tz SEMP-a w Międzynarodowym Turnieju w Smoleńsku

Zwycięstwo Dziewcząt z SEMP-a w Międzynarodowym Turnieju w Smoleńsku
Autor: Administrator
29.04.2008.
Zmieniony 25.09.2009.
Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy w rozgrywanym dniach 24-27
kwietnia I MiÄ™dzynarodowym Turnieju PiÅ‚ki Nożnej Kobiet rozgrywanym w SmoleÅ„sku w Rosji. Wyjazd na wschód okazaÅ
się bardzo udany dla zespołu prowadzonego przez trenera Krzysztofa Pasickiego. Nasze dziewczęta nie miały sobie
równych i w piÄ™knym stylu odniosÅ‚y zwyciÄ™stwo w caÅ‚ych zawodach.
Turniejowe zmagania trwały cztery dni. Uczestniczki podzielone zostały na dwie czterozespołowe grupy. Mecze
odbywały się w siedmioosobowych składach i trwały 2 x 25minut. W swojej grupie zawodniczki SEMP-a miały za
przeciwniczki zespóÅ‚ z BiaÅ‚orusi oraz dwie ekipy z Rosji. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna pewnie pokonaÅ‚a
Białorusinki 4:0. Drugi mecz turnieju zapowiadał się bardzo interesująco gdyż nasze piłkarki za przeciwnika miały I
ReprezentacjÄ™ SmoleÅ„ska. Po bardzo wyrównanym meczu nasze panie ulegÅ‚y rywalkom 0:1. Ten wynik nie przekreÅ›laÅ‚
szans na wyjście z grupy. Warunkiem było wygranie ostatniego meczu w grupie ze Smieną Moskwa. Piłkarki z Ursynowa
wyszÅ‚y bardzo skoncentrowane i wysoko pokonaÅ‚y rywalki 5:0. ZwyciÄ™stwo daÅ‚o awans do póÅ‚finaÅ‚u, w którym SEMP
spotkał się z Reprezentacją Regionu Smoleńska. Zwycięstwo dawało naszym zawodniczkom grę w finale, dlatego
meczu był nerwowy w ich wykonaniu. Jednak z upływem czasu łapały one właściwy rytm i z minuty na minutę grały
coraz lepiej strzelając przeciwniczkom 3 bramki tracąc tylko jedną. Wielki finał stał się, zatem udziałem piłkarek z
a. Za rywalki miaÅ‚y ReprezentacjÄ™ SmoleÅ„ska, która w drugim póÅ‚finale pokonaÅ‚a Spartak Moskwa 4:0. Najważniejszy
mecz turnieju miał być rewanżem za porażkę w zmaganiach grupowych. Nasze dziewczęta ostro wzięły się d
od początku spotkania atakowały bramkę rywalek. Doskonałe sytuacje marnowały Ola Kuich i Sylwia Padiasek. Jednak
po przerwie Ursynowianki dopięły swego i strzeliÅ‚y bramkÄ™ za sprawÄ… Oli Kuich. Zawodniczki ze SmoleÅ„ska nie zdoÅ
wyrównać i po ostatnim gwizdku sÄ™dziego nasze piÅ‚karki mogÅ‚y siÄ™ cieszyć ze zwyciÄ™stwa w caÅ‚ym turnieju. Bram
SEMP-a strzelały: Kosiorek Aneta - 4, Ola Kuich - 3, Katarzyna Karaś, Sylwia Padiasek, Marta Dreczko po 2, Karolina
Kurkowska - 1. Oprócz nich w turnieju uczestniczyÅ‚y również Natalia ÅšwiÄ…tko (bramkarka), Aneta JastrzÄ™bska, Maria
Wąsowska, Ewelina Kołodziejczyk i Monika Tarkowska. Trener i zawodniczki zebrały słuszne gratulacje i pochwały za
organizacjÄ™ gry i pomysÅ‚ w rozgrywaniu piÅ‚ki od trenerów innych ekip. Ponadto trzeba dodać, że zmagania dziewczÄ…t
SEMP-a od początku turnieju śledził na miejscu Zastępca Burmistrza m.st. Warszawy pan Bożidar Blażević, - pierw
kibic, który byÅ‚ bardzo zadowolony i dumny z postawy zespoÅ‚u z Ursynowa.ZwyciÄ™ska drużyna w komplecie (górny rzÄ…
lewej): Krzysztof Pasicki - trener zespołu, Sylwia Padiasek, Monika Tarkowska, Karolina Kurkowska, Marta Dreczko, Ola
Kuich, Marek Wiernik - Radny Dzielnicy Ursynów, Bożidar Blażević - Z-ca Burmistrza Dzielnicy Ursynów; (dolny rzÄ…d od
lewej): Maria Wąsowska, Aneta Jastrzębska, Aneta Kosiorek, Katarzyna Karaś, Ewelina Kołodziejczyk, Natalia Świąt
Utworzono 4 March, 2017, 05:16