Zasady turniejowe V MP w Racketlonie 2008

Zasady turniejowe HP Racketlon Cup 2008
V Mistrzostwa Polski w racketlonie, Zgierz 16-18 maja 2008.
1. Punktacja
Mecze Indywidualnych Mistrzostw Polski będą rozgrywane zgodnie z Regulaminem Sportowym PFR do 21 punktów. Organizatorzy
wraz z sędzią głównym mogą zdecydować, Ŝe w konkretnej rundzie sety będą rozgrywane do 15 punktów.
2. Zwycięstwo w meczu.
Mecz w systemie pucharowym kończy się natychmiast gdy jedna ze stron nie ma szans na zwycięstwo, nawet przy najlepszym
dalszym stosunku małych punktów. W systemie grupowym mecz jest dogrywany zawsze do końca, a końcowa kolejność jest ustalana
na podstawie wygranych meczów, róŜnicy pomiędzy zdobytymi a straconymi punktami, liczby zdobytych punktów, losowaniem.
3. System rozgrywania zawodów:
Zawody zostaną rozegrane w pięciu kategoriach: singiel pań, singiel męski „open” i singiel męski 45+, debel męski, mikst.
Przy zgłoszeniu się w danej kategorii do 10 osób obowiązuje system grupowo-pucharowy, 11-16 osób - system pucharowy do dwóch
przegranych, 17-48 - system pucharowy, przegrywający w pierwszej rundzie grają turniej pocieszenia ("plate") o miejsce 17 lub 33,
powyŜej 48 zawodników - system pucharowy z turniejem głównym na 48 zawodników i eliminacjami (o 16 miejsc). Rozstawieni w
singlach zostaną zawodnicy wg listy klasyfikacyjnej PFR.
W przypadku zgłoszenia się do turnieju singla męskiego open powyŜej 48 zawodników do turnieju głównego bez eliminacji zostanie
dopuszczonych pierwszych 30 zgłoszonych zawodników z listy klasyfikacyjnej plus dwie osoby z dzikimi kartami organizatora.
ZastrzeŜenia co do losowania moŜna zgłaszać organizatorowi najpóźniej w ciągu 24 godzin od momentu publikacji losowania w
internecie.
Zawodnicy oprócz klasyfikacji w wymienionych kategoriach zostaną sklasyfikowani w kategorii studenckiej (do 26 lat).
4. Ograniczenia w liczbie zgłoszeń:
W kategorii singiel Kobiet i Seniorów - 32 osoby, w kategorii singiel męski open - 96 osób, w kategoriach gier podwójnych 32 pary. MoŜna wystartować w jednej kategorii singlowej i jednej grze podwójnej.
5. Lotki i piłki turniejowe:
Piłki do tenisa stołowego: Andro *** (3 gwiazdki)
Piłki squashowe: Dunlop Pro (2 Ŝółte kropki)
Lotki: Carlton GT1 (pierwszeństwo gry mają lotki zgodnie kolejnością na liście PZBad)
Piłki tenisowe: Dunlop Fort
Zawodnik jest zobowiązany nie wynosić lotki, ani piłki z kortu (od stołu).
5. Obowiązuje punktualne stawianie się na mecz.
Przed pierwszym meczem naleŜy zarejestrować się w biurze zawodów (min. 15 minut przed meczem), a dopiero potem przystąpić do
gry. Godzina rozpoczęcia meczu podana w harmonogramie to godzina o jakiej obaj zawodnicy muszą się stawić na mecz w biurze
zawodów, być gotowym do gry i odebrać swój protokół meczowy . W przypadku gdy poprzednie mecze przeciągają się zobowiązani
są nie odchodzić od stołu do tenisa stołowego, a bezpośrednio po jego zwolnieniu rozpocząć grę.
Mecz moŜna przyspieszyć jeśli obie strony się na to zgadzają, a nie spowoduje to opóźnień innych meczy na tym korcie (czyli nie
zaczynamy meczu np. pięć minut przed terminem kolejnego zgodnego z harmonogramem), ale zaleŜy to od sędziego głównego.
Nie stawienie się w biurze zawodów o podanej godzinie spowoduje po 5 minutach walkowera dla strony przeciwnej, jeśli kort
o tej godzinie był wolny. Jeśli Ŝaden z zawodników nie stawił się następuje obustronny walkower.
6. Protokół meczowy.
Zawodnicy wpisują po kaŜdej dyscyplinie wynik do swojego protokółu meczowego, a po kolejnych setach takŜe róŜnicę punktową po
dotychczas rozegranych dyscyplinach. Z plusem jeśli róŜnica jest korzystna dla zawodnika wymienionego na górze, z minusem jeśli
na dole. Zawodnicy są obowiązani bezpośrednio po rozegranym meczu przynieść protokół do biura zawodów. Nie dostarczenie
protokołu moŜe zostać potraktowane jako obustronny walkower.
7. Przewodnik po drabinkach turniejowych.
Mecze (ich numery) w drabinkach są zaznaczone po prawej stronie, pod spodem miejsca gdzie wpisujemy zawodnika wygrywającego.
Mecze są oznaczone numerami - np. M23. Oznacza to mecz 23, a godzina jego rozpoczęcia i kort na którym będzie grany jest
opisany w rozpisce czasowej wywieszonej przy biurze zawodów.
W systemie do dwóch przegranych osoba, która przegra mecz w drabince głównej przechodzi do drabinki "brązowej" zgodnie z
następującą zasadą - po lewej stronie miejsca na wpisanie zawodnika w drabince o brąz jest wpisana uwaga "z M23" (z meczu 23) to oznacza, Ŝe tu przechodzi osoba, która przegrała w meczu M23.
8. Sędziowanie.
Jeśli mecz lub któraś z dyscyplin meczowych jest sędziowana, to sędziowie mają głos decydujący w sytuacjach spornych. W sytuacji
sporu z sędzią nie dotyczącej rozstrzygnięć sportowych, moŜna się zwracać do sędziego głównego. W razie sporów pomiędzy
zawodnikami moŜna poprosić sędziego głównego o przyznanie sędziego na mecz.
9. Walkowery.
Sędzia Główny lub Dyrektor Zawodów moŜe zdecydować o przyznaniu walkowera stronie przeciwnej lub usunięciu zawodnika z
zawodów w przypadku nie sportowego zachowania się lub innego odbiegającego od ogólnie przyjętych norm zachowania.
10. Bezpieczeństwo na korcie.
Squash jak i pozostałe dyscypliny to gra gentelmanów. Jednak jako jedyna pozwala na bezpośredni kontakt z przeciwnikiem na
korcie. Prosimy o uwagę. Lepiej nie zagrać piłki, niŜ narazić przeciwnika na uraz. Organizator zaleca noszenie okularów ochronnych.