Marynarz najszybszy w biegu na 5 mil morskich

2014-06-03
Mar. Marcin Chabowski i bosm. pchor. Iwona Nieradka zostali zwycięzcami II Biegu na 5 Mil o
Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych, który odbył się w gdyńskim Porcie Wojennym.
Trasę o długości 5 mil morskich, czyli 9260 m, pokonało blisko 300 zawodników.
Drugą edycję imprezy w Porcie Wojennym w Gdyni wygrał mar. Marcin Chabowski z gdyńskiego
Wojskowego Zespołu Sportowego przed ubiegłorocznym triumfatorem Piotrem Suchenią, byłym
biegaczem na orientację Wojskowego Klubu Sportowego Flota Gdynia. Na mecie przy ORP „Gen.
T. Kościuszko” czołowy polski maratończyk wyprzedził byłego orientalistę o 2 min 45 s. Trzecie
miejsce zajął st. mar. Kamil Włodarczyk z Dywizjonu Okrętów Bojowych. W rywalizacji pań,
podobnie jak w zeszłym roku, triumfowała bosm. pchor. Iwona Nieradka z Akademii Marynarki
Wojennej.
W klasyfikacji drużynowej imprezy, w której sklasyfikowano 19 zespołów, triumfowała ekipa
Komendy Portu Wojennego w Gdyni przed reprezentantami Akademii Marynarki Wojennej,
Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, Jednostki Wojskowej Komandosów, zawodnikami z
teamu ASA Biegiem po zdrowie i ORP „Pułaski”.
W ramach II Biegu na 5 mil morskich rozegrano również mistrzostwa Dywizjonu Okrętów
Bojowych. Wygrał je trzeci w klasyfikacji open st. mar. Kamil Włodarczyk. Kolejne miejsca zajęli: 2.
por. mar. Maciej Lewandowski, 3. st. chor. mar. Maciej Skrzypkowski, 4. por. mar. Tomasz
Bogusz, 5. mar. Artur Angowski, 6. bsmt Robert Kujawski.