Wyniki - format pdf

Na stadionie miejskim w Sianowie odbył się już XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej
Dziewcząt i Chłopców im. Anny Bocian. W zawodach wystartowało 50 zespołów dziewcząt i
chłopców, co jest rekordem sianowskiego turnieju. 26 Drużyn w trzech kategoriach wiekowych
kobiet: open kobiet, 1996 i młodsze, 1999 i młodsze oraz 24 drużyny w dwóch kategoriach
chłopców: 1999 i młodsi oraz 2001 i młodsi. W najstarszej kategorii open kobiet triumfował
zespół Victorii SP2 Sianów, który w najważniejszym meczu finałowym o Puchar Prezesa GAZSYSTEM SA niespodziewanie pokonał zespół Gwiazd Victorii, 3: 1 co było sporą niespodzianką.
W zespole Gwiazd wystąpiły min. Anna Bocian, Emilia Zdunek, Dorota Kornacka, Marta
Haczykowska, Joanna Świąder, Paula Szawurska. Najlepszą zawodniczką turnieju została
Malwina Grzelak. Królową strzelczyń Emilia Zdunek – 8 bramek z zespołu Gwiazd a najlepszą
bramkarką Joanna Pondo z KS Błękitni Juvenia Stargard Szcz. W zwycięskim zespole Victorii
SP2 najbardziej się wyróżniły: Emilia Hubka, Natalia Sadowska, Magda Drozdowska, Marlena
Kryściak, Dorota Siwik, Adrianna Saganowska, Paulina Trzeciak i Wiktoria Cieplak.
7 miejsce Akademia Piłkarska Szczecinek
W kategorii 1996 dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Tygryski Świętochłowice
(trener Adrian Mason), która w meczu finałowym o Puchar Marszałka Województwa
Zachodniopomorskiego zremisowała z UKS Malechowo 0:0 (trener Tadeusz Chylewski) i
wygrała spotkanie rzutami karnymi 3:2. W drużynie ze Świętochłowic (Śląsk) zagrały: Joasia
Postek, Daria Pluta, Martyna Rogala, Tatiana Liszewska, Barbara Przewodnik, Anna Henke,
Edyta Botor, Monika Sośniok, Magda Czomperlik, Dominika Kijak, Paulina Krajewska,
Małgorzata Pacholczyk, Dorota Wior. Najlepszą zawodniczką tej kategorii została Małgorzata
Pacholczyk z Tygrysków Świętochłowice, bramkarką Irena Rowlinec z Nikolajewa Niwa
Ukraina a królem strzelców Katarzyna Adamska 3 bramki z KS Olimp Gościno.
7 miejsce OKS Pogoń Szczecin Women
W kategorii 1999 najlepiej spisała się ekipa z GSS Grodzisk Wlkp. (trener Tomasz Piątyszek),
która po meczu remisowym 0: 0 wgrała spotkanie rzutami karnymi 2: 1 z SP Sławoborze (trener
Mirosław Kamiński) i zdobyła Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W drużynie z
Grodziska zagrały: Natalia Karczmarek, Dorota Maniecka, Agnieszka, Garczarek, Marianna
Kaźmierczak, Weronika Perz, Wiktoria Kowalec, Weronika Nowak, Agnieszka Paluch,
Katarzyna Zeidler, Martyna Szamer, Nel Zacharczuk, Weronika Szmatuła, Wiktoria Kosicka,
Patrycja Młynarczyk, Marta Kistowska. Najlepszą zawodniczka turnieju została Julita Rząsa z SP
Sławoborze, królem strzelców z 6 bramkami Weronika Szmatuła z GSS Grodzisk Wlkp., a
bramkarką Ulana Paluch z Nikolajew Niwa Ukraina.
12 miejsce UKS Victoria SP2 II Sianów
W drugim dniu w turnieju wystartowali chłopcy w dwóch kategoriach: 1999-2000 i 2001 i
młodsi.
W starszej kategorii Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego zdobyli chłopcy z
SP Niemica (trener Romuald Bobis), którzy w meczu finałowym zremisowali 1: 1 z SP Dąbrowa
(trener Sebastian Wroński) i wygrali rzutami karnymi 4:3. W zwycięskim składzie wystąpili:
Łukasz Kupracz, Kacper Kępiński, Kamil Zbylut, Paweł Radzki, Jakub Filipiak, Jakub Buchar,
Szymon Sarnecki, Bronisław Sidor, Marcin Roszczyk, Dawid Gruchała. Najlepszym
zawodnikiem został Szymon Siarnecki z UKS Niemica. Królem strzelców z 6 bramkami został
Jarosław Szostak z SP Dąbrowa. Najlepszym bramkarzem Piotr Ignatowicz również z Dąbrowy.
10 miejsce UKS Błękitni Gonne Małe
11 miejsce Mikolajew Niwa 2004 Ukraina dz.
12 miejsce SP2 II Sianów
W kategorii 2001 Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zdobyli młodzi piłkarze
Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg ( trener Artur Tłoczek) po remisie w finale 0: 0 z UKS
Eco Niemica ( trener Romuald Bobis) i zwycięstwie w karnych 1:0. Zespół AP Kotwica grał na
turnieju w składzie Sebastian Zduńczyk, Mateusz Zdaniewicz, Bartosz Nowosad, Szymon
Dąbrowski, Kacper Otto, Miłosz Grząkowski, Mikołaj Ścirka, Klaudiusz Pawlikowski.
Najlepszym zawodnikiem został Wiktor Kosmala z AP Kotwica Kołobrzeg. Królem strzelców
Gabriel Krasowski 8 bramek z Gwardii Koszalin a bramkarzem Jakub Hencel z Niemicy.