SZKOŁA POLICJI W SŁUPSKU SUKCESY POLICYJNYCH BIEGACZY

SZKOŁA POLICJI W SŁUPSKU
Wygenerowano: Piątek, 3 marca 2017, 18:59
SUKCESY POLICYJNYCH BIEGACZY
Dobra formę biegową utrzymują policjanci Szkoły Policji, którzy startowali w
biegach na terenie Polski i Niemiec. Najlepsze wyniki osiągnął po raz kolejny mł.asp. Paweł Piotraschke.
Podczas rozgrywanego w Sobótce Półmaratonu Ślężańskiego, w którym wystartowało prawie 4 tysiące zawodników nasz
reprezentant zdobył I. miejsce w ramach Mistrzostwa Policji w Półmaratonie. Mł.asp. Paweł Piotraschke zameldował się na
mecie z czasem: 1 godzina 14 minut i 48 sekund. Wicemistrzem został st. post.Jakub Burghard z Komendy Powiatowej Policji
w Krynicy Zdroju, a III. miejsce wywalczył podkom. Adam Thiel z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Zawody były
również pierwszym z etapów budowania i przygotowania reprezentacji polskiej Policji do tegorocznych kolejnych Światowych
Igrzysk Służb Mundurowych, które zostaną rozegrane w czerwcu w Firefax (USA) i Mistrzostw Świata w Maratonie, gdzie
polscy policjanci będą bronić tytułu drużynowych wicemistrzów świata. Reprezentant słupskiej Szkoły Policji ma realne
szanse by wystartrować w tej imprezie.
Trzyosobowa reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku wystartowała również w Berlinie,
gdzie podczas minionego weekendu odbył się 35. Półmaraton Berliński.
W biegu tym udział wzięło 25 tysięcy biegaczy. W naszej reprezentacji najlepszy wynik uzyskał asp. Tomasz Matusiak przed
st.asp. Krzysztofem Piaseckim i podinsp. Bogusławem Jaremczakiem. Wyniki naszej reprezentacji przedstawiają się