Tradycyjnego Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki. – Dziękuję
za to wyjątkowe wyróżnienie - powiedział Włodzimierz Kwieciński,
prezes związku, odznaczony w trakcie spotkania.
Prezes Kwieciński został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za lata pracy na rzecz karate
tradycyjnego w Polsce. Tegoroczny, 40. jubileusz zbiegł się z organizacją w Łodzi Mistrzostw
Świata Karate Tradycyjnego, podczas których nasi reprezentanci zdobyli 20 medali, w tym 7
złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe. Ten dorobek medalowy uplasował naszych karateków na
1. pozycji w klasyfikacji zespołowej.
- Cieszę się, że osobiście mogę Państwu pogratulować tych wszystkich spektakularnych
sukcesów, nie tylko ostatnich, wywalczonych podczas mistrzostw świata w Łodzi – mówiła
Minister Mucha.
– Są Państwo dumą i wizytówką polskiego sportu na arenie
międzynarodowej – dodała.
- W imieniu związku chcielibyśmy na ręce Pani Minister złożyć jubileuszowy medal, który
został wybity specjalnie z okazji 40-lecia naszego związku – mówił Włodzimierz Kwieciński
przekazując szefowej polskiego sportu tę niezwykłą pamiątkę.
Udział w spotkaniu wzięli również medaliści tegorocznych mistrzostw świata: Małgorzata
Barnowska, Maria Depta, Michał Janusz, Paweł Janusz, Tomasz Jończyk, Kasper Kawecki,
Jan Kłębek, Katarzyna Krzywańska, Witlod Kwieciński, Marta Niewczas, Łukasz Radwański,
Bartosz Skwarski, Anna Stachurska, Rafał Wajda, Łukasz Wójcik.
O medale mistrzostw świata we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 400
najlepszych karateków z 27 państw, między innymi z Wielkiej Brytanii, Argentyny, Egiptu,
Niemiec, Słowenii, Rosji, Ukrainy, Brazylii, Urugwaju, Armenii, Austrii, Kanady, Chile, Cypru,
Czech, Francji, Włoch, Izraela, Litwy, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Turkmenistanu,
USA, Uzbekistanu i Polski. Zawody obserwowało kilka tysięcy sympatyków tej sztuki walki,
którzy zjechali do Łodzi z całego kraju, a nawet z różnych zakątków Europy. Przy okazji
mistrzostw świata rozegrano również II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, który
zgromadził na starcie ponad 600 młodych adeptów karate tradycyjnego z całej Europy.