Pogrom w derbach Jaworzna. Szczakowianka wygrywa po 49 latach

Pogrom w derbach Jaworzna. Szczakowianka wygrywa po 49 latach [foto]
Autor: Redakcja
02.10.2010.
Zmieniony 02.10.2010.
Zakończyły się derby Jaworzna. Faworyzowana Szczakowianka wygrała z okupującą doły tabeli
Victorią 4-0. To pierwsze zwycięstwo Szczakowianki w derbach po 49 latach. Gdyby nie postawa
bramkarza biało-zielonych Przemysława Wyciska na tablicy wyników mógłby widnieć wynik dwucyfrowy.
Jeśli nie spełni się najczarniejszy scenariusz i Victoria nie przestanie istnieć kolejne derby już wiosną.
Strona wymaga odświeżenia!Szczakowianka - Victoria 4-0 (1-0)43 min - Paweł Cygnar 1-0 51 min Paweł Wasilewski 2-061 min - Paweł Cygnar 3-068 min - Paweł Wasilewski 4-0
Szczakowianka: Jeziorek - Jamróz (52. Radosz), Byrski, Bizoń, Chojnowski - Piegzik, Mrożek (72.
Smarzyński), Cygnar (87. P. Sermak), Sierczyński - Wasilewski, Kurowski (69. Dylowicz)
Victoria: Wycisk - Wiśniowski, Treściński, Żuraw, Milewski - Pstrucha, Poręba (59. Aleksandrowicz),
Koncewicz (69. Stokłosa), Gajos (90. Zawiliński) - Zysk, Wartała
Widzów: ok. 1700
Żółte kartki: Piegzik, Cygnar, Sierczyński/ Żuraw, Milewski, Gajos, Pstrucha, Zysk
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec) Galeria FOTO
KONIEC - Za nami derby Jaworzna. Szczakowianka nie dała szans zespołowi Victoria. Biało-czerwoni byli
lepsi w każdym elemencie. I tylko dzięki bramkarzowi Przemysławowi Wyciskowi Victoria nie przegrała
wyżej. Zapraszamy na kolejne derby wiosną. Oby!
90 + 2 min - Zysk ukarany żółtą kartką.
90 min - Sędzia doliczył trzy minuty
88 min - Mateusz Radosz z 25 metrów tuż obok bramki.
86 min - Boisko opuszcza Paweł Cygnar jego miejsce zajmuje Paweł Sermak
85 min - Gra toczy się w środku pola. Właściwie wszyscy czekają już na koniec
81 min - Victoria próbuje strzelić honorową bramkę, ale na razie na próbach się kończy.
79 min - Zagranie piłki do Stokłosy. Ten główkuje, ale od bramki Jeziorak.
75 min - Szybka odpowiedź Victorii. Uderza Zysk, ale Jeziorak wybija piłkę na rzut rożny.
74 min - Piegzik dośrodkowuje. Wasilewski jest sam na sam z pustą bramką główkuje z trzech metrów i
piłka szybuje kilkanaście metrów obok słupka. Od bramki Wycisk
73 min - Zawodnicy Victorii próbują, ale po pierwsze nie mają sił, a po drugie jak się przegrywa 4-0 to
ciężko jest być optymistą.
Utworzono 4 March, 2017, 04:41
71 min - Jeśli Szczakowianka zdobędzie jeszcze jedną bramkę zostanie liderem IV ligi.
67 min - To już jak Moda na sukces. Znów to samo. GOL! Paweł Wasilewski z najbliższej odległości.
63 min - FANTASTYCZNA parada Wyciska. Kurowski z 5 metrów w róg bramki, ale bardzo dobra
interwencja bramkarza biało-zielonych.
60 min - Ależ GOL!. Z 35 metrów uderza Paweł Cygnar w samo okienko bramki Wyciska.
59 min - To spotkanie zaczyna się robić przewidywalne jak kolejny odcinek Majki. Szczakowianka atakuje
Victoria się broni.
58 min - 6 rzut rożny dla Szczakowianki.
