aukcja varia (7) - Sopocki Dom Aukcyjny
25 lat 25 lat CMYK AUKCJA VARIA (7) CENA: 20 zł (z 23% VAT) | ISBN 978-83-64192-71-5 8 SIERPNIA 2015 25 lat 25 lat 25 lat 25 lat AUKCJA VARIA (7) 8 sierpnia (sobota) 2015, godz. 17.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego w Gdańsku, ul. Długa 2/3 tel. 58 301 05 54 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 27 lipca do 8 sierpnia 2015 r. Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA SOPOTU 1 Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże) Droga przez wieś olej, tektura, 17 × 25 cm sygn. p. d.: Wł. Chmieliński. cena wywoławcza: 2 000 zł 2 Michał Stańko (1901 Sosnowiec – 1969 Zakopane) Jesienny pejzaż górski, 1954 r. olej, tektura, 33 × 41 cm sygn. i dat. p. d.: M. Stańko/954 cena wywoławcza: 2 500 zł 3 Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek k. Warszawy) Droga wiejska zimą olej, płótno, 62 × 92 cm sygn. l. d: WIKTOR KORECKI cena wywoławcza: 6 000 zł 2 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 4 Władysław Chmieliński (1911 Warszawa – 1979 tamże) Polowanie olej, tektura, 34 × 50 cm sygn. p. d.: Wł. Chmieliński. cena wywoławcza: 6 600 zł 5 Jerzy Kossak (1886 Kraków – 1955 tamże) Odpoczynek olej, tektura, 30 × 40 cm sygn. p. d.: Jerzy Kossak na odwrocie odręczny napis artysty potwierdzający autentyczność cena wywoławcza: 8 000 zł AU KCJA VARIA ( 7) 3 6 Malarz nieokreślony (poł. XIX w.) Portret mężczyzny olej, płótno, 52 × 41 cm cena wywoławcza: 700 zł 7 Malarz nieokreślony (XIX w.) Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane, 44× 75 cm cena wywoławcza: 4 200 zł 8 Lauritz Howe (1869 Odense – 1945 Kopenhaga) Żaglowiec na tle zamku Kronborg olej, płótno, 33 × 48 cm sygn. p. d.: L. Howe cena wywoławcza: 1 100 zł 4 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 10 9 Malarz nieokreślony Carl Fleischmann (2 poł. XIX w.) (1853–1936) Święty Antoni Martwa natura z owocami olej, sklejka, 21 × 15 cm w św. ramy olej, płótno naklejone na tekturę, cena wywoławcza: 400 zł 18 × 26,5 cm sygn. p. d.: C. Fleischmann. cena wywoławcza: 900 zł 11 Malarz nieokreślony (XIX w.) Łódź przy brzegu, 12 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) 1909 r. Czytający Żyd olej, deska, 31,5 × 19 cm sygn. i dat. p. d.: monogramem wiązanym MK/09. cena wywoławcza: 700 zł AU KCJA VARIA ( 7) olej, deska, 16 × 21 cm sygn. p. g.: nieczytelnie cena wywoławcza: 2 300 zł 5 13 Teodor Ziomek (1874 Skierniewice – 1937 Warszawa) Jesień nad rozlewiskiem olej, tektura, 32 × 49,5 cm sygn. l. d.: T. ZIOMEK cena wywoławcza: 4 200 zł 14 F. C. Hofmann (XIX/XX w.) Na wsi, 1897 r. olej, płótno, 53 × 74 cm sygn. i dat. p. d.: F. C. Hofmann/ S. Kietz 1897 cena wywoławcza: 1 400 zł 6 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 15 Malarz nieokreślony (XIX/XX w.) Park zimą olej, tektura, 15 × 18,5 cm sygn. p. d.: nieczytelnie na odwrocie odręczna dedykacja cena wywoławcza: 950 zł 16 Eugeniusz Dzierzencki (1095 Warszawa – 1990 Sopot) Łódka na fali olej, płótno, 50 × 70 cm sygn. p. d.: E. Dzierzencki cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 7) 7 17 Bronisława Rychter-Janowska (1868 Kraków – 1953 tamże) Skały – Capri olej, tektura, 21,5 × 33,5 cm sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.1929. na odwrocie napis: „Capri” Cena 40 000 Wystawiany i reprodukowany: Polskie malarki o morzu, Centralne Muzeum Morskie, 29 maja-31 sierpnia 2008 r. Gdańsk, Wyd. Centralne Muzeum Morskie, Gdańsk 2008 r., il. nr 33, s. 57 cena wywoławcza: 4 500 zł 18 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) Wydmy olej, płótno dublowane, 30,5 × 50,5 cm cena wywoławcza: 800 zł 8 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 19 Coj (1 poł. XX w.) Pejzaż ze skałami, 1936 r. olej, płótno, 40 × 50,5 cm sygn. p. d.: Coj 36 cena wywoławcza: 400 zł 20 Stanisław Wakuliński (1923 Pobikry k. Siemiatycz – 2013 Białystok) Lipsk nad Biebrzą olej, tektura, 36,5 × 52 cm sygn. l. d.: ST. WAKULIŃSKI/ LIPSK n/BIEBRZĄ cena wywoławcza: 600 zł 21 Stanisław Borysowski (1901 Lwów – 1988 Toruń) Pejzaż z mostem olej, tektura, 24 × 31 cm sygn. l. g.: Borysowski cena wywoławcza: 2 200 zł AU KCJA VARIA ( 7) 9 22 K. Thorsén (1 poł. XX w.) Rozlewiska, 1943 r. olej, płótno, 42 × 63 cm sygn. I dat. p. d.: K. THORSÉN./43. cena wywoławcza: 400 zł 23 Włodzimierz Nałęcz (1865 Kijów – 1946 Jeruzal k. Skierniewic) Pejzaż, 1936 r. olej, tektura, 23,5 × 31 cm sygn. i dat. l. d.: W. Nałęcz 1936 r. cena wywoławcza: 3 000 zł 10 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 24 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław) Świerk olej, płyta, 23,5 × 29,5 cm sygn. l. d.: Z. Dziurzyńska Rosińska cena wywoławcza: 1 200 zł 25 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław) Pejzaż z drzewem, 1971 r. olej, płyta, 27 × 23 cm sygn. p. d.: Z.Dziurzyńska Rosińska/1971 cena wywoławcza: 1 200 zł 26 Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański – 2005 Gdynia) Reda, 1966 r. olej, tektura, 24,5 × 30 cm sygn. l. d.: H. Baranowski na odwrocie pieczęć autorska artysty cena wywoławcza: 1 800 zł AU KCJA VARIA ( 7) 11 27 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) Studnia na skarpie olej, płótno, 21 × 35 cm cena wywoławcza: 200 zł 28 Jan Grubiński (1874 Warszawa – 1945 Rabka Zdrój) Poranna