość oprawa złoto 0,540–0,375, metal, Miniatura – Portret Anne Ramsden perełki, wys. 6 cm cena wywoławcza: 1 600 zł (1638–1713) Anglia, ręcznie malowana, kość oprawa złoto 0,333, metal, wys. 5 cm cena wywoławcza: 1 900 zł 80 Miniatura – Portret Richard Beaumont Anglia, XVIII w. ręcznie malowana, kość oprawa złoto 0,500, wys. wys. 5 cm cena wywoławcza: 2 200 zł 81 Miniatura – Portret kobiety Anglia, pocz. XIX w. ręcznie malowana, kość oprawa metal, wys. 9,5 cm cena wywoławcza: 1 900 zł 22 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 82 Miniatura – Portret L. B. Beaumont Anglia, k. XIX w. ręcznie malowana, kość oprawa złoto 0,375, metal, koral, wys. 10 cm cena wywoławcza: 1 800 zł 83 Miniatura – Portret kobiety z wachlarzem Wiedeń, k. XIX w. gwasz, kość, sygn. Schobert, ramka z kości słoniowej 84 cena wywoławcza: 800 zł Miniatura – Portret kobiety w kapeluszu 1827 ręcznie malowana, kość, sygn.: SR, wys. 6,5 cm, ramka współczesna cena wywoławcza: 2 000 zł AU KCJA VARIA ( 9) | M INI ATURY 23 86 85 Kolczyki Bransoletka XIX/XX w. k. XIX w. obręcz srebrna, korale, m. 21,62 g cena wywoławcza: 2 800 zł złoto, pr. ok. 0,585, m. 1,10 g, koral cena wywoławcza: 700 zł 87 Naszyjnik XIX/XX w. 3 sznury korali, stopniowane, m. 60,6 g, zapięcie metal cena wywoławcza: 3200 zł 88 Pierścionek poł. XX w. złoto, pr. ok. 0,585, m. 5,66 g cena wywoławcza: 1100 zł 24 89 Bransoletka II poł. XX w. złoto, pr. ok. 0,750, m. 18,28 g cena wywoławcza: 3500 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 91 Kolczyki poł. XX w. złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,14 g, oprawa kamieni w srebro, diamenty łącznie 90 Broszka ok. 0,55 ct, P1 – P2/M-N cena wywoławcza: 2500 zł pocz. XX w. złoto, pr. ok. 0,500, m. 4,38 g, diamenty łącznie ok. 0,60 ct, rozety P1/J-K cena wywoławcza: 2800 zł 92 Pierścionek Art Déco 1920–30 złoto, pr. ok. 0,585, m. 2,34 g, brylanty łącz. ok. 0,80 ct, SI-P1/H, stary szlif cena wywoławcza: 4400 zł 94 Kolczyki k. XIX w. 93 złoto, pr. ok. 0,585, brylanty: Broszka – Wisior 2 × 0,25 ct, SI-P1/TCR II poł. XIX w. cena wywoławcza: 4500 zł złoto, pr. 0,585, srebro, m. 8,30 g, diamenty – rozety łącz. ok. 0,70 ct, SI2-P1 cena wywoławcza: 3200 zł 95 Pierścionek Art Déco 1920–30 złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,50 g, kamienie oprawione w srebro, brylanty ok. 0,35 ct, P1/K-L, stary szlif, diamenty ośmiokanty łącznie ok. 0,55 ct cena wywoławcza: 3800 zł AU KCJA VARIA ( 9) | BI ŻUTERI A 25 96 Bransoletka Biedermeier poł. XIX w. 97 złoto, pr. ok. 0,500–0,585, m. 10,32 g Pierścionek wielobarwna emalia, perełki Francja, k. XIX w. cena wywoławcza: 2200 zł złoto, pr. ok. 0,600–0,700, ametyst, perełki cena wywoławcza: 900 zł 98 Wisiorek z symbolami masońskimi złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,20 g, emalia cena wywoławcza: 900 zł 99 Kolczyki II poł. XX w. złoto, pr. ok. 0,585, m. 4,76 g, rubin, szafir, szmaragd, perły hodowane, brylanty łącz. 0,20 ct, SI2-P1/K-L, nowy szlif cena wywoławcza: 1900 zł 26 100 Wisior pocz. XX w. złoto, pr. ok. 0,585, m. 8,18 g, kamienie syntetyczne czerwone cena wywoławcza: 1000 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 102 101 Pierścionek Wisior Rosja Carska, k. XIX w. k. XIX w. złoto, pr. ok. 0,500, m. 4,04 g, brylant złoto, pr. ok. 0,585 („56”), brylanty łącz. ok. 0,13 ct, szafir ok. 0,30 ct ok. 1,00 ct, P1/I-J, stary szlif, ametyst – łezka ok. 0,30 ct, półperełki cena wywoławcza: 2500 zł cena wywoławcza: 14 000 zł 103 Pierścionek Anglia, k. XIX w. złoto, pr. ok. 0,750, m. 4,00 g, brylanty łącz. ok. 0,60 ct, P1/I-J, stary szlif, rubinki łącz. 0,15 ct cena wywoławcza: 6500 zł 104 Pierścionek poł. XX w. białe złoto, pr. ok. 0,585, m. 3,42 g, brylanty łącz. ok. 0,90 ct, VS-SI/G, nowy szlif, szafir ok. 0,75 ct, szlif cejloński cena wywoławcza: 6500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | BI ŻUTERI A 105 Pierścionek 1920–30 złoto, pr. ok. 0,585, m. 2,84 g, diamenty rozety łącz. ok. 0,45 ct, SI-P1/I-J, szmaragd, ok. 0,25 ct cena wywoławcza: 2400 zł 27 107 Kolia pocz. XX w. łańcuszek srebro pr. 3, kolia metal, 106 diamenty niepełne, rozety łącz. Wisior szlifie łącz. ok. 