Polsat Boxing Night – kto z kim zmierzy się na - ksp.zary.pl

Polsat Boxing Night – kto z kim zmierzy się na następnej gali?
Wielkimi krokami zbliża się trzecia gala Polsat Boxing Night, święto wszystkich kibiców boksu.
Polsko – polskie walki, które budzą emocje i sprawdzają umiejętności zawodników. Dla niektórych
występ na tej gali to drzwi do kariery. Dla innych koniec przygody z boksem. M.in. Tomek
Adamek wystapi trzeci raz na tej imprezie, i być może ostatni. Zaraz za Góralem stoi Artur Szpilka,
który miejmy nadzieję będzie dobrze reprezentował nasz kraj za oceanem. Tomek Adamek, w
Łodzi, zaczął swoją przygodę z boksem. W tej właśnie miejscowości zakończy swoją karierę.
Przeciwnikiem Tomasza Adamka będzie Przemysław Saleta. Bokser, który zakończył już swoją
karierę bokserską w 2013 roku, wygrywając przed czasem z Andrzejem Gołotą. Eksperci twierdzą,
że zawodnik ten nie ma już nic do udowodnienia w tym sporcie. Wygrał z Gołotą, pożegnał się z
kibicami, odszedł na sportową emeryturę i tak powinno zostać. Prawdopodobnie, nie tylko walką
wieczoru będzie starcie Adamka z Saletą. Na pełną kartę walk musimy jeszcze trochę poczekać.
Mam tylko nadzieję, że promotorzy, zawodnicy oraz organizatorzy nie zawiodą.
Erwin Strytyński
Barcelona jedną noga w finale
6 maja 2015 roku rozegrał się mecz półfinałowy Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami FC
Barceloną i Bayernem Monachium. Mecz został rozegrany na stadionie Barcelony.
Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo. Okazję do strzelenia bramki miał zarówno
Robert Lewandowski z Bayernu Monachium jak i piłkarze z Barcelony. W drugiej połowie meczu
Leo Messi pokonał dwukrotnie bramkarza Manuela Neuera oraz Neymar w doliczonym czasie
strzelił trzeciego gola. Piłkarze Barcelony poprowadzili Dumę Katalonii do zwycięstwa nad
Bayernem Monachium. Dla Messiego to spotkanie z dwóch powodów było czymś więcej niż
kolejnym mile spędzonym czasem na boisku. Po pierwsze, Argentyńczyk rozgrywał swój setny
mecz w europejskich pucharach i jednocześnie 97. w Lidze Mistrzów. Po drugie, to właśnie w tym
spotkaniu Messi mógł dokonać tego, co nie udało mu się jeszcze ani razu w karierze.
Argentyńczyk nigdy nie pokonał bramkarza Bayernu Monachium Manuela Neuera. Rewanż
odbędzie się za tydzień we wtorek na stadionie w Monachium. Szansę na odrobienie trzech
bramek przez piłkarzy Bayernu będzie graniczyło z cudem.
Wiktoria Rybczyńska
Zagraj w Simsy
Chciałabym napisać dzisiaj o grze komputerowej. Gra, którą chcę przedstawić jest moją ulubioną.
Nosi ona tytuł The Sims 4. Bardzo ją lubię, ponieważ jest symulacją prawdziwego życia. Daje
możliwość stworzenia swojego awatara, któremu nadajemy cechy osobowości i dajemy mu cel w
życiu, do którego dąży. Za jego wypełnienie nasz bohater otrzymuje punkty, za które kupuje
nagrody ułatwiające mu życie. Postać Sima w grze jest wykreowana przeze mnie i to ja decyduję,
jak wygląda i jakie ma cechy charakteru. Oczywiście, w każdym momencie gry mogę dokonać
poprawek w jego wyglądzie i charakterze. Oprócz postaci mam możliwość zbudowania domu,
umeblowania i kupna wyposażenia, jednak przy zakupie trzeba mieć wzgląd na koszty, ponieważ
tak, jak w prawdziwym życiu, nic nie przychodzi za darmo. Aby zdobyć potrzebne pieniądze (tzw.
simoleony), muszę wysłać mojego Sima do pracy, lub sprzedać rzecz z jego wyposażenia. Moment
tworzenia Sima, kupna domu jest bardzo ekscytujący, podobnie jak sama gra. Jestem wielką fanką
tej gry; stale kupuję do niej dodatki, co sprawia mi ogromną przyjemność (a przy okazji opróżnia
moją skarbonkę). Proponuję, abyście sami spróbowali zagrać i zobaczyli jaka to frajda. Oprócz
walorów rozrywkowych, posiada ona wartość edukacyjną. Uczy nas, że podobnie jak w grze, w
realnym życiu na wszystko trzeba zapracować.
Mecz siatkówki
6. 05. 2015 odbył się mecz o trzecie miejsce w klubowych mistrzostwach polski pomiędzy dwoma
drużynami. PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Mecz ten zaczął się o 21 : 30 i można go
było oglądać w telewizji, na kanale " Polsat Sport". Ja mecz oglądałam w sypialni moich
rodziców, bo w salonie, który znajduje się na dole, mój brat oglądał inny mecz- FC Barcelona Bayern Monachium ( Barcelona wygrała 3 : 0). Sety były wciągające i grało się do ostatniej piłki,
bo gdy ktoś już nie stara się, bo myśli, że jak już tak mało punktów, że wygra, a tu mogło się stać
zupełnie inaczej. Pierwszego seta wygrał niespodziewanie Jastrzębski Węgiel, lecz w następnych
setach PGE Skra Bełchatów odpłaciła się i wygrała 3 : 1. MVP spotkania został zawodnik PGE
Skry Bełchatów Nicolas Marechal, który gra na pozycji przyjmującego. Mecz według mnie
skończył się wspaniale, bo moją ulubioną drużyną jest PGE Skra Bełchatów, a ulubionym
zawodnikiem jest Mariusz Wlazły, który także gra w klubie PGE Skra Bełchatów, lecz wiem, że
stać ich na dużo więcej, bo wiele razy byli mistrzami Polski ( W tamtym roku byłam na
mistrzostwach polski w Bełchatowie i PGE Skra Bełchatów wygrała mistrzostwo Polski) , a teraz