mgła olej, płótno, 40 × 64 cm sygn. l. d.: S. Grubiński cena wywoławcza: 4 200 zł 12 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 29 Jerzy Luczak-Szewczyk (1922 lub 1923 Lublin – 1973 lub 1974 Örebro/Szwecja) Pejzaż jesienny, 1950 r. olej, płótno, 46 × 55 cm sygn. p. d.: JLuczak/50 cena wywoławcza: 700 zł 30 Waldemar Nyström (1903 Ludvika/Szwecja – 1957) Kolumna Lipcowa na Placu Bastylii olej, płótno, 53 × 41 cm sygn. p. d.: Wald./Nyström/(data nieczytelna) cena wywoławcza: 550 zł AU KCJA VARIA ( 7) 13 31 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) Modlące się dziewczęta, 32 Konstanty Szewczenko (1910 Warszawa – 1991 tamże) Portret górala l. 40. XX w. olej, tektura, 21 × 14 cm gwasz, tektura, 23 × 16 cm w św. passe-partout na odwrocie dedykacja sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO cena wywoławcza: 900 zł ołówkiem cena wywoławcza: 220 zł 33 Malarz nieokreślony (2 poł. XX w.) Mary nocne olej, płótno, wym. 76 × 58 cm sygn. monogramem wiązanym nieczytelnie cena wywoławcza: 3 400 zł 14 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 34 Mateusz Ludwik Hajdukiewicz (1886–?) Dwie kobiety olej, płótno, 60 × 60,5 cm sygn. l. d.: Hajdukiewicz cena wywoławcza: 2 500 zł 35 Malarz nieokreślony (XX w.) Lenin wśród delegatów III Zjazdu Komsomołu w 1920 r., 1955 r. według obrazu Piotra Pietrowicza Biełousowa olej, płótno, 105 × 120 cm cena wywoławcza: 5 400 zł AU KCJA VARIA ( 7) 15 36 37 Mateusz Ludwik Hajdukiewicz Kasper Żelechowski (1886–?) (1863 Klecza Dolna k. Wadowic – 1942 Kraków) Pejzaż wśród łanów zbóż Pasterka gęsi, 1940 r. olej, tektura, 32 × 18 cm olej, tektura, 50 × 34,5 cm sygn. p. d.: Hajdukiewicz sygn. i dat. p. d.: KŻelechowski/940. cena wywoławcza: 300 zł cena wywoławcza: 1 000 zł 38 Ziembiński (1 poł. XX w.) Pejzaż ze stawem olej, płótno, 24,5 × 43,5 cm sygn. p. d.: (…) Ziembiński. (?) cena wywoławcza: 900 zł 16 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 39 Schulz (poł. XX w.) Bukiet kwiatów olej, sklejka, 80 × 60 cm sygn. l. d.: Schulz cena wywoławcza: 400 zł 40 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) Bitwa pod Młynarzami wg obrazu Wojciecha Kossaka z 1890 r. olej, płótno, 25 × 31 cm sygn. l. d.: ”W. Kossak cena wywoławcza: 1 400 zł 41 Stanisław Przesłański (1888 Barycz – 1969 Poznań) Portret dziewczyny olej, płótno, 70,5 × 50 cm sygn. p. d.: S. Przesłański cena wywoławcza: 2 800 zł AU KCJA VARIA ( 7) 17 42 Hans Büsseck (2 poł. XIX w.) Pejzaż górski olej, płótno, 66 × 77 cm sygn. p. d.: Hans Büsseck cena wywoławcza: 2 500 zł 43 C. Herforth (?) (1 poł. XX w.) Pejzaż alpejski olej, płótno, 58,5 × 85 cm sygn. l. d.: C. Herforth (?) cena wywoławcza: 1 100 zł 44 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) Ścieżka do morza olej, tektura, 23,5 × 29,5 cm w św. oprawy cena wywoławcza: 400 zł 18 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 45 Wiktor Korecki (1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek) Pejzaż zimowy olej, tektura, 24,5 × 34 cm sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI cena wywoławcza: 2 500 zł 46 Antoni Pawłowski (1875 Tomaszów Lubelski – ?) Statek na morzu olej, płótno, 67 × 96 cm sygn. p. d.: A. Pawlowski cena wywoławcza: 4 000 zł 47 Erna Wolff (XIX/XX w.) Nokturn, 1909 r. olej, płótno, 23,5 × 47,5 cm sygn. i dat. p. d.: Erna Wolff/09 cena wywoławcza: 600 zł AU KCJA VARIA ( 7) 19 48 Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa – 1990 Sopot) Zima olej, płótno, 25,5 × 35 cm sygn. p. d.: E.Dzierzencki cena wywoławcza: 800 zł 49 Eugeniusz Dzierzencki (1095 Warszawa – 1990 Sopot) Pejzaż z wiatrakiem, 1959 r. olej, płótno, 40 × 50 cm sygn. l. d.: E. Dzierzencki cena wywoławcza: 1 500 zł 20 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 50 Józef Skowroński (XIX/XX w.) Pejzaż zimowy olej, tektura, 35 × 18 cm sygn. l. d.: J. Skowroński cena wywoławcza: 400 zł 51 Eugeniusz Dzierzencki (1095 Warszawa – 1990 Sopot) Chata rybacka olej, tektura, 34 × 50 cm sygn. l. d.: E. Dzierzencki cena wywoławcza: 3 200 zł AU KCJA VARIA ( 7) 21 52 Baranowski (XX w.) Ilustracje do Pana Twardowskiego Wódka gdańska akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 27 cm sygn. monogramem wiązanym l. d.: AB? Pan Twardowski i diabeł akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 25 cm sygn. monogramem wiązanym l. śr.: AB? cena wywoławcza: 750 zł (para) 53 Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) Kwiat w doniczce, 1967 r. gwasz, papier, 33,5 × 23,5 cm w św. passe-partout sygn. u dołu: St. Chlebowski 67 cena wywoławcza: 700 zł 22 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 54 Anna Seifertowa (1907–1980) Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Zajączek akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 22 wraz z wierszykiem: Patrzcie jaka śliczna klatka, w niej króliczek nakrapiany. Już mu nasza Małgorzatka daje liści kapuścianych. cena wywoławcza: 100 zł 55 Anna Seifertowa (1907–1980) Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Skrzypek akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 24 wraz z wierszykiem: Dylu!...Dylu!...Ma Józek skrzypeczki z patyka! Świerszcz ma skrzypki z własnych nóżek, nie żałuje smyka! cena wywoławcza: 100 zł 56 Anna Seifertowa (1907–1980) Ilustracja do