0,60 ct, P1/I-J ok. 0,40 ct, brylanty w starym XIX/XX w. cena wywoławcza: 3500 zł złoto, pr. ok. 0,585, m. 7,48 g, ametyst, diamenty łącz. ok. 0,25 ct cena wywoławcza: 5000 zł 108 Wisiorek w formie krzyża na łańcuszku II poł. XX w. białe złoto pr. ok. 0,750, m. 6,77 g, diamenty łącz. ok. 0,40 ct, SI/P1/H, nowy szlif cena wywoławcza: 5000 zł 109 Kolczyki poł. XX w. białe złoto, pr. ok. 0,500, m. 6,22 g, diamenty rozety łącz. ok. 1,60 ct, SI2-P1/I-J cena wywoławcza: 6500 zł 28 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 110 Zegarek Piaget poł. XX w. złoto, pr. 0,750, m. 49,28 g, brylanty łącz. 8,32 ct cena wywoławcza: 60 000 zł 111 Broszka k. XIX w. srebro, turkusy (brak jednego) cena wywoławcza: 1300 zł 112 Naszyjnik Warszawa, ORNO srebro, pr. 925, m. 18 g cena wywoławcza: 380 zł 113 Bransoletka Warszawa, ORNO srebro, pr. 925, m. 8 g cena wywoławcza: 200 zł AU KCJA VARIA ( 9) | BI ŻUTERI A 114 Broszka Polska, 1960–70 srebro, m. 20 g cena wywoławcza: 150 zł 29 116 115 Cukiernica owalana Cukiernica owalna Europa Zachodnia, II poł. XIX w. Niemcy, Stork, III ćw. XIX w. srebro, pr. 84, wewnątrz złocenie, srebro, pr. 12, w. 390 w. 338 g cena wywoławcza: 2000 zł cena wywoławcza: 2900 zł 117 Cukiernica neobarokowa Berndorf – Krupp, k. XIX w. biały metal, srebrzony, klucz żelazny, wys. 13 cm cena wywoławcza: 2000 zł 118 Patera ażurowa Kraków, 1920–1930 srebro, pr. 3, w. 182 g, śr. 21 cm cena wywoławcza: 400 zł 119 Serwetnik Niemcy, k. XIX w. srebro, pr. 800, w. 62 g, wys. 8,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 30 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 120 Taca z dekoracją niello Moskwa, 1887 r. srebro, pr. 84, w. 188g cena wywoławcza: 1250 zł 121 Torebka balowa Warszawa, 1920–30 srebro, pr. 3, w.340 g, monogram zł. TK cena wywoławcza: 1250 zł 122 Kabaret Włochy, pocz. XX w. srebro, pr. 800, szkło szlifowane, w. 178 g, dł. 21 cm cena wywoławcza: 850 zł 123 Łyżka do sosu Niemcy, k. XIX w. srebro, pr. 800, w.50 g cena wywoławcza: 150 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY 124 Sitko do herbaty Niemcy, XIX/XX w. srebro, pr. 800, w. 56 g, dł. 15,3 cm cena wywoławcza: 220 zł 31 125 126 Patera z figurą kobiety Podstawka WMF, ok. 1900 Warszawa, Fraget plater, 21,5 × 34 cm mosiądź srebrzony, 7,5 × 42,5 cm cena wywoławcza: 1250 zł cena wywoławcza: 400 zł 127 Zbiór łyżeczek do herbaty Europa Zachodnia, XIX–XX w. srebro, różne próby, w. 600 g, 26 szt. cena wywoławcza: 1100 zł 128 Koszyczek secesyjny ok. 1900 plater, wkład szklany cena wywoławcza: 400 zł 32 129 Cukierniczka z pałąkiem Warszawa, Br. Henneberg, 1920–30 plater, wkład szklany cena wywoławcza: 170 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 130 Chochla ze złoconym czerpakiem Kielce, Józef Lutnicki, II ćw. XIX w. 131 srebro, pr. 12, w. 288 g Naczynko na kawior cena wywoławcza: 1250 zł Warszawa, Fraget, XIX/XX w. plater, szkło, wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 600 zł 132 Chochelka Austro-Węgry, Wiedeń, 1840 r. 133 srebro, pr. 13 łutowej, monogram złotnika: WM, w. 82 g, dł. 22 cm Pałeczki i naczynko cena wywoławcza: 280 zł Polska, I poł. XX w. srebro niecechowane, srebro, pr. 1, w. 68 g cena wywoławcza: 250 zł 134 Chochelka Austro-Węgry, Kraków, poł XIX w. srebro, pr. 12, monogram złotnika: JTK, waga: 82 g, dł. 21 cm cena wywoławcza: 280 zł 135 Zbiór sztućców Europa Zachodnia, XIX–XX w. srebro, różne próby, w. 1020 g, 17 szt. cena wywoławcza: 1700 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY 33 137 136 3 łyżki półmiskowe Zbiór sztućców Austro-Węgry, Niemcy, XIX w. Polska, Niemcy, XIX/XX w. srebro, pr. 3/12, w. 310 g srebro, różne próby, w. 460 g, 9 szt. cena wywoławcza: 800 zł cena wywoławcza: 900 zł 138 Komplet 6 łyżeczek do herbaty Niemcy, I poł. XIX w. srebro, pr. 12, w. 56 g cena wywoławcza: 150 zł 139 Komplet 6 łyżeczek do kawy Niemcy, Monachium, I poł. XIX w. srebro, w. 36 g cena wywoławcza: 130 zł 140 3 łyżki i łopatka do tortu ZSRR, poł. XX w. srebro, pr. 875/916, emalia, w. 216 g cena wywoławcza: 650 zł 34 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 142 Komplet 5 łyżeczek do herbaty Kraków, 1931–44 złotnik: SH, srebro, pr. 3, w. 98 g cena wywoławcza: 300 zł 141 Komplet 6 łyżek do zupy Niemcy, Brema, Koch&Bergfeld, ok. 1900 srebro, pr. 800, w. 404 g cena wywoławcza: 700 zł 143 Zbiór łyżeczek Polska, Niemcy, XIX/XX w. srebro, różne próby cena wywoławcza: 450 zł 144 Komplet 6 łyżek do zupy Niemcy, przed 1886 r. srebro, pr. 12, w. 242 g cena wywoławcza: 400 zł 145 Komplet 6 łyżeczek do zupy 146 Nimecy, P. SOSSNA, Zbiór 6 łyżek obiadowych przed 1886 r. Polska, I poł. XIX – I poł. XX w. srebro, pr. 12?, w. 240g srebro, róźne próby, w. 348 g cena wywoławcza: 400 zł cena wywoławcza: 650 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY 35 147 Papierośnica grawerowana Warszawa, I poł. XX w. srebro, pr. 3, w. 150 g, monogram złotnika: TZ cena wywoławcza: 400 zł 148 Papierośnica grawerowana Warszawa, 1931–1963 srebro, pr. 3, w. 156 g cena wywoławcza: 400 zł 149 Papierośnica grawerowana Warszawa, l. 1923–31 srebro, pr. 3, w. 134 g cena wywoławcza: 400 zł 150 Papierośnica grawerowana Warszawa, 1931–63 srebro, pr. 3, w. 142 g cena wywoławcza: 400 zł 151 Papierośnica z motywem ludowym Warszawa, poł. XX w. srebro, pr. 3, w. 158 g, wewnątrz dedykacja 152 cena wywoławcza: 400 zł Puderniczka 1931–44 srebro, pr. 3, w. 82 g cena wywoławcza: 200 zł 36 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 153 Puderniczka 154 Warszawa, 1931–44 Puderniczka srebro, pr. 3, w. 100 g Niemcy, pocz. XX w. cena wywoławcza: 300 zł srebro, pr. 800, w. 38 g cena wywoławcza: 100 zł 155 Puderniczka Kraków, ok. 1930 srebro, pr. 3, w. 136 g cena wywoławcza: 350 zł 156 Puderniczka poł. XX w. 157 Puderniczka Kraków, ok. 1930 plater na białym metalu, 8 × 8 cm cena wywoławcza: 100 zł srebro, pr. 3, w. 155 g cena wywoławcza: 300 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY 37 158 Papierośnica Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1931–44 srebro, pr. 3, w. 110 g cena wywoławcza: 450 159 Papierośnica Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1931–44 srebro, pr. 3, w. 156 g cena wywoławcza: 400 zł 160 Papierośnica Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1923–31 srebro, pr. 3, w. 158 g cena wywoławcza: 400 zł 161 Papierośnica ArtDeco Polska, 1920–30 srebro, pr. 3, w. 152 g, etui wtórne cena wywoławcza: 500 zł 38 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 162 Para świeczników niklowanych Art Déco, 1920–30 wys. 25 cm cena wywoławcza: 250 zł 163 Taca 1920–30 plater, monogram: RNM, dł. 55 cm cena wywoławcza: 500 zł 164 Medalion okolicznościowy Włochy, II poł. XX w. srebro, p. 925, sygn. Gianmario Buccellati, 8 × 6,5 cm, w. 50 g cena wywoławcza: 500 zł 165 Kubek Niemcy, k. XIX w. cyna, wys. 11,8 cm cena wywoławcza: 100 zł 166 Żardiniera secesyjna Francja, ok. 1900 metal patynowany, sygn. Fornier Bate, wklad miedziany wtórny, 27 × 40 cm cena wywoławcza: 1500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SREBRA I PL ATERY 39 167 Kufel szklany ze sceną myśliwską Niemcy k. XIX wieku szkło kryształowe rżnięte, nakrywa cynowa z plakietą porcelanową na oprawie, grawerowany napis L. Bauman cena wywoławcza: 800 zł 168 Kubełek na ciastka Niemcy, ok. 1920 szkło, metal niklowany, wys. 20 cm cena wywoławcza: 200 zł 169 Karafka z kieliszkami Polska, Huta Niemen, 1920–30 szkło prasowane, bezbarwne, matowione cena wywoławcza: 700 zł 170 Wazon Polska, Huta Niemen, 1920–30 szkło fioletowe, lane, szlifowane, sygn. Stolle cena wywoławcza: 1000 zł 40 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 171 Komplet 6 kieliszków Czechy, Moser, 1920–30 szkło różowe, oryginalne etui cena wywoławcza: 440 zł 172 Wazon 173 Czechy, Moser, 1920–30 Podstawka na biżuterię szkło kryształowe, zielone, wys. 8 cm Francja, Rene Lalique, poł. XX w. cena wywoławcza: 400 zł szkło bezbarwne, satynowane, wys. 5,5 cm, śr. 9,5 cm cena wywoławcza: 400 zł 174 175 Wazon Wazon II poł. XX w. II poł. XX w. szkło żółte iryzujące, szkło bezbarwne, matowio- wys. 25 cm ne, wtapiane żyły zielone cena wywoławcza: 180 zł i niebieskie, wys. 20 cm cena wywoławcza: 180 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZK ŁO 41 176 Półmisek ok. 1900 porcelana, podmalowana ręcznie, pieczątka składu porcelany Leopolda