Wydruk kosztorysu - Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Transkrypt
Wydruk kosztorysu - Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Przedmiar CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 Data: Budowa: Kody CPV: Obiekt: Zamawiający: Narzuty: 2009-05-11 02-958 WARSZAWA UL. STANISŁAWA KOSTKI POTOCKIEGO 10/16 45000000-7 Roboty budowlane 45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę 45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych PAŁAC W WILANOWIE MUZEUM PAŁAC W WILANOWIE 02-958 WARSZAWA UL. STANISŁAWA KOSTKI POTOCKIEGO 10/16 Zysk WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 2 Przedmiar Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ROBOTY ROZBIÓRKOWE KNRW 202/1213/1 Analogia słupki stalowe fi 32mm z płaskownikami do montażu desek -analogia demontaz wsp 0,4 do RiS R= 0,400 M= 1,000 S= 0,400 0,6*11 = 6,6 6,6 KNR 401/354/12 Analogia rozbiórka ogrodzenia drewniane 47,46/0,6 = 79,1 stalowe 2,61+11,1+2,18+23,25+2,21+2,8+ 5,07 = 49,22 128,32 KNRW 202/1220/5 Konstrukcje daszków 2-spadowe-pergoli demontaz wsp. do R=0,4 R= 0,400 M= 1,000 S= 1,000 6,27*4,0*3 = 75,24 75,24 KNBK 16/110/4 Montaż stopni obsadzonych dwustronnie-przekrój 0,0675 m2-analogia demontaż ostrożny 2,34*7*2 = 32,76 6*1,75 = 10,5 5*1,93+5*1,90 = 19,15 62,41 KNBK 16/105/2 Montaż słupów o objętości do 0.30 m3 z profilem dolnym o objętości 0,096m3-piaskowiec--analogia demontaż ostrożny KNBK 16/105/1 Montaż podstaw pod gazony o objętości do 0.06 m3- o bjętości 0,0184m3 -analogia demontaż ostrożny KNBK 16/111/3 Rzeźby, płaskorzeźby, elem. architektoniczne dekorac. wazony o obj. do 0.6 m3-analogia demontaż ostrożny KNBK 16/111/3 Rzeźby, płaskorzeźby, elem. architektoniczne dekorac. montaż płaskorzeżb o obj. do 0.6 m3 -analogia demontaż ostrożny KNBK 16/103/3 Montaż kamiennych blokowych murków przy schodach o przekroju elementów do 0.06 m2-przekrój sredni 0,44m2- --analogia demontaż ostrożny 2,56*6 = 15,36 15,36 KNBK 16/103/3 Montaż kamiennych blokowych murków przy schodach o przekroju elementów do 0.06 m2-przekrój sredni 0,1425m2--analogia demontaż ostrożny 1,74*4 = 6,96 6,96 KNBK 16/112/1 Okładziny ścian z kamienia-piaskowiec grubości elementu do 6 cm na zaprawie cementowej-analogia rozbiórka przyjęto średnią wysokość (1,2+0,6+0,4)*(49,0*2+6,6-1,9* 2+2,34*2+1,75) = 235,906 235,906 KNR 231/801/5 Rozebranie podbudowy, z mas mineralno-bitumicznych; rozbiórka ręczna, grubość podbudowy 4·cm-5cm KNR 231/801/6 Rozebranie podbudowy, z mas mineralno-bitumicznych; rozbiórka ręczna, dodatek za każdy następny 1·cm grubości KNR 231/801/3 Rozebranie podbudowy, betonowej mechanicznie, grubość 12·cm + warstwy spodnie-przyjęto 25cm-70% 2,5*(2,61+11,1+2,18+23,25+2,21+ 2,8+5,07+2,5)*2 = 258,6 2,5*6,27 = 15,675 274,275 KNR 231/801/4 Rozebranie podbudowy, betonowej mechanicznie, dodatek za każdy dalszy 1·cm grubości-13cm KNR 231/801/1 Rozebranie podbudowy, betonowej ręcznie, grubość 12·cm-30% KNR 231/801/2 Rozebranie podbudowy, betonowej ręcznie, dodatek za każdy dalszy 1·cm grubości-13cm KNR 401/212/2 Roboty rozbiórkowe, elementy betonowe niezbrojone, grubości ponad 15·cm-25cm posadzka pergoli posadzka pergoli + strop nad 0,25*6,27*(2,61+11,1+2,18+ piwnica 23,25+2,21+2,8+5,07) = 77,15235 posadzka piwnic 0,25*6,27*(2,61+11,1+2,18+ 23,35/2) = 43,208138 120,360488 KNR 1901/114/2 Wykopy przy odkrywaniu fundamentów odcinkami, grunt suchy, kategoria gruntu III odkopanie fundamentów pergoli 2,5*1,3*(2,61+11,1+2,18+23,25+ 2,21+2,8+5,07)*2 = 319,93 2,5*1,3*6,27 = 20,3775 340,3075 KNR 401/349/8 Rozebranie ścian nadziemnych i fundamentowych CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE Ilość Krot. Jedn. ~6,60 m ~128,32 m ~75,24 m2 ~62,41 m 30 element 17 element 30 szt 4 szt ~15,36 m ~6,96 m ~235,91 m2 274,28 m2 274,28 m2 ~274,28 0,70 m2 274,28 9,10 m2 274,28 0,30 m2 274,28 3,90 m2 ~120,36 m3 ~340,31 m3 dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 3 Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót 0,51*(2,61+11,1+2,18+23,25/2)* 2*(2,8+1,2) 0,51*(23,25/2+2,21+2,8+5,07)*2* (1,3+1,2) 0,51*6,27*(1,3+1,2) 21 KNR 401/108/11 Wywóz gruzu spryzmowanego samochodami samowyładowczymi do 1·km 274,28*0,25 120,36 175,60 75,24*0,08 274,28*0,05 235,91*0,06 Ilość Krot. = 112,2612 = = 55,34775 7,99425 175,6032 ~175,60 68,57 120,36 175,6 6,0192 13,714 14,1546 398,4178 ~398,42 = = = = = = KNR 401/108/12 Wywóz gruzu spryzmowanego samochodami samowyładowczymi na każdy następny 1·km 23 Analiza własna: Utylizacja gruzu 2 ROBOTY ZIEMNE 24 KNR 1901/114/3 Wykopy przy odkrywaniu fundamentów odcinkami, grunt suchy, kategoria gruntu IV ściana Pałacu 3,0*13,0*2,0 = Jedn. m3 m3 22 25 26 27 28 29 30 31 32 3 33 34 35 36 37 38 78,0 78,0 KNR 201/201/3 Roboty ziemne koparkami przedsiębiernymi z transportem urobku samochodami samowyładowczymi do 1·km, koparka 0,15·m3, grunt kategorii IV-60% R= 0,955 M= 1,000 S= 1,000 (2,6+2,3)/2*(2,63+11,095+2,18+ 23,245+2,21+2,8+5,065+0,25+2,0)* (6,06+0,2*2+2,0*2) = 1 319,149825 2,6*2,82*(5,6+2,0) = 55,7232 1/2*2,6*2,5*2,4 = 7,8 2,6*(3,32+2,0*2)*(2,61+2,0)*2 = 175,47504 2,6*(1,95+2,0)*(2,73+2,0*2) = 69,1171 2,3*(1,85+2,0)*(2,41+2,0*2)*2 = 113,5211 2,6*(1,77+2,0)*(5,5+2,0*2) = 93,119 -78,0 = -78,0 pogłębienie pod studnię (4,25-3,16)*3,14*0,6*0,6 = 1,232136 minus odkopanie fundamentów -340,31 = -340,31 minus piwnica -2,5*6,0*11,0 = -165,0 1 251,827401 KNR 1901/108/3 Wykopy nieumocnione, wąskoprzestrzenne wykonywane na zewnątrz budynku w gruntach suchych, głębokość do 1,0·m, kategoria gruntu IV-40% KNR 1901/115/2 Zasypanie wykopów ziemią z ukopów, przerzut ziemi na odległość do 3·m z ubiciem warstwami, kategoria gruntu III (2,6+2,3)/2*(2,63+11,095+2,18+ 23,245+2,21+2,8+5,065+0,25+2,0)* (0,2*2+2,0*2) = 554,9005 2,6*2,82*2,0 = 14,664 2,6*(3,32+2,0*2)*2,0*2 = 76,128 2,6*(1,95+2,0)*(2,0*2) = 41,08 2,3*(1,85+2,0)*(2,0*2)*2 = 70,84 2,6*(1,77+2,0)*(2,0*2) = 39,208 796,8205 KNR 1901/115/5 Odwiezienie lub dowiezienie ziemi taczkami na odległość do 10·m, kategoria gruntu III KNR 1901/115/6 Odwiezienie lub dowiezienie ziemi taczkami na odległość do 10·m, kategoria gruntu IV KNR 1901/118/3 Wywóz ziemi, wywóz samochodami samowyładowczymi, odległość do 1·km, kategoria gruntu III 1251,83-796,82 = 455,01 455,01 KNR 1901/118/4 Wywóz ziemi, wywóz samochodami samowyładowczymi, za każde dalsze 0,5·km, kategoria gruntu III Analiza własna: Utylizacja ziemi ROBOTY MUROWE KNR 1901/701/3 Roboty przygotowawcze - odbicie tynków zewnętrznych na ścianach 3,0*(13,0+0,31+0,305*2+0,3) = 42,66 42,66 KNR 1901/706/2 Wykucie spoin z zaprawy wapiennej lub cementowo-wapiennej KNR 1901/302/1 Podmurowanie fundamentów z cegły budowlanej kl,15 wsp. do R=2 R= 2,000 M= 1,000 S= 1,000 0,3*1,45*13,0 = 5,655 5,655 KNRW 401/635/7 Wykonanie iniekcji w murze z cegły (wilg. do 15%), ściana gr. 150·cm - otwory w 1 linii z miejscowym powt. w 2 linii (ok. 10%) - met. ciśnieniowa (doliczyć w S pracę agregatu) (Remmers Aida Kiesol+Bohrlochsuspension+Mauerinjektion) 13,0/0,15 = 86,666667 86,666667 KNR 202/603/1 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe krzemianowanie preparatem Aide Kiesol pionowe wykonywane na zimno 1·warstwa (Remmers) 42,66/3,0*0,45 = 6,399 6,399 KNR 202/603/2 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe szlamem uszczelniającym