weber szprudowo - gdkis ostaszewo 3:3 (2:2)

WEBER SZPRUDOWO - GDKIS OSTASZEWO 3:3 (2:2)
Skład Szprudowo: Kacper Malinowski, Damian Kąkel ( 83' Krzysztof Justa), Szymon Piaskowski (46' Jacek Schwarz),
Piotr Kartuszyński, Marcin Machlik (46' Rafał Sójka), Mariusz Nierodkiewicz (70' Sebastian Ogórek), Mateusz Serafin,
Adrian Tamowicz - 35 min. na 2:1 (k)
Adrian Tamowicz - 89 min. na 3:3
Początek rundy
Inauguracja rundy (4 kwietnia 2016) w Gniewie odbyła się przy pięknej pogodzie, która przyciągnęła także sporo
kibiców spragnionych już pewnie po przerwie zimowej, emocji piłkarskich. Zaczęliśmy 9-cioma młodzieżowcami w
składzie. Mady Ostaszewo to trudny przeciwnik - zespół grający twardo i nieustępliwie. Już w pierwszym kwadransie
Weber traci gola po serii błędów w defensywie i przelobowaniu naszego golkipera - 0:1. Po tym okresie gry nasi budzą
się do gry i zaczynamy skuteczniej atakować. Mamy okazje i około 20 minuty gry Dawid Tramowski po szybkiej
wymianie podań gubi obrońców i mamy wyrównanie 1:1. Szprudowo jest w natarciu, mamy dobry okres gry i kolejne
okazje. Bramka przychodzi około 35 minuty - akcja przy, której nasi zawodnicy są dwukrotnie faulowani (przywilej
korzyści), kończy sie faulem na szarżującym Dawidzie Tramowskim i mamy rzut karny. Kapitan Adrian Tamowicz
wyprowadza nas na prowadzenie 2:1. Przyjezdni przez cały czas także atakują, a mnożące się groźne akcje
przyprawiają kibiców o ból głowy - nasza defensywa nie gra zbyt pewnie. W końcówce pierwszej odsłony meczu po
błędach defensywy tracimy bramkę do szatni - 2:2.
Druga część meczu niestety nie jest tak dynamiczna. W około 55 minucie meczu tracimy frajerską bramkę. Wolny z
około 25 metrów, szybko rozegramy - przy nie do końca ustawionym murze i bramkarzu - 2:3. Walczymy i próbujemy
odwrócić losy spotkania. Goście grając bardzo twardo, zbierając sporo żółtych kartek - skutkuje to drugą żółtą i
czerwienią dla zawodnika Ostraszewa - gramy prawie 30 minut w przewadze. Niestety obraz gry diametralnie się nie
zmienia i jest dość wyrównany. W końcówce Adrian Tamowicz strzela głową bramkę i mamy remis 3:3 oraz jeden
punkt z którego powinniśmy się cieszyć, zwłaszcza że dwukrotnie przegrywaliśmy w tym spotkaniu.