Lewickiego we Lwowie, 38,5 × 26 cm cena wywoławcza: 150 zł 177 Cache – pot Niemcy, Wachtersbach, pocz. XX w. fajans, wys. 19 cm cena wywoławcza: 250 zł 178 Cache – pot Francja, ok. 1890 r. porcelana ręcznie malowana, złocona, wys. 22,5 cm, śr. 22 cm cena wywoławcza: 1000 zł 179 Serwis obiadowy na 6 osób Rosenthal, ok. 1920 r. porcelana, 25 szt. cena wywoławcza: 2400 zł 42 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 180 Śniadaniówka Miśnia, po 1934 porcelana, malowana ręcznie, wys. 5 cm cena wywoławcza: 500 zł 181 Figurka – Indyjski zaklinacz węży Rosenthal, model nr. 202, 1929 r. 182 porcelana ręcznie malowana, Figurka – Zaloty złocona, wys. 9 cm Rosenthal, 1928 cena wywoławcza: 800 zł porcelana, wys. 6 cm cena wywoławcza: 500 zł 183 Figurka – Anna Pawłowna w Jeziorze łabędzim porcelana Rosenthal, ok. 1930 r. dł. 25 cm cena wywoławcza: 2500 zł 185 184 Filiżanka do herbaty Rosenthal, model Sanssouci, 1930 r. porcelana, ręcznie malowana, wys. 7 cm cena wywoławcza: 150 zł AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA Figurka – Koni Niemcy, Hutschenreuther, ok. 1930 r. porcelana, wys. 28 cm, dł. 40 cm cena wywoławcza: 2000 zł 43 186 Figura – Pantera Niemcy, Limbach, 1920–30 porcelana, złocenia, dł. 25 cm cena wywoławcza: 650 zł 188 187 Figurka – Dzieci czytające książkę Maska w stylu Art Déco Niemcy, Goldscheider, po 1950 r. Kopenhaga porcelana, wys. 25 cm wys. ok. 10 cm cena wywoławcza: 250 zł cena wywoławcza: 580 zł 190 Figurka – Rusałka Estonia, 1920–30 fajans, wys. 14 cm cena wywoławcza: 100 zł 189 Figurka – Afryka Miśnia, ok. 1900 porcelana ręcznie malowana, wys. 19 cm cena wywoławcza: 1900 zł 191 Figurka – Chart rosyjski Pacyków, nr modelu 537/11, 1900 r. fajans, malowany ręcznie, wys. 14 cm, dł. 27 cm, sygn. na spodzie cena wywoławcza: 2000 zł 44 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 192 Figurka – Grajek Miśnia, po 1934 porcelana, ręcznie malowana, wys. 14 cm cena wywoławcza: 2500 zł 193 Figurka – Putto Ogrodnik 194 Figura „Pocałunek” Niemcy (?), I poł. XIX w. niesygnowana, wg. proj. J.J. Kaendlera, Miśnia, k. XIX w. porcelana, ręcznie malowana, złocona, wys. 11,5 cm cena wywoławcza: 3200 zł porcelana ręcznie malowana, wys. 16 cm, szer. 15 cm cena wywoławcza: 2500 zł 195 Figurka – Putto z latarenką Francja, Paryż, Samson, k. XIX w. 196 Talerze Miśnia, po 1934 porcelana ręcznie malowana, wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 500 zł porcelana, śr. 18 cm cena wywoławcza: 500 zł 198 Części z serwisu do mokki Rosja, Moskwa, Gardner, k. XIX w. porcelana ręcznie malowana, 4 szt. cena wywoławcza: 250 zł AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA 197 Talerze deserowe Anglia, Hammersley, I poł. XX w. porcelana, dekoracja kalkowa, złocenia, śr. 20,5 cm cena wywoławcza: 100 zł 45 199 Medalion Miśnia, poł. XX w. Johann Fredrich Bottger, oryginalne etui cena wywoławcza: 100 zł 200 Medalion Miśnia, poł. XX w. Friedrich Georg Hendel, wtórne etui cena wywoławcza: 100 zł 201 Zbiór talerzy Europa Zachodnia, II poł. XIX w. fajans dekorowany cena wywoławcza: 300 zł 202 Sosjerka Miśnia, I poł. XIX w. porcelana ręcznie malowana, dł. 23 cm cena wywoławcza: 250 zł 46 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 203 Szalka Miśnia, II poł. XX w. porcelana ręcznie malowana, 204 dł. 13 cm Zegar cena wywoławcza: 250 zł Miśnia, 1860–1924 porcelana ręcznie malowana, wys. 26 cm po restauracji cena wywoławcza: 8500 zł 205 Puszka Niemcy, Drezno, k. XIX w. porcelana ręcznie malowana, złocenia, wys. 20,5 cm cena wywoławcza: 650 zł 206 Filiżanka Wiedeń, 1817 r. porcelana ręcznie malowana, wys. 7 cm cena wywoławcza: 800 zł 207 Filiżanka ze spodkiem Miśnia, I poł. XIX w. porcelana, złocenia, wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 208 Talerz Miśnia, Teichert, ok. 1900 porcelana, śr. 24 cm cena wywoławcza: 100 zł AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA 209 Filiżanka ze spodkiem Śląsk, Jaworzyna Śląska, 1920–30 porcelana, wys. 6 cm cena wywoławcza: 100 zł 47 210 Wazon Miśnia, po 1934 porcelana, wys. 24 cm cena wywoławcza: 1000 zł 211 Śniadaniówka Miśnia, ok. 1880 porcelana ręcznie malowana, wys. 