System Sportu Młodzieżowego (SSM) jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki
szkolenia sportowego, możliwości podnoszenia poziomu sportowego oraz przygotowania
zawodników w kategorii juniorów do reprezentowania kraju we współzawodnictwie
międzynarodowym. Program jest dofinansowywany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury
Fizycznej, samorządów wojewódzkich, samorządów lokalnych i sponsorów. Realizatorem
SSM w województwie podlaskim jest Podlaska Federacja Sportu w Białymstoku.
W systemie ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży rywalizacja
ramach
Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz juniorów – w Mistrzostwach Polski Juniorów.
MUKS Stoczek 45 Białystok od 1998 roku zdobywa punkty w dwóch dyscyplinach: szachy i
taekwon-do, od 2005 również w piłce siatkowej. Punktacja szachistów obejmuje zawody
finałowe z cyklu Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zaś zawodnicy
taekwon-do uzyskują punkty również za Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.
W rankingu klubów województwa podlaskiego w latach 1998-2003 MUKS Stoczek 45
Białystok zajmuje bardzo wysoką, bo 16. pozycję z dorobkiem 260 punktów. Z roku na rok
odnotowujemy wyraźny postęp. O ile w 1998 roku uzyskaliśmy 32 punkty, co dało nam 18.
miejsce, to rok później zdobyliśmy 39 punktów (16. miejsce), by w końcu w 2000 roku
zebrać aż 54 punkty (15. miejsce).
We współzawodnictwie sportowym Ministerstwa Sportu i Turystyki (wcześniej UKFiS i
MENiS) klubów sportowych województwa podlaskiego w 2001 roku MUKS Stoczek 45
Białystok zajął 14. miejsce w województwie podlaskim (na 83 sklasyfikowane) i 538. w
Polsce (na 2246). Zdobyliśmy 52 punkty (juniorzy – 2, juniorzy młodsi – 36, młodzicy – 14).
Punkty dla klubu zdobywali zawodnicy w dwóch dyscyplinach: taekwon-do ITF i szachy.
Taekwon-do uzyskało 44 punkty, co dało 2. pozycję w województwie i 20. w Polsce.
Pozostałe 8 punktów to dorobek szachistów (3. miejsce w województwie i 35. w Polsce).
W roku 2002 nasz dorobek był nieco mniejszy, ale w roku 2003 nastąpiła zdecydowana
poprawa. We współzawodnictwie sportowym uczniowskich klubów sportowych jesteśmy
sklasyfikowani na 2. pozycji w województwie podlaskim i na 26. miejscu w Polsce.
We współzawodnictwie sportowym Ministerstwa Sportu i Turystki w 2007 roku MUKS
Stoczek 45 Białystok zajął 13. miejsce w województwie podlaskim i 444. w Polsce (na 2944
0
sklasyfikowane). Zdobyliśmy 76,69 punktu (juniorzy – 21, juniorzy młodsi – 30,69, młodzicy
– 25). Punkty dla klubu zdobywali zawodnicy w trzech dyscyplinach: piłka siatkowa, szachy i
taekwondo ITF. Najwięcej punktów (40) uzyskało taekwondo ITF, co dało tej dyscyplinie 1.
pozycję w województwie i 22. w Polsce. 20 punktów to dorobek szachistów (3. w
województwie i 23. w Polsce), zaś pozostałe 16,69 – piłki siatkowej juniorów młodszych (1.
w województwie i 39. w Polsce).
We współzawodnictwie sportowym Ministerstwa Sportu i Turystki w 2008 roku MUKS
Stoczek 45 Białystok zajął 9. miejsce w województwie podlaskim (na 98 sklasyfikowanych) i
283. w Polsce (na 2998 sklasyfikowanych). Zdobyliśmy 107 punktów (juniorzy – 24, juniorzy
młodsi – 35, młodzicy – 48). Punkty dla klubu zdobywali zawodnicy w czterech
dyscyplinach: koszykówka, piłka siatkowa, szachy i taekwondo ITF. Najwięcej punktów (58)
uzyskało taekwondo ITF, co dało tej dyscyplinie 1. pozycję w województwie i 18. w Polsce.
