Pobierz
REGULAMIN NOWOROCZNEGO TURNIEJU
O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MARKI
 Organizatorami turnieju są Marcin Boczoń, Mateusz Grochowski i Marcin Nowak.
 Turniej odbędzie się w dniach 3-4 stycznia 2015 roku w Hali Sportowej przy Szkole
Podstawowej nr 4 w Markach, ul. Duża 3.
 Turniej przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych (ukończone 15 lat w dn. 3.01.2015)
 Warunkiem udziału w turnieju jest dokonanie wpłaty wpisowego w wysokości 180 zł
najpóźniej w dniu turnieju przed terminem gry własnej drużyny.
 Turniej jest wspófinansowany ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki.
 Oosby niepełnoletnie biorą udział w turnieju na podstawie zgody rodzica/opiekuna, którą
dostarczą organizatorowi najpóźniej w dniu turnieju przed rozpoczęciem meczu z ich
udziałem.
 Mecze pierwszego dnia turnieju oraz grup rozgrywanych w niedzielę będą trwały 1*10
minut. Mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finałowe będą trwały 1*12 minut.
 Każda z drużyn może zgłosić do turnieju 12 zawodników. Lista oddana przed pierwszym
meczem grupowym jest listą ostateczną i zamkniętą. Nie będzie możliwości dopisywania
zawodników nawet jeśli, któryś z wpisanych do składu zawodników nie rozegrał podczas
pierwszego dnia żadnego meczu.
 Tylko i wyłącznie arbiter ma prawo do wskazania kiedy czas ma zostać zatrzymany (np. w
związku z uporczywymi próbami zablokowania wznowienia gry itp.)
 Obowiązujące kary to 2 i 5 minut. Przy zdobyciu bramki przez zespół przeciwny, zawodnik
nie wraca z powrotem na boisku. Kara odbywa się przy stoliku sędziowskim, a za jej
pomiar, jak również za możliwość powrotu na parkiet odpowiada stolik sędziowski lub
sędzia.
 Po karze 5 minut prawo wejścia na boisko w celu uzupełnienia składu mają wyłącznie
zawodnicy rezerwowi.
 W razie nie stawienia się jednej z drużyn sędzia zawodów po upływie 5 minut od
wyznaczonego terminu gry odgwizduje walkower na korzyść drużyny obecnej.
 W przypadku, gdy dwie drużyny zdobędą taką samą liczbę punktów o kolejności
decydować będą: bezpośrednie pojedynki rozegrane między zainteresowanymi drużynami, a
przy remisie różnica zdobytych i straconych bramek, a w następnej kolejności większa
liczba zdobytych bramek.
 Drużyny występują w 5 osobowych składach (4+1)
 Dowolna jest ilość zmian w każdej drużynie w czasie trwania meczu.
 Zmiany przeprowadzane są tylko i wyłącznie w wyznaczonej strefie. Źle dokonana zmiana
będzie karaną karą 2 minut.
 Za niesportowe zachowanie np. wulgaryzmy lub brutalną grę zawodnik może być ukarany 2
lub 5 – minutową karą odsunięcia od gry bądź całkowicie wykluczony z gry (czerwona
kartka) co skutkuje absencją w kolejnym spotkaniu lub wykluczeniem z dalszej gry w
turnieju.
 Dozwolone jest by w przypadku kary dla bramkarza 2 - minutową pauzę odbywał zawodnik
z pola. Sytuacja ta traci jednak swoje właściwości przy karze 5 minut dla bramkarza.
 W momencie rozpoczęcia meczu na boisku musi być 4 zawodników
 Bramkarz rozpoczyna grę rzucając piłkę ręką (czas rozpoczęcia 5 s), w przeciwnym
wypadku jest wykonywany rzut wolny pośredni. Nie uznaje się zdobytej przez bramkarza
bramki po wyrzucie piłki ręką z autu bramkowego. Natomiast w przypadku gdy golkiper
złapie piłkę z akcji i wrzuci ją do bramki przeciwnika to taki gol jest uznany jako
prawidłowy.
