Nasze zespoły na podium - finały wojewódzkie w Turnieju Orlika.(foto)

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej
14.10.2010.
W ostatni poniedziałek (11 października) w Nowinach, odbył się finał wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar
Premiera Donalda Tuska. Uczestniczyli w nim przedstawiciele naszego Orlika, którzy wywalczyli sobie
prawo gry w tym finale, grając przy ul. Sienkiewicza.
Do Nowin pojechały reprezentacje SP 5 - dziewczęta, kat. 10-11 lat - oraz team "Orlika" - chłopcy, kat.
10-11 lat.
Znakomicie się spisali, bowiem dziewczęta zajęły 3. miejsce, a "Orlik" wygrał swoją kategorię i w
najbliższych dniach pojedzie do Warszawy, na finał krajowy!
Reprezentacja dziewcząt (rocznik 1999-2000) Szkoły Podstawowej nr 5, a jednocześnie finalistki
eliminacji wojewódzkich pod opieką pani Barbara Pająk - nauczycielki wychowania fizycznego - zajęła 3.
miejsce. Przywiozły do Skarżyska Puchar, brązowe medale. Otrzymały również stroje sportowe oraz piłki.
Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Wilczyce i będą reprezentować województwo
9. Natalia Szymańska
Prawdziwą niespodziankę sprawili chłopcy - „Orlik Skarżysko - którzy ciężką pracą w meczach
grupowych i półfinałowych wywalczyli sobie awans do grona dwóch najlepszych zespołów. W finale
rozegrali niezwykle dramatyczne spotkanie z silną i wymagającą reprezentacją Ostrowca
Świętokrzyskiego. Już w siódmej minucie pierwszej połowy przegrywali 0-2, jednakże w dalszej odsłonie
pokazali charakter prawdziwych skarżyszczan, strzelając 3 bramki i ostatecznie pokonując rywali 3-2.
Zwycięstwo, oprócz pucharu, który chłopcy postanowili przekazać do Miejskiego Centrum Sportu i
Rekreacji, złotych medali, strojów sportowych i piłek otrzymanych w nagrodę, dało im awans do ostatniej
już rundy „Turnieju Orlika", którym będzie Finał Krajowy w Warszawie w dniach 20-23.10.2010.