książki Marii Kownackiej Kwiatki Małgorzatki – Kwiatki akwarela, gwasz, papier, 24 × 17 cm sygn. p. d.: A.S oraz ołówkiem l. d.: Kwiatki Małgorzatki praca zamieszczona na str. 7 wraz z wierszykiem: To są śliczne kwiatki Naszej Małgorzatki, lecą do niej z łąki motyle i bąki. cena wywoławcza: 100 zł AU KCJA VARIA ( 7) 23 57 Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) Wazon z kwiatami gwasz, ołówek, papier, 41,5 × 32 cm w św. passe-partout sygn. l. d.: St. Chlebowski. cena wywoławcza: 700 zł 58 Zygmunt Karolak (1905 Kościelec k. Kalisza – 1999 Sopot) Kobieta na łące pastel, gwasz, papier, 40,5 × 27,5 cm sygn. l. d.: Zyg. KAROLAK cena wywoławcza: 1 800 zł 24 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 59 Antoni Procajłowicz (1876 Rodatycze/Galicja – 1949 Kraków) Zakole rzeki olej, tektura, 22 × 27 cm sygn. p. d.: A. S. PROCAJŁOWICZ cena wywoławcza: 3 200 zł 60 Otto Herdemertens (1891 Gdańsk – 1960 Hamburg) Barkasy akwarela, papier, 41 × 57 cm sygn. p. d.: Otto Herdemertens cena wywoławcza: 1 200 zł AU KCJA VARIA ( 7) 25 62 61 Stanisław Chlebowski Malarz nieokreślony (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) (1 poł. XX w.) Widok na ulicę Mariacką w Gdańsku Ulica Piwna w Gdańsku akwarela, gwasz, ołówek, papier, akwarela, papier, 21 × 17 cm 32 × 24 cm w św. passe-partout cena wywoławcza: 220 zł sygn. l. d.: St. Chlebowski cena wywoławcza: 500 zł 63 Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk) Widok na fontannę Neptuna w Gdańsku gwasz, ołówek, papier, 29,5 × 32,5 cm w św. passe-partout sygn. p. d.: St. Chlebowski cena wywoławcza: 700 zł 26 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 64 Malarz nieokreślony 65 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) (1 poł. XX w.) Pejzaż z rzeką Widok na wyspę Riddarholmen w Sztokholmie z 1860 r. akwaforta, papier, 35 × 28 cm (odcisk płyty) sygn. ołówkiem p. d.: nieczytelnie cena wywoławcza: 250 zł litografia, papier, wym. widoku 16,5 × 23 cm u dołu opis ołówkiem w języku szwedzkim cena wywoławcza: 100 zł 66 Malarz nieokreślony (2 poł. XIX w.) Widok na wzgórze zamkowe w Kwedlinburgu akwaforta kolorowana, wym. wycisku 19 × 15 cm sygn. p. d.: nieczytelna u dołu opis ołówkiem cena wywoławcza: 220 zł AU KCJA VARIA ( 7) 67 Malarz nieokreślony (1 poł. XX w.) Widok na Uniwersytet Wrocławski akwaforta, sucha igła, papier, 18,5 × 13,5 cm sygn. p. d.: nieczytelna u dołu opis ołówkiem cena wywoławcza: 220 zł 27 68 Zawieszka z perłą XX w. złoto pr. ok. 585, m. 2,46 g 4 diamenty łącznie ok. 0,03 ct, Si-P1/H, perła hodowlana śr. ok. 10 mm 69 cena wywoławcza: 1 000 zł Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 5,89 g 15 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, Si-P1/I-J cena wywoławcza: 1 300 zł 70 Zawieszka z perłą i brylantami XX w. złoto pr. ok. 585, m. 3,40 g 7 diamentów łącznie ok. 0,06 ct, Si2-P1/H, 1 perła hodowlana śr. ok. 10,0 × 8,00 mm cena wywoławcza: 750 zł 71 Pierścionek z perłą XX w. złoto pr. ok. 585, m. 6,92 g 20 brylancików łącznie 0,15 ct, Si-P1/H, 1 perła hodowlana śr. ok. 10,00 mm cena wywoławcza: 1 200 zł 28 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 73 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 4,03 g 4 diamenty łącznie ok. 0,05 ct, Si/K-L-O-P, 72 2 perły hodowlane śr. ok. 7,10 mm Pierścionek cena wywoławcza: 1 100 zł XX w. złoto pr. ok. 585, m. 3,93 g 6 brylantów łącznie ok. 0,10 ct, Si/H perła hodowlana; śr. 6,50 mm cena wywoławcza: 1 300 zł 74 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 7,38 g 38 brylantów łącznie ok. 1,20 ct, Si-P1/I-J cena wywoławcza: 2 800 zł 75 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 4,85 g 10 brylantów łącznie ok. 0,08 ct, Si/I-J, 1 perła hodowlana, śr. ok. 12,00 mm cena wywoławcza: 1 100 zł AU KCJA VARIA ( 7) 29 76 Kolczyki XX w. złoto pr. ok. 585, m. 2,56 g 2 diamenty łącznie ok. 0,02 ct, Si2-P1/I-J, rubiny łącznie ok. 0,40 ct cena wywoławcza: 900 zł 77 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 0,585, m. 3,75 g 9 brylancików łącznie ok. 0,10 ct, Si-P1/I-J cena wywoławcza: 1 000 zł 78 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 5,18 g 7 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, Si/I-J cena wywoławcza: 1 200 zł 79 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 3,99 g 6 brylantów łącznie ok. 0,07 ct, pozostałe kamienie: rubin, szmaragd, 2 szafiry, łącznie ok. 0,15 ct cena wywoławcza: 1 000 zł 30 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 80 Broszka – rakieta tenisowa XX w. złoto pr. ok. 750, m. 5,91 g brylanty łącznie ok. 0,45 ct, Si/H oraz 44 rubinki syntetyczne cena wywoławcza: 3 200 zł 81 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 750, m. 7,07 g turmalin różowy ok. 2,25 ct, 12 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, Si-P1/H cena wywoławcza: 2 400 zł 82 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 750, m. 6,58 g 15 brylantów łącznie 0,12 ct, P1/I-J, topazy, oliwiny, kwarce, turmaliny łącznie ok. 4,00 ct cena wywoławcza: 3 200 zł AU KCJA VARIA ( 7) 31 83 Pierścionek z brylantem XX w. złoto pr. 750, m. 3,25 g brylant 0,20 ct, VS/H cena wywoławcza: 2 200 zł 84 Pierścionek art déco l. 20–30. XX w. złoto pr. 585, m. 3,53 g 2 brylanty łącznie 0,36 ct, VS-Si/H, oraz pozostałe diamenty łącznie 