Vuelta a Murcia: zwyciestwo Nairo Quintana, kolarze CCC na

Vuelta a Murcia: zwyciestwo Nairo Quintana, kolarze CCC na dalszych
miejscach.
Niedziela, 04 Marzec 2012, 21:44:00
Alexander Serov (RusVelo) został zwycięzcą 2. etapu wyścigu Vuelta a Murcia, którym była jazda indywidualna na czas.
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu, został młody zawodnik ekipy Movistar Team, Nairo Quintana Rojas. Kolarze
CCC Polsat Polkowice ukończyli wyścig na dalszych pozycjach.
W ostatnim, drugim dniu wyścigu, kolarze zmagali się z 12,3 kilometrową trasą jazdy indywidualnej na czas która
prowadziła z Cash Europa (Murcia) do Gran Vía-Caja Murcia. Najlepszy czas przejazdu czasówki uzyskał Rosjanin z
ekipy RusVelo, Alexander Serov, który pokonał dystans w czasie 13 min. 64 s. O 55 setnych sekundy pokonał Hiszpana
Jonathana Castroviejo (Movistar Team) i o 3 sek. Alexandera Wetterhalla (Endura Racing).
Najlepszy czas z kolarzy ekipy CCC Polsat uzyskał Tomasz Kiendyś, który dystans pokonał w czasie 14min 19 s, co dało
mu dopiero 49. pozycję. Pozostali kolarze zajęli dalsze miejsca.
Nairo Quintana (Movistar), lider po 1. etapie wyścigu, pokonał trasę w czasie 14:18 co zapewniło mu zwycięstwo w
klasyfikacji generalnej Vuelta Ciclista a Murcia.
Bartosz Huzarski z ekipy Netapp ukończył wyścig na 9 miejscu a inny z Polaków, Tomasz Marczyński (Vacansoleil),
wygrał klasyfikacje górską wyścigu.
Wyniki 2.etapu, Cash Europa (Murcia) - Gran Vía-Caja Murcia, 12,3 km (jazda na czas)