STOWARZYSZENIE KLUBU SPORTOWEGO
„ PYCHOWIANKA”
NUMER 3 WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2003 *OPŁATA DOBROWOLNA - CEGIEŁKA
DRODZY KIBICE !
Po raz trzeci mamy przyjemność oddać w Wasze ręce nasz program meczowy. Powstał on dzięki Państwa
wsparciu – zarówno materialnemu, jak i fizycznemu. Pragniemy nie tylko brać od Was datki podczas meczy, ale
również dawać coś w zamian.
Dziękujemy p.Eugeniuszowi Grodeckiemu za kserowanie bieżącego oraz poprzedniego wydania a także
p.Andrzejowi Szczypczykowi – za udostępnienie zdjęć „starej” Pychowianki.
Co nowego u nas?
Serdecznie witamy w naszych szeregach nowych piłkarzy. Są to Michał Sobelga oraz Mariusz Graboń. Również
powiększyło się grono osób związanych z naszym klubem. Ludzie, którzy tworzyli historię klubu w latach
siedemdziesiątych, teraz wspierają klub pełniąc funkcję porządkowych. Są to m.in.: P Szczypczyk, Stefan Obelga
oraz p. Eugeniusz Grodecki.
Członkami wspierającymi klub zostali panowie Józef Lassota i Jerzy Fedorowicz. Pomoc dla klubu zaoferowali
również nasi radni p.Lipiec oraz p.Gilarski.
Nasze zaangażowanie staje się powoli zauważalne. Spotykamy się z życzliwością władz, lecz jak na razie
utrzymujemy się z własnych składek i „WASZYCH” datków, za które serdecznie Wam dziękujemy!!!
Bez tego nie moglibyśmy funkcjonować. W działalność klubu zaangażował się m.in. właściciel „PUB SKALICA”,
dzięki któremu mamy transport na mecze wyjazdowe, a na mecze na naszym boisku ławki i poprzez to możemy
Was drodzy kibice godnie przyjąć. Przeprowadziliśmy prace przy boisku takie jak: koszenie trawy (również w
stronę Klubu Osiedlowego).,sprzątanie boiska i „trybun”, zamontowaliśmy pojemniki na śmieci (bardzo prosimy o
wrzucanie butelek, puszek itp. do przygotowanych worków!). Nieco wcześniej pomalowane zostały bramki,
naprawione haki do mocowania siatek. Prace te wykonali sami piłkarze, pomagał nam oddany kibic p.Mariusz
Storożak – dziękujemy !Podziękowania również dla Jakuba Zychowicza za nieodpłatne wykonanie herbu
Grali także: D.Kolorus, T.Kosiński, M.Górecki
Mecz z zespołem gości wywołał spore zainteresowanie wśród kibiców. Na trybunach pojawili się m.in. p. Józef
Lassota, Jerzy Fedorowicz, Marek Gilarski.
Zespół Pychowianki przystąpił do spotkania w mocno osłabionym składzie. Nie zagrał świetnie spisujący się w
poprzednich meczach bramkarz Jarosław Wojnar, obowiązki zawodowe wykluczyły Rafała Tarnowskiego, a
choroba Przemysława Mastka. Na domiar złego jeszcze w pierwszej połowie z powodu niedyspozycji żołądka
boisko opuścił Łukasz Górecki, którego zastąpił Tomasz Kosiński.
Nieoczekiwanie pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy rozegrali najlepsze 45
minut tej jesieni. W 15 minucie bramkę na 1:0 zdobył Rafał Kopeć – minąwszy dwóch obrońców ograł
bramkarza i posłał piłkę do siatki.
W tej części gry nasi zawodnicy mieli jeszcze, co najmniej dwie 100 procentowe okazje niestety niewykorzystane
albo na przeszkodzie stawał słupek(po strzale T.Kosińskiego). A, że „niewykorzystanie sytuacje się mszczą”
gospodarze przekonali się w 30 minucie spotkania, kiedy to goście doprowadzili do remisu.
W drugiej odsłonie spotkanie miało wyrównany przebieg. W 60 minucie wprowadzony wcześniej na boisko
Daniel Kolorus z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Później piłkarze Sokoła natarli z jeszcze większym
impetem, czego efektem był błąd miejscowych wykorzystany w 75 minucie- to ustaliło wynik meczu na 1:2.
Jeszcze w 80 minucie na bramkę przeciwnika szarżował Mirosław Poniedziałek, został sfaulowany tuż przed
polem karnym, czego nie zauważył arbiter spotkania. Mimo niezłej gry „Pychowianka” odniosła porażkę.
Po meczu właściciel „Pub Skalica” zaprosił piłkarzy na darmowe piwo, a w wypadku zwycięstwa 5 litrowa
beczkę „chmielowego trunku” zaoferował p. Mirosław Szczypczyk właściciel sklepu przy ul. Skalica.