Aida Sulfatexschlamme pionowe wykonywane na zimno, dodatek za każdą następną warstwę(Remmers) CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE 398,42 398,42 34,0 ~78,00 m3 m3 m3 ~1 251,83 0,60 m3 1 251,83 0,40 m3 ~796,82 m3 796,82 0,40 m3 796,82 0,30 m3 ~455,01 455,01 455,01 m3 68,0 m3 m3 ~42,66 m2 42,66 m2 ~5,66 m3 ~86,67 otwór ~6,40 m2 6,40 m2 dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 4 Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót 39 40 41 42 43 4 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 5 54 KNR 202/603/1 Izolacje przeciwwilgociowe elastycznej powłoki bitumicznej z emulsji Sulfition K-2 Dickbeschichtung pionowe wykonywane na zimno, emulsja asfaltowa, 1·warstwa gr. 2mm (Remmers) KNR 1901/724/1 (2) Tynki wewnętrzne, na podłożach ceramicznych, o powierzchni ponad 5·m2, zwykłe kat.III, na ścianach płaskich, wapno suchogaszone-renowacyjne VTA gr.5cm Remmers KNR 1901/718/4 (1) Dodatkowe nakłady na pogrubienie tynków wewnętrznych renowacyjnych VTA o 10·mm-3cm jw KNR 1901/301/4 Fundamenty z bloczków TeknoAmerBlok na zaprawie cementowej o wym 39x19x19cm zamurowanie otworów technologicznych 0,2*0,82*1,82*5 = 1,4924 1,4924 KNR 1901/724/1 (2) Tynki wewnętrzne, na podłożach ceramicznych, o powierzchni ponad 5·m2, zwykłe kat.III, na ścianach płaskich, wapno suchogaszone 1,49/0,2 = 7,45 7,45 ROBOTY BETONOWE-FUNDAMENTY KNRW 202/1101/3 Podkłady betonowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej, układanie przy pomocy pompy, na podłożu gruntowym B10 0,1*(2,8*5,6+0,31*3,52) = 1,67712 0,1*1/2*1,8*2,0 = 0,18 0,1*(3,2*2,61+0,12*0,55*2) = 0,8484 0,1*(3,32*2,6+0,12*0,55*2) = 0,8764 0,1*(1,95*2,73+0,12*0,55*2) = 0,54555 0,1*(5,5*1,89) = 1,0395 0,1*(1,5*2,65+0,44*0,37*2)*2 = 0,86012 0,1*6,5*(2,63+11,095+2,18+ 23,24+2,21+2,8+5,07+0,25) = 32,15875 minus -0,1*2,35*1,3 = -0,3055 37,88034 KNRW 202/602/1 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne poziome - wykonywane na zimno, emulsja asfaltowa, 1·warstwa-Remmers-Aida Kiesol 37,88/0,1 = 378,8 378,8 KNRW 202/602/3 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne poziome - wykonywane na zimno, pasty emulsyjne asfaltowe rzadkie, 1·warstwa-Remmers Aida Dichtschlamme KNRW 202/602/3 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne poziome - wykonywane na zimno, pasty emulsyjne asfaltowe rzadkie, 1·warstwa--Remmers Sulfition K2 KNRW 202/606/2 Izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne z folii polietylenowej szerokiej gr.0,3mm KNRW 202/1101/3 Podkłady betonowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej, układanie przy pomocy pompy, na podłożu gruntowym B10 0,045*(2,8*5,6+0,31*3,52) = 0,754704 0,045*1/2*1,8*2,0 = 0,081 0,045*(3,2*2,61+0,12*0,55*2) = 0,38178 0,045*(3,32*2,6+0,12*0,55*2) = 0,39438 0,045*(1,95*2,73+0,12*0,55*2) = 0,245498 0,045*(5,5*1,89) = 0,467775 0,045*(1,5*2,65+0,44*0,37*2)*2 = 0,387054 0,045*6,5*(2,63+11,095+2,18+ 23,24+2,21+2,8+5,07+0,25) = 14,471438 minus -0,045*2,35*1,3 = -0,137475 17,046154 KNRW 202/205/1 (2) Płyty fundamentowe żelbetowe, płyty, beton podawany pompą B30W8 378,8*0,3 = 113,64 113,64 KNRW 202/259/2 (3) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty żebrowane K1.2+1.1-fi10mm (1558,0+2693,5)/1000 = 4,2515 fi12mm (1772,7+58,2)/1000 = 1,8309 6,0824 KNRW 202/616/2 Izolacje szczelin dylatacyjnych konstrukcyjnych, poziome-faseta półokrągła r=5cm -Aida Dichtspachtel faseta: chudy beton-płyta 3*(2,52+5,745+10,8+2,73*2+3,32+ fundamentowa+ściana a płyta 0,17*2+22,67+2,6*2+3,32+0,12*2+ fundamentowa+ scianki cokołowe 2,52+5,06+0,2) = 202,185 3*(5,06+2,8+2,21+23,245+1,85*3+ 0,5*2+2,18+1,85*2+0,4*2+11,09) = 172,905 studzienka kanal. 