5 cm cena wywoławcza: 750 zł 212 Salaterka Miśnia, poł. XX w. porcelana ręcznie malowana, 22 × 22 cm cena wywoławcza: 500 zł 213 Filiżanka ze spodkiem Miśnia, ok. 1900 porcelana ręcznie malowana,, wys. 6 cm 214 cena wywoławcza: 500 zł Filiżanka ze spodkiem Wiedeń, 1804 r. porcelana, złocenia, wys. 5 cm cena wywoławcza: 1000 zł 48 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 215 Mlecznik Miśnia, po 1934 porcelana ręcznie malowana, wys. 13 cm 216 cena wywoławcza: 250 zł Cukiernica Miśnia, po 1934 217 porcelana ręcznie malowana, wys. 10 cm Filiżanka ze spodkiem cena wywoławcza: 250 zł Miśnia, 1774–1814 porcelana ręcznie malowana, wys. 6 cm cena wywoławcza: 520 zł 218 Talerz dekoracyjny Miśnia, k. XIX w. porcelana, złocenia, malatury wykonane poza wytwórnią, sygn. z przecięciem, śr. 33 cm cena wywoławcza: 1250 zł 219 Dzbanek Miśnia, 1860–1924 r. porcelana ręcznie malowana, wys. 21 cm cena wywoławcza: 800 zł 220 Talerz dekoracyjny Francja, Limoges, XIX/XX w. porcelana ręcznie malowana, sygn. E. Golse, śr. 26 cm cena wywoławcza: 320 zł 221 Talerz dekoracyjny Francja, Limoges, XIX/XX w. porcelana ręcznie malowana, sygn. E. Golse, śr. 26 cm cena wywoławcza: 320 zł AU KCJA VARIA ( 9) | P ORCEL ANA 49 222 Wachlarz Europa Zachodnia, XIX w. kość słoniowa, gładki, z monogramem wiązanym zapuszczanym farbą, brak wiązania, wys. 26 cm cena wywoławcza: 1300 zł 223 Wachlarz Europa Zachodnia, XIX w. kość słoniowa, refief rzeźbiony, motyw konwalii, brak wiązania, wys. 21,5 cm 224 cena wywoławcza: 1500 zł Wachlarz Europa Zachodnia, XIX w. kość słoniowa, relief rzeźbiony, motyw róży oraz kartusz, wys. 22,5 cm cena wywoławcza: 1500 zł 225 Wachlarz Chiny, XIX w. kosć słoniowa, ażur, drobne uszkodzenia, wys. 15 cm cena wywoławcza: 900 zł 50 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 226 Figurka Dama z Parasolką Chiny, pocz. XX w. kość słoniowa, barwiona, wys. z podst. 15 cm, podstawa drewno, inkrustowana metalem cena wywoławcza: 1300 zł 227 Figurka Guanyin Chiny, XIX/XX w. kość słoniowa, zapuszczona farbą, podstawa drewniana, wys. z podst. 20 cm cena wywoławcza: 1000 zł 228 Mikroświat w formie muszli Chiny, p. XX w. kość słoniowa, podstawa drewniana, bez podst. 3,5 × 6,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 229 Parasolka Japonia, k. XIX w. okres Meiji, rączka z kości słoniowej rzeźbionej, sygnowana, konstrukcja stalowo drewniana, tkanina cena wywoławcza: 1300 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI 51 230 Zestaw trzech puzderek Japonia, XIX w. okres Meiji, kość słoniowa, 7,5 × 3,5, śr. 7 cm cena wywoławcza: 1500 zł 231 Zestaw trzech pieczęci Japonia, XIX/XX w. kość słoniowa, cynobrowa pasta pieczętna, inskrypcja, wys. 6,5, 5,5, 5 cm cena wywoławcza: 1200 zł 232 Fifka Chiny, k. XIX w. kość słoniowa, releief rzeźbiony, dł. 14,5 cm cena wywoławcza: 650 zł 233 Zestaw trzech figurek Chiny/Japonia, pocz. XX w. motyw Shulao oraz Hotei, kość słoniowa, podstwy drewno, marmur, wtórne wys. 5, 5, 10 cm cena wywoławcza: 1500 zł 52 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 234 Puzderko Japonia, k. XIX w. okres Meiji, kość słoniowa, motyw kwiatowy inkrustowany perłowcem, pęknięcia, 10 × 7 cm cena wywoławcza: 800 zł 235 Szkatułka Chiny, XIX/XX w. kość słoniowa, reliefowo rzeźbione płyciny ze scenami rodzajowymi 3,5 × 12,5 cm cena wywoławcza: 800 zł 236 Torebka Chiny, XIX/XX w. kość słoniowa, ażur, dekoracja zapuszczana farbą, 7 × 10 cm cena wywoławcza: 1000 zł 237 Bransoletka Chiny, pocz. XX w. srebro, filigran, plakieta dekoracyjna, kość słoniowa, malowana cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI 53 238 Figurka okimono – Rybak Japonia, k. XIX w. okres Meiji, kość śłoniowa, rzaeźbiona, zapuszczana farbą podstawa wtórna, wys. 13 cm cena wywoławcza: 1300 zł 239 Figurka charta angielskiego Europa Zachodnia, XIX w. kość słoniowa, podstawa drewniana, dł. 10,5 cm cena wywoławcza: 650 zł 240 Zestaw czterech plakiet erotycznych Indie, XIX/XX w. kość słoniowa, malowana, 7 × 14,5 cm, 13 × 7,5 cm, 11,5 × 8 cm, 12 × 8,5 cm cena wywoławcza: 2500 zł 54 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 241 Koszyk z uchwytem kościanym Azja