 Niedozwolone jest wejście wślizgiem; wejście wślizgiem bramkarza poza polem karnym;
dotknięcia ręką piłki przez bramkarza poza polem karnym. Każde tego typu przewinienie
skutkuje rzutem wolnym bezpośrednim.
 Rzut z autu należy wybijać tylko i wyłącznie z linii boiska nogą (czas 5 s)
 Bramki strzelone bezpośrednio z rzutu z autu nie zostają uznane
 Przy wykonywaniu wszystkich rzutów wolnych, zawodnicy drużyny przeciwnej muszą być
w odległości 4 metrów.
 Obowiązuje obuwie piłkarskie przystosowane na powierzchnie halową (niebrudzące
parkietu)
 Udział zawodnika nieuprawnionego do gry wg regulaminu turnieju powoduje oddanie
punktów walkowerem drużynie przeciwnej (weryfikowane są wówczas wszystkie wyniki
spotkań w których zawodnik ten był wpisany do protokołu)
 Zabrania się gry pod wpływem alkoholu oraz spożywania alkoholu podczas rozgrywek na
hali.
 Organizator zapewnia wyłącznie doraźną pomoc (pielęgniarka) przy urazach powstałych w
czasie gry (opatrzenie otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran - plaster, bandaż),
natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i
wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków w czasie gry każdego z
zawodników. Zawodnicy biora udział w turnieju na własną odpowiedzialność.
 Podczas trwania rozgrywek na całym obiekcie (boisko, szatnia, trybuny) obowiązuje
całkowity zakaz palenia i spożywania napojów alkoholowych oraz używania środków
odurzających.
 Osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie mogą przebywać na obiekcie
sportowym.
 Jeżeli któryś z zawodników będzie sprawiał ewidentnie wrażenie będącego pod wpływem
jakichkolwiek środków odurzajacych cała drużyna zostaje zdyskwalifikowana
natychmiastowo bez możliwości zwrotu wpisowego.
 Zawodnicy nie mogą grać w okularach, łańcuszkach, obrączkach i innych przedmiotach
mogących powodować zagrożenie zdrowia lub życia swojego oraz innych uczetsników
turnieju. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodowałby
utratę zdrowia włąsnego bądź osób drugich odpowiedzialność prawna spada na w/w osoby.
 Zawodnicy powinni posiadać przy sobie dokument ze zdjeciem potwierdzającym ich
tożsamość i na każde wezwanie organizatora bądź sędziego okazać ten dokument.
 Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia ma prawo sprawdzić tożsamość osób znajdujących
się na karcie zgłoszeniowej. Po zakończeniu meczu wszelkie protesty nie będą
weryfikowane.
 Za wszelkie kontakty z organizatorami odpowiada wyłącznie kapitan/kierownik/trener
drużyny. Wszelkiego rodzaju spory oraz wątpliwości będą wyjaśniane z w/w osobami.
 Organizator zastrzega, że w sytuacjach ekstremalnych ma prawo do własnej interpretacji
zdarzenia włącznie ze zmianą regulaminu.
 Osobą podejumującą ostateczne decyzje w trakcie trwania meczu jest sędzia. Organizator
może sam lub na jego wniosek zdyskwalifikować zawodnika w przypadku rażącego
złamania regulaminu turnieju.
 Za szkody wyrządzone w szatniach odpowiadać będą drużyny, które będą w danym
momencie ją zajmowały (przed każdą grupą oraz po jej zakończeniu organizator będzie
sprawdzał ich stan)
 Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatniach bądź
zgubione w trakcie trwania turnieju.
 Zawodnicy zgadzają się na wykorzystanie ich wizerunku oraz danych osobowych w celu
PUCHAR BURMISTRZA MIASTA MARKI”. Jednocześnie oświadczam, że
niepełnoletni Uczestnik, za którego biorę odpowiedzialność ma ukończone 15 lat.
Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem turnieju oraz akceptuję jego treść
i zobowiązuję podopiecznego do respektowania postanowień regulaminu.