0,22 ct, Si-P1/I-J turmalin zielony ok. 0,35 ct cena wywoławcza: 1 500 zł 85 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 750, m. 4,72 g brylant centralny 0,16 ct oraz 9 sztuk łącznie ok. 0,09 ct, Si/H cena wywoławcza: 1 300 zł 86 Broszka poł. XX w. złoto pr. ok. 585, srebro, m. 6,90 g diament centralny ok. 0,20 ct oraz pozostałe łącznie 0,42 ct, P2/I-J cena wywoławcza: 1 900 zł 32 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 87 Kolczyki 2 poł. XX w. złoto pr. ok. 585, m. 7,16 g 2 oliwiny łącznie ok. 5,90 ct, szlif cejloński 32 diamenty łącznie 0,50 ct, VS-Si/H cena wywoławcza: 2 600 zł 88 Pierścionek XX w. białe złoto pr. ok. 585, m. 5,26 g brylant centralny 0,57 ct, P1/H-I oraz 23 brylanciki łącznie ok 0,50 ct, VS-Si-P1/H cena wywoławcza: 3 800 zł 89 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 4,06 g 14 brylantów łącznie ok. 0,85 ct, VS-Si/H, tanzanit ok. 3,50 ct cena wywoławcza: 3 800 zł 90 Pierścionek z diamentami XX w. złoto pr. 585, m. 4,29 g centralny brylant około 0,05 ct oraz 44 sztuki diamentów łącznie ok. 0,30 ct, Si-P1/H-I cena wywoławcza: 1 300 zł AU KCJA VARIA ( 7) 33 91 Broszka l. 20–30. XX w. srebro pr. 830, sygn. inicjałami „JS”; śr. 4 cm cena wywoławcza: 150 zł 92 Broszka l. 20–30. XX w. srebro pr. 900; śr. 4 cm cena wywoławcza: 150 zł 93 Broszka Niemcy, l. 20–30. XX w. srebro pr. 900, sygn. inicjałami „MH”; śr. 4,6 cm cena wywoławcza: 150 zł 34 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 94 Broszka w stylu art déco XX w. złoto pr. 585, m. 8,25 g 40 sztuk diamentów łącznie 0,20 ct, P1/H-I, 103 szafiry łącznie ok. 2,50 ct cena wywoławcza: 2 600 zł 95 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 2,67 g 24 diamentów łącznie ok. 0,20 ct, K-L-I-J/P1 9 szafirów łącznie ok. 0,25 ct cena wywoławcza: 1 300 zł 96 Broszka l. 20–30. XX w. srebro pr. 800, sygn. inicjałami „K.Z”; wym. 5,4 × 3,2 cm cena wywoławcza: 150 zł AU KCJA VARIA ( 7) 35 97 Kolczyki XX w. złoto pr. 18 K, m. 8,82 g 10 diamentów łącznie ok. 0,12 ct, Si-P1/I-J cena wywoławcza: 1 700 zł 98 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 4,88 g 14 sztuk brylantów łącznie ok. 0,20 ct, Si-P1/I-J cena wywoławcza: 1 000 zł 99 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 750, m. 11,35 g 18 diamentów łącznie ok. 0,40 ct, VS-Si/H oraz zielony chryzopraz cena wywoławcza: 4 000 zł 36 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 100 Pierścionek XX w. 101 złoto pr. ok. 585, m. 5,37 g 12 brylantów łącznie ok. 0,10 ct, Si/H Pierścionek cena wywoławcza: 1 300 zł XX w. złoto pr. ok. 585, m. 5,37 g 15 brylantów łącznie ok. 0,20 ct, P1/I-J, owalny topaz fasetowany ok. 1,30 ct cena wywoławcza: 1 700 zł 102 Bransoletka XX w. złoto pr. ok. 750, m. 17,04 g 18 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, Si-P1/I-J cena wywoławcza: 2 600 zł 103 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 8,07 g ametyst ok. 1,00 ct, rauty diamentowe łącznie ok. 0,30 ct, Si/H możliwość łatwego rozdzielania pierścionka na dwa: z ametystem oraz z brylancikami cena wywoławcza: 2 600 zł AU KCJA VARIA ( 7) 37 104 Pierścionek z szafirem XX w. złoto pr. ok. 585, m. 3,85 g 16 diamentów łącznie ok. 0,40 ct, Si-P1/H, szafir ok. 1,15 ct cena wywoławcza: 1 400 zł 105 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 7,05 g 70 brylantów łącznie ok. 1,80 ct, VS-Si/H cena wywoławcza: 4 400 zł 106 Pierścionek XX w. białe złoto pr. ok. 750, m. 9,02 g 3 korundy: szafir niebieski, złocisty, różowy, łącznie ok. 4,80 ct 14 diamentów łącznie ok. 0,24 ct, Si/H cena wywoławcza: 4 400 zł 38 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 107 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 4,50 g 12 brylantów łącznie ok. 0,40 ct, VS-P1/H, rubiny łącznie 1,10 ct cena wywoławcza: 5 000 zł 108 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 585, m. 3,95 g brylanty łącznie ok. 1,50 ct, Si-P1/H cena wywoławcza: 4 000 zł 109 Pierścionek XX w. złoto pr. ok. 750, m. 7,47 g 110 Pierścionek XX w. 10 brylantów łącznie ok. 0,60 ct, P1/K-L, złoto pr. ok. 750, m. 6,10 g 13 rubinów łącznie ok. 2,60 ct brylant centralny ok. 0,30 ct, cena wywoławcza: 3 800 zł oraz pozostałych 6 brylancików łącznie ok. 0,27 ct, VS/H cena wywoławcza: 3 200 zł AU KCJA VARIA ( 7) 39 111 Szklanica biedermeier 2 poł. XIX w. szkło bezbarwne i opalizujące, białe, złocenia; wys. 12,3 cm cena wywoławcza: 600 zł 112 Wazon 2 poł. XIX w. szkło bezbarwne, szlifowane, glazura bursztynowa, malowane czernią; wys. 19,5 cm 113 cena wywoławcza: 750 zł Szklanica biedermeier 2 poł. XIX w. szkło czerwone, powlekane warstwą szkła mlecznego białego; wys. 11 cm cena wywoławcza: 500 zł 114 Zestaw do wina dla 6 osób 2 poł. XX w. w zestawie: dzbanek i 6 kieliszków; szkło, bezbarwne i rubinowe; wys. kieliszka 21 cm, wys. dzbana 29 cm cena wywoławcza: 700 zł 40 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 115 Lustro toaletowe Wenecja, XX w. szkło bezbarwne, drewno; wys. 25 cm; tafla uszkodzona cena wywoławcza: 550 zł 116 Wazon WMF, linia Perlora, proj. l. 30. XX w. szkło bezbarwne, zatopione kropeczki; wys. 23,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 117 Karafinka 1 poł. XX. szkło bezbarwne, metal; wys. 18 cm cena wywoławcza: 250 zł 118 119 Karafka Dzban XIX/XX w. XX w. szkło bezbarwne, kryształowe; wys. 