wschodnia, XIX/XX w. drewno rzeźbione, ażur, kość słoniowa, motyw słoni, wys. 23 cm, szer. 34 cm cena wywoławcza: 1300 zł 242 Figurka słonia indyjskiego Azja wschodnia, k. XIX w. kość słoniowa, podstawa drewniana wtórna, wys. bez podst.: 6 cm, dł. 15 cm cena wywoławcza: 1600 zł 243 Figurka słonia indyjskiego Azja wschodnia, k. XIX w. kość słoniowa, podstawa drewniana wtórna, wys. bez podst.: 4,5 cm cena wywoławcza: 1000 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI 55 244 Płaskorzeźba w kości mamuta (?) Scena ujarzmiania renifera, Syberia, Tobolsk, I ćw. XX w. sygn. na odwrocie cyrylicą nieczytelnie i dat.: 1926 r., wys. 15 cm, w. 884 g cena wywoławcza: 2500 zł 245 Figurka Syberia, Tobolsk, I poł. XX w. motyw chłopców – Ostyaków, kość mamuta?, dł. 8,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 246 Figurka Syberia, Tobolsk, I poł. XX w. zaprzęg psów, kość mamuta?, podstawa drewniana wtórna, dł. 17,5 cm cena wywoławcza: 1000 zł 56 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 247 Para figur bawoły dosiadane przez dzieci, Chiny, XIX/XX w. drewno, elementy z kości, drobne pęknięcia, szer. 35 cm, wys. 18 cm cena wywoławcza: 3200 zł 248 Figurka starca Chiny, I poł. XX w. drewno, wys. 23 cm cena wywoławcza: 700 zł 249 Figurka jeźdźca na koniu Chiny, XIX/XX w. cloisonne, miedź, podstawka drewniana wtórna, figura jeźdźca ruchoma, nakładana na konia, ruchomy kapelusz, wys. 39 cm cena wywoławcza: 1500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI 57 250 Szkatułka na biżuterię Chiny, I poł. XX w. drewno kryte laką, złocenia, inkrustacja kamieniami ozdobnymi oraz kością, okucie mosiężne, wewnątrz turkusowa tkanina jedwabna, przegródki oraz lusterko 30,5 × 20,5 × 10 cm cena wywoławcza: 1200 zł 251 Zestaw sztakułek Chiny, p. XX w. drewno, inkrustacja perłowcem, drobne uszkodzenia, 18 × 18 × 6 cm, 16 × 6 × 5 cm, 11,5 × 8 × 5,5 cm cena wywoławcza: 1500 zł 252 Wazonik Chiny, XX w. mosiądz, motyw plastycznego smoka owiniętego wokół brzuśca i szyjki, wys. 15,5 cm cena wywoławcza: 200 zł 58 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 253 Wazon Cloisonne Japonia, I poł. XX w. emalia, miedź, drobne uszkodzenia emalii, wys. 38 cm cena wywoławcza: 1800 zł 254 Zestaw Cloisonne Chiny, poł. XX w. w składzie: dwa wazoniki, dwie czarki, transparentna emalia, mosiądz, podstawki drewniane, motyw śliwy, magnolii, błękitny wazonik po restauracji, wys. 13 cm, 6 cm, 3 cm cena wywoławcza: 1500 zł 255 Wazonik Japonia, p. XX w. emalia, srebro pr. 99, m. 238 g, drobne uszkodzenia emalii, wys. 18,5 cm cena wywoławcza: 1000 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI 59 256 Zestaw do przypraw Indie, p. XX w. w składzie: dwie solniczki, dwie pieprzniczki, cukierniczka, srebro pr. 800, repusowane, motywy ornamentalne, wkład szklany (jeden uszkodzony) m. łączna: 250 g, wys. 7 cm, 5,5 cm, 3,5 cm cena wywoławcza: 1900 zł 257 Naczynko Indie, p. XX w. srebro pr. 800, m. 40 g, wys. 5 cm cena wywoławcza: 500 zł 258 Solniczka Indie, p. XX w. półplastyczne postaci z panteonu wedyjskiego, srebro, wys. 3,7 cm cena wywoławcza: 250 zł 259 Dzbanuszek Indie, p. XX w. brzusiec repusowany, motywy z panteonu wedyjskiego, drobne uszkodzenie na krawędzi brzuśca, srebro, m. 114 g cena wywoławcza: 500 zł 60 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 260 Imbryk Indie, XIX/XX w. dziubek w formie głowy słonia, korpus repusowany, motywy z panteonu wedyjskiego, srebro pr. 2, m. 546 g cena wywoławcza: 1500 zł 261 Naczynie Indie, p. XX w. uchwyty w formie plastycznych kobr, korpus repusowany, motywy floralne, srebro, m. 186 g, 15 × 10 × 8 cm cena wywoławcza: 500 zł 262 Puzderko Indie, XIX/XX w. na wieczku półplastyczny słoń, podstawa ośmiokątna, na każdej płycinie półplastyczne zwierzę, srebro niskopróbne, m. 84 g, 7,5 × 3,5 cm cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI 61 263 Wazon Chiny, I poł. XX w. metal, wys. 31 cm cena wywoławcza: 1000 zł 264 Misa ażurowa Chiny, p. XX w. motyw smoków w gaju bambusowym, srebro, francuska punca wwozowa „łabędź” od 1893 r., m. 190 g, śred. 20 cm, wys. 8 cm cena wywoławcza: 900 zł 62 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 