Z prasy: Partyzant Mal Bud Targowiska 3

LKS Sanovia Lesko
Z prasy: Partyzant Mal Bud Targowiska 3-0 Sanovia Lesko
Lider wygrał bardzo pewnie, a Ireneusz Zarzyka zdobył 20 gola w tym sezonie. Snajper Partyzanta w 79 minucie nie
wykorzystał rzutu karnego (faulowany Jan Szajna), obronionego przez Damiana Barbarę. Ze względu na kontuzję nogi
Zarzyka musiał opuścić boisko.
Sanovia jedynie po strzałach Jacka Zięby z rzutów wolnych stwarzała zagrożenie pod bramką miejscowych.
Gospodarze już w 1 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Krystiana Gębarowskiego,
Kamil Płonka w pełnym biegu z 16 metrów nie dał szans na obronę Barbarze. Po kwadransie mogło być 2-0. Zarzyka
zagrał do Wojciecha Białego, który z 10 metrów trafił w obrońcę Sanovii. Goście zrewanżowali się w 18 minucie
ładnym strzałem Zięby z wolnego (20m), obronionym przez Pawła Michalaka. W 27 minucie po wymianie piłki
między Zarzyką a W. Białym, ten drugi przegrał z bramkarzem Sanovii w sytuacji sam na sam. W 32 minucie po
wrzutce Szymona Gołdy, Marcin Łukaczyński głową zagrał wzdłuż bramki, ale Marek Sokół nie doszedł do piłki.
Minutę później po strzale z 16 metrów Gębarowskiego, piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Zaraz na
początku II połowy po faulu na Marcinie Czenczku, Zięba z wolnego (18m) trafił w stojących w murze zawodników
Partyzanta. Drugiego gola miejscowi zdobyli po zagraniu z wolnego (faulowany Zarzyka) Gębarowskiego i Sokół w
zamieszaniu podbramkowym strzałem nogą pokonał Barbarę. Bliski zdobycia gola był w 72 minucie Łukaczyński (z
wolnego minimalnie nad poprzeczką). Trzeci gol to efekt składnej akcji Sokoła i Zarzyki, zakończonej strzałem tego
drugiego z 8 metrów. Minutę później za faul na Szajnie sędzia podyktował rzut karny. Strzelał Zarzyka, ale Barbara
obronieł, a napastnik Partyzanta doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Jeszcze w 82 minucie po strzale Artura
Makosia piłka blisko przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Przewaga Partyzanta była szczególnie widoczna
od 65 minuty, kiedy Sanovia grała w dziesięciu po czerwonej kartce Mateusza Tylki.
Partyzant Targowiska – Sanovia Lesko 3-0 (1-0)