INFORMACJA PRASOWA 102/2010
Warszawa, 12 września 2010 r.
Nie ma mocnych na braci Bernatowiczów!
Krzysztof Bernatowicz, reprezentujący barwy kluby Ski-Line Szczecin zwyciężył z rozgrywanych w
Szczytnie na Jeziorze Domowe Duże mistrzostwach Polski w slalomie w kategorii open. Srebrny
medal powędrował do jego brata Tomasza Bernatowicza, również ze Ski-Line. Krzysztof zwyciężył
tydzieo temu w skokach i to pozwoliło mu na świetny wynik łączny i zwycięstwo w trójkombinacji.
Brąz dla Martina Grucy z Zefiru Bytom.
Wśród pao zwyciężyła warszawianka – Olga Kurczyoska (UKNW Adrenalina Warszawa), przed
dwiema zawodniczkami Zefiru Bytom, przyjaciółkami i rywalkami jednocześnie – Justyną
Mazurkiewicz i Anną Moś. Obie zresztą stanęły na podium również w trójkombinacji – Mazurkiewicz
na jego najwyższym stopniu, zaś Moś na drugim.
W młodszych kategoriach wiekowych zwyciężali faworyci. W kategorii do lat 17 wygrała Małgorzata
Rutkowska z augustowskiej Sparty, triumfatorka również w trójkombinacji. Drugie miejsce w
slalomie i w trójkombinacji zajęła Aleksandra Kuźbiel z MOS-u Augustów. Brązowa w Szczytnie była
Ada Kusiak ze Ski-Line Szczecin, nie sklasyfikowana w trójkombinacji. Wśród mężczyzn w tej
kategorii wiekowej triumfowali zawodnicy z bytomskiego Zefiru: Paweł Świętek, przed Tadeuszem
Kowalczykiem (ta sama kolejnośd w trójkombinacji). Trzecie miejsce zajął w slalomie Jakub
Oronowicz ze Szczecina.
W kategorii do lat 21 startowały dwie zawodniczki: zwyciężyła Justyna Mazurkiewicz, przed
Aleksandrą Gogolą z Klubu Nart Wodnych z Jaworzna, podobnie wyglądało podium w
trójkombinacji. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się koledzy klubowi Justyny – Dawid Kazek
oraz Martin Gruca, którzy również wywalczyli kolejno złoto i srebro w trójkombinacji. Trzecie
miejsce w slalomie w tej kategorii przypadło reprezentantowi augustowskiej Sparty – Piotrowi
Huguesowi, zaś w trójkombinacji brąz dla Rafała Domaoskiego z klubu MOS Augustów.
W Szczytnie rozegrano również slalom w kategorii weteranów (powyżej 35 roku życia).
Wystartowała jedna zawodniczka - Anna Gogola (KNW Jaworzno), zaś wśród mężczyzn triumfował
Dariusz Rytko z Warszawy (UKNW Adrenalina), przed Pawłem Kowalskim (Płazik Łódź) i Mariuszem
Grucą z Zefiru.
Zawody w Szczytnie pozwoliły również wyłonid najlepsze kluby, których zawodnicy rywalizowali w
ciągu całego sezonu. Poniżej klasyfikacja drużynowa w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Katarzyna Kochaniak, Rzecznik Prasowy PZMWiNW; e-mail: [email protected]; tel. +48 503 188 645
Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego; 03-980 Warszawa, ul. Wał Miedzeszyoski 379, NIP 113-03-44-603