LOT-R Test Orientacji Życiowej Autor: M. F. Scheier, Ch. S. Carver

LOT-R Test Orientacji Życiowej
Autor: M. F. Scheier, Ch. S. Carver, M. W. Bridges
Autorzy adaptacji: R. Poprawa i Z. Juczyński
LOT-R zawiera 10 stwierdzeń; sześć z nich ma diagnostyczną wartość dla dyspozycyjnego optymizmu.
Przeznaczona do badania zdrowych i chorych osób.
Opis narzędzia, jego własności psychometryczne, instrukcja badania i normy znajdują się w zbiorze
"Narzędzia pomiaru w promocji i psychologii zdrowia" Zygfryda Juczyńskiego.