Zagadki słowno obrazkowe na podstawie wierszy "Fraszki o psach

Transkrypt

Zagadki słowno obrazkowe na podstawie wierszy "Fraszki o psach
Grażyna K
Zagadki słowno obrazkowe na podstawie wierszy "Fraszki o psach" H. Łochockiej
Scenariusz sytuacji edukacyjnej dla dzieci 4- 5letnich
Prowadząca: Grażyna Kobylińska
Grupa: 4 - 5 latki.
Temat: Zagadki słowno – obrazkowe na podstawie wierszy „Fraszki o psach” H. Łochockiej
Cel ogólny: kształtowanie przyjacielskiego stosunku do zwierząt
Cel pośredni: zapoznanie z rolą psów w życiu człowieka
Cel szczegółowy:
·
Dz. zna charakter zajęć wykonywanych przez psy szkolone 5l.,
·
Dz. dopasowuje zagadki do ilustracji 4l.
Metody:
Aktywizujące: improwizacja ruchowa do muzyki, dialog, składanie psa z puzzli
Informacyjno – podające: objaśnienia
Forma: praca z grupą i praca indywidualna.
Organizacja:
·
Dz. na dywanie
strona 1 / 2
Grażyna K
Zagadki słowno obrazkowe na podstawie wierszy "Fraszki o psach" H. Łochockiej
·
Dz. przy stolikach
·
Wystawka prac na dywanie
Środki dydaktyczne: ilustracje z sylwetami psów, papier, puzzle:3 elementy dla dzieci 4 letnich, 4 elementy dla dzieci
5 letnich, klej, pędzle, ścierki.
Przebieg zajęcia:
1.
Omówienie charakterystycznych cech psów różnych ras: bernardyn, chart, bokser, owczarek niemiecki, jamnik.
2. Słuchanie wierszy H. Łochockiej „Fraszki o psach” – dzieci odgadują po treści wiersza o jakim psie jest mowa.
Wskazują psa na ilustracji.
3.
Zabawa ruchowa – dzieci improwizują spacer z psem do lasu.
4.
Wyjaśnienie znanych powiedzonek o psach tj.: „Żyje jak pies z kotem, „Pieskie życie”.
5.
Przy stolikach układanie psa z puzzli, następnie sklejanie elementów.
6.Wystawka prac dzieci na dywanie. Ocena wykonywania zadania i udziału dzieci w zajęciu.Zagadki słowno obrazkowe na podstawie wierszy "Fraszki o psach" H. Ochockiej
strona 2 / 2

Podobne dokumenty