Lekcja przyrody
Transkrypt
Lekcja przyrody
Lekcja przyrody (czwartek, 27 marzec 2014) - Nadesłał Administrator - Ostatnia aktualizacja (środa, 02 kwiecień 2014) Scenariusz Temat: Tętno – znak działania układu krwionośnego. Cele operacyjne: 1. Uczeń zna: · Budowę układu krwionośnego człowieka · Prace serca i jej skutki 2. Uczeń potrafi: · Zmierzyć prawidłowo tętno w spoczynku i po wykonaniu wysiłku · Wskazać prawidłowo położenie serca, tętnicy szyjnej i nadgarstkowej 3. Uczeń rozumie · Role układu krwionośnego · Zasady higieny układu krwionośnego Metody: Ø Pogadanka Ø Praca z wykorzystaniem Internetu Ø Pokaz modelu człowieka Ø Ćwiczenia praktyczne Formy pracy: · Indywidualna Pomoce: · Laptopy dla każdego ucznia z dostępem do Internetu · Model człowieka (budowa wewnętrzna) · Stopery Przebieg zajęć: · Czynności organizacyjne · Rozkładanie laptopów 1.Wstęp · Przypomnienie wiadomości o budowie naczyń krwionośnych · Postawienie pytania: "Czym jest tętno? " · Zapisanie tematu 2. Część wnioskowa Uczniowie: · Korzystanie z zasobów Internetu odszukują informacje o budowie układu krwionośnego, serca, zasad higieny, podnoszenie sprawności układu krwionośnego · Pokazują na modelu człowieka położenie i budowę narządów układu krwionośnego · Pokazują na sobie miejsce badania tętna · Mierzą tętno w spoczynku i po wysiłku · Omawiają procesy zachodzące w swoim organizmie (przyspieszone tętno i wzmożony oddech) · Odszukuje w internecie informacje o higienie układu krwionośnego 3. Podsumowanie · Ocena aktywności uczniów · Omówienie wniosków, podkreślenie roli ruchu i uprawiania sportu na sprawność układu krwionośnego · Zadanie domowe – pomiar tętna członków rodziny Mierzymy tętno w spoczynku Intensywny bieg i ..... ..... mierzymy tętno po wysiłku http://www.sp3plonsk.pl - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Płońsku Powered by Mambo Generated: 4 March, 2017, 09:29