„Orliku” LKS Koluszki przy współpracy Urzędu Miejskiego w

2013-09-05 13:38:21
Małe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej
W sobotę na „Orliku” LKS Koluszki przy współpracy Urzędu Miejskiego w Koluszkach zorganizował dla wszystkich chętnych małe
mistrzostwa Europy w piłce nożnej, w których udział wzięło 7 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe: do lat 13, 14-17 i 18+.
Drużyny jak co roku przybrały nazwy państw europejskich zrzeszonych i niezrzeszonych (Watykan) w UEFA. Polska reprezentowana
była w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 13, 14-17 lat i 18+. W pierwszej kategorii Polska zajęła 3. miejsce, przegrywając nawet z
San Marino. W najstarszej, zdecydowanie pokonała Niemcy i towarzysko Belgię. Wszyscy uczestnicy grali z wielkim zaangażowaniem i
fair play.
Wyniki:
Kat. do lat 13
I miejsce Portugalia w składzie: Michał Kwiatkowski, Artur Kajtkowski, Piotr Wińciorek, Bartosz Godos, Daniel Fortuna, Kamil Mrówka,
Dawid Kowalczyk, Kacper Burzyński.
II miejsce San Marino, III miejsce Polska.
Kat. 14-17 lat
Belgia pokonała Watykan grając w składzie: Robert Siedlecki, Kamil Freliga, Michał Sokołowski, Michał Kobus, Konrad Dąbrowski,
Krzysztof Grobelny.
Kat 18+
Triumfowała Polska w składzie: Andrzej Adamiec, Paweł Liśkiewicz, Paweł Jankowski, Piotr Liśkiewicz, Jacek Jankowski, Mariusz
Rzesiewski.
Sędziował Sławomir Wolski, puchary, medale i nagrody (piłki i słodycze) wręczali organizatorzy turnieju: Antoni Tomczyk, Krzysztof