Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej
Finał Wojewódzki Volleymani-WYNIKI
19.09.2012.
Na boisku Orlik 2012
odbyły się dzisiaj Finały Wojewódzkie Orlik Volleymania 2012 w kategorii chłopców i dziewcząt (rocznik 1999-2000).W kategori chłopców awans do finałów ogólnopolskich uzuskała drużyna Plas Kielce, wśród dziewcząt najlepsza była reprezentacja Gimnazjum Nr 1 z Sandomierza, która w finale pokonała Galę Skarżysko.
W kategorii chłopców w finałach wojewódzkich zagrało sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały Kielce, Baćkowice i Podgaje, w grupie B Połaniec , Smyków i zwycięzca eliminacji gminnych w Skarżysku - IBIS Mirzec. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W
pierwszym spotkaniu półfinałowym Czarni Połaniec (zwycięzca grypy B) spotkał się z drugą druzyną grupy A SG Podgaje, do finału awansowali siatkarze z Połańca wygrywajac 2:0. W drugim spotkaniu półfinałowym zwycięzca grupy A - Plas Kielce zmierzył się z drugim zespołem grupy IBIS-em Mirzec,spotkanie to zakończyło się zwycięstwem drużyny z Kielc 2:1.
W spotkaniu o trzecie miejsce IBIS Mirzec pokonał SG Podgaje 2:1.Do finału ogólnopolskiego awansowała ekipa Plas Kielce, która w finale pokonała Czarnych Połaniec 2:1 (15:10,15:08)
Zwycięzkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Puchary wręczali poseł Andrzej Bętkowski, vice prezydent miasta Grzegorz
Małkus i dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Randla.
Finał
Plas Kielce - Czarni Połaniec 2:0 (15:10,15:08)
Awans do finału ogólnopolskego - Plas Kielce
Kategoria Dziewczęta - 1999 - 2000
W kategorii dziewcząt w finałach zagrało siedem drużyn, organizatorzy zdecydowali,że dziewczęta zagrają systemem pucharowym. W pierwszej rundzie swoje spotkania wygrały drużyny
ze Skarżyska ( Gala) , Miedzianej Góry, Gimnazjum Nr z Sandomierza, KS Czwórka Starachowice wylosowała wolny los i przeszła do dalszych gier bez rozgrania meczu.
W pierwszym półfinale Gala Skarżysko pokonała Miedzianą Górę 2:1 i awansowała do finału, drugim finalistą została drużyna z Sandomierza,która pokonała Czwórkę Starachowice 2:0.
W meczu o trzecie miejsce spotkały sie drużyny,które przegrały swoje mecze półfinałowe, KS Czwórka Starachowice pokonała Miedzianą Górę 2:0 zajmując tym samym trzecie miejsce w finale wojewódzkim Orlik Volleymania 2012.
W finale Gala Skarżysko zmierzyła się z Gimnazjum Nr 1 z Sandomierza , spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sandomierza 2:0 (15:13,15:11) Gimnazjum 1 Sandomierz będzie reprezentować województwo świetokrzyskie w
finale ogólnopolskim, który odbędzie się z Sopocie (6-7 październik 2012).