Osiągnięcia 2015 rok

Pływanie - osiągnięcia Grupy Centralnej w roku 2015
W roku 2015 SMS Kraków wywalczył po 12 latach przerwy, pierwsze miejsce w zawodach
Liga SMS 2014/15.
W I Europejskich Igrzyska Olimpijskich w Baku brał udział zawodnik naszej Szkoły,
Dawid Murzyn
Mistrzostwa Polski Juniorów 17/18 lat Gliwice 13-15.03.2015
Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 17/18-letnich w Gliwicach zawodnicy trenujący w grupie
centralnego szkolenia SMS Kraków odnieśli wielki sukces zdobywając łącznie 32 medale
(poniższa tabela zestawienia medalowego w podziale na zawodników). Dawid Murzyn uzyskał
na tych zawodach kwalifikację na Igrzyska Europejskie w Baku, wypełniając normy na 50m, i
100m. stylem grzbietowym. Wioletta Orczykowska została najlepszą zawodniczką Mistrzostw,
a Jowita Sieńczyk była 5, Agata Magner 7, Martyna Zarłok 9, Dawid Murzyn 5.
Ostrowiec Św. 15-17.07.2015
Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 17/18-letnich, które były również Ogólnopolską
Olimpiadą Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy trenujący w grupie centralnego
szkolenia SMS Kraków zdobyli łącznie 32 medale Wioletta Orczykowska została zdobyła
największą ilość medali podczas tej imprezy. Jej dorobek to 8 zdobytych medali.
Międzynarodowe zawody pływackie o Puchar Dyrektora SMS Kraków 28.02-01.03.2015
W zawodach wzięło udział 217 zawodników z Polski (m.in. SMS Wrocław, SMS Oświecim)
oraz z zaprzyjaźnionego klubu szwedzkiego z Vasby pod Sztokholmem. Klasyfikacje
drużynową zdecydowanie wygrała nasza Szkoła. Zawodnicy uzyskali wiele bardzo dobrych
wyników, co jest dobrą prognozą przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski. Wśród
najlepszych zawodników zawodów w poszczególnych stylach znaleźli się: Jowita Sieńczyk,
Martyna Żarłok, Agata Magner, Wioletta Orczykowska, Magdalena Sproska, Dominik
Ciężkowski, Dawid Murzyn, Maciej Falaciński, Krzysztof Litwa. Nasi zawodnicy płynący w
sztafecie Jordana Kraków w konkurencji 4x50m. dowolnym mix ( w składzie Dawid Murzyn,
Martyna Żarłok, Zofia Wolczek, Patryk Goliński) ustanowiła nowy REKORD POLSKI w
kategorii 18-latków.
Mistrzostwa Polski Seniorów w Ostrowcu Św. 18-21.12.2014
W Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych na pływalni 25m. nasi zawodnicy zdobyli 4
medale w tym 3 srebrne i 1 brązowy. Autorami zdobyczy medalowych były Jowita Sieńzcyk –
3 medale (2 srebrne i 1 brązowy) oraz Agata Magner – 1 medal srebrny. Nasi zawodnicy na
tych zawodach ustanowili nowe rekordy Polski. Dawid Murzyn na 50m. stylem grzbietowym
w kategorii 17-latków oraz sztafety Jordana Kraków 4x50m. stylem zmiennym w kategorii 18latków (Dawid Murzyn, Adrian Rubaj, Dominik Ciężkowski, Maciej Falaciński). @ rekordy
Polski ustanowili zawodnicy Jordan Kraków w sztafecie 4x50m. stylem zmiennym mix. W 1
serii rekord Polski 18-latków uzyskał II zespół Jordana w składzie (Martyna Żarłok, Krzysztof
Litwa, Patryk Goliński, Agata Magner), a w kolejnej serii ten rekord poprawił I zespół Jordana
w składzie (Dawid Murzyn Olga Senetelska, Dominik Ciężkowski, Zofia Wilczek).