więcej - Lublin

SPORTOWE PODSUMOWANIA
21 marca – 3 kwietnia 2016 r.
PIŁKA NOŻNA
W marcu zostały rozegrane dwa mecze towarzyskie przygotowujące Reprezentację Polski do
czerwcowych Finałów Mistrzostw Europy 2016 które odbędą się we Francji. W pierwszym
rozegranym na stadionie w Poznaniu spotkaniu z Serbią, Polacy pokazali świetne przygotowanie.
Mecz co prawda nie był wyjątkowo emocjonujący, ale bardzo wyrównany. Serbowie mieli dwie
szanse na strzelenie bramki, jednak piłka dwa razy trafiała w słupek. Ostatecznie mecz wygrali
Polacy dzięki bramce Jakuba Błaszczykowskiego w 28 minucie spotkania.
W Wielką Sobotę 26 marca na stadionie we Wrocławiu został rozegrany drugi mecz towarzyski
z Finlandią. Pierwszą bramkę w 18 minucie strzelił Kamil Grosicki. Kolejne bramki zdobyli w 20 i 66
minucie Paweł Wszołek, w 32 minucie Filip Starzyński, a kolejną w 85 minucie ponownie Kamil
Grosicki. Wynik 5:0 dla Polski był idealnym prezentem dla kibiców na Święta Wielkanocne.
SIATKÓWKA
Liga Mistrzów
PGE Skra Bełchatów niestety przegrała rewanżowy mecz z Zenitem Kazań 0:3 w ten sposób kończąc
swoją przygodę z Ligą Mistrzów. Jedynym Polskim zespołem pozostającym w grze jest Asseco
Resovia, która 16 kwietnia w Tauron Arenie Kraków rozegra półfinałowy mecz z Zenitem Kazań.
PIŁKA RĘCZNA
1/8 finału była szczęśliwa tylko na Vive Tauronu Kielce którzy wygrał 33:30 (14:14) z Mieszkowem
Brześć i to Vive przechodzi do finałowej rundy Ligii Mistrzów. Orlen Wisła Płock mimo prowadzenia
po pierwszej połowie 15:13 ostatecznie przegrała 24:25. Mecze finałowe rozpoczną się 20 kwietnia.