Karolina Marek

Transkrypt

Karolina Marek
KONSPEKT LEKCJI TECHNIKI
TEMAT JEDNOSTKI METODYCZNEJ: Mój dom.
TEMAT JEDNOSTKI LEKCYJNEJ: Makieta z zabudowaniami miejskimi i wiejskimi –
oklejanie pudełek papierem kolorowym.
CELE LEKCJI:
POZNAWCZE:
•
•
•
Uczeń wie, jaką dobrać wielkość pudełek do poszczególnych budowli;
Uczeń wie jak poprawnie dobrać materiały;
Uczeń wie, jak poprawnie łączyć elementy konstrukcyjne poszczególnych budynków.
KSZTAŁCĄCE:
•
•
•
Uczeń potrafi dobrać wielkości pudełek do poszczególnych budynków;
Uczeń potrafi poprawnie dobrać materiały;
Uczeń potrafi poprawnie łączyć elementy konstrukcyjne poszczególnych budynków.
WYCHOWAWCZE:
•
•
•
Uczeń posługuje się narzędziami zgodnie z zasadami bhp;
Uczeń utrzymuje porządek na stanowisku pracy;
Uczeń wykonuje polecenia nauczyciela.
METODY NAUCZANIA:
•
•
•
pokaz z objaśnieniem;
pokaz z instruktaŜem;
ćwiczenia produkcyjne
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
•
•
•
•
pudełeczka kartonowe np. po lekach;
papier kolorowy;
noŜyczki;
klej.
FORMY ORGANIZACJI PRACY UCZNIÓW:
•
praca grupowa.
CZAS TRWANIA LEKCJI:
45 minut.
KAROLINA MAREK
PRZEBIEG LEKCJI:
L.P
OGNIWA LEKCJI
1.
STWORZENIE
ŁADU
ZEWNĘTRZNEGO
I
WEWNĘTRZNEGO
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA
•
•
•
Przywitanie z uczniami
Sprawdza obecność
Podaje temat lekcji.
Makieta z
zabudowaniami miejskimi i
wiejskimi – oklejanie pudełek
papierem kolorowym.
Temat:
2.
POZNANIE
FAKTÓW NA
LEKCJI
•
•
3.
4.
WIĄZANIE TEORII
Z PRAKTYKĄ
KSZTAŁTOWANIE
UMIEJĘTNOŚCI I
NAWYKÓW
•
•
•
•
•
•
•
•
CZYNNOŚCI
UCZNIÓW
•
•
•
Odpytując jedną osobę
przypomina zagadnienia
z ostatniej lekcji
Wprowadzenie
do
tematu lekcji
•
Szczegółowe
omówienie polecenia
Poinformowanie
uczniów, na co powinni
zwrócić
szczególną
uwagę. Podaje zasady
bhp i kryteria oceniania
Udziela odpowiedzi w
razie wątpliwości
Poinformowanie
uczniów ile mają czasu
na wykonanie zadania
Koordynowanie pracy
Zakończenie pracy
Zapowiedzenie zadania
domowego
Poinformowanie
uczniów
aby
pozostawili pracownię
w ładzie i porządku
•
•
•
•
CZAS
TRWANIA
LEKCJI
Witają
nauczyciela
Podają
obecności
Zapisują
temat lekcji
w zeszytach
5 minut
Odpowiada
na pytania.
Słuchają
5 minut
rozpoczynają
prace
pod
kontrolą
nauczyciela
zadają
pytania
sprzątają
stanowiska
pracy
35 minut

Podobne dokumenty