Otwartego Turnieju o Puchar Dyrektora Gminnego Domu Kultury w Lini
w kaszubską „Baśkę”
Linia 19 listopada 2010 roku
Dnia 19 listopada do stołów w GDK zasiadło 48 graczy z gminy Linia a także sąsiedzi
z powiatów wejherowskiego, kartuskiego oraz lęborskiego. Uroczystego otwarcia dokonał
dyrektor GDK w Lini Jan Trofimowicz. Gościem honorowym był wieloletni Prezes Miejsko –
Gminnej Rady LZS w Skarszewach Henryk Burczyk. Sędzią zawodów był Tadeusz Meyer
z Lewinka. Wszyscy zawodnicy rozegrali w sumie po 80 gier. W końcowej klasyfikacji
najlepszym w indywidualnej klasyfikacji okazał się: Stanisław Potrykus z Kieleńskiej Huty
który zdobył 156pkt, na II miejscu uplasował się Łukasz Ptach z Szemuda – 153pkt, natomiast
III miejsce zdobył Mieczysław Gafke z Lini – 125pkt. Kolejne miejsca zajęli: Mirosław Darznik
z Miłoszewa – 120pkt, Kazimierz Darznik z Miłoszewa – 114pkt, oraz Zbigniew Ruszkowski
z Lini – 110pkt. Wszyscy w/w wymienieni otrzymali okazałe puchary oraz trzech najlepszych
dodatkowo medale i dyplomy.
W klasyfikacji drużynowej najlepszymi okazały się 2 zespoły z Lini odpowiednio
gromadząc 314 oraz 237 pkt a na III miejscu pulsowała się drużyna Miłoszewa 201 pkt.
Sklasyfikowano łącznie 10 drużyn. Trzy najlepsze drużyny otrzymały dyplomy, medale
i pucharki. Dekoracji dokonali Jan Trofimowicz oraz Henryk Burczyk.