35 cm cena wywoławcza: 400 zł AU KCJA VARIA ( 7) szkło bezbarwne i czerwone; wys. 43 cm cena wywoławcza: 200 zł 41 120 Wazon art déco 1935 r. szkło dymne, kryształowe, sygnowany; wys. 16,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 121 Karafka XX w. szkło dymne, szlifowane; wys. 19,5 cm 122 cena wywoławcza: 250 zł Wazonik 1 poł. XX w. szkło bezbarwne i opalowe zielone, okucie metalowe; wys. 13 cm cena wywoławcza: 500 zł 123 Wazon XX w. szkło bezbarwne; wys. 22 cm cena wywoławcza: 300 zł 42 124 Wazon 1 poł. XX w. szkło zielonkawe, sygnowany; wys. 21,5 cm cena wywoławcza: 300 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 125 Zestaw do likieru 2 poł. XX w. szkło bezbarwne trawione, malowane; wys. karafki 17 cm cena wywoławcza: 600 zł 126 Wazon w stylu secesyjnym 1 poł. XX w. szkło mrożone, szlifowane, ręcznie malowane; wys. 20 cm cena wywoławcza: 100 zł 127 Flakon 1 poł. XX w. szkło błękitne, prasowane, satynowane; wys. 22 cm cena wywoławcza: 360 zł AU KCJA VARIA ( 7) 128 Flakon proj. Michael Powolny, 1908 r. szkło pomarańczowe i czarne; wys. 9 cm cena wywoławcza: 180 zł 43 129 Para filiżanek do mokki Thomas/Rosenthal, l. 50–60. XX w. porcelana, złocenia; wys. filiżanki 4,5 cm cena wywoławcza: 160 zł 130 Wazon Rosenthal, ok. 1935 r. porcelana, złocenie; wys. 28,5 cm cena wywoławcza: 700 zł 131 Wazonik Paul Pastaud, Limoges, l. 30. XX w. 132 porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys. 22,5 cm Talerz cena wywoławcza: 290 zł Alboth & Kaiser, l. 1935–1938 porcelana szkliwiona, złocenia; śr. 31 cm cena wywoławcza: 600 zł 133 Żardiniera 2 poł. XIX w. ceramika, metal, kobalt, złocenia; sygnowana „EB/S”; wys. 37 cm, dł. 60 cm; małe pęknięcie ceramiki przy krawędzi cena wywoławcza: 1 500 zł 44 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 134 Zestaw śniadaniowy Rosenthal, l. 50–60. XX w. porcelana szkliwiona, złocenia; wys. filiżanki 6,5 cm cena wywoławcza: 100 zł 135 Figurka kaczek Rosenthal, l. 1935–1949 porcelana, malatury podszkliwne; wys. ok. 7 cm 136 cena wywoławcza: 290 zł Figura tancerki Unterweißbach, l. 1940–1953 porcelana, malatury podszkliwne; wys. 25,5 cm cena wywoławcza: 700 zł 137 Serwis do kawy Ćmielów, l. 40. XX w. w zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków; porcelana, kalkomania, złocenia; wys. dzbanka 23 cm cena wywoławcza: 900 zł AU KCJA VARIA ( 7) 45 138 Serwis do herbaty 2 poł. XX w. w zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków, 6 talerzyków; porcelana, malatury podszkliwne, złocenia; wys. dzbanka 14,5 cm cena wywoławcza: 700 zł 139 Figurka ptaszka Bing & Grøndahl, l. 1970–1983 porcelana szkliwiona; wys. 5,5 cm cena wywoławcza: 150 zł 141 140 Figurka ptaszka Figurka szczeniaka Royal Copenhagen, proj. Olaf Mathiasen, 1912 r., Royal l. 1923–1934 Copenhagen, przed 1935 r. porcelana szkliwiona; porcelana szkliwiona; dł. ok. 12 cm wys. 9,5 cm cena wywoławcza: 290 zł cena wywoławcza: 200 zł 142 Figura kanadyjkarza Jibokeca, l. 60. XX w. fajans szkliwiony; dł. ok. 50 cm cena wywoławcza: 500 zł 46 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 143 Figurka ptaszka Bing & Grøndahl, l. 1902–1914 porcelana szkliwiona; wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 200 zł 144 Figurka ptaszka Royal Copenhagen, 1957 r. 145 porcelana szkliwiona; wys. 8 cm Figurka ptaszka cena wywoławcza: 150 zł Royal Copenhagen, 1958 r. porcelana szkliwiona; wys. 8 cm cena wywoławcza: 150 zł 147 Serwis do kawy i herbaty Japonia, 1 poł. XX w. 146 Figurka ptaszka Royal Copenhagen, 1978–1979 r. porcelana szkliwiona; wys. 6,5 cm cena wywoławcza: 150 zł AU KCJA VARIA ( 7) w zestawie: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, cukiernica, 6 filiżanek, 5 spodków, 6 talerzyków; porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys. dzbanków 18,5 cm i 15,5 cm cena wywoławcza: 700 zł 47 148 Patera Włocławek, l. 60. XX w. fajans, malatury podszkliwne; śr. 28,5 cm cena wywoławcza: 90 zł 149 Patera Wałbrzych, l. 60. XX w. porcelit, malatury naszkliwne, drapany; śr. 32 cm cena wywoławcza: 90 zł 150 Patera Fabryka Porcelany Krzysztof, l. 60. XX w. porcelana, malatury naszkliwne; śr. 32 cm cena wywoławcza: 90 zł 48 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 152 151 Figurka dziewczynki z owcą Zestaw deserowy ZSRR, l. 50-60. XX w. proj. Lis Müller, Rosenthal, linia porcelana, malatury naszkliwne; Rendezvous, od 1965 r. wys. 16,5 cm porcelana, malatury naszkliwne; dł. półmiska 23,5 cm 153 cena wywoławcza: 300 zł Świecznik cena wywoławcza: 90 zł Włocławek, l. 60. XX w. fajans szkliwiony; wys. 13 cm cena wywoławcza: 70 zł 154 Patera Włocławek, l. 60. XX w. fajans, malatury naszkliwne; śr. 29,5 cm cena wywoławcza: 90 zł AU KCJA VARIA ( 7) 49 155 156 Łyżka Zestaw do herbaty Brema, pocz. XX w. John & William Deakin, Sheffield, 1926 r. srebro pr. 800, m. 110 g; w zestawie: dzbanek, cukiernica i mlecz- dł. 25,5 cm nik; srebro sterling, m. 715 g, drewno; wys. dzbanka 16 cm cena wywoławcza: 250 zł cena wywoławcza: 5 000 zł 157 Para łyżek sałatkowych Brema, pocz. XX w. srebro pr. 800, m. 190 g; dł. 21 cm 159 cena wywoławcza: 500 zł Widelec do wędlin 158 Th. Rudolph, Niemcy, k. XIX w. Komplet 6 widelców srebro pr. 800; m. 35 g, Hugo Sandig, Wrocław, l. 1869–1910 dł. 20,5 cm srebro pr. 800, m. 