31 punktów to dorobek szachistów (2. w województwie i 19. w Polsce), 12 – piłki siatkowej
mężczyzn (2. w województwie i 54. w Polsce), 6 – koszykówki kobiet (4. w województwie i
106
sklasyfikowanych) i 435. w Polsce (na 3047 sklasyfikowanych). Zdobyliśmy 79 punktów
(juniorzy – 8, juniorzy młodsi – 39, młodzicy – 32). Punkty dla klubu zdobywali zawodnicy
w trzech dyscyplinach: piłka siatkowa, szachy i taekwondo ITF. Najwięcej punktów (37)
mężczyzn (2. w województwie i 49. w Polsce).
We współzawodnictwie sportowym Ministerstwa Sportu i Turystki w 2010 roku MUKS
Stoczek 45 Białystok zajął 9. miejsce w województwie podlaskim (na 109 sklasyfikowanych).
Zdobyliśmy 94,87 punktu (juniorzy – 19, juniorzy młodsi – 58, młodzicy – 17,87). Punkty dla
klubu zdobywali zawodnicy w dwóch dyscyplinach: szachy i taekwondo ITF. Najwięcej
punktów (57,87) uzyskało taekwondo ITF, co dało tej dyscyplinie 1. pozycję w województwie
i 15. w Polsce. 37 punktów to dorobek szachistów (2. w województwie i 13. w Polsce).
113
sklasyfikowanych) i 345. w Polsce (na 3192). Zdobyliśmy 101 punktów (juniorzy – 34,
juniorzy młodsi – 45, młodzicy – 22). Punkty dla klubu zdobywali zawodnicy w dwóch
sportach: szachy i taekwondo ITF. Najwięcej punktów (55) uzyskały szachy, co dało tej
1
dyscyplinie 2. pozycję w województwie i 8. w Polsce. 46 punktów to dorobek taekwondo (1.
w województwie i 18. w Polsce).
We współzawodnictwie sportowym MSiT w 2012 roku MUKS Stoczek 45 Białystok zajął 10.
miejsce w województwie podlaskim (na 115 sklasyfikowanych klubów) i 341. w Polsce (na
3315). Zdobyliśmy 103,29 punktu (juniorzy – 58, juniorzy młodsi – 29, młodzicy – 16,29).
Punkty dla klubu zdobywali zawodnicy w dwóch sportach: szachy i taekwon-do ITF.
Najwięcej punktów (80) uzyskały szachy, co dało tej dyscyplinie 2. pozycję w województwie
i 5. w Polsce. 23,29 punktu to dorobek taekwon-do (2. w województwie i 35. w Polsce).
We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za rok 2013 MUKS Stoczek 45
Białystok zajął 7. miejsce w województwie podlaskim (na 115 sklasyfikowanych klubów) i
162. w Polsce (na 3330). Zdobyliśmy 169 punktów (juniorzy – 126, juniorzy młodsi – 33,
młodzicy – 10). Punkty dla klubu zdobywali zawodnicy w dwóch sportach: szachy i
taekwondo ITF. Najwięcej punktów (133) uzyskały szachy, co dało tej dyscyplinie pierwszą
pozycję w województwie i drugą w Polsce. Dorobek taekwondo ITF to 36 punktów (pierwsza
pozycja w województwie i 24. w Polsce).
We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za rok 2014 MUKS Stoczek 45
101. w Polsce (na 3371). Klub zdobył 221 punktów (juniorzy – 168, juniorzy młodsi – 37,
młodzicy – 16). Punkty dla klubu wywalczyli zawodnicy w dwóch sportach: szachy i
taekwondo ITF. Najwięcej punktów (162) uzyskały szachy, co dało tej dyscyplinie 1. pozycję
w województwie i 1. w Polsce. Dorobek taekwondo ITF to 59 punktów (1. pozycja w
województwie i 19. w Polsce).
We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za rok 2015 MUKS Stoczek 45
Białystok zajął 6. miejsce w województwie podlaskim (na 118 sklasyfikowanych klubów).
Klub zdobył 174 punkty (juniorzy – 118, juniorzy młodsi – 34, młodzicy – 22). Punkty dla
klubu wywalczyli zawodnicy w dwóch sportach: szachy i taekwondo ITF. Najwięcej punktów
(162) uzyskały szachy, co dało tej dyscyplinie 1. pozycję w województwie i 2. w Polsce.
Dorobek taekwondo ITF to 12 punktów (3. pozycja w województwie).
Oto szczegółowe zestawienie wyników Klubu we współzawodnictwie sportowym dzieci i