Informacja Prasowa 16042010

Volkswagen Racing Polska
informacje prasowe
Na Niemieckim torze w Oschersleben odbyła się prezentacja oraz oficjalne testy
międzynarodowego Pucharu wyścigowego VW Scirocco R-Cup, który to w sezonie 2010, przez
siedem weekendów będzie rozgrywany łącznie z prestiżową niemiecką serią DTM.
Podczas treningów startowało 21 zawodników z Niemiec, Indii, USA, Polski, Turcji, Szwecji, Francji,
Luxemburga, Czech i Hiszpanii. W tym znakomitym gronie młodych ale również znanych ze świata
motoryzacji, startowało dwóch Polaków, Adam Gładysz oraz Maciej Steinhof. Te dwudniowe testy
zdecydowanie zostały zdominowane przez polskich zawodników. W sześciu odbytych oficjalnych
sesjach treningowych, Adam Gładysz wykazał najlepszy czas w trzech, w dwóch był drugi, w
jednej sesji zajął piąte miejsce. Natomiast Maciej Steinhof również popisał się doskonałym
rezultatem uzyskując dwukrotnie drugie miejsce, oraz w pozostałych zawsze mieścił się w czołowej
piątce. Poniżej lista oficjalnych czasów z pierwszych 5 miejsc.
Pierwszy oficjalny wyścig VW Scirocco R-Cup odbędzie się na słynnym torze Formuły 1 w
Hockenheim już 24 kwietnia. W każdych zawodach, oprócz 22 stałych profesjonalnych kierowców
wyścigowych będzie startowało 5 gwiazd ze świata motorsportu, m.in. kierowcy z Formuły 1, DTM
i rajdów. W Hockenheim na pewno będzie startował Carols Sainz, zwycięzca tegorocznego
Dakaru, Damon Hill, były mistrz Świata Formuły 1 oraz Martin Brundle. Wyścigi Pucharu VW
Scirocco R-Cup będą retransmitowane w telewizji polskiej oraz na żywo w telewizji niemieckiej
DSF.
Menadżerem Adama w sezonie 2010 został znany kierowca wyścigowy, warszawianin Robert Kisiel,
którego widzimy wraz z Carlosem Sainz poniżej na zdjęciu.