0,9*4 = 3,6 w przekroju E-E (1,82+1,45)*2 = 6,54 385,23 KNRW 202/616/2 Izolacje szczelin dylatacyjnych konstrukcyjnych, poziome-taśma dylatacyjna Sulfition Fugenband wklejana hydroizolacja bitumiczno-polimerową Omegę wypełnić sznurem z pianki PE dylatacje 6,06*2*3 = 36,36 36,36 ŚCIANY ŻELBETOWE KNRW 202/245/1 (1) Ściany w deskowaniu Peri, grubość 10·cm, wysokość do 4·m, wariant·I-20cm B30W8 ściana Sc1 (2,31+0,2+0,49)*43,45 = 130,35 Sc2 (2,31+0,2)*40,41 = 101,4291 Sc3 (0,1+2,31+0,2+0,49)*3,96 = 12,276 Sc.6 1,725*2,46 = 4,2435 CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE Ilość Krot. Jedn. 6,40 m2 42,66 m2 42,66 3,00 m2 ~1,49 m3 ~7,45 m2 ~37,88 m3 ~378,80 m2 378,80 m2 378,80 m2 378,8 m2 ~17,05 m3 ~113,64 m3 ~6,08 t ~385,23 m ~36,36 m dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 5 Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót Sc8 Sc11 Sc12 Sc.13 Sc14 Sc15 Sc16 Sc.17 Sc18 Sc19 Sc20 Sc21 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 1,645*2,46 1,805*1,87 (2,31+0,2)*11,12 2,01*3,52 2,045*1,98 1,91*3,7 1,945*2,01 2,04*7,0 1,605*1,47 (2,33+0,28+0,05+0,44)*0,83*10 (2,23+0,28+0,05)*0,83*4 2,51*1,0+3,0*1,0 Ilość = = = = = = = = = = = = KNRW 202/245/3 (1) Ściany w deskowaniu Peri, dodatek za każdy 1·cm grubości, wariant·I KNRW 202/245/1 (1) Ściany w deskowaniu Peri, grubość 10·cm, wysokość do 4·m, wariant·I-31cm Sc.4 2,62*8,04 = Sc.5 2,21*1,18 = Sc.7 (1,645+0,515)*1,20 = Sc,9 2,6*2,06 = Sc.10 2,25*1,84 = KNRW 202/245/3 (1) Ściany w deskowaniu Peri, dodatek za każdy 1·cm grubości, wariant·I KNRW 202/247/5 (1) Słupy w deskowaniu Peri, obwód/przekrój do 16·m/m2, wariant·I S-1 0,25*0,25*(2,11+0,2)*2 = KNRW 202/249/1 (1) Belki i podciągi w deskowaniu Peri, obwód/przekrój do 8·m/m2, wariant·I Sc.2-N (0,49+0,2)*0,82*5 = Sc3-N (0,21+0,2+0,49)*1,3 = Sc.12-N 0,41*1,0 = 4,0467 3,37535 27,9112 7,0752 4,0491 7,067 3,90945 14,28 2,35935 25,73 8,4992 5,51 362,11115 Krot. ~362,11 362,11 B30W8 21,0648 2,6078 2,592 5,356 4,14 35,7606 m2 10,0 ~35,76 35,76 Jedn. m2 m2 21,0 m2 0,28875 0,28875 ~0,29 m3 2,829 1,17 0,41 4,409 ~4,41 m3 ~33,39 m2 KNRW 202/246/1 (1) Stropy w deskowaniu Peri, grubość 10·cm, powierzchnia między belkami lub ścianami do 5·m2, wariant·I płyta schodów-1 2,8*2,5 = 7,0 2 3,0*2,5 = 7,5 3 2,6*1,9 = 4,94 4+5 2,1*2,0*2 = 8,4 6 3,7*1,5 = 5,55 33,39 KNRW 202/246/4 (1) Stropy w deskowaniu Peri, dodatek za każdy następny 1·cm grubości płyty ponad 10·cm, wariant·I KNRW 202/219/1 (1) Schody żelbetowe, stopnie betonowe zewnętrzne i wewnętrzne na gotowym podłożu, beton układany ręcznie 1/2*7,0*0,134*0,34*2,5 = 0,39865 1/2*7*0,146*0,34*2,5 = 0,43435 1/2*6*0,14*0,34*1,9 = 0,27132 1/2*5*0,12*0,34*2,0*2 = 0,408 1/2*11*0,17*0,3*1,5 = 0,42075 1,93307 KNRW 202/259/1 (1) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty gładkie rys.K2.1 = fi6mm 106,7/1000 = 0,1067 0,1067 KNRW 202/259/2 (2) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty żebrowane rys. K.2 = fi8mm 2804,6/1000 = 2,8046 fi10mm 4136,3/1000 = 4,1363 6,9409 KNRW 202/259/2 (3) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty żebrowane rys K2 fi 12mm 1731,6/1000 = 1,7316 1,7316 KNRW 202/206/6 Ściany betonowe, dodatek za obramowanie otworów w ścianie otwory okienne (0,82+1,82)*2*5 = 26,4 (0,82+0,28)*2*14 = 30,8 (1,3+2,1)*2*1 = 6,8 (1,1+0,9)*2 = 4,0 (0,9+0,6)*2 = 3,0 (1,0+2,1)*2 = 6,2 77,2 KNRW 202/206/6 Analogia :Obramowanie -wykonanie w deskowaniu detali konstrukcyjnych wloty wentylacyjne-detal2 (0,8+0,25)*2*14 = 29,4 płyta żelbetowa -studzienki 0,9*4 = 3,6 odpływy-detal 1+3 0,4*4*(4+4) = 12,8 45,8 KNR 218/613/3 (1) Studnie rewizyjne z kręgów