IPA POLSKA
Wygenerowano: Poniedziałek, 6 marca 2017, 21:28
II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – IPA REGION
KROSNO
17 czerwca 2016 r. na obiektach MOSiR Krosno rozegrany został II Międzynarodowy Turniej Piłki
Nożnej o Puchar IPA Region Krosno. W zawodach udział wzięło 6 drużyn reprezentujących 5 krajów.
W rywalizacji zwyciężyła drużyna Ukrainy, przed Słowacją i Polską.
Region IPA Krosno zorganizował II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w którym uczestniczyły drużyny z zaprzyjaźnionych
Regionów Krajowych Sekcji IPA: IPA Lwów (Ukraina), IPA Ancona i IPA Genova (Włochy ), IPA Slobozia (Rumunia), IPA Swidnik
(Słowacja) oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Zawody zorganizowano na obiektach Miejskiego
Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.
Drużyny IPA Slobozia oraz IPA Ancona i IPA Genova przyjechały dzień przed rozpoczęciem turnieju. Była to okazja do
zwiedzania siedziby krośnieńskich policjantów oraz Podkarpackiej Izby Pamięci Służb Policyjnych. Zawodnicy zostali również
zaproszeni na spotkanie z Komendantem Miejskim Policji w Krośnie podinsp. Leszkiem Buryłą oraz jego zastępcami podinsp.
Robertem Wróblem oraz kom. Krzysztofem Łopuszańskim.
Turniej został poprzedzony konferencją z udziałem przedstawicieli zagranicznych drużyn oraz władz Krosna na terenie
Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Był czas na wymianę doświadczeń
i zwiedzania unikalnego na skalę światową muzeum.
Turniej rozpoczął się następnego dnia oficjalną prezentacją drużyn
oraz odegraniem hymnów narodowych poszczególnych reprezentacji. Rozgrywki odbywały się w systemie „każdy z
każdym”. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i duchu „fair play”. Po pełnych emocji rozgrywkach dokonano
klasyfikacji drużyn. Najlepsi okazali się przedstawiciele IPA Lwów, a na drugim miejscu uplasowali się słowaccy policjanci.
Gospodarze turnieju – zawodnicy IPA Krosno zajęli 3 miejsce. Na dalszych miejscach zostali sklasyfikowani zawodnicy IPA
Rumunia, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz IPA Włochy.
Królem strzelców został Sergiej KOSAR - Ukraina (Lwów) - 8 bramek. Najlepszym bramkarzem Jan MULIK - Svidnik (
Słowacja). Natomiast MVP Turnieju został Peter GULA - Svidnik ( Słowacja).
Po zakończonych rozgrywkach wszystkim uczestniczącym zespołom wręczono statuetki i upominki, a drużynom, które
zdobyły I, II, III i IV miejsce okolicznościowe puchary.
Tekst: R. Przybyła
Zdjęcia: K. Konarzewska
Ocena: 0/5 (0)