57 min - Tegoroczne derby będzie można zaliczyć do bardzo ostrych. W sumie piłkarze zobaczyli już 7
żółtych kartek.
55 min - Znowu Piegzik tym razem do piłki dochodzi Wasilewski, ale zamiast w bramkę Paweł postanowił
ustrzelić jednego z fotoreporterów.
54 min - Madrin Piegzik lewą stroną boiska dośrodkowuje. Ale znów dobrze Wycisk.
50 min - GOL! Wasilewski. Zmiana: Radosz za Jamroza.Z innych stadionów: Ciężkowianka - Śląsk
Świętochłowice 1-1. Bramkę dla drużyny z Jaworzna Jarzynka
49 min - Na boisku leży Wojciech Jamróz. Leż już tak 2 minuty. A nie tak dawno miał 15 minut przerwy.
45 min - Victoria będzie istnieć. To nie jest jej ostatni mecz. W przerwie rozmawialiśmy z prezesem
Victorii. - Panie prezesie czy to jest faktycznie ostatni mecz Victorii? - Chciałbym aby tak nie było.
Wszystko zależy od mojego zdrowia i finansów. Tak na chłopski rozum: Będę narzekał ale będziemy grali
dalej.
45 min - Gramy
PRZERWA - Pierwsza połowa derbów za nami. Szczakowianka umieściła piłkę w bramce Victorii trzy razy,
ale prowadzi 1-0. Sędzia uznał, że Paweł Cygnar musi jeszcze trochę nauczyć się od Diego Maradony i
bramki zdobytej ręką nie uznał. Pomimo tego Szczakowianka dopięła swego tuż przed końcem pierwszej
połowy i to ona z lepszymi nastrojami schodzi na przerwę.
45 min - Strzał Wailewskiego...i znowu fenomenalnie broni Wycisk. Taka jest prawda, gdyby nie Wycisk
Victoria mogła by już przegrywać 3-4 bramkami.
44 min - Szybka odpowiedź Victorii. Strzela Piotr Wartała. Piłka leci jednak tuż obok bramki.
43 min - GOL!!!! Paweł Cygnar 1-0. Fatalny błąd popełnił bramkarz Wycisk, który minął się w powietrzu z
piłką.
39 min - Piegzik strzela z lewej strony. Fantastyczna parada Wyciska. Dobitka Wasilewskiego.
GOL...Bramka nie zostaje uznana Wasilewski był na spalonym w momencie strzału Piegzika.
38 min - Z 20 metra strzela Bizoń. Piłka trafia w słupek.
34 min - GOL... Paweł Cygnar, piłka w bramce. Piłkarze się cieszą. Sędzia bramki jedna nie uznaje.
Sędzia pokazuje, że gol został zdobyty ręką.
33 min - Piegzik dogrywa do Wasilewskiego, ten uderza głową. Piłka zmierza w okienko, ale cudowna
interwencja Wyciska.
30 min - Dwóch piłkarzy Szczakowianki, jedna bramka, jeden bramkarz. Wasilewski trafia Kurowskiego w
to miejsce...z którego można komuś zrobić jesień średniowiecza
29 min - Po zmasowanych atakach Szczakowianki, gra przesunęła się teraz do środka boiska.
27 min - Kurowski, tuż obok spojenia
26 min - Piegzik dogrywa, Strzela Mrożek, kilka centymetrów obok słupka bramki Victorii.
25 min - GOL.. ale bramka nie uznana. Chwilę wcześniej Kurowski faulował bramkarza Victorii Wyciska.
Dał mu niezły wycisk, bo bramkarz leży do teraz.
22 min - Paweł Cygnar strzela z 30 metrów. Broni Wycisk.
21 min - Cofamy wcześniejsze zdanie. Wasilewski do Piegzika ten do Wasilewskiego. Uderzenie głową.
Piłka tuż nad bramką
20 min - Jak na razie Szczakowianka ma przewagę, ale chyba nie do końca zdaje sobie z niej sprawę, bo
sytuacji bramkowych jak na lekarstwo
18 min - Piotr Wartała dośrodkowuje, piłkę przepuszcza jeden z jego kolegów, ale piłkę na aut wybija
jeden z obrońców biało-czerwonych.