betonowych w gotowym wykopie, kręgi Fi·1200·mm, głębokość 3·m Analiza własna: Dzierżawa szalunków ściany (362,11+35,76)*2 = 795,74 słupy 0,25*4*2,21*2 = 4,42 belki 4,41*4 = 17,64 CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE 33,39 5,00 m2 ~1,93 m3 ~0,11 t ~6,94 t ~1,73 t ~77,20 m ~45,80 m 1 szt dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 6 Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót stropy 33,39 Ilość = 33,39 851,19 6 PŁYTA GÓRNA żELBETOWA 70 KNRW 202/246/2 (1) Stropy w deskowaniu Peri, grubość 10·cm, powierzchnia między belkami lub ścianami do 10·m2, wariant·IB30W8 gr.20cm 2,5*5,6+0,31*3,52 = 15,0912 1/2*2,3*2,3 = 2,645 5,86*(2,61+11,095+2,18+23,245+ 2,21+2,8+5,065) = 288,3413 0,3*3,52 = 1,056 307,1335 71 KNRW 202/246/4 (1) Stropy w deskowaniu Peri, dodatek za każdy następny 1·cm grubości płyty ponad 10·cm, wariant·I jw 72 KNRW 202/259/1 (1) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty gładkie rys.K3.1+2 58,6/1000 = 0,0586 fi6mm = 0,0586 73 KNRW 202/259/2 (2) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty żebrowane rys. K.3 = fi8mm (736,7+1107,8)/1000 = 1,8445 fi10mm (876,9+133,2)/1000 = 1,0101 2,8546 74 KNRW 202/259/2 (3) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty żebrowane rys K3 fi 12mm (1152,4+165,9)/1000 = 1,3183 1,3183 75 KNRW 202/259/2 (4) Zbrojenie konstrukcji żelbetowych elementów, przygotowanie i montaż zbrojenia, elementy budynków i budowli, pręty żebrowane K3,0 = fi 16mm (248,2+47,3)/1000 = 0,2955 0,2955 76 Analiza własna: Dzierżawa szalunków stropy 307,13 = 307,13 307,13 7 IZOLACJE ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH 77 KNR 202/603/1 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe krzemianowanie preparatem Aide Kiesol pionowe wykonywane na zimno 1·warstwa (Remmers) elewacja zachodnia = A-A (3,35+0,5+0,43)*(2,52+5,745+ 10,8) = 81,5982 schody-przekrój B-B,D-D 2,1*(2,73*2+3,32+0,17*2-0,4*2)*2 = 34,944 na schodach 7*(0,134+0,34)*2,46*2 = 16,32456 odstr. schodów z ociepleniem (2,31+0,3)*(2,46+0,3*2)*2 = 15,9732 C-C (3,35+0,5+0,43)*22,67 = 97,0276 E-E (3,35+0,5+0,43)*7,53 = 32,2284 elewacja południowa = (3,35+0,5+0,43)*(2,0+2,0+1,68) = 24,3104 G-G 2,15*(2,07*2+2,61+0,19*2) = 15,3295 schody 6*(0,34+0,14)*1,87 = 5,3856 od str. schodów z ociepleniem (2,31+0,3)*(1,87+0,3*2) = 6,4467 elewacja wschodnia = F-F 2,41*(5,3+1,97) = 17,5207 z dociepleniem 2,41*4,81-1,2*2,0 = 9,1921 z doc. 2,41*(0,65+0,2+0,3*4)*2 = 9,881 2,41*(1,97*2+2,57+0,5*2) = 18,0991 D-D schody 5*(0,14+0,34)*1,74 = 4,176 ściana oc. (2,31+0,3)*(1,74+0,3*2) = 6,1074 C-C 3,0*(23,24+11,095+2,63) = 110,895 schody 2,41*(1,97*2+2,57) = 15,6891 stopnie 5*(0,14+0,34)*1,74 = 4,176 ściana doc. 2,15*(1,98+0,3*2) = 5,547 530,85156 78 KNRW 202/603/1 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne pionowe - wykonywane na zimno, emulsja asfaltowa, 1·warstwa-Remmers Aida Dichtschlamme 79 KNRW 202/603/3 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne pionowe - wykonywane na zimno, pasty emulsyjne asfaltowe rzadkie, 1·warstwa-Remmers Sulfition K2 80 KNRW 202/608/8 (1) Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z płyt styropianowych- poliestyrenu ekstrudowego gr.5cm do izolacji Remmers SulfitionK2 (2,50+0,5+0,43)*(2,52+5,75+10,8) = 65,4101 (2,5+05+0,43)*(22,67+7,53+2,0+ 1,94) = 270,7302 2,41*4,81-1,2*2,0 = 9,1921 2,41*(0,65+0,2+0,3*2) = 3,4945 1,8*(23,24+11,095+2,63) = 66,537 415,3639 81 KNRW 202/608/8 (1) Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z płyt styropianowych- poliestyrenu ekstrudowego gr.5cm na izolacji Remmers SulfitionK2 przestrzeń nieużytkowa schodów (2,31+0,3)*(2,46+0,3*2)*2 = 