Organizatorem Ekonomicznych Igrzysk w Badmintonie jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu
Ekonomicznego w Krakowie (AZS UEK), którego biuro znajduje się w pawilonie Sportowo-dydaktycznym,
pokój nr 6, Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ul. Rakowicka 27 Kraków. Zarząd KU AZS
UEK jako koordynatora Ekonomicznych Igrzysk w Badmintonie wyznaczył Annę Kokoszka.
KONTAKT: [email protected] lub pod nr tel. 725-858-500
Cel
Głównym celem zawodów jest propagowanie sportu i stworzenie możliwości integracji wśród studentów
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Terminarz
Ekonomiczne Igrzyska w Badmintonie rozgrywane będą 21.01.2014(wtorek) i 28.01.2014(wtorek) na hali
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Rozgrywki będą się odbywać w oparciu o ustalony przez
organizatora terminarz i system rozgrywek.
Zawodnicy
1. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez formularz.
2. Strój zawodników biorących udział w rozgrywkach nie jest określony.
3. Zawodnik nie może mieć na sobie podczas gry niczego, co mogłoby w jakikolwiek sposób zagrażać
bezpieczeństwu jego i innych zawodników. Jedynym dozwolonym rodzajem obuwia jest - zgodnie z
regulaminem hali widowiskowo sportowej - obuwie halowe z jednolitą jasną podeszwą. Inny rodzaj
obuwia jest niedopuszczalny, a kontroli obuwia dokonuje organizator.
4. Jeżeli zawodnik nie spełni w/w warunków nie zostanie dopuszczony do meczu i przegrywa mecz
walkowerem 0:2
5. W trakcie rozgrywek osoby przebywające na terenie obiektów sportowych Uniwersytetu
Ekonomicznego w Krakowie, obowiązuje regulamin uczelni i obiektów sportowych Uniwersytetu
Ekonomicznego w Krakowie.
Rozgrywki
1. W grze obowiązują ogólne zasady gry w badmintona.
2. Sety grane są do 21 punktów bez przewag, w momencie wyniku 1:1 w setach, rozgrywany jest set
trzeci do 15 punktów bez przewag.
3. Nie zgłoszenie się zawodnika w określonym czasie (do 15 min od godziny rozpoczęcia rozgrywek) na
zawody powoduje automatyczny walkower.
4. Przed pierwszym meczem każdy z zawodników musi wypełnić formularz zgłoszeniowy. Podpis
zawodnika na formularzu zgłoszeniowym oznacza jednocześnie akceptację przez niego niniejszego
regulaminu.
5. System rozgrywek: „do dwóch przegranych” Przegrywający spada do grupy uczestników, którzy już
mają po jednej porażce i dalej ma prawo do gry dopóki nie przegra po raz drugi, aż do finału, w którym o
pierwsze miejsce gra uczestnik bez porażki z najlepszym uczestnikiem mającym jedną porażkę. W tym
systemie obowiązuje losowanie pucharowe.
Ogólne postanowienia
1. Zawodników obowiązuje zasada fair-play
2. Zawodnicy biorą udział w Igrzyskach Ekonomicznych na własną odpowiedzialność. Organizator nie
ponosi odpowiedzialności za kontuzje oraz wypadki, jakie mogą ponieść zawodnicy w trakcie rozgrywek.
Organizator nie ubezpiecza zawodników biorących udział w rozgrywkach.
3. Organizator wszelkich zmianach poinformuje: mailowo oraz zamieści informacje na wydarzeniu
tematycznym facebook „Ekonomiczne Igrzyska: badminton” .
4. Regulamin Ekonomicznych Igrzysk w Badmintonie podpisują wszyscy
uczestnicy rozgrywek, co stanowi, że zostali zaznajomieni z w/w regulaminem, regulaminem wynajmu
pomieszczeń Hali Sportowej, ogólnym regulaminem obiektu i potwierdzają wolę jego przestrzegania.
5. Wyniki drużyny będą wliczane do klasyfikacji kierunkowej i indywidualnej Ekonomicznych Igrzysk.
6. Regulamin techniczny Ekonomicznych Igrzysk w Badmintonie podlega Ogólnemu Regulaminowi