TEST EPON/1G TEST EPON/1GE

Komentarze

Transkrypt

TEST EPON/1G TEST EPON/1GE
TEST EPON/1GE
‐
Poniżej
oniżej przedstawiamy test końcówki EPON/ONU EXTRALINK o nazwie
Procedura testowa składa się z następują
następujących prób:
 wydajność – tcp/udp, ilość pakietów na sekundę.
 obsługa urządzenia (interfejs www);
.
Opis stanowiska testowego.
Testy przeprowadziliśmy przy użyciu następującego sprzętu:
MikroTik
CCR‐1016‐12s‐1s+
RM
EXTRALINK SFP RJ45
1.25G 100M
(1000BASE‐T)
BDCOM P3310
OLT
EXTRALINK 1:16 PLC
SPLITTER SC/UPC
900UM 1.5M
LAPTOP HP
PROBOOK 450
LENOVO Z70
Wydajność.
Do sprawdzenia wydajności wykorzystaliśmy EXTRALINK LUNA EPON/1GE,
wbudowany mechanizm MikroTik Bandwidth Test v1.0 oraz CCRa‐1016‐12S‐1S+.
Drugi test został przeprowadzony pomiędzy laptopami z wykorzystaniem aplikacji
iperf, a dokładnie jej graficznej nakładki Jperf, która pracuje na platformie Java.
Mikrotik BTest TCP receive
Jak widać uzyskaliśmy przepustowość 800Mbps przy ponad 67 100 p/s.
Mikrotik BTest TCP send
Mikrotik BTest TCP both
Mikrotik BTest UDP send
Mikrotik BTest UDP both
Jperf TCP
Jperf UDP
Wyniki.
MikroTik BTest TCP
583
Tcp both
430
Tcp send
TCP Mbps
810
Tcp receive
0
200
400
600
800
1000
MikroTik BTest TCP
62 730
Tcp both
19 300
Tcp send
TCP P/S
67 100
Tcp receive
0
10 000
20 000
30 000
40 000
50 000
60 000
70 000
MikroTik BTest UDP
848
Udp both
UDP Mbps
534
Udp send
0
200
400
600
800
1000
MikroTik BTest UDP
70 075
Udp both
UDP P/S
44 130
Udp send
0
10 000 20 000 30 000 40 000 50 000 60 000 70 000 80 000
Obsługa urządzenia (interfejs www).
Najważniejszą opcją konfiguracji EXTRALINK
jest funkcja routingu.
Poniżej zamieszczamy kilka screenów związanych z funkcjonalnością ONU.
WAN INTERFACE
LAN INTERFACE
VLAN MODE
MULTICAST
VLAN CONFIGURATION
FIREWALL
SERVICE CONTROL
MAC FILTERING
PORT FORWARDING
PON STATUS
USER INTERFACE

Podobne dokumenty

TEST GPON GPON/4GE/2POTS/WIFI /2POTS/WIFI

TEST GPON GPON/4GE/2POTS/WIFI /2POTS/WIFI GPON oferuje efektywne pakowanie ruchu użytkownika przy pomocy ramek segmentacyjnych, a co za tym idzie umożliwia uzyskanie lepszej jakości dla usług wrażliwych na opóźnienia np. transmisja głosu, ...

Bardziej szczegółowo