IX Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego (2016

IX Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego
(2016-04-04)
Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca Mistrzem Gminy Kościan w kopa sportowego. W sobotę 2. 04. 2016 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły się IX Otwarte
Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego.
Uczestniczyło w nich 136 zawodników, w tym 6 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli
także zawodnicy z powiatów : poznańskiego, śremskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, obornickiego i
pleszewskiego. Mistrzem Gminy Kościan na rok 2016 został Mirosław Ciszewski z Nowego Dębca uzyskując 19 pkt dużych i 138 małych, zdobywając
puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan. Drugie miejsce zajął, tracąc do zwycięzcy zaledwie 20 małych
punktów - Tadeusz Fabiś z Donatowa i odebrał puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył
Henryk Kunert z Kościana, który otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Kolejne miejsca zajęli 4. Marcin Kociucki z Gołanic, 5. Eugeniusz
Bednarek z Kościana, 6. Damian Konieczny z Ziemnic, 7. Paweł Wojtkowiak z Przemętu, 8. Lech Nowak z Przysieki Polskiej, 9. Piotr
Bucher z Czempinia, 10. Przemysław Górski z Kościana. W kategorii kobiet zwyciężyła Pani Barbara Skórzewska z Kobylnik zdobywając
puchar ufundowany przez Sklep Sportowy Państwa Mirosławy i Jana Biernackich z Kościana.
Łącznie nagrody otrzymało 30 najlepszych zawodników.
Puchary i nagrody wręczył Radny Rady Gminy Kościan Stanisław Sikora w towarzystwie Grzegorza Ratajczaka - Prezesa Kościańskiego