Stowarzyszenie Klub Sportowy Nautilus - Jastrzębie
Autor: Piotr Dyrszka
10.02.2010.
Zmieniony 22.03.2010.
W dniach 13-14.03.2010 w Kościerzynie nasi zawodnicy startowali w I rundzie pucharu Polski oraz
jednocześnie w Pucharze Starosty Kościerskiego.Zawody te zakończyły się wielkim sukcesem naszej
drużyny i wygraliśmy zarówno I Rundę KPP jak również Zdobyliśmy Puchar Starosty.W zawodach tych
uczestniczyło 32 naszych zawodników z których najlepiej wypadł Adrian Winiarski – który
dwukrotnie poprawił rekordy klubu i na ułamki sekund zbliżył się do Rekordów Polski.Z dziewcząt
najlepiej wypadła Ania Osiadacz i zarówno punkty Adriana i Ani stanowiły o punktacji naszej drużyny w
Pełna relacja z zawodów
W dniach 13-14.03.10r w Kościerzynie odbyły się pierwsze tegoroczne zawody o Puchar Polski.
Drużyna KS Nautilus Jastrzębie Zdrój wystawiła do rywalizacji 32 zawodników w pięciu kategoriach
wiekowych E,D,C,B,A.
Nasz zespół powrócił z Kaszubów w glori chwały zdobywając puchar za pierwszą edycję Pucharu
Polski,jak również
Puchar Burmistrza Kościerzyny.
Klub z Jastrzębia Zdroju przystępował do rywalizacji jako obrońca tego trofeum z roku ubiegłego.
Nautilus po raz trzeci z rzędu pragnie zdobyć Puchar Polski i potwierdzić swoją dominację w tym sporcie.
Jak widać jest na najlepszej drodze aby to osiągnąć.Nasi zawodnicy dominowali na tych zawodach
niemal w każdej kategori wiekowej zdobywając aż 77 medali w tym 26 złotych,27 srebrnych,24
brązowych.
Najlepszymi naszymi zawodnikami tych zawodów okazali się Adrian Winiarski (2982pkt) i Ania Osiadacz
(2734pkt).
Suma punktów zdobytych przez tych zawodników (5716pkt) zaważyła na tym ,że trofeum Burmistrza
Kościerzyny trafiło w nasze ręce. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa Rekina Wrocław (5322pkt),a na
trzeciej Toruńczyk Toruń (5258pkt).
W drugiej równoległej konkurencji,czyli Pucharze Polski uplasowaliśmy się również na pierwszej pozycji z
2139 pkt przed Laguną Toruń 1835 pkt i Delfinem Jastarnia 1730 pkt.
W poszczególnych kategoriach najlepiej punktowali:
W kat E najlepszą zawodniczką okazała się Żaneta Winiarska która bezapelacyjnie wygrała wszystkie
konkurencje w których startowała. Pochwały należą się również dwóm pozostałym zawodniczkom tej
kategori czyli Oli Łoteckiej i Oliwi Leoniuk które również zaliczyły pudło.
Z chłopców najlepiej wypadł Bartek Giba który dwukrotnie stawał na drugim i trzykrotnie na trzecim
stopniu podium. Dwa medale zdobył również Łukasz Kowalczyk plasując się na drugiej i trzeciej pozycji.
W kat D dominowała najlepsza nasza zawodniczka tych zawodów Ania Osiadacz zdobywając 5 złotych i
jeden srebrny medal.Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Sandry Szuter która zdobyła 4 brązowe
medale,oraz Amelki Pisarczyk która do swoich osiągnięć dołożyła brązowy medal.
Wsród chłopców prym wiódł Kamil Kern który podobnie jak Ania, zdobył 5 złotych krążków i jeden
srebrny.Do wysokiej formy powraca Kuba Dyrszka,który tym razem ustępował tylko Kamilowi i zdobył
jedno złoto i 4 srebra.Bardzo ładnie wypadli zawodnicy którzy debiutują w tej kategori czyli Czarek
Klimczuk i Piotrek Marchewka którzy zaliczyli po trzy medale.
W kat C najlepiej wypadła Olga Niedzielska zdodywając jeden srebrny i 3 brązowe medale,oraz Ania
Dziadek która przywiozła srebro i brąz.
Chłopcy z tej kat ,Szymon Paluch i Patryk Nosal podzielili się głównymi trofeami.Szymon zdobył 3 złote i
2 srebrne medale,natomiast Patryk wywalczył 3 złote, srebro i brąz.Na uwagę zasługuje również
pierworoczniak w tej kategori Sebastian Nalepka który sięgnął po brąz.
W kat B najlepsza nasza zawodniczka Monika Górska zdołała wywalczyć srebro .
Z chłopców najlepiej zaprezentował się Damian Osiadacz ,który na każdym dystansie na którym
startował poprawiał swoje rekordy życiowe i zdobył trzy srebrne krążki.Bardzo ładny występ
zanotował Marcin Napierała który w konkurencji 200m pp popłynął po zloto.Również Adrian Michalak
zaliczył jeden medal w kolorze brązu.
w kat A występowali dwaj nasi exportowi kadrowicze Adrian Winiarski i Łukasz Czajka.
Adrian został najlepszym zawodnikiem tych zawodów zdobywając dwa złote i dwa srebrne medale.
Łukasz w mocnej konkurencji zadowolił się jednym srebrem.
Utworzono 3 March, 2017, 14:21
Czekamy teraz z niecierpliwością na potwierdzenie formy przez naszych zawodników na następnych
zawodach które już niebawem odbędą się na naszym jastrzębskim basenie Laguna w dniu 10.04 2010r.
Opracował: Wojtek Osiadacz