Z aglem w rękach

Z żaglem w rękach
(wtorek, 02 czerwiec 2009) - - Ostatnia aktualizacja (wtorek, 02 czerwiec 2009)
W dniu 29.05.2009 odbyła się III Akademickie Mistrzostwa Śląska w Windsurfingu. Zawody zostały
przeprowadzone na jeziorze Pławniowice
niedaleko Gliwic przy współudziale sekcji Politechniki Śląskiej z bazą
windsurfingową MAX SURF.
W tym dniu zawodnikom dopisywała wyjątkowo zmienna pogoda. Najpierw przywitała ich deszczem,
słabym i zmiennym wiatrem oraz niską temperaturą otoczenia (ok. 6 st. C) a pożegnała słońcem i
słabiutkim wiatrem.
Z powodu złej pogody na zawodach nie pojawili się wszyscy wcześniej zgłoszeni zawodnicy. Jednak mimo
niesprzyjającej aury przybyli zawodnicy byli bardzo podekscytowani możliwością rywalizacji między sobą.
Zaraz po odprawie technicznej, na której sędzia przedstawił sposób przeprowadzenia zawodów wszyscy
zawodnicy w gęsto padającym deszczu ochoczo zabrali się do przygotowania swoich zestawów
windsurfingowych.
W trudnych zmiennych warunkach zostały przeprowadzone trzy wyścigi. W każdym biegu z powodu
zmiany kierunku wiatru sędzia przestawiał ułożenie trasy regat. We wszystkich trzech biegach zwyciężał
Arkadiusz Sypień, reprezentant Politechniki Śląskiej. Najbardziej zacięta okazała się walka o drugie
miejsce między Bogdanem Mańką z Politechniki i Mateuszem Jakubiakiem z PWSZ Racibórz. W trzecim
biegu decydującym o drugim miejscu po zaciętej walce zwyciężył Bogdan Mańka. Po trzech biegach