310 g; dł. 21 cm cena wywoławcza: 100 zł cena wywoławcza: 500 zł 160 Komplet sztućców do ryb dla 6 osób Frantisek Bibus, Ostrawa, l. 1929–1940 srebro pr. 800, m. 605 g; dł. noża 21 cm cena wywoławcza: 1 500 zł 50 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 161 Komplet 6 pucharków M. Fred Hirsch Co., Jersey City, l. 1920–1945 srebro sterling, m. 540 g; wys. 8 cm cena wywoławcza: 1 300 zł 162 Sitko 1 poł. XX w. 163 Komplet 6 łyżek srebro pr. 800, kość, m. 107 g; śr. 10,5 cm cena wywoławcza: 70 zł Lwów, ok. 1900 r. srebro pr. 3, m. 395 g, sygnowany literami BS; dł. 22,5 cm cena wywoławcza: 800 zł 165 164 Para lichtarzy C. G. Hallberg, Szwecja, 1959 r. srebro sterling, sygn. CGH; wys. 8,5 cm cena wywoławcza: 350 zł AU KCJA VARIA ( 7) Komplet 6 łyżek Niemcy, ok. 1900 srebro pr. 800, m. 275 g, sygnowany; dł. 21 cm, na trzonku litera „L”, monogram „M.L.” cena wywoławcza: 500 zł 51 166 Torebka balowa Wiedeń, ok. 1866 r. srebro pr. 750, m. 280 g, satyna; wym. torebki 18 × 18 cm cena wywoławcza: 700 zł 167 168 Łyżeczka Papierośnica Niemcy, 1 poł. XX w. srebro pr. 800, grawerunek z nazwą Berchtesgaden, m. 15 g; dł. 10,5 cm Austro-Węgry, l. 1872–1922 srebro pr. 900, m. 105 g, niello; wym. 10,5 × 7,5 cm cena wywoławcza: 50 zł cena wywoławcza: 450 zł 169 Komplet miseczek dla 6 osób Kashmir Silver Works, Pakistan, XX w. 170 w zestawie: 6 miseczek i talerzyków; Ramka do fotografii srebro, m. 1800 g; oryginalne opakowanie; wys. miseczki 4 cm, śr. talerzyka 52 Florencja, od 1969 r. 18 cm srebro pr. 925; wys. 18 cm cena wywoławcza: 2 800 zł cena wywoławcza: 300 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 172 171 173 Serwetnik Serwetnik Serwetnik 1 poł. XX w. Dania, poł. XX w. plater srebrzony; wys. 9,5 cm mosiądz, sygnowany; dł. 14 cm plater srebrzony; wys. 8,5 cm cena wywoławcza: 80 zł cena wywoławcza: 90 zł cena wywoławcza: 80 zł 1 poł. XX w. 174 Para serwetników Szwecja, l. 20–30. XX w. plater; wys. 8,5 cm 175 cena wywoławcza: 150 zł Solniczka Mstera Jewels, ZSRR, l. 50–60. XX w. alpaka srebrzona, szkło; wys. 3,5 cm, dł. łyżeczki 6 cm cena wywoławcza: 70 zł 176 Świecznik secesyjny ok. 1900 r. cyna srebrzona; wys. 24,5 cm cena wywoławcza: 200 zł 177 Paterka secesyjna pocz. XX w. AU KCJA VARIA ( 7) 178 Listownik secesyjny WMF Geislingen, l. 1880–1925 mosiądz srebrzony; dł. 29 cm cyna srebrzona; wys. 33 cm cena wywoławcza: 90 zł cena wywoławcza: 1 800 zł 53 179 180 Koszyczek Koszyczek 1 poł. XX w. WMF, Geislingen, ok. 1910 r. plater; dł. 17 cm plater; wys. bez uchwytu 5,5 cm cena wywoławcza: 100 zł cena wywoławcza: 130 zł 181 Koszyczek 1 poł. XX w. metal srebrzony, wym. 19,5 × 11 × 7 cm 182 cena wywoławcza: 150 zł Serwetnik 1 poł. XX w. plater; dł. 14 cm cena wywoławcza: 80 zł 183 Taca Johan Engström, Eskilstuna, ok. 1900 r. fajans, plater; śr. z uchwytami 50 cm cena wywoławcza: 450 zł 54 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 184 Serwis 3-częściowy Szwecja, ok. 1900 r. w zestawie: czajnik, cukiernica, mlecznik; plater srebrzony; wys. czajnika 30 cm; pamiątkowy grawerunek na czajniku w języku szwedzkim cena wywoławcza: 450 zł 185 Para kandelabrów Ellis-Barker Silver Co., Birmingham, od 1932 r. plater; dekoracje w postaci kiści winogron; wys. 18 cm cena wywoławcza: 450 zł 186 Para kandelabrów XX w. plater; wys. 50 cm cena wywoławcza: 1 500 zł AU KCJA VARIA ( 7) 55 187 Żardiniera WMF, Geislingen, l. 1880–1925 plater, szkło rżnięte; wys. 19 cm, dł. 46,5 cm; pęknięcie szkła cena wywoławcza: 450 zł 189 188 Komplet naczyń do przypraw Madsen & T. Baagøes Electroplet og Nysølvvarefabrik, Kopenhaga, ok. 1900 r. Kałamarz plater, szkło; wys. 21 cm WMF, Geislingen, l. 1880–1925 cena wywoławcza: 350 zł plater, szkło kryształowe; wys. 13 cm cena wywoławcza: 250 zł 190 Serwis do kawy i herbaty XX w. w zestawie: 2 dzbanki, cukiernica, mlecznik; plater; wys. dzbanków 26,5 i 18,5 cm cena wywoławcza: 450 zł 191 Taca Israel Freeman & Son, Anglia, ok. 1900 r. posrebrzana; wym. 46,5 × 20 cm cena wywoławcza: 250 zł 56 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 192 Wazon 2 poł. XX w. metal srebrzony; wys. 17 cm cena wywoławcza: 200 zł 193 Para paterek Axel Gabriel Dufva, Szwecja, 1900 r. 194 plater srebrzony; wys. 17,5 cm Serwetnik art déco cena wywoławcza: 200 zł WMF, Geislingen, ok. 1935 r. plater; dł. 16,5 cm cena wywoławcza: 100 zł 195 196 Serwetnik Fraget, Warszawa, 1 poł. XX w. metal srebrzony, drobne przetarcia; wys. 17 cm Puzdro C. G. Hallberg, Szwecja, od 1961 r. plater srebrzony; wys. 10,5 cm, na spodzie grawerunek cena wywoławcza: 150 zł cena wywoławcza: 90 zł 197 Para kandelabrów OH Lagerstedt AB, Eskilstuna, ok. 1928 r. plater, drewno; wys. 22 cm; na spodzie pamiątkowy grawerunek w języku szwedzkim cena wywoławcza: 280 zł AU KCJA VARIA ( 7) 57 198 Figurka psa 1 poł. XX w. mosiądz; dł. 8 cm cena wywoławcza: 100 zł 199 Igielnik w kształcie buldoga 1 poł. XX w. 200 mosiądz; dł. 12 cm Igielnik w kształcie dzika cena wywoławcza: 180 zł 1 poł. XX w. mosiądz; dł. 12,5 cm cena wywoławcza: 130 zł 201 Skarbonka z figurką psa XIX/XX w. metal; wys. 8 cm cena wywoławcza: 250 zł 202 Figurka wilka XX w. mosiądz; dł. 11 cm cena wywoławcza: 130 zł 203 Kałamarz z figurką konia Höflinger, XIX/XX w. metal; wys. 11 cm cena wywoławcza: 380 zł 58 