Wygrana naszych najmłodszych piłkarzy

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Autor: Jan Węgrzyn
19.06.2015.
W dniu 17.06.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w K-Koźlu odbył się coroczny Turniej
Piłkarski o Puchar Dyrektora Szkoły. Biorą w nim udział dzieci z klas I-III. W ubiegłym roku
triumfowaliśmy w tym turnieju, zdobywając okazały puchar za I miejsce.
W tym roku w turnieju wzięły udział trzy wyselekcjonowane szkoły, a każda z nich wystawiła po dwie
reprezentacje. Najlepszą szkołą w tym roku znów okazała się nasza "19”.
W półfinale nasz pierwszy zespół zagrał kapitalne spotkanie. Do przerwy przegrywaliśmy z bardzo
dobrym zespołem gospodarzy 2:0, jednak po przerwie zaczęliśmy mozolnie odrabiać straty
doprowadzając w tym meczu do remisu 2:2 (bramki: Swacha i Deneka). W rzutach karnych
decydującą bramkę na 2:1!, w samo okienko, strzelił Jasiu Deneka. Bramka ta wprowadziła nas do
wielkiego finału. Dużo nie brakowało, żeby w finale spotkały się dwa nasze dwa zespoły - drugi zespół
PSP19 po walce przegrał 0:1 z kadrą B" PSP1. W finale PSP19-PSP1 wygraliśmy zdecydowanie 3:0 po
bramkach Swacha, Deneki i Boczonia. Wielki sukces na koniec roku szkolnego odnieśli nasi młodzi
chłopcy, wielkie dla was brawa za solidną sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły.Końcowa
klasyfikacja turnieju:
I miejsce PSP 19 K-Koźle kadra A” (z kompletem 4 zwycięstw)
II miejsce PSP 1 K-Koźle kadra B”
III miejsce PSP 1 K-Koźle kadra A”
IV miejsce PSP 19 K-Koźle kadra B”
V miejsce PSP 5 K-Koźle kadra A”
VI miejsce PSP 5 K-Koźle kadra B”Kadra A" PSP 19 K-Koźle: Matyjaszek Oliwier, Deneka Jan,
Boczoń Dominik, China Przemek, Żemełka Miłosz, Swacha Krzysztof, Pastyrczyk Szymon.
Kadra B" PSP 19 K-Koźle: Lisowiec Michał, Dulemba Paweł, Wodarz Kamil, Lipniacki Mateusz, Asman
Bartosz, Urbanowski Marcel, Iwanejko Michał.
Trener: Węgrzyn Jan