15,9732 (2,31+0,3)*(1,87+0,3*2) = 6,4467 (2,31+0,3)*(1,74+0,3*2) = 6,1074 (2,31+0,3)*(1,98+0,3*2) = 6,7338 35,2611 CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE Krot. Jedn. ~851,19 m2 ~307,13 m2 307,13 8,00 m2 ~0,06 t ~2,85 t ~1,32 t ~0,30 t ~307,13 m2 ~530,85 m2 530,85 m2 530,85 m2 ~415,36 m2 ~35,26 m2 dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 7 Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót 82 KNR 202/605/7 (1) Montaż mat ochronnych Remmers Sulfiton Ds -Systemschutz +listwa DS Abschlubleiste+klips do mocowania Sulfiton DS-Clip elewacja zachodnia A-A (3,35-0,85)*(2,52+5,745+10,8) schody-przekrój B-B,D-D 2,1*(2,73*2+3,32+0,17*2-0,4*2)*2 C-C (3,35-0,85)*22,67 E-E (3,35-0,85)*7,53 elewacja południowa (3,35-0,85)*(2,0+2,0+1,68) G-G 2,1*(2,07*2+2,61+0,19*2) elewacja wschodnia F-F (3,35-0,85)*(5,3+1,97) z doc. (3,35-0,85)*(0,65+0,2+0,3*4)*2 (3,35-0,85)*(1,97*2+2,57+0,5*2) C-C (3,0-0,6)*(23,24+11,095+2,63) schody 2,41*(1,97*2+2,57) po obrysie chudego betonu 0,3*(2,52+5,75+10,8+2,73*2+3,32+ 0,17*2+22,67+2,6*2+3,32+0,12*2+ 2,52+5,06*2+6,06+2,3) 0,3*(1,95*2+1,85*3+0,5*2+2,18+ 1,85*2+0,4*2+11,09) Ilość = = = = = = = = = = = = = = = Krot. Jedn. 47,6625 34,944 56,675 18,825 14,2 14,973 18,175 10,25 18,775 88,716 15,6891 24,186 = 8,466 371,5366 8 IZOLACJA TARASU 83 KNRW 202/602/1 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne poziome - wykonywane na zimno, emulsja asfaltowa, 1·warstwa-Remmers-Aida Kiesol taras 315,70 = 315,7 piwnica wejście 2,0*1,3 = 2,6 318,3 84 KNRW 202/602/3 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne poziome - wykonywane na zimno, pasty emulsyjne asfaltowe rzadkie, 1·warstwa-Remmers Aida Dichtschlamme 85 KNRW 202/602/1 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne poziome - wykonywane na zimno, emulsja asfaltowa, 1·warstwa-Remmers-Aida Kiesol 86 KNRW 202/602/3 Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne poziome - wykonywane na zimno, pasty emulsyjne asfaltowe rzadkie, 1·warstwa--Remmers Sulfition K2(5,5l/m2) 87 KNR 202/605/7 (1) Montaż mat ochronnych Remmers Sulfiton Ds -Systemschutz +listwa DS Abschlubleiste+klips do mocowania Sulfiton DS-Clip 315,7*1,2 = 378,84 2,0*1,3*1,2 = 3,12 381,96 88 KNR 202/609/3 Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z płyt styropianowych, izolacje poziome na wierzchu konstrukcji, na sucho, 1·warstwa-analogia z płyt poliestyrenu ekstrudowego gr.5cm 89 KNR 202/607/2 Analogia: Geowłóknina PP o gramaturze 250g/m2 9 OKŁADZINY KAMIENIEM 90 KNBK 16/112/1 Okładziny scian piaskowcem gr. płyt 4cm szlifowane mocowanie na kotwy wsp. do R,S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 elewacja zachodnia (1,4+0,43+0,5)*(2,52+5,745+10,8) = 44,42145 (1,4+0,43+0,5)*22,7 = 52,891 (1,4+0,43+0,5)*7,58 = 17,6614 elewacja południowa (1,4+0,43+0,5)*2,5*2 = 11,65 elewacja wschodnia (0,3+0,35+2,1)*(1,3+1,8)*1,2 = 10,23 dodatek za pilastry wsp. 1,2 ((0,3+0,35)*3,3+1/2*2,3*3,3)*1,2 = 7,128 (0,3+0,35)*1,7*1,2 = 1,326 (3,2+0,45+0,5)*5,3*1,2 = 26,394 (0,8+0,45+0,5)*(0,8+0,7+2,2)*1,2 = 7,77 0,7*(23,245+11,1+2,61)*1,2 = 31,0422 210,51405 91 KNBK 16/122/1 Posadzki montaż posadzki z piaskowca gr. 4cm pełnej z elementów prostokątnych na dystansach wsp. do RiS=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 taras+piwnica 315,7+2,0*1,3 = 318,3 318,3 92 KNBK 16/110/4 Montaż stopni obsadzonych dwustronnie-przekrój 0,0675 m2-po konserwacji wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 2,34*7*2*0,5 = 16,38 6*1,75*0,5 = 5,25 5*1,93*0,5+5*1,90*0,5 = 9,575 31,205 93 KNBK 16/110/4 Montaż stopni obsadzonych dwustronnie-przekrój 0,0675 m2-nowe przekrój 43x15cm wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 2,34*7*2*0,5 = 16,38 6*1,75*0,5 = 5,25 5*1,93*0,5+5*1,90*0,5 = 9,575 11*1,30 = 14,3 45,505 94 KNBK 16/105/2 Montaż słupów o objętości do 0.30 m3 z profilem dolnym o objętości 0,096m3-piaskowiec wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE ~371,54 m2 ~318,30 m2 318,30 m2 318,30 m2 318,30 m2 ~381,96 m2 318,3 m2 318,30 m2 ~210,51 m2 ~318,30 m2 ~31,21 m ~45,51 m 30 element dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 8 Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 10 108 109 110 KNBK 16/105/1 Montaż słupów o objętości do 0.06 m3 z profilem dolnym o objętości 0,054m3-piaskowiec 50% nowe wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 KNBK 16/105/1 Montaż podstaw pod gazony o objętości do 0.06 m3- o bjętości 0,0184m3 -50% nowe wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 KNBK 16/111/3 Rzeźby, płaskorzeźby, elem. architektoniczne dekorac. wazony o obj. do 0.6 m3 po konserwacji wsp do R i S=1,5 R= 1,500 M= 1,000 S= 1,500 KNBK 16/111/3 Rzeźby, płaskorzeźby, elem. architektoniczne dekorac. montaż płaskorzeżb o obj. do 0.6 m3 po konserwacji wsp do R i S=1,5 R= 1,500 M= 1,000 S= 1,500 KNBK 16/103/3 Montaż kamiennych blokowych murków przy schodach o przekroju elementów do 0.06 m2-przekrój sredni 0,44m2- -50% nowe wsp do R i S=1,5 R= 1,500 M= 1,000 S= 1,500 2,56*6 = 15,36 15,36 KNBK 16/103/4 Montaż kamiennych blokowych murków przy schodach dodatek za każde dalsze 0.02 m2 (0,44-0,06)=0,38/0,02=19 wsp do R i S=1,5 R= 1,500 M= 1,000 S= 1,500 KNBK 16/103/3 Montaż kamiennych blokowych murków przy schodach o przekroju elementów do 0.06 m2-przekrój sredni 0,1425m2- -50% nowe wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 1,74*4 = 6,96 6,96 KNBK 16/103/4 Montaż kamiennych blokowych murków przy schodach dodatek za każde dalsze 0.02 m2 (0,1425-0,06)=0,0825/0,02=4,125 wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 KNRW 202/1213/1 Analogia słupki stalowe fi 32mm z płaskownikami do montażu desek ocynkowane i pomalowane farbami z dolnym profilem do montażu z kamieniem 0,6*11 = 6,6 6,6 TZKNC 6/102/3 Hydrofobizacja powierzchniowa kamienia Remmers-trzykrotna wsp. do R=0,5 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 okładziny +posadzka (210,51+318,3)*100 = 52 881,0 schody nowe 17,78*100+(0,43+0,15)*11*1,3* 100 = 2 607,4 murek 13,54*100,0 = 1 354,0 3,9*100 = 390,0 baza (16,95+6,8)*100 = 2 375,0 podest gazonów 5,11*100 = 511,0 60 118,4 KNRW 202/1809/1 Ogrodzenia z desek dębowych struganych tylko deski podłużne szt 2 (wym.12x6cm) wsp do R i S=2,5 R= 2,500 M= 1,000 S= 2,500 0,6*(2,4+2,2+2,3*2+2,0+3,9+15,* 2+3,5*5+1,5*2+3,5+1,7*3+1,6+ 3,3) = 47,46 47,46 KNR 1901/1309/12 (1) Lakierowanie powierzchni drewnianych, deski ogrodzenia drewniane, 2-krotnie lakierobejca 2*(0,12*2+0,06*2)*(47,46/0,6)* 1,5 = 85,428 85,428 KNBK 22/7/22 Krata przesłaniajaca wejście do pomieszczeń piwnicznych otwierana częsciowo z elementów stalowych ozdobna ocynkowana i pomalowana farbami+ zamkniecie 1,5*1,3*4 = 7,8 7,8 KONSERWACJA KAMIENIA Analiza własna: Transport zdemontowanych elementów kamiennych do Zakładu Kamieniarskiego oraz ponowny transport po wykonaniu konserwacji kamienia z załadunkiem i rozładunkiem dzwigiem TZKNC 6/101/1 (2) Oczyszczenie wstępne, kamienie porowate - piaskowiec schody blokowe-przyjęto 50% do (0,42+0,15)*(7*2,34+7*2,34+6* konserwacji 1,75+5*1,93+5*1,90)*0,5 = 17,78685 murki schodów-przyjęto 50% do ((0,5*0,5+1,05*1,0+(0,5+1,05)/ konserwacji 2*1,06)*1,5+0,5*0,43+0,43*(0,5+ 1,1+1,0))*6*0,5 = 13,54575 ((0,25*0,4+0,6*0,7+(0,25+0,7)/ 2*0,74)*1,5+0,3*(0,25+0,4+0,9+ 0,6))*4*0,5 = 