SCENARIUSZ : INTEGRACYJNE ZABAWY RUCHOWE

Transkrypt

SCENARIUSZ : INTEGRACYJNE ZABAWY RUCHOWE
SCENARIUSZ :
INTEGRACYJNE ZABAWY RUCHOWE- BULE
TEMAT:
INTEGRACYJNE ZABAWY RUCHOWE- BULE
3a gimnazjum i 3 gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu umiarkowanym / czterech uczniów bierze udział/,
Uczeń powinien :
1. znać – główne założenia gry w bule, terminologię;
2. umieć – zastosować zasady gry w zabawach ruchowych
z użyciem buli i „ świnki”, wykorzystać swoje możliwości
w precyzyjnym i dokładnym wykonaniu rzutów:
3. potrafić – współzawodniczyć z uczniami niepełnosprawnymi
intelektualnie w stopniu umiarkowanym, integrować się poprzez
zabawy.
KLASY:
CEL :
METODA - prowadzenia zajęć naśladowcza, bezpośredniej celowości ruchu,
zabawowa
CZAS
: 45 min.
MIEJSCE : murawa szkolna,
SPRZĘT
: zestaw buli.
PRZEBIEG ZAJĘĆ
Część
zajęć
1.
W
S
T
Ę
Rodzaj ćwiczenia
Czas
2.
3.
1. czynności organizacyjne :
- zbiórka, sprawdzenie stanu i sprzętu.
- podanie tematu, celu i zagadnień.
- omówienie warunków bezpieczeństwa;
- omówienie zasad gry.
2. Ćwiczenia kształtujące:
- trucht, marszobieg,
- w miejscu skłony w przód, tył, prawo, lewo,
na boki,
5min.
5min.
Uwagi
4.
Stoją w dwuszeregu
na zbiórce.
Każde ćwiczenie
pokazuję i omawiam.
Uczniowie pomagają
sobie.
P
-
krążenia RR w tył, przód,
N
-
A
G
Ł
Ó
W
N
A
K
O
Ń
C
O
W
A
krążenia nadgarstkami,
wymachy ramion w różnych płaszczyznach,
obustronnym krążeniem RR w przód w biegu,
w miejscu
- wybór dwóch drużyn do gry,
-losowanie/ rzut monetą/ -wyłonienie zespołu
rozpoczynającego grę,
-wejście ucznia rozpoczynającego grę do koła,
-wyrzucenie w pole gry „ świnki”,
-zawodnik wyrzuca swoje 2 bule, starając umieścić je
jak najbliżej „ świnki”,
-następuje zmiana zawodnika, który wyrzuca swoje
bule,
- dwóch następnych wykonuje rzuty,
-po wyrzuceniu wszystkich bul następuje podliczenie
punków / w zależności od tego ile kul jednego zespołu
znajduje się bliżej od najbliższej kuli przeciwnika,
- uczniowie rozgrywają cztery rundy,
-następuje podliczenie wszystkich punktów
z wszystkich kolejek.
1.
2.
-
ćwiczenia rozluźniające
trucht
luźne wymach RR
regulowanie oddechu z unoszeniem ramion
zbiórka, omówienie zajęć
uwagi do ćwiczeń
omówienie zajęć i zachowań obu drużyn
Wszystkie ćwiczenia
są omawiane przez
nauczyciela.
30min
Zachowywanie zasad
fair play między
zawodnikami obu
drużyn.
Integrowanie się
uczniów obu drużyn .
5 min
Stoją na zbiórce
Opracowali:
mgr Izabela Mikołajczak
mgr Jarosław Kasprzak