265 Puzderko w formie jelenia Indie XIX/XX w. srebro, repusowane, m. 142 g, 12 × 7 x 7 cm cena wywoławcza: 1500 zł 266 Szkatułka filigranowa Albania, poł. XX w. srebro pr. 925 (repunca polska), m. 284 g, 15 × 11 × 6,5 cm cena wywoławcza: 1000 zł 267 Naczynie ażurowe Chiny, XIX/XX w. uchwyty w formie plastycznych smoków, srebro, sygn. Hung Chong & Co, m. 98 g, 15,5 × 9 × 5 cm cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | SZTUK A AZJI 63 269 268 Szkatuła na biżuterię Figurka – Ptak Kiwi XIX w. Europa Zachodnia, 1920–30 brąz złocony, ręcznie malowana, aksamit, drewno egzotyczne, wys. 32 cm sygn. nieczytelnie cena wywoławcza: 500 zł cena wywoławcza: 750 zł 270 Szkatuła na biżuterię XIX w. brąz złocony, ręcznie malowana, sygn. nieczytelnie, śr. 12,5 cm cena wywoławcza: 1500 zł 271 Wachlarz Japonia, 1930-40 drewno, ręcznie malowany, wys. 22,5 cm cena wywoławcza: 100 zł 272 Wachlarz ok. 1920 drewno, ręcznie malowany, wys. 18,5 cm cena wywoławcza: 100 zł 64 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 273 Plakieta – Juliusz Słowacki 1920–30 cyna, śr. 18 cm cena wywoławcza: 100 zł 274 Odlew – Bóg Ojciec zakład Gontarczyk, I poł. XX w. brąz patynowany, wys. 11 cm cena wywoławcza: 500 zł 275 Plakieta – Józef Piłsudski 1920–30 brąz patynowany, 17 × 13,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 276 Figurka – Dziecko z piłką Pietro Piraino (1878–1950) brąz, sygn. na podstawie: P.PIRAINO, wys. 16 cm cena wywoławcza: 1500 zł AU KCJA VARIA ( 9) | VARI A 65 278 Album na zdjęcia XIX/XX w. 277 Ignacy Chodźko Pamiętniki kwestarza, Kraków, 1881 r. skóra tłoczona, mosiądź, 16 × 13 × 5 cm cena wywoławcza: 250 zł album z rycinami E.M. Andriolego 34,5 × 28 × 4 cm cena wywoławcza: 800 zł 279 Zestaw 24 bonów zaopatrzeniowych Magistrat Miasta Stołecznego Warszawy, 1916–1918 cena wywoławcza: 380 zł 280 Lornetka teatralna Francja, pocz. XX w. zielona emalia, aluminium, macica perłowa, optyk: Chevalier Opticien Paris cena wywoławcza: 600 zł 66 281 Pieczęć Rosslederfabrik Warschau Warszawa, ok. 1940 drewno, mosiądz, wys. 12 cm cena wywoławcza: 380 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 282 Zegar kominkowy w stylu neogotyckim Francja, 1855 r. brąz złocony, na werku srebrny medal, wys. 43 cm cena wywoławcza: 3000 zł 283 Popiersie dziewczyny terakota polichromowana, sygn. z tyłu: Depose/Pozzi 1258 cena wywoławcza: 2000 zł 284 Lampka WMF, poł. XX w. szkło Ikora glass, wys. 32 cm cena wywoławcza: 1200 zł 285 Figurka – Niedźwiedź Czechy, Amphora, 1920–30 terakota, 17 × 26 cm cena wywoławcza: 500 zł 287 Szkatułka Niemcy, Königsberg, poł. 286 Lampka Rosenthal, 1944 r. porcelana, wys. 24 cm cena wywoławcza: 800 zł AU KCJA VARIA ( 9) | VARI A XX w. drewno pokryte bursztynem, sygn. Staatlichen Bernstein Manufaktur Königsberg, 143 × 10 × 4,5 cm cena wywoławcza: 1800 zł 67 288 Igor Mitoraj Twarz brązu patynowany, egz. 994/1000 wys. z postumentem marmurowym 14,5 cm 289 cena wywoławcza: Przybornik na biurko w stylu Art Déco 9500 zł marmur, dł. 31 cm cena wywoławcza: 250 zł 290 Maczeta Azja Wschodnia, XX w. 291 metal, drewno, dł. 76 cm Tłoczek pieczętny z Goethem cena wywoławcza: 200 zł Niemcy, ok. 1920 brąz patynowany, 292 wys. 8,5 cm cena wywoławcza: 180 zł Tłoczek pieczętny Polska XIX/XX w. macica perłowa, srebro (?) w.12 g. w polu herb Drzewica, wys. 6 cm. cena wywoławcza: 900 zł 293 Makata buczacka Buczacz, XIX/XX w. złota nić, jedwab, 145 × 40 cm cena wywoławcza: 1000 zł 68 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y Indeks MALARSTWO BEHRMANN ADOLF 64 BEMBENISTA JAN 60, 61 HRYNKOWSKI JAN 59 JAŹWIECKI FRANCISZEK ADAM 6 PRUSAK WACŁAW PRZEBINDOWSKI ZDZISŁAW 54 25, 51 BOHUSZEWICZ JAN 49 KOCHANOWSKI KORWIN 65 SIUDMAK WOJCIECH 69 BORZEMSKI OTTON EDWARD 42 KOENIG KAROL 43 SETKOWICZ ADAM 34 BOUDEWIJNS ADRIEAN FRANS 13 KONONOWICZ ZENON 31 SODERSTEN STIG 63 KORECKI WIKTOR 18 STAŃKO MICHAŁ 40 KOSSAK JERZY 20 STATTLER ANTONI HENRYK 57 STRYJEŃSKA ZOFIA 19 CHMIELIŃSKI WŁADYSŁAW 5, 52 CURTIS MARK OSMAN (PSEUD. KOEFOD-HANSEN) 2 DALI SALVADOR 71, 72 KOTOWSKI JAN ERAZM 1, 3 KWIATKOWSKI JÓZEF 12 LALAISSE FRANCOIS HIPPOLYTE (WG.) DOMINIK TADEUSZ 70 LEWITT JAN 