MOS WOLA Warszawa
Wygenerowano: Sobota, 4 marca 2017, 02:34
Data publikacji 03.10.2012
Zwycięstwo juniorek MOS Wola w Legionowie.
Drużyna juniorek trener Elżbiety Lizińczyk odniosła cenne, wysokie zwycięstwo 3:0 w wyjazdowym meczu z Legionovią w
Legionowie, po dobrej grze.
ZWYCIĘSTWO JUNIOREK MOSU WOLA W LEGIONOWIE
Bardzo udany występ zanotowały nasze juniorki w hali LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie,
pewnie pokonując miejscową drużynę Legionovii 3:0 (25:14, 25:19, 25:18).
Mimo że wynik sugeruje łatwe zwycięstwo podopiecznych trenerki E. Lizińczyk, to na boisku nie
brakowało wielu zaciętych akcji na bardzo wysokim poziomie sportowym, a drużyna gospodyń
prawie do końca walczyła o jak najlepszy wynik.
Pierwszy set to koncertowa gra MOSu. Pewna, atakująca zagrywka utrudniała wyprowadzenie
ataku przeciwniczkom, a dobre przyjęcie i rozegranie piłki po własnej stronie umożliwiało
kończenia akcji efektownymi zbiciami przez nasze atakujące. Wyrównana tylko pierwsza
połowa seta, później prowadzenie MOSu 15:10, 18:13 i 25:14 !
Początek drugiego seta nie zapowiadał końcowego sukcesu w tej partii. Podrażnione
przeciwniczki wzmocniły zagrywkę, pewniej atakowały i teraz one przeważały
czterema-pięcioma punktami. Pierwszy remis udało się osiągnąć siatkarkom MOSu dopiero przy
stanie 17:17, w czym duża zasługa świetnie serwującej w tym fragmencie Kasi Jędrzejewskiej.
Końcówka seta to błędy przeciwniczek i pewna, dojrzała gra warszawianek, które pozwoliły
legionowiankom zdobyć tylko 2 punkty, same kończąc partię po pierwszym setbolu.
Trzeci set "pod dyktando" MOS-u; choć początkowo wysokie prowadzenie 8:3, stopniało po paru
błędach w przyjęciu do 8:7. Jednak po kilku minutach, znów zdecydowana przewaga naszych
dziewcząt (18:12) i przeciwniczki chyba zwątpiły w możliwość wygrania seta, bo popełniały
coraz więcej błędów. Tak też się stało i dziewczęta z Rogalińskiej mogły z podniesionym czołem