TRANSPORT NA MECZE ZAPEWNIA NAM
Nasi dzisiejsi rywale.
Błękitni Czułówek – to aktualny lider tabeli. Dotychczasowe wyniki zespołu gości:
Błękitni Czułówek – Bronowianka II Kraków 3-2, Błękitni Czołówek – Iskra Czułów 3-1 ,Kaszowianka Błękitni Czołówek 5-1,Bękitni Czołówek – Lotnik II Kryspinów 3-1Mnikowianka - Błękitni Czołówek 3-4,
Błękitni Czołówek – Powiśle Ochodza 3-0 .
W zeszłym sezonie rywale wystepowali w grupie II klasy „C” zajmując 7 miejsce zdobyewając w 24
Jest wszędzie. Mamy swych kibiców również w Kostrzu, Skotnikach,
Kurdwanowie, Woli Duchackiej, Bronowicach.
Na meczu ze Strzelcami pojawiła się również urocza – damska
delegacja z Nowej Huty!
* KIBIC SIĘ MYLI (czasami...)
Do zabawnego zdarzenia doszło podczas meczu z” Sokołem” Rybna.
Pozostałe wyniki 5 kolejki;
Lotnik II Kryspinów - Iskra Czułów 3-4, Mnikowianka - Błękitni Czułówek 3-4, Powiśle Ochodza - Wisła II
Jeziorzany 3-2, Sokół Rybna - Sparta Przeginia Duchowna 1-1, Kaszowianka - Bronowianka II 3-1.
8 kolejka
PYCHOWIANKA – BRONOWIANKA II KRAKÓW 4:1 (4:0)
Bramki : Rafał Kopeć :1, 17, 36 min. , Mirosław Poniedziałek 23 minuta
PYCHOWIANKA: J. Wojnar –W.Grodecki, M.Szczypczyk, Ł.Górecki, R. Sopata –Ł. Balon , D.Łyś,
M.Wojas, T.Kosiński –R.Kopeć, M.Poniedziałek..
Grali także: D.Kolorus, P.Mastek, M.Górecki
Żółta kartka :R.Sopata
Środowe popołudnie okazało się szczęśliwe dla sympatyków i piłkarzy „Pychowianki” . Drugie zwycięstwo i
zdobyte 3 punkty nie przyszły jednak łatwo. Najpierw okazało się, że nie stawił się arbiter (ktoś w Związku coś
przeoczył....), i trzeba było czekać kwadrans zanim udało się go zastąpić. Spotkanie prowadził w zastępstwie (
bardzo dobrze) p.Sebastian Mucha. Już w 23 sekundzie, po akcji prawa stroną gospodarze objęli prowadzenie,
kiedy to Rafał Kopeć uderzył piłkę pomiędzy nogami bramkarza Bronowianki. Przewaga Pychowianki była
bardzo widoczna, co zostało udokumentowane kolejnymi trafieniami R. Kopcia w 17 i 36 minucie (hat -trick)
oraz M.Poniedziałka w 23 minucie. Druga połowa była bardziej wyrównana. Okazję stwarzali sobie zarówno
gospodarze ( ładne strzały Kosińskiego, Łysia i D.Kolorusa), oraz goście, którzy pomiędzy 75 a 85minutą mieli
trzy dogodne sytuacje, na szczęście bramkarz Jarosław Wojnar spisał się znakomicie. Nie mógł jednak zapobiec w
86 minucie, kiedy to ambitnie grający goście uzyskali honorowe trafienie.
WISŁA II JEZIORZANY – PYCHOWIANKA 3:2 (2:0)
Bramki: Poniedziałek 43, 75 min.
PYCHOWIANKA: Wojnar – Grodecki, Balon, Szczypczyk, Ł.Górecki, Sopata - Łyś, Wojas, Kosiński –
Poniedziałek, Kopeć
Grali także: K.Kolorus, D.Kolorus, D.Wiśniewski. P.Mastek
Mecz miał tradycyjnie dwa oblicza. Tym razem lepsza gra miała miejsce w drugiej części spotkania. Rywale
zdobyli dwa gole po stałych fragmentach gry (rzut wolny i korner.). Tuż przed przerwą Mirosław Poniedziałek
zdobył kontaktową bramkę. Niestety, w drugiej połowie rywale podwyższyli na 3:1 ( ze spalonego, czego nie
zauważył arbiter). W 75 min. Padł drugi gol dla Pychowianki. Jednak na wyrównanie zabrakło czasu.
Pozostałe wyniki;
Sokół Rybna - Strzelcy Kraków 2-2, Błękitni Czułówek - Powiśle Ochodza 3-0, Iskra Czułów - Mnikowianka 2-0,
Kaszowianka - Lotnik II Kryspinów 2-2, Sparta Przeginia Duchowna - Bronowianka II Kraków 4-0.