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 205 204 Pojemnik w kształcie muchy 1 poł. XX w. Popielniczka w kształcie pantofelka XX w. mosiądz; dł. 10 cm mosiądz; dł. 10,5 cm cena wywoławcza: 130 zł cena wywoławcza: 70 zł 206 Dziadek do orzechów XIX/XX w. mosiądz; dł. 12,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 207 Ikona podróżna Rosja, XIX w. 208 mosiądz, emalia; w centrum ukrzyżowany Pojemnik z nakrywką Chrystus, w kwaterach przedstawienia świętych i sceny biblijne; wys. 20 cm cena wywoławcza: 300 zł k. XIX w. mosiądz; dł. 8 cm cena wywoławcza: 130 zł AU KCJA VARIA ( 7) 59 209 Pieczęć herbowa z figurą Napoleona XX w. mosiądz; wys. 8 cm cena wywoławcza: 750 zł 210 Pieczęć z elementami wolnomularskimi pocz. XX w. mosiądz; wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 1 000 zł 211 Pieczęć z figurą Napoleona k. XIX w. mosiądz; wys. 6,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 213 212 Pieczęć herbowa Bokij (Topór odmienny) 2 poł. XX w. metal; wykonana w manierze XIX-wiecznej; wys. 10 cm cena wywoławcza: 1 200 zł Pieczęć herbowa Jastrzębiec XVIII/XIX w. mosiądz; staropolski herb szlachecki Jastrzębiec (Boleszczyc) z inicjałami „J.A.”; na literę „A” herbem tym pieczętowało się ok. 10 rodów szlacheckich w Polsce, w tym m. in.: Abramowscy, Adamczewscy, Albinowscy, Anasińscy i Arkuszewscy; wys. 9 cm cena wywoławcza: 1 000 zł 60 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 214 Pieczęć żydowska XIX w. brąz; wys. 2,5 cm cena wywoławcza 850 zł 215 Pieczęć w kształcie szponu 1 poł. XX w. mosiądz, agat; wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 216 Pieczęć w kształcie ptaka XX w. brąz; wys. 6 cm cena wywoławcza: 250 zł 217 Pieczęć z inicjałami XIX/XX w. mosiądz; wys. 4,2 cm cena wywoławcza: 150 zł 218 Pieczęć herbowa baronowska XIX w. metal; baronowski herb złożony składający się m. in. z godeł herbów: Jastrzębiec, Angermünde lub Cölmer, Nałęcz i Tępa Podkowa, należący prawdop. do rodziny Borowskich; szrafowany; wys. ok. 5 cm cena wywoławcza: 750 zł AU KCJA VARIA ( 7) 61 219 Pieczęć secesyjna ok. 1900 r. srebro pr. 830; wys. 6 cm cena wywoławcza: 380 zł 220 Pieczęć z gmerkiem prawdop. Francja, XIX w. metal; stylizowana na herb, tarcza w stylu francuskim, hełm w zawoju mieszczańskim; szrafowany; wys. 6 cm cena wywoławcza: 500 zł 221 Pieczęć z florystyczną dekoracją pocz. XX w. metal; wys. 6 cm cena wywoławcza: 400 zł 223 222 Pieczęć z huzarem XIX w. mosiądz; wys. 4,5 cm Pieczęć z inicjałami Göteborg, 1917 r. srebro; wys. 6,5 cm cena wywoławcza: 250 zł cena wywoławcza: 850 zł 62 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 224 Pieczęć z inicjałami Karlsbad, 2 poł. XIX w. metal, dekoracja rękojeści w postaci mozaiki; wys. 8 cm cena wywoławcza: 400 zł 225 Pieczęć z postacią XIX w. mosiądz, szkło; wys. 3,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 226 Pieczęć z delfinem XIX w. brąz; wys. 3,2 cm cena wywoławcza: 200 zł 227 Pieczęć z żółwiem Chiny, XIX/XX w. srebro, m. 105 g; na trzonku znaki szczęścia i długiego życia; wys. 9 cm cena wywoławcza: 900 zł AU KCJA VARIA ( 7) 228 Pieczęć w kształcie orła w koronie pocz. XX w. mosiądz; wys. 6 cm cena wywoławcza: 900 zł 63 230 229 Zestaw przyborów do pisania Kadzielniczka k. XIX w. Chiny, XX w. miedź, mosiądz, emalia komórkowa; wys. 16 cm cena wywoławcza: 650 zł w zestawie: pióro, ołówek, nożyk do otwierania listów, pieczęć; srebro pr. 935, emalia, kość; dł. nożyka 16 cm; oryginalne etui cena wywoławcza: 650 zł 231 Lorgnon XIX/XX w. metal złocony, szkła powiększające; dł. rączki 7 cm; stan dobry, przetarcia złoceń, mechanizm sprawny cena wywoławcza: 200 zł 232 Figura kobiety k. XIX w. brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. z cokołem 30,5 cm cena wywoławcza: 1 400 zł 64 233 Zegar kominkowy Francja, l. 20–30. XX w. mosiądz, emalia; mechanizm sprawny; wys. 39,5 cm cena wywoławcza: 1 000 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 235 Fajka k. XIX w. pianka morska, bursztyn; dł. ok. 18,5 cm, oryginalne etui 234 cena wywoławcza: 800 zł Zegar biurkowy l. 20. XX w. 236 drewno, częściowo polichromowane, mosiądz; mechanizm Taca sprawny; wys. 11 cm Budapeszt, ok. 1900 r. cena wywoławcza: 250 zł drewno, srebro pr. 3; śr. 36 cm cena wywoławcza: 650 zł 237 Para wazoników Chiny, XX w. 238 Fajka czerwona laka, mosiądz; wys. 17 cm cena wywoławcza: 500 zł Niemcy, k. XIX w. pianka morska, bursztyn; dł. ok. 18 cm, oryginalne etui cena wywoławcza: 800 zł 239 Taca ok. 1900 r. fajans, malatury podszkliwne, bambus; wym. 38 × 55 cm (oprawa) cena wywoławcza: 700 zł AU KCJA VARIA ( 7) 65 240 Skarbonka Domowa Kasa Oszczędności Władysław Chudzikowski, Lwów, 1928 r. metal, wym. 11 × 11 × 6 cm; kluczyk cena wywoławcza: 350 zł 241 242 Piersiówka Piersiówka 1 poł. XX w. 1 poł. XX w. szkło, skóra, metal, korek; metal; dł. 11,5 cm cena wywoławcza: 120 zł 243 Tasak i toporek kuchenny 1 poł. XX w. stal, żeliwo, mosiądz, drewno; dł. 26,5 i 20 cm cena wywoławcza: 100 zł dł. 12,5 cm cena wywoławcza: 180 zł 244 Węgielnica Gebrüder Wichmann, Berlin, 1 poł. XX w. metal, szkło, oryginalne etui; wys. 4,5 cm cena wywoławcza: 180 zł 246 245 Moździerz pocz. XX w. mosiądz; wys. 11 cm cena wywoławcza: 100 zł 66 Kompas Meridian Szwajcaria, po 1937 r. model MG-3002 Oulianoff, wbudowany klinometr; dł. 14,5 