3,9045 baza zdolnym profilem-przyjęto (0,4*4*0,6+0,4*0,4-0,35*0,35)* 50% do konserwacji 34*0,5 = 16,9575 profil 0,25*4*0,4*34*0,5 = 6,8 podstawa gazonów (0,35*4*0,15+0,35*0,35-3,14* 0,1*0,1)*34*0,5 = 5,1187 płaskorzeżby (0,35*0,8*2+0,4*0,8*2+0,35* 0,4)*4*2 = 10,72 74,8333 TZKNC 6/101/2 (2) Mycie powierzchni roztworami detergentów bez względu na ilość powtórzeń, kamienie porowate - piaskowiec CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE Ilość Krot. Jedn. 4 element 34 element 34 szt 4 szt ~15,36 15,36 m 19,0 ~6,96 6,96 ~6,60 ~60 118,40 m m 4,13 m m dm2 ~47,46 m2 ~85,43 m2 ~7,80 m2 1 ~74,83 kpl m2 dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52 WARSZAWA-WILANÓW-aktualizacja przedmiar Zuzia (C) DataComp 1994-2006(lic. 4223) strona nr: 9 Podstawa nakładu, opis pozycji, wyliczenie ilości robót 74,83*100 111 112 113 114 115 116 117 118 11 119 120 121 12 122 123 124 125 126 127 128 Ilość = 7 483,0 7 483,0 TZKNC 6/101/5 (2) Usuwanie z powierzchni kamienia mleczka cementowego, kamienie porowate piaskowiec-10% kamienia TZKNC 6/101/13 (2) Zniszczenie żywotności mikroorganizmów w porach kamienia metodą chemiczną (dezynfekcję), kamienie porowate - piaskowiec-30% kamienia TZKNC 6/101/3 (2) Oczyszczenie powierzchni kamienia metodami chemicznymi bez względu na ilość powtórzeń wraz z doczyszczeniem mechanicznym, kamienie porowate - piaskowiec TZKNC 6/101/14 (2) Odsalanie kamienia (trzykrotne powtórzenie zabiegu), kamienie porowate piaskowiec-50% kamienia TZKNC 6/103/3 Uzupełnienie ubytków za pomocą kitów na bazie wapna lub cementu nisko alkalicznego z ewentualnymi dodatkami modyfikującymi (kity jednobarwne)- przyjęto 10% powierzchni kity Remmers TZKNC 6/105/3 (2) Uzupełnienie ubytków, flek o powierzchni od 30 do 100·cm2, piaskowiec TZKNC 6/105/4 (2) Uzupełnienie ubytków, flek o powierzchni ponad 100·cm2 licząc za każde następne 10·cm2, piaskowiec TZKNC 6/102/3 Hydrofobizacja powierzchniowa kamienia Remmers-trzykrotna wsp do R=0,5 R= 0,500 M= 1,000 S= 1,000 KONSERWACJA METALU Analiza własna: Transport zdemontowanych elementów żeliwnych oraz ponowny transport po wykonaniu konserwacji żeliwa z załadunkiem i rozładunkiem dzwigiem Analiza własna: Konserwacja elementów żeliwnych polegająca na likwidacji warstw farby istniejącej uzupełnieniu brakujacych elementów oraz ponowne pomalowanie farbami poliwinilowymi (49,22+18)*1,0 = 67,22 67,22 KNRW 202/1209/1 Montaż po konserwacji elementów żeliwnych wsp do R i S=2,0 R= 2,000 M= 1,000 S= 2,000 OPASKA KNR 231/101/5 Koryta wykonywane na całej szerokości jezdni i chodników, ręcznie, grunt kategorii·I-IV, na głębokości·20·cm 1,0*((2,61+11,1+2,18+23,25+ 2,21+2,8+5,07)*2+6,27+5,88) = 110,59 -1,0*(2,34*2+1,75+1,93+1,90) = -10,26 100,33 KNR 231/106/1 (1) Warstwy odcinające, zagęszczane ręcznie, grubość warstwy po zagęszczeniu 6·cm KNR 231/109/1 Podbudowy betonowe, z dylatacją, grubość warstwy po zagęszczeniu 12·cm KNBK 16/122/1 Posadzki montaż posadzki z piaskowca gr. 4cm pełnej z elementów prostokątnych wsp do R i S=2,0 R= 2,000 M= 1,000 S= 2,000 KNR 1901/118/3 Wywóz ziemi, wywóz samochodami samowyładowczymi, odległość do 1·km, kategoria gruntu III 100,33*0,2 = 20,066 20,066 KNR 1901/118/4 Wywóz ziemi, wywóz samochodami samowyładowczymi, za każde dalsze 0,5·km, kategoria gruntu III Analiza własna: Utylizacja ziemi CPV:45000000-7 PERGOLA POŁUDNIOWA PAŁACU W WILANOWIE Krot. ~7 483,00 Jedn. dm2 7 483,0 0,10 dm2 7 483,0 0,30 dm2 7 483,0 dm2 7 483,0 0,50 dm2 7 483,0 0,10 dm2 50 50 szt 10,0 szt 7 483,0 dm2 1,0 kpl ~67,22 m2 67,22 m ~100,33 m2 100,33 m2 100,33 m2 100,33 m2 ~20,07 m3 20,07 20,07 68,0 m3 m3 dz. nr ew. 17, obręb 1-05-52