XIV BIEG PUŁASKIEGO - Zdjęcia

Centrum Sportu i Rekreacji
Największe wydarzenie biegowe za nami! 16 października w Warce odbył się XIV Bieg Pułaskiego. W rywalizacji
wzięło udział ponad 500 zawodników, od przedszkolaków aż po seniorów.
Zawody rozpoczęli najmłodsi biegacze. Dla przedszkolaków najważniejszy był sam udział w zawodach i pokonanie
dystansu 100 m, po którym na mecie czekał wymarzony medal! Następnie wystartowali uczniowie szkół
podstawowych kl. 1-2, 3-4, 4-6 i gimnazjum. Tu rywalizacja była bardziej zacięta, nikt przecież nie chciał odpuścić w
walce o podium. Oto klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegach dzieci i młodzieży:
3. Jakub Kraszewski - Radom
Po biegach młodzieżowych rozpoczęła się oficjalna część zawodów. Na początek odbyła się dla wszystkich biegaczy
rozgrzewkowa BOKWA z Jolą Gawrońską. Następnie kilka minut przed wybicie godziny 12:00 rozpoczął się główny
bieg. W tym roku biegacze mieli do pokonanie dwie pięciokilometrowe pętle w scenerii najbardziej
charakterystycznych miejsc Warki. Najszybciej z dystansem 10 km poradził sobie Łukasz Woźniak z KIFATO TEAM,
który ukończył bieg z czasem 31:47 min. Następnie na metę wbiegli Mateusz Dębski i Mateusz Kaczor (obaj z
Radomia). W klasyfikacji open kobiet triumfowała z czasem 41:12 min. Sylwia Bondara, II miejsce zajęła Wioletta
Jaśkowska, a III miejsce Aneta Śliwa.
W rywalizacji mieszkańców Warki najszybszy okazał się Bartłomiej Kuna, który uzyskał czas 35:36 min (6 miejsce w
ogólnej klasyfikacji) a za nim kolejno Łukasz Więckowski (36:24 min) i Marcin Bielski (38:22 min). Wśród kobiet
zwyciężyła Marta Mikołajczyk (46:06), II miejsce Magdalena Woszczak-Paprocka (48:06), III miejsce Anna Cieślik
(49:51).
Najstarszymi zawodnikami reprezentującymi Warkę byli Marta Mikołajczyk i Jan Sitnik.
W klasyfikacji drużynowej firm i instytucji I miejsce zajął MUZEUM PUŁASKI TEAM (Bartłomiej Kuna, Marek Rokita,
Janusz Kreczmański, Iwona Stefaniak), na II miejscu uplasował się CESIR WARKA (Anna Cieślik, Tomasz Chojecki,
Kinga Nowakowska), a podium zamknęli nauczyciele PSP 2 WARKA (Marcin Banach, Karina Chojnacka, Anna
Leszczyńska, Joanna Kowalczyk.
Organizatorzy biegów KS Start Pułaski Warka, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Urząd Miasta i Gminy w Warce
dziękuje wszystkim zaangażowanym za pomoc przy realizacji imprezy oraz gratuluje zawodnikom wyników i sportowej