cm, oryginalne etui cena wywoławcza: 150 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 247 Fajka poł. XIX w. drewno, masa perłowa, główka fajki porcelanowa z wizerunkiem młodej kobiety, wełna; dł. 75 cm cena wywoławcza: 800 zł 248 Fajka Niemcy, poł. XIX w. drewno, główka fajki porcelanowa z wizerunkiem Jerzego V, króla Hanoweru, kość, wełna, sznurek; dł. 67,5 cm cena wywoławcza: 800 zł 249 Świecznik w akcesoriami hippicznymi 1 poł. XX w. mosiądz; wys. 28 cm cena wywoławcza: 450 zł 250 Figura kobiety k. XIX w. alabaster; wys. z cokołem 42 cm, uszkodzona jedna stopa cena wywoławcza: 1 600 zł 251 Lustro w stylu Ludwika Filipa ok. 1870 r. mahoń; wym. 104 × 65 cm cena wywoławcza: 450 zł AU KCJA VARIA ( 7) 67 REGUL AMIN AUKCJI 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez 8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu. komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich 9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj- a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny sądowym i skarbowym. wystawia faktury VAT marża. 2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem. 10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za 3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: 4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku przed rozpoczęciem licytacji. Polskiego powiększonym o 3%. 5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume- 11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość 12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji. pełnej zapłaty. 6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi- 13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów. bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon. 7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu. TABELA POSTĄPIEŃ: cena postąpienia 0 – 500 10 zł 500 – 1 000 50 zł 1 000 – 5 000 100 zł 5 000 – 10 000 200 zł 10 000 – 20 000 500 zł od 20 000 1 000 zł Z L E C E N I E L I C Y TA C J I Sopocki Dom Aukcyjny ul. Długa 2/3 80-827 Gdańsk tel. 58 301 05 54 fax 58 301 41 27 [email protected] AUKC JA VARIA (7) 8 sierpnia 2015 (sobota), godz. 17.00 Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. ___________________________________________________________________________________________________________________ imię i nazwisko ___________________________________________________________________________________________________________________ dokładny adres ________________________________________ telefon, fax, e-mail ____________________ NIP (dla firm) ____________________________________________ numer dokumentu tożsamości SDA gwarantuje poufność danych osobowych. Proszę o licytację następujących pozycji: Nr pozycji w katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota lub licytacja telefoniczna Zlecenie licytacji z limitem SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości. Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. _____________________________ numer Państwa telefonu do licytacji Ja niżej podpisany/a oświadczam, że: Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia. _________________________________ Imię i nazwisko ________________________ data, podpis Zapraszamy do naszego nowego salonu w historycznej kamienicy pr y Złotej Bramie poniedziałek – piątek 11–18 sobota: 11–15 Gdańsk, ul. Długa 2/3 tel. (58) 301 05 54, [email protected] 25 lat 25 lat CMYK Kisling Mojżesz (1891 Kraków – 1953 Sanary-sur-Mer) Pejzaż z Sanary-sur-Mer AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 1 5 S I E RP NIA (S O B O TA ) , go d z. 16. 00 W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO SOPOT, UL. BOH.MONTE CASINO 43 TEL. 58 550 16 05 2 Aleksander Świeszewski (1839–1895), Krajobraz wiejski, 1888 r. olej, płótno, 55 x 101 cm, sygn. p. d.: A.v.Swieszewski.1888/Monachium PRZYJMUJEMY OBIEKTY NA AUKCJE WYCENA BEZPŁATNA konsultacja praw autorskich dzieł sztuki – adwokat Donat Paliszewski SOPOCKI DOM AUKCYJNY W POLSCE: KRAKÓW SOPOT SOPOT GALERIA GALERIA GALERIA SALON SZTUKI GALERIA SZTUKI DAWNEJ MODERN GDAŃSK DAWNEJ WARSZAWA ul. Boh. Monte Cassino 43 ul. Boh. Monte Cassino 43 ul. Długa 2/3 Rynek Główny 43 ul. Nowy Świat 54/56 81-768 Sopot 81-768 Sopot 80-827 Gdańsk 31-017 Kraków 00-363 Warszawa tel. 58 550 16 05 tel. 58 551 22 89 tel. 58 301 05 54 tel. 12 429 12 17 tel. 22 828 96 98 [email protected] [email protected] [email protected] [email protected] [email protected] opracowanie katalogu: Agnieszka Chrzanowska, Natasza Szapańska zdjęcia: Agnieszka Chrzanowska, Jarosław Nienartowicz, Natasza Szapańska opracowanie graficzne: Jędrzej Łoś, Activa Studio druk: ArtDruk Zakład Poligraficzny, Kobyłka Sandra Arabska, bez tytułu, 2012 olej, płótno, 130 x 200 cm młodasztuka 53 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI • 15 SIERPNIA (SOBOTA) 2015 • GODZ. 19.00 SOPOT • SOPOCKI DOM AUKCYJNY • UL. BOH. MONTE CASSINO 43 TEL.: (58) 551 22 89, 603 890 001 • E-MAIL: [email protected] WSZYSTKIE CENY WYWOŁAWCZE 500 ZŁ WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA OD 1 SIERPNIA SALVADOR DALI GRAFIKI 2 1 SI ERPN IA – 1 9 W R ZE Ś NI A 2 0 1 5 W YS TAWA PO ŁĄC Z O NA Z E SPRZEDAŻĄ SOPOCKI DOM AUKCYJNY, GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SDA UL. BOH. MONT E CASSINO 43, SOPOT