Wyciskanie - część 2

(niedziela, 14 czerwiec 2009) - - Ostatnia aktualizacja (niedziela, 14 czerwiec 2009)
29 maja 2009r. w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach odbyły się po raz
dwunasty Akademickie Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Akademia Wychowania
Fizycznego w Katowicach gościła najlepszych zawodników w wyciskaniu sztangi leżąc ze Śląska, w tym
medalistów Mistrzostw Polski oraz Europy.
Do rywalizacji o tytuł Akademickiego Mistrza Śląska przystąpiło 39 zawodników i 14 zawodniczek
reprezentujących śląskie uczelnie.
foto : Sara Stasiuk - MMSilesia
Kategorię open wśród kobiet według Wilks'a wygrała Katarzyna Przydatek - Politechnika Śląska Gliwice
(Pover Kuźnik Chorzów aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorek, która przy wadze ciała
56,3kg. zaliczyła w trzecim podejściu 70,0kg. i uzyskała 82,018pkt.pkt.
Drugie miejsce wywalczyła Dorota Wieczorek - Uniwersytet Śląski Katowice zaliczając wszystkie trzy
podejścia. Dorota przy wadze ciała 73,0kg.wycisnęła sztangę ważącą 60,0kg. i uzyskała 58,032pkt.pkt.
Na najniższym stopniu podium stanęła Sandra Kaduk - Akademia Wychowania Fizycznego Katowice,
która ważąc 47,8kg.zaliczyła w drugim podejściu 37,5kg.uzyskała 49,81875pkt.
Natomiast wśród mężczyzn kategorię open wygrał reprezentant gospodarzy i organizator mistrzostw Piotr
Krawczyk - AWF Katowice (UKS Pover Kuźnik Chorzów), który wyciskając sztangę ważącą 210,0kg.
uzyskał 141,099pkt.przy wadze ciała 82,1kg.
Drugie miejsce zajął Sebastian Kot - Akademia Wychowania Fizycznego Katowice ( K.S Tęcza Społem
Kielce ) zaliczając w trzecim podejściu 215kg. uzyskał 134,5255pkt.
Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Zaikowi - Akademia Wychowania Fizycznego Katowice ( K.S Tęcza
Społem Kielce ), który zaliczając w trzecim podejściu 200,0kg. uzyskał 129,02pkt.
Zwycięzcą open według Wilks'a po dwóch edycjach ( XI jesiennej oraz XII wiosennej ) został Piotr
Krawczyk uzyskując 270,413pkt wyprzedzając Roberta Siciarka Wyższa Szkoła Planowania
Strategicznego Dąbrowa Górnicza ( Politechnika Śląska Gliwice )264,258pkt. oraz Bartosza Zaika
257,36pkt.
Klasyfikację drużynowa po dwóch edycjach po weryfikacji wyników zgodnie z zatwierdzonymi
regulaminami co niektórzy zawodnicy i zawodniczki nie uzyskali limitu klasy B młodzieżowej wygrali
studenci Akademii Wychowania Fizycznego Katowice - 127pkt.(1405,452pkt.) tyle samo co Politechnika
Śląska Gliwice - 127pkt.(1168,20675pkt.) i o kolejności zadecydowały punkty Wilks'a zawodników
punktujących do drużyny ( obydwie drużyno po dwóch edycjach zajmowali po 6 pierwszych i 6 drugich
miejsc ) na trzecim miejscu Uniwersytet Śląski Katowice - 56 pkt.
Natomiast wśród kobiet wg. Wilks,a wygrały zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego Katowice 514,826pkt. przed Politechniką Śląską Gliwice - 396,56925pkt.i na trzecim miejscu studentki
Uniwersytetu Śląskiego Katowice - 325,8405pkt.