16 min - Wasilewski dostał piłkę. Przed nim tylko bramkarz i bramka, ale w ostatniej chwili wybija piłkę
wślizgiem wybija obrońca Victorii
15 min - Z TRYBUN - Część kibiców Victorii zostało wpuszczonych do sektora. Ale trzeba przyznać, że jest
to zdecydowana mniejsza część. Kibice Szczakowianki skupieni na dopingu swojej drużyny.
13 min - Drugi rzut rożny dla Szczakowianki. Wyglądało to tak jakby zespoły grały mecz przyjaźni.
Wrzuca Piegzig, główkuje gracz Victorii, znów przy piłce gracz Szczakowianki, teraz gracz Victorii itd...
Gra przenosi się w środek pola.
12 min - Pierwszy rzut rożny dla Szczakowianki.
10 min - Anonim pisze: "ha! nie wpuszczą Vici na własny stadion Dobre!" To wcale nie jest dobre. To jest
żenujące! A do tego sadomasochistyczne. Jeśli te derby mogą okazać się ostatnim meczem w historii
biało-zielonych to tym bardziej powinni ich wpuścić.
9 min - Sierczyński wrzuca piłkę z prawej stronie. Pięknie leci kręcąc się w powietrzu. I to by było na tyle
7 min - Wiśniowski na tym alpejskim boisku czuje się jak kozica. Mknie między zawodnikami
Szczakowianki. W tym pędzie zapomniał jednak o piłce.
6 min - Prawą stroną pędzi Adrian Zysk, pędzi...i od aut Victoria.
3 min - Z TRYBUN - że na boisku na razie jest zachowawczo przenosimy się na trybuny. Kibice Victorii
nadal po za stadionem. Kibice Szczakowianki w niewybrednych słowach krzyczą co o tym myślą :
"wpuście Victorię wy ku..y wpuście Victorię". I tylko "te ku..y" nie słyszą tego śpiewu.
2 min - I nadal gramy. Znaczy piłkarze grają, a my zastanawiamy się kiedy któraś z drużyn postanowi
przekroczyć własną połowę.
0 min - GRAMY!!!
16:00 - Może nie znamy skomplikowanej filozofii derbów. Ale dlaczego kibice jednej drużyny muszą
oglądać mecz spoza stadionu? Odpowiedź postaramy się zdobyć już w przerwie.
15:59 - Szczakuś zmartwychwstał! Piłkarze wychodzą na boisko.
15:55 - Miało być tak pięknie...a wyszło jak zawsze. Kibice Victorii po za stadionem! Kibice Szczakowianki
skandują: "Piłka nożna dla kibiców"
15:49 - Tylko sekundy dzielą nasz od początku. Zapytaliśmy byłego prezesa Szczakowianki jak zakończy
się dzisiejsze spotkanie.
Tadeusz Fudała - 3:0 dla Szczakowianki
Jerzy Ryba - Też 3:0 dla Szczakowianki
Paweł Kaczmarczyk - 4:0 dla Szczakowianki
15:46 - znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy
15:44 - Łezka się w oku kręci. Nie dość, że derby, to jeszcze posypane szczyptą wspomnień
pierwszoligowych bojów toczonych przez zespół z Jaworzna.
15:43 - Kibice Szczakowianki już na stadionie. Kibice Victorii właśnie do niego docierają.
15:38 - Przed spotkaniem kibice Szczakowianki spotkali się przed halą w centrum a by w pochodzie
przejść na stadion. Zanim wyruszyli, na ścianie jednego z bloków mogli zobaczyć transparent z napisem:
"Szczaksa wy wiecie w Jaworznie nie istniejecie". 15:37 - Obydwa zespoły już na boisku. Trwa
rozgrzewka
15:35 - Przed nami długo oczekiwane derby Jaworzna. W naszej sondzie internetowej zadaliśmy Wam
pytanie: kto wygra dzisiejsze spotkanie.Oto wyniki:Szczakowianka - 51,5%Victoria - 32,7%Remis 15,8%