67 THIELE OTTO 56 DZIERZENCKI EUGENIUSZ 45 LIPEŻ ROMANA 33 WANIEK EUGENIUSZ 66 DZIURZYŃSKA-ROSIŃSKA ZOFIA 35 MAŁKOWSKI BRONISŁAW 47 WASILEWSKI CZESŁAW 36, 50 62 WAŚKOWSKI TADEUSZ 55 WODYŃSKI JAN 53 23, 41 MICHAŁOWSKI BARTŁOMIEJ 7, 11, 22, 39 SZEWCZYK FELIKS 17,21 38 EIBISCH EUGENIUSZ 9 SZEWCZENKO KONSTANTY DĄBROWIECKI JAROSŁAW 4 FILIPKIEWICZ MIECZYSŁAW 46 MN FILIPKIEWICZ STEFAN 29 NALIWAJKO JAN 30 WODZINOWSKI WINCENTY GAŁEK STANISŁAW 37 NIEDZIELSKA MARIA 26 WÓJCIK FRANCISZEK 58 GNATOWSKA HENRYKA UTA 44 NOWOTNOWA JANINA 24 ŻELECHOWSKI KASPER 14 GRZYMS STANISŁAW 15 PIĄTKOWSKI HENRYK 10 HANKOWSKI JANUSZ 68 POTRZEBOWSKI JERZY 48 IKONY | 73–76 SZKŁO | 167–175 MINIATURY | 77–84 PORCELANA | 176–221 BIŻUTERIA | 85–114 SZTUKA AZJI | 8, 27,28, 222–268 SREBRA I PLATERY | 115–166 VARIA | 269–294 16, 32 opracowanie katalogu: Olga Murawska redakcja katalogu: Ewa Tokarzewska, Marta Kurczyńska, Ewa Mazanek, Olga Murawska, Adrian Kurowski zdjęcia: Łukasz Łoboda opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka REGUL AMIN AUKCJI 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez 8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu. komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich 9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj- a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny sądowym i skarbowym. wystawia faktury VAT marża. 2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem. 10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za 3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: 4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku przed rozpoczęciem licytacji. Polskiego powiększonym o 3%. 5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume- 11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość 12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji. pełnej zapłaty. 6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi- 13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów. bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon. 7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu. 70 TABELA POSTĄPIEŃ: cena postąpienia 100 – 200 10 zł 200 – 500 20 zł 500 – 1 000 50 zł 1 000 – 2 000 100 zł 2 000 – 10 000 200 zł od 10 000 500 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y Z L E C E N I E L I C Y TA C J I Sopocki Dom Aukcyjny ul. Nowy Świat 54/56 00-363 Warszawa tel. 22 828 96 98 fax 22 828 96 98 [email protected] AUKC JA VARIA (9) 3 grudnia 2015 (czwartek), godz. 19.00 Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. ___________________________________________________________________________________________________________________ imię i nazwisko ___________________________________________________________________________________________________________________ dokładny adres ________________________________________ telefon, fax, e-mail ____________________ NIP (dla firm) ____________________________________________ numer dokumentu tożsamości SDA gwarantuje poufność danych osobowych. Proszę o licytację następujących pozycji: Nr pozycji w katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota lub licytacja telefoniczna Zlecenie licytacji z limitem SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości. Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. _____________________________ numer Państwa telefonu do licytacji Ja niżej podpisany/a oświadczam, że: Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia. _________________________________ Imię i nazwisko ________________________ data, podpis Krzysztof Rapsa, Pejaż, 2013 akryl, karton, 58x49 cm sygn. l.d.: ‘Rapsa’ I AUKCJA SZTUKI XXI WIEKU • 12 GRUDNIA 2015 • GODZ. 17 SOPOCKI DOM AUKCYJNY • GALERIA MODERN UL. BOHATERÓW MONTE CASSINO 43 •SOPOT WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE: 1500 ZŁ Władysław Chmieliński, (1911 Warszawa – 1979 tamże), Krakowskie Przedmieście, akwarela, karton, wym. 33 × 52 cm, sygn. p.d.: Wł. Chmieliński AUKCJA VARSAVIANA 28 S T YC Z N IA (c z war t e k) 2 016 r. W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO WARSZAWA, NOWY ŚWIAT 54/56 25 lat 25 lat 25 lat 25 lat 25 lat 25 lat