złoto na dobry początek!!!

ZŁOTO NA DOBRY POCZĄTEK!!!
Autor: Tomasz Matusiak
Koniec wakacji to czas powrotu do szkoły i do różnych zajęć pozalekcyjnych. Zawodnicy klubu
Basket Team Opalenica mieli jak zwykle o wiele mniej czasu na odpoczynek , ponieważ codziennie
ćwiczyli pod bacznym okiem trenera Aleksandra Ziobry. Ich wysiłek oraz trud zaowocował już na
początku września. To co nie udało im się w poprzednim roku nadrobili teraz i to z nawiązką. W od
9 do 11 września nasi koszykarze brali udział w III Międzynarodowym Turnieju o Puchar Rektora
AGH w Krakowie. W kategorii U-14 startowało osiem drużyn w dwóch grupach. Pierwszy mecz
poszedł niezwykle łatwo. BTO wygrał 77:22 z zespołem Chromik Żary. Drugi mecz był bardzo
zacięty i wyrównany. Nie ma się co jednak dziwić, skoro naprzeciw stanęła drużyna MKKS
Rybnik. Przez dwie kwarty utrzymywał się remis, ale po połowie wytrwałość naszych koszykarzy
okazała się większa niż przeciwnika i mecz zakończył się zwycięstwem 57:26. Ostatnią rozgrywkę w
grupie mieliśmy z zespołem UKS Regis Wieliczka łatwo wygrywając 67:46. W półfinale zagraliśmy
z drugą drużyną pierwszej grupy ŁKS Szkoła Gortata również odnosząc pewne zwycięstwo 61:31.
Ostatni dzień turnieju zagraliśmy tylko jeden mecz finałowy. W nim Basket Team ponownie
zmierzył się z klubem z Rybnika. Tym razem przeciwnik był bardziej zdeterminowany, ale to nasi
chłopcy okazali większe przygotowanie „bojowe”, które wytrenowali podczas wakacji. Wynik
końcowy – 69:54 – tylko to potwierdził. Do wspaniałego pucharu Baskeci dołożyli jeszcze nagrody
indywidualne. MVP turnieju został Kuby Gruszczyńskiego. W ALL-STARS znalazł się Kacper
Dudziński. Wspaniała forma już na początku rozgrywek koszykarskich kategorii U-14 dobrze
wróży zespołowi zarówno podczas rozgrywek ligowych jak i turniejowych. A następny turniej
międzynarodowy już 16 września we Wrocławiu, gdzie BASKET TEAM stanie naprzeciwko m.in.